Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Konta

Konto dla studenta – Najlepsze konta studenckie 2024

Wśród rachunków bankowych dostępnych na rynku, oprócz tych standardowych adresowanych do osób dorosłych, można wyróżnić jeszcze konto dla studenta. Sprawdź jakie będzie najlepsze konto dla studenta oraz na jakie preferencyjne warunki możesz liczyć otwierając konto bankowe, jeśli jesteś pełnoletni, ale nie ukończyłeś jeszcze 26 lat. 

Własne konta bankowe mogą mieć już dzieci w wieku od 0 do 18 lat. Oczywiście zakres funkcjonalności tych kont będzie inny niż rachunku bankowego adresowanego do osób dorosłych. Dodatkowo ich założenie będzie wymagać zgody przedstawiciela ustawowego dziecka czyli z reguły rodzica. Osiągnięcie pełnoletności sprawia, że decyzję w zakresie otwarcia rachunku bankowego można podjąć już samodzielnie.

Ukończenie 18 roku życia to nie tylko krok w dorosłość, ale również czas na podjęcie decyzji o rozpoczęciu studiów. Opłaty za akademik, pierwsza praca, stypendium a może kredyt studencki – w każdym przypadku własne konto bankowe będzie przydatne. Banki wychodzą naprzeciw potrzebie posiadania pierwszego “dorosłego” konta i proponują rozwiązania dla młodych z reguły na korzystniejszych warunkach niż standardowy ROR dla osób, które ukończyły już 26 lat.

Co to jest konto dla studenta?

Konto studenckie to rachunek oszczędnościowo-rozrachunkowy adresowany do określonej grupy użytkowników. Przede wszystkim chodzi o osoby w wieku od 18 do 26 lat, a więc w okresie który najczęściej wiąże się z możliwością studiowania. Na rynku można znaleźć zarówno rachunki, które banki określają jako „studenckie”, jak i te bez wskazywania, że jest to konto dla studentów. Ofert tych drugich rachunków, a więc bardziej uniwersalnych, znajdziesz na rynku więcej.

Bez względu na to, na którą opcję się zdecydujesz, wśród warunków założenia takiego konta nie ma konieczności posiadania statusu studenta, tylko po prostu odpowiedni wiek.

Jak działa konto dla studenta?

Konto studenckie pozwala na realizację przelewów przychodzących i wychodzących. Umożliwia również wypłatę gotówki w bankomacie czy płatności kartą za zakupy w sklepie stacjonarnym. Podstawowy zestaw funkcjonalności konta bankowego dla studenta jest zatem taki sam, jak konta uniwersalnego.

Na rachunek studencki może wpływać Twoje stypendium, kredyt studencki, kieszonkowe od rodziców czy wynagrodzenie za pracę – zarówno w przypadku prac dorywczych, umowy zlecenia czy umowy o pracę. Własne konto bankowe pozwala Ci bezgotówkowo regulować rachunki czy zbierać pieniądze na przyszły cel (choć – w takim przypadku lepiej pomyśleć o koncie oszczędnościowym, lokacie lub innej formie inwestycji).

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby otworzyć konto dla studenta?

Konto studenckie to rozwiązanie dla osób pełnoletnich, które spełniają warunki w zakresie maksymalnego wieku – najczęściej nie więcej niż 26 lat. Rachunek otworzysz bez badania zdolności kredytowej, za to jego posiadanie ułatwi Ci uzyskanie kredytu w przyszłości. Stałe wpływy na rachunek wystarczą, żeby móc uzyskać kartę kredytową czy debet w koncie w przyszłości, bez przedstawiania dodatkowych dokumentów o dochodach.

Jakie dokumenty są potrzebne, żeby otworzyć konto dla studenta?

Dokument, który przyda się do założenia każdego konta w banku jest dowód osobisty. Przypomnijmy, że każdy pełnoletni obywatel Polski ma obowiązek posiadania dowodu osobistego. Wydanie dokumentu jest darmowe. Jedyny koszt dotyczy zrobienia aktualnego zdjęcia do dowodu (musi być zrobione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed złożeniem wniosku), które trzeba dołączyć do wniosku o dowód osobisty.

W zależności od tego, jaki sposób założenia rachunku bankowego wybierzesz, może Ci być potrzebny jeszcze smartfon. Dzięki niemu założyć konto studenckie na selfie.

Jak otworzyć konto dla studenta?

Samo założenie konta dla studenta czyli w zasadzie osoby w wieku 18 – 26 lat wygląda podobnie jak w przypadku innych rachunków rozliczeniowo – oszczędnościowych przeznaczonych dla osób dorosłych. W każdym przypadku potrzebny będzie dowód tożsamości.

Rachunek bankowy dla studenta możesz otworzyć:

  • Osobiście w oddziale banku – w takim przypadku umowę o otwarcie i prowadzenie konta podpiszesz na miejscu, a pracownik banku powinien Ci doradzić, ułatwić wybór konta i wyjaśnić wszystkie wątpliwością związane z korzystaniem z rachunku. Minusem takiego rozwiązania będzie jednak konieczność dostosowania się do dni i godzin pracy banku.
  • Online za pomocą konta w innym banku – umożliwi to potwierdzenie Twoich danych osobowych bez konieczności wizyty w banku czy ich weryfikacji przez kuriera. Z tego rozwiązania możesz skorzystać m.in. wtedy, jeśli znalazłeś bardziej atrakcyjną ofertę.
  • Online na selfie – w tym przypadku potrzebujesz telefonu do nagrania twarzy i zdjęcia dowodu osobistego, co wystarczy do potwierdzenia Twojej tożsamości. Rachunek otwarty w ten sposób może jednak wiązać się z pewnymi ograniczeniami użytkowania. Np. W banku Millennium otrzymasz miesięczny limit realizacji płatności z konta na poziomie 5.000 zł. Podwyższenie tego limitu, jak i dostępność do szerszego pakietu funkcjonalności (np. Składania wniosków urzędowych za pośrednictwem konta) będzie wymagała osobistej wizyty w placówce banku. – zgodnie z ofertą aktualną na dzień 09.02.2024 r.

Wniosek o konto bankowe możesz złożyć również online – a umowę podpisać za pośrednictwem kuriera, który dostarczy Ci dokumenty i potwierdzi Twoją tożsamość.

Ile kosztuje konto dla studenta?

Koszty kont bankowych zależą od oferty banku. Najlepsze będzie takie, które jest bezwarunkowo darmowe, w zakresie jego prowadzenia i korzystania z karty debetowej. Warto również wziąć pod uwagę opcję, gdzie zwolnienie z ewentualnych kosztów wymaga określonej, ale niewielkiej aktywności np. wykonania jednej transakcji kartą czy BLIKIEM w miesiącu. Liczą się również darmowe wypłaty gotówki z bankomatów w Polsce i na świecie.

Wiadomo, że jako student możesz mieć sporo wydatków i przynajmniej w zakresie korzystania z rachunku bankowego, dodatkowe koszty warto ograniczyć do minimum.

Jakich kosztów można się spodziewać? Warto sprawdzić opłaty z tytułu:

  • prowadzenia konta
  • wypłaty gotówki z bankomatów własnych banku i obcych, w Polsce i na świecie
  • zleceń stałych
  • transakcje BLIK – przelewy, wypłaty z bankomatów
  • opłaty za przelewy natychmiastowe
  • za kartę płatniczą

Jak wybrać konto dla studenta?

Najlepsze konto dla studenta to takie, które generuje niewielkie, a najlepiej zerowe koszty. Zdecydowana większość ofert rachunków wiąże się z niewielkimi opłatami, przy czym przeważnie można ich stosunkowo łatwo uniknąć. Jeśli zatem dane konto nie jest bezwarunkowo darmowe, sprawdź, czy spełnienie ewentualnego kryterium braku kosztów nie przysporzy Ci problemu.

Wymóg zapewnienia miesięcznych wpływów w wysokości 1000 zł, czy też wykonanie transakcji kartą na łączną kwotę 500 zł może okazać się dla studenta niewykonalny. W takim wypadku, korzystanie z konta może kosztować co najmniej od kilku do kilkunastu złotych miesięcznie.

Analizując oferty kont dla studenta zwróć też uwagę na inne opłaty, związane z popularnymi operacjami bankowymi. Chodzi tu między innymi o przelewy internetowe, wypłaty gotówki z bankomatów własnych oraz obcych sieci, transakcje kartą czy też ustawienie, modyfikację i anulowanie polecenia zapłaty. W praktyce, w tabeli opłat i prowizji dobrze jest przeanalizować koszty wszystkich usług, które będą relatywnie często wykorzystywane.

Oprócz tego porównując oferty, pamiętaj o funkcjonalnej aplikacji mobilnej, dzięki której będziesz wygodnie zarządzać swoimi finansami z poziomu smartfona każdego dnia.

Jeśli miesięczna opłata za prowadzenie konta, jak i inne transakcje są niewielkie lub łatwo je obniżyć do zera, a bank zapewnia możliwość korzystania z funkcjonalnej aplikacji mobilnej i do tego atrakcyjne bonusy finansowe na start, to warto rozważyć taką ofertę.

Jakie są zalety konta dla studenta?

  • Brak kosztów lub niewielkie warunki, które trzeba spełnić, żeby zostać zwolnionym z opłat za kartę czy prowadzenie konta – np. wykonanie jednej transakcji BLIKIEM lub kartą debetową w miesiącu
  • Dodatkowe funkcjonalności bez kosztów – np. Przelewy natychmiastowe za darmo, czy brak opłat dla wypłat z bankomatów na całym świecie .
  • Bonusy na start za otwarcie konta – bez żadnych warunków lub w zamian za niewielką liczbę aktywności
  • Bezpłatne konto walutowe – takie rozwiązanie przyda Ci zwłaszcza podczas wakacyjnych wojaży, bo oszczędzisz na ewentualnych opłatach za przewalutowanie.
  • Proste zasady związane z założeniem konta studenckiego – minimum formalności i możliwość przejścia całego procesu online

Jakie są wady konta dla studenta?

O wadach rachunków adresowanych do studentów można przede wszystkim mówić w kontekście konkretnych ofert. Minusem może być ograniczony czas korzystania z preferencyjnych warunków. Zdarzają się też oferty z których można korzystać jedynie do ukończenia 24 roku życia. Warto również zwrócić uwagę na koszty i unikać tych ofert, które wymagają stałych opłat bez możliwości zwolnienia.

Konto uniwersalne czy konto studenckie – które wybrać? 

Banki zdają sobie sprawę, że w przypadku nastolatków i młodych dorosłych, o wyborze jakiegoś produktu lub usługi często decydują niskie koszty. Dlatego konta studenckie w założeniu mają być tańsze w użytkowaniu, niż standardowe rachunki bankowe. Osoby wybierające takie produkty, mogą liczyć na niższe opłaty za prowadzenie konta, korzystanie z karty płatniczej, czy też wypłaty z bankomatów. Nierzadko mają też szansę skorzystać z różnego rodzaju promocji i bonusów, dzięki którym mogą otrzymać dodatkową gotówkę, albo zaoszczędzić na zakupach.

Jeśli masz co najmniej 18 lat i poszukujesz konta bankowego dla siebie, nie musisz skupiać się wyłącznie na ofercie rachunków, które mają w nazwie „dla młodych” lub „dla studenta”. Wynika to z faktu, że najlepsze dla Ciebie konto osobiste równie dobrze może kryć się wśród ofert standardowych, kierowanych do ogółu klientów.

Warto zauważyć, że uniwersalnych rachunków bankowych jest na rynku znacznie więcej, a przecież tam, gdzie duża konkurencja, łatwiej o złapanie atrakcyjnej okazji. Wszystko to sprawia, że wybór konta studenckiego powinieneś zacząć od analizy i porównania ofert zarówno zwykłych, jak i studenckich kont bankowych. Sprawdź ranking kont dla studentów, ale też uniwersalną ofertę kierowaną do szerokiego grona adresatów. Pozwoli Ci to wybrać rachunek, który aktualnie daje najwięcej korzyści.

Jakie dodatkowe możliwości daje konto dla studenta?

Konto to również przepustka do oferty produktów kredytowych oraz oszczędnościowych. Dlatego, jeśli bierzesz pod uwagę możliwość skorzystania na przykład z debetu w rachunku, kredytu gotówkowego, czy też założenia lokaty lub konta oszczędnościowego, zwróć uwagę na warunki dodatkowych funkcjonalności. W razie potrzeby możesz oczywiście sięgnąć po kredyt lub lokatę innego banku, jednak dostęp do produktów z poziomu już posiadanego rachunku to wygoda i oszczędność czasu.

Możliwość korzystania z bankowości internetowej to już absolutny must have rachunków dla młodych. Ważna jest również funkcjonalna aplikacja mobilna. Powinna być prosta i wygodna w obsłudze, a jednocześnie powinna zapewniać możliwość realizacji wielu operacji z poziomu smartfona. Poza przyjaznym interfejsem i dostępem do podstawowych funkcji, może przydać się w niej opcja szybkiego otwarcia lokaty, wymiany walut po korzystnych kursach, czy też nabywania e-biletów komunikacji miejskiej. Aplikacja powinna też zapewniać dostęp do płatności mobilnych, takich jak BLIK, Google Pay, Apple Pay czy HCE. 

Jeśli na rynku oferowanych jest kilka rachunków, które we wspomnianych obszarach prezentują się równie atrakcyjnie, o wyborze jednego z nich mogą zdecydować zniżki i bonusy. Niektóre instytucje oferują premię za samo otwarcie konta (bezwarunkowo lub po spełnieniu pewnych warunków), czy też usługę moneyback. Ta ostatnia pozwala korzystać ze zniżek i rabatów w firmach partnerskich danego banku – kinach, restauracjach, sklepach odzieżowych czy pizzeriach. 

Najlepsze oferty kont bankowych dla studenta

W praktyce, nie da się jednoznacznie stwierdzić, które konto jest dla studentów najlepsze. Każdy z nich ma unikalny zestaw potrzeb i preferencji, nie istnieje tu jedno optymalne rozwiązanie. Zawsze trzeba przeanalizować poszczególne oferty i wybrać taką, która w najpełniejszym stopniu odpowiada konkretnym oczekiwaniom.

Poniżej przedstawiamy kilka propozycji kont dla studentów:

mBank  

  • Wiek – 18 –24 lata
  • Prowadzenie konta – 0zł
  • Korzystanie z karty – 0 zł
  • Wypłaty z bankomatu – w Polsce i na świecie za darmo (w Polsce od 03.04.2024 wypłata za 0 zł będzie dostępna przy minimalnej kwocie transakcji co najmniej 100 zł)

Dodatkowe bonusy

  • Do 400 zł premii za aktywność i założenie konta przez aplikację
  • Do 150 zł za polecenie konta
  • Do 6,5% na koncie oszczędnościowym

Masz możliwość przystąpienia do promocji do 05.06.2024 r.

Velo Bank: VeloKonto 

  • Wiek – 18 –26 lata
  • Prowadzenie konta – 0zł
  • Korzystanie z karty – 0 zł
  • Wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce – za darmo

Dodatkowe bonusy 

  • 10% zwrotu za zakupy kartą telefonem lub BLIKIEM (max 100 zł w ciągu każdych 30 dni)
  • 6,5% na koncie oszczędnościowym
  • 100 zł za skuteczne polecenie konta innym

Santander Bank Polska – konto Santander dla studenta 

  • Wiek – 18 –26 lata
  • Prowadzenie konta – 0zł
  • Korzystanie z karty – 0 zł albo 9 zł miesięcznie – do zwolnienia z opłaty wystarczy 1 transakcja kartą lub BLIKIEM co miesiąc
  • Wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie – za darmo

Dodatkowe bonusy:

  • Do 400 zł premii
  • 1% zwrotów za rachunki – do 300 zł w ciągu roku
  • Do 500 zł za polecenie konta
  • 100 zł za konto otwarcie konta walutowego
  • 0 zł za usługę CyberRescue – czyli dostęp do wsparcia ekspertów w zakresie ochrony danych w internecie

Millennium Bank – Millennium Kont 360 

  • Wiek – 18 –26 lat
  • Prowadzenie konta – 0zł
  • Korzystanie z karty – 0 zł pod warunkiem 1 transakcji kartą lub BLIKIEM co miesiąc (lub 5 zł)
  • Wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie – za 0 zł pod warunkiem 1 transakcji kartą lub BLIKIEM co miesiąc

Dodatkowe bonusy: 

  • Płatności walutowe do 1 000 zł bez dodatkowej opłaty za przewalutowanie
  • Dodatkowe nagrody w przypadku przystąpienia do programu – Lubię to polecam np. możliwość założenia lokaty z oprocentowaniem 7% w skali roku na 3 miesiące na kwotę od 500 do 25 000 zł, bilety do kina, karta upominkowa do Zalando o wartości 80 zł

PKO BP 

  • Wiek – 13 –26 lat
  • Prowadzenie konta – 0zł
  • Korzystanie z karty – 0 zł pod warunkiem 2 transakcji kartą lub BLIKIEM co miesiąc (lub 5 zł)
  • Wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie – za 0 zł (w przypadku transakcji za granicą mogą być naliczane dodatkowe opłaty)

Dodatkowe bonusy:

  • Do 500 zł debetu w ramach konta
  • Do 1500 zł za skuteczne polecenia konta

Oferty zweryfikowane i aktualne na dzień 12.02.2024 r. 

Tworząc zestawienie kont dla studentów kierowaliśmy się nie tylko wysokością opłat, ale również opłacalnością powiązanych z nimi produktów oszczędnościowych i kredytowych, a także dostępnością czasowych promocji i bonusów. Aby ocenić, czy dany rachunek spełnia Twoje oczekiwania, warto zatem samodzielnie zapoznać się ze szczegółami oferty.

Czytaj też: Czym jest Dynamiczne Przeliczanie Walut (DCC) i dlaczego może być kosztowne?

Czytaj też: Czyszczenie BIK – prawda czy fałsz?

Warto wiedzieć

  1. Konta bankowe dla studentów nie różnią się szczególnie od pozostałych rachunków oferowanych przez banki.
  2. Konto dla studenta to rachunek bankowy dla osób w wieku od 18 do 26 lat.
  3. Konta dla studentów są zwykle bezpłatne lub do uzyskania zwolnienia z kosztów wystarczy niewielka aktywność.
  4. Wśród dostępnych na rynku propozycji kont bankowych dla studentów warto szukać ofert promocyjnych – np. z dodatkową gotówką na start.
  5. Rachunek bankowy dla studenta można założyć zarówno online (za pomocą aplikacji czy na selfie), jak i bezpośrednio w placówce stacjonarnej banku.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

  1. Co się dzieje z kontem po ukończeniu 26 roku życia? 

    Rachunek dla młodych w wieku od 18 do 26 lat, po ukończeniu przez dysponenta rachunku 26 lat, przekształca się zwykle automatycznie w standardowy ROR. Wyjątkiem będzie sytuacja, kiedy umowa rachunku zostanie wypowiedziana.  

  2. Czy kredyt studencki wymaga posiadania konta studenckiego?

    Nie. Wystarczy dowolne konto bankowe. 

  3. Czy po zakończeniu studiów trzeba zamknąć konto studenckie?

    Nie. Wymaganiem jest wiek, a nie status studenta. 

  4. Co to jest konto bankowe studenckie?

    Konto bankowe studenckie to specjalny rodzaj konta bankowego, które jest dostępne dla studentów.  Aktualnie na rynku częściej można spotkać rachunki bankowe, które adresowane są dla osób w wieku pomiędzy 18 a 26 lat – bez względu na to, czy studiują czy pracują.  

  5. Jak wybrać konto dla studenta?

    Wybór konta dla studenta powinien zależeć od indywidualnych potrzeb i stylu życia. Ważne jest porównanie ofert różnych banków, zwracając szczególną uwagę na opłaty za prowadzenie konta, oprocentowanie, dostępność usług bankowości online i inne dodatkowe korzyści. Ostateczna decyzja powinna uwzględniać zarówno korzyści finansowe, jak i wygodę obsługi konta.

Porównaj konta osobiste
Marcin Kowalczyk
Oceń artykuł
4.9

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

64 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu

na pewno z takich poradników wiele osób korzysta, spoko opcja wszystko w jednym miejscu

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

A ty korzystasz z takich?

Qaz
Qaz
1 rok temu
Reply to  Dagmara

a czemu ktoś miałby nie korzystać? Jak jest podane na tacy to wybieramy top 3 i szukamy dalszych info w zawężonym zakresie

alt
alt
1 rok temu
Reply to  Qaz

dokładnie ja na podstawie rankingu wybrałem dla siebie konto bankowe

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  alt

a jakie konto dla siebie wybrałeś ??

alt
alt
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

konto przekorzystne w banku pekao, w sumie fajne konto mają i gadżety

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  alt

Jakie gadżety?

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  Dagmara

warto wejść na ich stronę i wszystko masz jak na tacy, możesz hajs zgarnąć jak i dodatkowe nagrody w postaci subskrypcji czy vouchera

alt
alt
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

w sumie do tej pory nie widziałem żeby były bonusy w takiej formie

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  alt

W sensie w rzeczowej?

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  Dagmara

raczej vouchery i subskrypcje są mniej popularne niż pieniądze, ale uważam że to akurat fajny pomysł na ciekawy benefit do konta

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

Niby tak, na pewno jest to coś innego

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

Jedno i drugie na raz tak?

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  Dagmara

tak tylko musisz oczywiście spełnić tam konkretne wymagania można tak powiedzieć

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

Są trudne do spełnienia?

alt
alt
1 rok temu
Reply to  Dagmara

na pewno mają fajne gadżety dla gamerów, na pewno będą zadowoleni jak ja

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  alt

A co konkretnie mają?

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  Dagmara

widziała na stronie że można zgarnąć pieniądze chyba 150 z maksymalne subskrypcje czy vocuher do PSstore, gamepass itp i też możesz sobie wybrać kartę z motywem gamerskim dla ludzi kochających gry to na pewno jest kuszące

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

Ale 150 zł i subskrypcje czy albo to albo to?

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  alt

a już Ci się udało odebrać jakieś nagrody ?

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

W tym konkretnym banku czy ogółem?

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  alt

w sumie ostatnio tego konta mi się reklama wyświetliła

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  Qaz

no warto sobie jeszcze właśnie potwierdzić wszystko a jak chodzi o konto bankowe to warto sprawdzić na oficjalnej stronie banku

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

Tam zawsze będą najrzetelniejsze info

alt
alt
1 rok temu
Reply to  Dagmara

nie ma to jak potwierdzić w odpowiednik źródle

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  Dagmara

to na pewno i no raczej nikt nas nie oszuka

alt
alt
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

no tak to przede wszystkim nasze bezpieczeństwo najważniejsze

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

Raczej? XD banki nie mogą sobie nawet pozwolić na coś takiego

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  Dagmara

banki może nie, ale wyciek danych, hakerzy, zło nie śpi 🙂

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

To się może zdarzyć wszędzie tak naprawdę.

alt
alt
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

to na pewno, żeby potem nie było rozczarowania, albo po prostu napalisz się na jakiś bonus a tutaj trzeba spełnić jakieś cięzkie warunki

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  alt

Oni raczej nie dają trudnych warunków.

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  Dagmara

no tak bo po co ? żeby nikt tego nie spełnić to nikt nie przyjdzie do nich tak czy siak

alt
alt
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

teraz warunki są naprawdę proste do zrobienia

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

No jasne, że tak. Jakby był trudne to i klientów by nie było.

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  alt

ale raczej już nie dają ciężkich warunków do zrobienia

alt
alt
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

no właśnie jakieś transakcje itp

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  alt

czyli można stwierdzić że po prostu są to takie podstawowe transakcje które robimy na co dzień

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

A przez jaki czas trzeba je robić?

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  Qaz

No bo pewnie jakaś część banków jest pominięta

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  Qaz

W sumie niby nie jest to najgorszy pomysł

alt
alt
1 rok temu
Reply to  Dagmara

myślę, że wiele osób korzysta ale warto potwierdzić wszystko też na oficjalnej stronie

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  alt

zdecydowanie tak, nie można też w 100% jedynie na porównywarce

alt
alt
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

no tak, jedynie co można się wspomóc

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  alt

One po to są, żeby nakierować.

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  Dagmara

no i warto z nich korzystać po prostu

alt
alt
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

no jak już są zrobione to tak

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  alt

pewnie na pewno może się nimi wspomóc 🙂

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

W sumie to tak, pomocna rzecz.

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  Dagmara

zdecydowanie tak, nawet jak mam coś zamiar kupić czy suszarkę do włosów czy coś innego to korzystam, darmowe podpowiedzi 🙂

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

Tak ale mogą też być sponsorowane

alt
alt
1 rok temu
Reply to  Dagmara

dlatego trzeba czytać opinie różnych użytkowników i oglądać recenzję

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  alt

ostatanio też recenzje na yt są bardzo popularne właśnie

alt
alt
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

na pewno też są pomocne i warto je obejrzeć

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  alt

w sumie kiedyś bardzo sceptycznie do tego podchodziłam a teraz pierwsze co szukam opinii i recenzji innych osób

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

Tak jest tak naprawdę najłatwiej. Ja patrzę zawsze na te pozytywne i negatywne

alt
alt
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

na pewno warto zobaczyć co się pozycjonuje żeby wiedzieć czego szukać

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  alt

to na pewno, jakieś maks 3 top

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

A na co zwracacie uwagę najbardziej?

alt
alt
1 rok temu
Reply to  Dagmara

od Ciebie na czym Ci zależy mi zależało na wypłatach w innych bankomatach za free

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  alt

to jest fajna opcja jak wypłaty za free poza krajem

alt
alt
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

jak ktoś dużo wyjeżdża do na pewno

Zuzanka
Zuzanka
1 rok temu
Reply to  alt

nawet jeżeli nie, to zazwyczaj raz – dwa razy w roku jest się za granicą to nie trzeba martwić się o gotówkę bo wszystko można załatwić za darmo w bankomacie 🙂

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  Zuzanka

No tak, wszystko się wcześniej ogarnia i nie ma żadnego problemu.