Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Konta

Konto bankowe przez internet od zaraz – gdzie szukać?

Konto bankowe przez internet od zaraz to opcja w 100% online. Rachunek może być założony z dowolnego miejsca, bez konieczności osobistej wizyty w banku. Wygoda już od momentu złożenia wniosku. Sprawdź, jak założyć konto bankowe online i które banki oferują takie rozwiązanie.


Tradycyjna metoda zakładania konta osobistego, która wymaga obecności w placówce bankowej w godzinach jej pracy to opcja nadal dostępna, choć czasochłonna. Właściwie tylko dla miłośników osobistego kontaktu z pracownikiem obsługi klienta banku. Aktualne możliwości założenia rachunku bankowego i potwierdzenia tożsamości online są na tyle szerokie, że właściwie każdy powinien znaleźć rozwiązanie dla siebie.

Konto bankowe przez internet od zaraz – jak to działa?

To proste. Trzeba złożyć wniosek o otwarcie rachunku osobistego przez internet i wybrać sposób weryfikacji tożsamości, który zapewni możliwość korzystania z aktywnego rachunku praktycznie od zaraz. Opcji jest kilka. Dla przywiązanych do tradycyjnego kontaktu z człowiekiem, pozostaje opcja łączona: wniosek przez internet i potwierdzenie tożsamości w obecności kuriera. To rozwiązanie nie wpisuje się jednak w hasło „od zaraz”.

Znacznie szybciej zadziała przelew weryfikacyjny z innego banku, e-dowód czy potwierdzenie tożsamości przy pomocy selfie lub video chatu. Dzięki szybkiej weryfikacji w pełni przez internet, otwarcie rachunku bankowego może zająć kilka minut. Bez względu na to jaki sposób weryfikacji wybierzesz, przygotuj swój dowód osobisty. Aktywne konto oznacza, że możesz korzystać z bankowości internetowej czy aplikacji mobilnej.

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby otworzyć konto internetowe przez internet?

Otwarcie konta bankowego online nie wiąże się z koniecznością badania Twojej zdolności kredytowej, zatem jedynym dokumentem, który będzie Ci potrzebny jest ważny dowód osobisty.

Konto bankowe przez internet otworzysz, jeśli spełniasz kilka warunków technicznych:

 • masz urządzenie z dostępem do internetu: smartfon, tablet czy laptop,
 • posiadasz rachunek innego banku, jeśli wybierzesz jako metodę potwierdzenia tożsamości przelew weryfikacyjny,
 • masz e-dowód, jeśli w ten sposób chcesz dokonać potwierdzenia danych osobowych,
  masz urządzenie z kamerą lub aparatem: chodzi oczywiście o smartfon, ale także może być tablet czy laptop.

Jak założyć konto bankowe przez internet – krok po kroku?

Pierwszy krok do założenia konta bankowego online może wydawać się oczywisty. Warto jednak wspomnieć, że wybór konta najlepiej zacząć od porównania rachunków dostępnych na rynku i zdecydować się na najkorzystniejszą dla siebie opcję.

Jeśli już podjąłeś decyzję gdzie, to teraz sprawdź jak.

 1. Na stronie banku kliknij przycisk „Otwórz konto”.
 2. Wypełnij wniosek – podaj swoje dane.
 3. Wybierz kartę do konta bankowego online – jeśli chcesz.
 4. Potwierdź swoją tożsamość – zwykle sposobów na weryfikację tożsamości jest kilka.
 5. Zaakceptuj wszystkie wymagane zgody.
 6. Poczekaj na SMS z potwierdzeniem wysłania wniosku.

Termin aktywacji konta online zależy głównie od wybranego sposobu weryfikacji tożsamości.

Jak potwierdzić tożsamość zakładając konto bankowe przez internet?

Potwierdzenie tożsamości przy zakładaniu rachunku osobistego online, wcale nie wymaga bezpośredniego kontaktu z pracownikiem banku. Wszystko zależy od metody, którą wybierzesz. A tych jest kilka.

Weryfikacja selfie

Selfie czyli zdjęciowy autoportret nie musi służyć wyłącznie utrwalaniu wspomnień z wakacji, ale może być również sposobem na potwierdzenie tożsamości w momencie zakładania rachunku osobistego przez internet. Chodzi tu oczywiście tylko o zdjęcie twarzy, bez wakacyjnego krajobrazu w tle. Dodatkowo do potwierdzenia tożsamości potrzebne będzie jeszcze zdjęcie dowodu osobistego – obu stron.

Do wykonania selfie wystarczy Ci telefon z aparatem, ale może to być również inne urządzenie wyposażone w kamerkę video czyli laptop, tablet czy notebook. Przyda się również mikrofon – bank może również wymagać próbki Twojego głosu. Potwierdzenie tożsamości na selfie może również wymagać pobrania aplikacji banku wszystkie czynności wykonasz wówczas po jej uruchomieniu na telefonie.

E-dowód

E-dowód to rozwiązanie stosowane od 4 marca 2019 r. Możliwość podpisywania się za pomocą e-dowodu zapewnia certyfikat identyfikacji i uwierzytelniania. Możesz mieć e-dowód bez tej opcji. Wybór, którą wersję wybierzesz, zależy od Ciebie. Jest to jednak na tyle wygodne i przydatne rozwiązanie, że warto z niego skorzystać. Przyda się m.in. do założenia konta bankowego przez internet bez konieczności jakiegokolwiek kontaktu z pracownikiem banku.

Oprócz e-dowodu osobistego, będzie Ci jeszcze potrzebny telefon z NFC i aplikacja eDO App.

Weryfikacja za pomocą video konferencji

Otwarcie konta online jest możliwe również przy pomocy wideokonferencji. Przez proces potwierdzenia tożsamości przeprowadzi Cię pracownik banku. Założenie konta bankowego przy pomocy video czatu wymaga posiadania kamery internetowej i dowodu osobistego. W trakcie trwania procesu, pracownik banku poprosi Cię o zbliżenie dowodu oraz Twojej twarzy do kamerki.

Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania, jest szybkie otwarcie rachunku osobistego. Konto będzie aktywne od razu po zakończeniu weryfikacji. Są jednak minusy: przede wszystkim weryfikacja za pomocą video czatu będzie dostępna tylko w godzinach pracy banku.

Przelew weryfikacyjny

Jeśli chcesz potwierdzić swoją tożsamość za pomocą przelewu weryfikacyjnego, musisz posiadać indywidualny rachunek osobisty w innym banku.

Dla potwierdzenia tożsamości wykonaj po prostu przelew (na niewielką kwotę, zwykle nie więcej niż 1 zł) ze swojego dotychczasowego konta bankowego, na ten wskazany przez bank. Istotne, żeby dane Twojego aktualnego konta były takie same, jak te które podałeś we wniosku o założenie nowego rachunku.

Pamiętaj też, że konto, z którego chcesz wykonać przelew weryfikacyjny powinno być założone w sposób tradycyjny – czyli w placówce banku ewentualnie za pośrednictwem kuriera, który sprawdził Twoją tożsamość przy podpisaniu umowy.

Przelaną złotówkę bank zwróci Ci po zakończeniu weryfikacji.

Weryfikacja przez kuriera

Weryfikacja tożsamości przez kuriera to połączenie nowoczesnych rozwiązań związanych ze złożeniem wniosku o założenie rachunku osobistego przez internet z tradycyjnym potwierdzeniem danych osobowych.

Kurier w umówionym terminie dostarczy umowę, którą w jego obecności należy podpisać. Przy okazji sprawdzi również czy dane z umowy zgadzają się z tymi w dowodzie osobistym. Przed przybyciem kuriera pamiętaj o przygotowaniu dokumentu.

Zaletą potwierdzenia tożsamości w obecności kuriera jest wygoda – nie jest potrzebny kontakt z pracownikiem banku w placówce, ale wystarczy weryfikacja w domu o dogodnej dla Ciebie godzinie. Minusem jest jednak wydłużenie całej procedury. Konto bankowe będzie aktywne dopiero, kiedy podpisana umowa zostanie dostarczona do banku.

Konto bankowe przez internet od zaraz w ofercie banków

Banki oferują kilka sposobów na założenie konta osobistego przez internet.

ING Bank Śląski

Bank oferuje możliwość otwarcia konta online i cztery możliwości potwierdzenia tożsamości. Konto osobiste Direct otworzysz:

 • na selfie
 • za pomocą przelewu weryfikacyjnego wysłanego z innego banku
 • kurierem
 • tradycyjnie w placówce banku

PKO BP

Konto osobiste w banku PKO BP możesz otworzyć przez internet potwierdzając tożsamość:

 • za pomocą kuriera
 • na selfie – w tym celu musisz wcześniej pobrać i uruchomić aplikację mobilną IKO i wybrać opcję „Otwórz konto na selfie”

PEKAO SA

Konto Przekorzystne w banku PEKAO możesz otworzyć na selfie przez telefon. Potrzebna Ci będzie jeszcze aplikacja na telefon PeoPay. W ten sam sposób, wygodnie, bez wychodzenia z domu możesz wybrać usługi dodatkowe: konto oszczędnościowe, walutowe a także oczywiście zamówić kartę debetową.

Santander Bank Polska

Konto internetowe w Santander Banku możesz założyć:

 • na stronie internetowej banku na selfie lub za pośrednictwem kuriera
 • przy pomocy aplikacji mobilnej banku – również masz dwie opcje do wyboru: selfie lub kurier
 • możesz to zrobić również tradycyjnie czyli w oddziale banku

Millennium Bank

Konto internetowe w Banku Millennium założysz bez wychodzenia z domu:

 • za pomocą przelewu weryfikacyjnego wysłanego z innego banku
 • w aplikacji mobilnej banku na selfie

Wniosek możesz również złożyć przez internet, a umowę podpisać w dowolnej placówce banku Millennium.

Alior Bank

W Alior Banku masz możliwość założenia konta bankowego online wybierając jeden z dwóch sposobów potwierdzenia tożsamości:

 • przelewu weryfikacyjnego z rachunku innego banku
 • kuriera

Credit Agricole

Konto bankowe przez internet w banku Credit Agricole możesz otworzyć:

 • przez aplikację CA24 Mobile przez selfie
 • podczas wideorozmowy
 • wypełniając formularz – poczekaj na telefon od konsultanta banku – umowę podpiszesz w aplikacji lub w oddziale banku

Co jeszcze warto wiedzieć o koncie bankowym przez internet od zaraz?

Otwierając konto osobiste za pośrednictwem internetu oszczędzasz czas. Zamiast konieczności dojazdu do placówki banku, poszukiwań miejsca parkingowego i oczekiwania na wolny czas konsultanta, cały proces możesz przejść w domowym zaciszu, siedząc wygodnie w fotelu. Zaoszczędzony czas możesz wykorzystać jak Ci wygodnie: na zabawę z dziećmi, spotkanie z koleżanką, spacer czy wycieczkę rowerową.

Otwarcie rachunku osobistego przez internet jest nie tylko wygodne, szybkie, ale również bezpieczne. Formalności ograniczone są do minimum.

Sposobów na otwarcie konta online jest kilka, nie każdy jednak musi być dostępny w banku, który wybrałeś. Wśród tych najbardziej popularnych, można wymienić otwarcie konta na selfie. Do tego potrzeby będzie Ci standardowo smartfon, aplikacja banku i możliwość robienia zdjęć.

Bez względu jednak jaki sposób wybierzesz, pamiętaj o ważnym dowodzie osobistym.

Warto wiedzieć

1. Konto bankowe otworzysz przez internet potwierdzając tożsamość przy pomocy e-dowodu osobistego, przelewu weryfikacyjnego z innego banku, na selfie, podczas wideokonferencji.

2. Możesz połączyć złożenie wniosku o konto bankowe przez internet z potwierdzeniem tożsamości przez kuriera.

3. Konto osobiste możesz założyć zarówno przez internet, jak i w placówce banku.

4. Zakładanie konta online z potwierdzeniem tożsamości przez przelew weryfikacyjny wymaga posiadania innego rachunku bankowego w innym banku.

5. Konto bankowe przez internet to popularne rozwiązanie, które znajdziesz w ofercie wielu banków.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Czy konto bankowe jest aktywne od razu?

  Konto bankowe przez internet będzie aktywne po potwierdzeniu Twojej tożsamości czyli po zakończeniu całego procesu. W przypadku pełnej aktywacji konta przez internet ten czas oczekiwania skraca się do minimum.

 2. Jak założyć konto bez wizyty w banku?

  Konto bankowe możesz założyć przez internet bez wizyty w banku.

 3. Jak szybko założyć konto w banku przez internet?

  Złóż wniosek o konto bankowe przez internet. Skorzystaj z potwierdzenia tożsamości przez selfie, przelew weryfikacyjny, e-dowód osobisty lub video konferencję. W każdym przypadku będzie Ci potrzebny dowód osobisty. Dodatkowo założenie konta online wymaga urządzenia z dostępem do internetu: smartfona, tableta czy laptopa.

 4. Czy można założyć konto bankowe bez wychodzenia z domu?

  Tak. Dzięki nowoczesnym sposobom potwierdzenia tożsamości bez konieczności wizyty w placówce banku, konto bankowe przez internet możesz założyć bez wychodzenia z domu.

 5. Jak potwierdzić tożsamość bez wizyty w banku?

  Tożsamość możesz potwierdzić bez wizyty w banku za pomocą przelewu weryfikacyjnego, e-dowodu osobistego, video czatu czy na selfie. 

Porównaj konta osobiste
Izabela Stachura-Adamczyk
Oceń artykuł
5

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments