Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Konta

Gdzie założyć konto bankowe – w jakim banku najlepiej otworzyć rachunek osobisty?

Decydując się na założenie konta osobistego najczęściej zwracamy uwagę na koszty prowadzenia rachunku, karty debetowej oraz na opłaty związane z wypłatami z bankomatów. Podeszliśmy do tego tematu inaczej i sprawdziliśmy, jaka minimalna liczba kliknięć pozwala na założenie konta przez internet.

Osoby zakładające swoje pierwsze konto lub poszukujące kolejnego rachunku w dalszym ciągu zainteresowane są dostępem do bankowości elektronicznej. Zgodnie z raportem ZBP, liczba rachunków klientów indywidualnych z dostępem do bankowości internetowej w IV kw. 2020 roku wyniosła ponad 38 mln. Ponad 19 mln użytkowników z kolei aktywnie korzystało ze bankowości elektronicznej i co najmniej raz w miesiącu logowało się na swoje konto.

Analizując wcześniejsze dane podawane przez ZBP w tym zakresie, doskonale widać, że liczba internetowych kont osobistych cały czas rośnie. Przez internet można nie tylko zarządzać swoim rachunkiem bankowym, ale także go założyć. Obecnie jest to chyba najszybsza i najwygodniejsza droga prowadząca do uruchomienia własnego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Mając na uwadze ten trend, postanowiliśmy sprawdzić, ile rzeczywiście zajmuje to działanie, mierzone liczbą kliknięć i podstron.

Założenie konta osobistego przez internet a liczba kliknięć

Analizując rynek kont osobistych w Polsce postanowiliśmy sprawdzić, które banki starają się upraszczać procedury związane z zakładaniem rachunków przez internet. Jako miarę pozwalającą pozycjonować podmioty w rankingu przyjęliśmy minimalną liczbę kliknięć. Przeanalizowaliśmy także liczbę podstron, które trzeba „przejść”, aby założyć konto. Przyjęta przez nas metoda weryfikacji tożsamości klienta to odwiedziny kuriera, a w szczególnych przypadkach wizyta w oddziale banku. Proces zakładania konta prowadziliśmy równolegle za pomocą komputera i smartfona.

Persona – czyli kto ubiega się za założenia konta przez internet?

Założyliśmy, że osoba zakładająca konto osobiste przez internet ukończyła 18 lat. Dodatkowo jest rezydentem, posiada obywatelstwo polskie i pełną zdolność do czynności prawnych. Mieszka w budynku wielorodzinnym w średnim mieście. Modelowy klient ubiega się o rachunek prowadzony w złotych wraz z podstawową kartą płatniczą. Dodatkowo wybiera dowód osobisty, jako źródło danych o sobie (na ich podstawie zawarta zostanie odpowiednia umowa). Wraz z kontem nie będzie korzystać z żadnych produktów dodatkowych, jak rachunek oszczędnościowy czy debet.

Jaka jest minimalna liczba kliknięć pozwalających na założenie konta przez komputer?

Mając zdefiniowanego modelowego klienta przystąpiliśmy do wnioskowania o założenie konta osobistego za pomocą komputera. Wyniki analizy prezentuje poniższa grafika.

grafika minimalna liczba kliknięć do założenia konta osobistego w wybranych bankach

Na pierwszym miejscu rankingu uplasowały się ex aequo konta osobiste oferowane przez Bank Millennium, Nest Bank oraz Credit Agricole – do założenia rachunku potrzebne jest 28 kliknięć. O czołówkę zestawienia otarł się Bank Pekao i Getin Bank wymagające o jedno kliknięcie więcej. Stawkę zamyka mBank na równi z BNP Paribas – minimum 40 kliknięć. W rankingu nie uwzględniliśmy Citibanku ponieważ nie było możliwości dokończenia procesu z poziomu komputera.

Jaka jest minimalna liczba podstron pozwalających na założenie konta przez komputer?

Analiza minimalnej ilości podstron niezbędnych do „przejścia” w celu założenia konta osobistego, prowadzi do pewnych przetasowań w rankingu. Zmiany prezentuje poniższa grafika.

infografika minimalna liczba podstron do założenia konta

Jedynym bankiem, który utrzymał pierwszą pozycję w dwóch kategoriach jest Credit Agricole z Kontem dla Ciebie – wymagane „przejście” przez 5 podstron. Na drugim miejscu ex aequo uplasował się Getin Bank z Kontem Proste Zasady, a tuż za nim Nest Bank z Nest Kontem. W końcówce stawki mBank i BNP Paribas zamieniły się pozycjami.

Konta osobiste zakładane przez smartfona

Sprawdziliśmy również, jak sytuacja kształtuje się, kiedy chcielibyśmy założyć konto osobiste korzystając ze smartfona. Wyniki dotyczące zarówno liczby kliknięć, jak i wymaganych podstron, były tożsame z rezultatami osiągniętymi z poziomu komputera. Wszystko wskazuje na to, że banki dążą do ujednolicania procedur związanych z zakładaniem kont osobistych.

Który bank prowadzi najwięcej kont osobistych dla klientów indywidualnych?

Zgodnie z raportem PRNews.pl w pierwszym kwartale 2021 roku najwięcej ROR-ów (konta osobiste prowadzone w złotych, bez rachunków oszczędnościowych) prowadził PKO Bank Polski wraz z Ineligo – ponad 8 mln. Tuż za nim, co nie powinno być niespodzianką, uplasował się drugi państwowy gigant. Bank Pekao mógł się pochwalić 4,4 mln rachunków. Kolejne miejsca należą do Santander Bank Polska (3,9 mln), mBanku (3,8 mln) i Banku ING (3,3 mln).

Warto przy tym pamiętać, że bierzemy pod uwagę konta aktywne, co nie oznacza, że są regularnie używane przez swoich właścicieli. Mogą być to rachunki dodatkowe założone m.in. z uwagi na ciekawą ofertę lokat czy atrakcyjne programy emerytalne.

Gdzie szybko założyć konto bankowe przez internet bez kuriera?

W powyższej analizie założyliśmy, że finalizacja procesu zakładania konta odbywa się albo za pomocą kuriera albo poprzez osobistą wizytę w oddziale banku. W ofercie banków pojawiły się jednak także inne możliwości weryfikacji tożsamości. Aktualnie, konto bankowe bez kuriera można szybko założyć w następujących bankach:

 • Alior Bank – Konto Jakże Osobiste
 • ING – Konto Osobiste Direct
 • Nest Bank – Nest Konto
 • Bank Santander – Konto Jakie Chcę
 • Bank Pekao – Konto Przekorzystne

Konto bankowe przez internet bez kuriera. Jak zweryfikować tożsamość?

Wspomniane w poprzednim akapicie banki stosują nowoczesne metody weryfikacji tożsamości. Wybierając ich oferty możesz więc spotkać się z takimi opcjami potwierdzenia danych klienta jak:

 • przelew z innego banku
 • werfikacja selfie
 • weryfikacja wideo

Przelew z innego banku to bardzo szybka metoda weryfikacji. Wystarczy, że przelejesz symboliczną kwotę z innego twojego rachunku, a bank uzyska twoje dane (imię, nazwisko oraz adres). Jeśli będą one zgodne z tym, co podałeś we wniosku o otwarcie konta, twoja tożsamość zostanie zweryfikowana pozytywnie. Pamiętaj, że taki przelew może być wykonany wyłącznie z rachunku, którego jesteś jedynym właścicielem. Jeśli prowadzisz konto firmowe lub np. ze współmałżonkiem, przelew z takiego rachunku może zostać odrzucony. Z tej opcji weryfikacji można skorzystać w takich bankach jak: Alior Bank, ING, Santander i Nest Bank.

Weryfikacja selfie może wydawać się nieco bardziej skomplikowana, jednak w praktyce jest to bardzo sprawna metoda potwierdzenia swojej tożsamości. Aby skorzystać z tej opcji musisz pobrać i zainstalować na telefonie aplikację PeoPay, a następnie:

 • wypełnić wniosek o otwarcie konta online,
 • zeskanować przód i tył dowodu osobistego,
 • wykonać i nagrać trzy różne ruchy głową (np. w lewo, w prawo, mrugnięcie),
 • podać dodatkowe informacje wymagane we wniosku,
 • złożyć potrzebne oświadczenia i zgody,
 • wybrać oddział, w którym będzie prowadzony twój rachunek,
 • zatwierdzić umowę kodem sms.

Z tej metody weryfikacji korzysta obecnie bank Pekao.

Swoją tożsamość szybko można potwierdzić także za pomocą weryfikacji wideo. W tym przypadku potrzebujesz urządzenia z kamerką internetową, które pozwoli ci przeprowadzić wideorozmowę z doradcą banku. Podczas takiego spotkania będziesz musiał także okazać dowód osobisty.

Mankamentem tej metody jest niewątpliwie ograniczenie czasowe, poniewż wideorozmowa może zostać przeprowadzona wyłącznie w godzinach pracy konsultantów banku. Konto zweryfikowane w ten sposób jest aktywne praktycznie od ręki. Weryfikacji za pomocą wideo dokonasz w takich bankach jak Nest Bank i Santander.

Konto bankowe przez internet bez kuriera i przelewu. Czy istnieją takie oferty?

Jeżeli zależy ci na rachunku, gdzie cała finalizacja procesu zakładania konta odbywa się online, a jednocześnie nie posiadasz innego konta, z którego można wykonać przelew weryfikacyjny, możesz założyć rachunek w banku Pekao. Jak już wspomnieliśmy, tożsamość w tej instytucji można bowiem potwierdzić za pomocą selfie.

Czy powinniśmy zwracać uwagę na liczbę kroków niezbędnych do założenia konta online?

Badany przez nas aspekt liczby kliknięć traktujemy bardziej jako ciekawostkę i bazę porównawczą do analizy dalszych posunięć banków, mających na celu ułatwienie dostępu do usług i produktów finansowych. Wyróżniamy szereg innych czynników wpływających na wybór konta. Najczęściej są to opłaty za prowadzenie rachunku i wydaną do niego kartę czy koszt wypłaty gotówki z bankomatów. Poza tym różnica pomiędzy liderem, a bankiem zamykającym stawkę to 12 kliknięć. Trudno jest sobie wyobrazić, że element ten miałby wpłynąć na ostateczną decyzję potencjalnego klienta.

Większą różnicę zaobserwowaliśmy w trakcie analizy liczby podstron. Zakładając konto w mBanku musimy „przejść” ich o 10 więcej, niż w przypadku Credit Agricole. Różnica ta może wynikać z faktu, że niektóre banki chcą bardziej szczegółowo opisywać proces, czyniąc go zarazem bardziej zrozumiałym dla odbiorcy. Warto w tym miejscu pamiętać, że banki powoli zaczynają oferować także inne metody weryfikacji, np. wideo czy selfie. Choć opcje te dotyczą obecnie wyłącznie kilku instytucji, już niedługo mogą stać się dla bankowości codziennością.

Źródła:

zbp.pl/getmedia/1d47ce0a-978f-46a5-ac1d-530aec383b97/Raport-Netbank_Q4-2020

www.pekao.com.pl/selfie-konto.html

prnews.pl/raport-prnews-pl-rynek-kont-osobistych-i-kw-2021-458978

Warto wiedzieć:

 1. Większość banków daje klientowi możliwość otwarcia konta osobistego online. Finalizacja tego procesu zwykle odbywa się jednak w placówce banku bądź przy pomocy kuriera, który dostarczy do klienta stosowną umowę.
 2. Aby usprawnić proces zakładania konta banki stosują coraz nowsze sposoby weryfikacji, takie jak: weryfikacja wideo czy weryfikacja selfie.
 3. Zakładając konto w banku przez internet często możesz potwierdzić swoją tożsamość także za pomocą przelewu z innego twojego rachunku bankowego.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 1. Gdzie najszybciej założę konto bankowe?

  Większość banków oferuje możliwość otwarcia konta przez internet. Obecnie jest to prawdopodobnie najszybsza metoda uruchomienia nowego konta osobistego. Porównując oferty między sobą, warto zwrócić uwagę np. ilość formalności jakich trzeba dokonać otwierając rachunek w wybranej instytucji. 

 2. Jak bank zweryfikuje moją tożsamość, jeśli wnioskuję o konto online?

  Osoby otwierające konto przez internet zwykle muszą udać się do banku osobiście, aby dokonać potwierdzenia swojej tożsamości. Często weryfikacji tej dokonuje się za pośrednictwem kuriera, który przywozi umowę do klienta. Banki wchodzą także w nowe obszary weryfikacji tożsamości, takie jak selfie czy wideo.

 3. Czy mogę potwierdzić tożsamość za pomocą przelewu z innego konta?

  Tak. Warto jednak pamiętać, że przelewu weryfikacyjnego można dokonać wyłącznie z rachunku, którego klient składający wniosek jest jedynym właścicielem. 

 4. Czego potrzebuję do weryfikacji za pomocą selfie?

  Aby dokonać weryfikacji tożsamości za pomocą selfie, musisz pobrać aplikację PeoPay, a następnie wykonać zdjęcie dowodu osobistego z obu stron oraz nagrać trzy ruchy swojej twarzy.

 5. Kiedy możliwa jest weryfikacja wideo?

  Weryfikacji wideo możesz dokonać wyłącznie w godzniach pracy konsultantów banku. Obecnie taką możliwość oferują bank Santander oraz Nest Bank.

 6. W którym banku najlepiej założyć konto?

  Wiele zależy od Twoich bieżących potrzeb oraz sytuacji finansowej. Prawdopodobnie potrzebujesz konta z podstawowymi funkcjami, więc warto sprawdzić oferty banków w jednej z porównywarek kont bankowych. Na stronie rankomat.pl możesz wygodnie porównać aktualne koszty otwarcia i prowadzenia rachunków osobistych, a potem wybrać odpowiedni dla siebie.

Oceń artykuł
4.9

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

80 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu

wybór jest spory ale mnie przekonało konto w pekao

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

Dlaczego akurat to?

Qaz
Qaz
1 rok temu
Reply to  Dagmara

Pewnie mają jakieś ciekawe bonusy za otwarcie – banki tym teraz mocno ściągają klientów

alt
alt
1 rok temu
Reply to  Qaz

ale bonus się dostaje i szybko o nim zapomina, wiec moim zdaniem powinien zejść na dalszy plan

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  alt

niby ta ale jak szukasz konta, które tak czy siak są za 0 i mają podobne warunki to można pokusić się o jakieś bonusy

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

No wiadomo, zawsze fajnie jest mieć więcej

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  Dagmara

ja wychodzę z założenia że lepiej mieć coś niż nic nawet to 100 zł

alt
alt
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

nie ukrywajmy przecież nie dadzą 1000 zł za otworzenie konta

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  alt

Wiadomo, że nie. To już za duża kwota. Chociaż zdarzają się promki na np. 400 zł.

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

Zawsze pieniądze lepiej jest mieć niż nie mieć.

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  alt

No tak ale niektórzy głównie po to otwierają 😛

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  Dagmara

nie ma w sumie co się dziwić jak chce im się bawić w otwieranie i zamykanie kont to why not

alt
alt
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

to wcale nie jest teraz takie trudne zamknąć czy otworzyć konto

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  alt

Niby nie ale trzeba się do banku udać 😛

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  Dagmara

@Dagmara nie zawsze żeby otworzyć konto musisz iść chyba do banku, przynajmniej tak mi się wydaje

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

Nie nie, ale żeby zamknąć to już chyba za każdym razem

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  alt

@alt otworzyć może nie bo można to wszystko zrobić z domu ale zamknąć to raczej musisz się pofatygować do oddziału tak czy siak

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

Tak, raczej nie można zamknąć zdalnie

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

No po to te promocje są, żeby korzystać. A niektórzy potem to konto w banku zostawiają.

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  Dagmara

@Dagrama no tak zgadzam się w tym w 100 % ale nie zawsze też trzeba się rzucać na promocje, bo są jeszcze warunki do zrealizowania żeby np otrzymać jakiś dodatkowy hajs itp

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

No tak ale to chyba nie są trudne warunki

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  Qaz

Jaki konkretnie?

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  Dagmara

no tak bonusy teraz są bardzo popularne w sumie i każdy chce na tym skorzystać

alt
alt
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

szczególnie jak jeszcze dają takie ciekawe

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  alt

wybór bonusów jest teraz ogromny więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, poza tym wiadomo że każdym teraz ucieszy się przede wszystkim z dodatkowego hajsu

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

Tylko nie ma co na siłę wybierać, bo potem może wskoczyć coś lepszego 😛

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

A ty na jakie zwacasz uwagę? Pieniężne czy raczej rzeczowe?

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  Dagmara

przede wszystkim stawiam na konto, jak jest dodatkowy hajs to fajne, ale można też zgarnąć subskrypcje czy jakiś voucher to też spoko rozwiązanie

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

A jakie subskrypcje?

alt
alt
1 rok temu
Reply to  Dagmara

warto zajrzeć na ich stronę wypłaty z innych bankomatów za free tak jak za granicą

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  alt

sama jestem w szoku że za granicą też są wypłaty za free 😀 raczej to rzadko spotykane

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

Ale bez warunków?

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  Dagmara

a o jakich warunkach mówisz ? wydaje mi się że bez

alt
alt
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

no nie ma warunków po prostu jesteś za granicą i wypłacasz

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  alt

Obojętnie z jakiego bankomatu?

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  Dagmara

takich informacji najlepiej szukać na stronie albo skontaktować się już bezpośrednio z bankiem

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

Tylko kontakt z bankiem często jest utrudniony

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  alt

no właśnie jakie tutaj miałyby być warunki ? warunki tylko w jakiś konkretnym kraju ? 😀

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

A banki tak robią, że w konkretnych krajach można wypłacać za free?

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  Dagmara

mają bardzo fajne warunki konta, dosłownie wszystko za 0 nawet wypłaty z innych bankomatów i ciekawe gadżety gamerskie do zgarnięcia jak i trochę kasy

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

Ze wszystkich bankomatów?

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  Dagmara

no tak ze wszystkich nie wczytywałam się też w konkrety ale tak na stronie mają napisane

alt
alt
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

chyba że jakieś noname czy coś trzeba doczytać

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  alt

Jakie noname?

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  Dagmara

pewnie chodziło o jakieś mało popularne albo po prostu nieznane

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  alt

no to najlepiej sobie zweryfikować na stronie albo u konsultanta

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

Ja bym raczej korzystała ze sprawdzonych banków

alt
alt
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

w sumie trochę czytałem o tym koncie i maja naprawdę ciekawe warunki samego konta jak i bonusy

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  alt

bonusy mają fajne i te karty płatnicze, można sobie fajną kartę zrobić z fajnym motywem

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

Można samemu wybrać motyw?

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  Dagmara

ale samemu wśród motywów czy zupełnie coś innego ?

alt
alt
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

w ogóle bardzo fajne mająte motywy

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  alt

dla fanów gier to naprawdę spoko opcja, plus te dodatkowe bonusy do zgarnięcia czyli 150 zł i jakieś benefity gamerskie

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

Samemu to mam na myśli, że z własnej grafiki.

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  Dagmara

najlepiej sprawdzić to u źródła czyli w banku, nie widziałam w sumie takiej opcji chyba że w innym banku

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

Czyli tylko ich wzory?

Maria
Maria
2 lat temu

Można przecież założyć konto bankowe przez internet, choćby w getinbanku tak jest ajko że sama tak zakładalam konto. Tak samo w przypadku gdy chcesz kredyt gotówkowy u nich ^.^

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  Maria

nawet już przez selfie można założyć konto

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

W jaki sposób?

Qaz
Qaz
1 rok temu
Reply to  Dagmara

Też w sumie jestem ciekawa, że niby robisz sobie zdjęcie i cyk – konto w banku gotowe?

alt
alt
1 rok temu
Reply to  Qaz

ale tam jeszcze trzeba coś potwierdzić, nie że robisz fotkę i ciach pyk masz konto 😀

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  alt

no dokładnie przez samo zdjęcie to nie pójdzie

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  Qaz

to nie jest takie proste najpierw potwierdzasz dane, potem robisz zdjęcie dowodu swojego i potem dopiero selfie

alt
alt
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

ja tam wole standardowe metody

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  alt

co jak co pewnie większość też ale dla jakiś świeżych osób może to być fajna frajda

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

W teorii tak, zresztą nie tylko dla nowych 😛

alt
alt
1 rok temu
Reply to  Dagmara

jak otwierasz konto to po prostu jest krok zrób sobie selfie

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  alt

I w czym to służy?

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  Dagmara

taka opcja otworzenie konta i tyle

alt
alt
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

to chyba ma być jako frajda i tyle

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  alt

no tak jakoś muszą zachęcać młodych do korzystania z czegoś nowego 🙂

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

No pewnie, że tak. Reklama dźwignią handlu 😛

Qaz
Qaz
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

Serio? Troche mnie jednak nie przekonuje taka metoda, na pewno to dobra praktyka ?

alt
alt
1 rok temu
Reply to  Qaz

teraz to już wszystko wynajdą żeby dodać jakiś bajer, coś fajnego ale są też normalniejsze opcje 😀

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  alt

zgadza się, albo płatności okiem to też przecież nowość i w sumie bajer

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

A to jest powiązane z kartą?

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  Dagmara

nie wiem trzeba się wczytać w temat, można poszukać w google

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  Qaz

co jak co jedni korzystają inni wolą tradycyjny sposób po prostu

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

No tak, to już zależy od naszych przyzwyczajeń.

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  Dagmara

to prawda, jakoś tak nie lubię takich nowostek