Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Kredyty gotówkowe

Kredyt 80 tys. zł – kto ma najlepszą ofertę?

Użytkownicy naszego serwisu bardzo często pytają o kredyt na 80 tys. zł i jakie warunki trzeba spełnić aby go dostać. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, postanowiliśmy wszystkie informacje na temat tej kwoty zobowiązania zebrać w niniejszym artykule. Odpowiemy również na pytanie, kto oferuje najlepsze kretyty na kwotę 80 tys. zł.

Jak wynika z danych publikowanych systematycznie przez BIK, zainteresowanie Polaków kredytami gotówkowymi w marcu 2022 roku utrzymuje się na podobnym poziomie jak miesiąc wcześniej. Patrząc na wnioski złożone za pomocą naszego systemu, jedną z częściej wskazywanych potrzeb jest właśnie kredyt 80 tys. zł.

 Kto może skorzystać z kredytu gotówkowego na 80 tys. zł?

Jeśli chcesz zaciągnąć kredyt 80 tys. zł, będziesz musiał spełnić kilka podstawowych wymagań, a mianowicie:

 • posiadać ważny dowód osobisty – dokument ten potwierdza nie tylko twoją tożsamość, ale także wiek. Co ważne, na podstawie danych widniejących w dowodzie osobistym zostanie sporządzona umowa kredytowa. Pamiętaj, że aktualnie dowód osobisty jest jedynym dokumentem tożsamości, na podstawie którego Polacy mogą ubiegać się o kredyt 80 tys. zł.
 • wykazać stałe źródło dochodu – dla banków najbardziej wiarygodne są osoby pracujące na podstawie umowy o pracę lub emeryci/renciści. Jeśli jednak świadczysz pracę na podstawie innych zasad również masz szanse na kredyt 80 tys. zł. Pamiętaj, że dłuższy czas pracy na rzecz jednego pracodawcy działa na twoją korzyść. Bank może także poprosić cię o dostarczenie dodatkowych dokumentów, np. rachunków wystawionych w ciągu ostatnich szczęściu miesięcy.
 • odznaczać się odpowiednią zdolnością kredytową – w ocenie zdolności kredytowej klienta bank bierze pod uwagę kilka czynników, np. wysokość zarobków, rodzaj umowy o pracę, liczbę osób na utrzymaniu, wiek potencjalnego kredytobiorcy itp. Ważna jest także dotychczasowa historia kredytowa, więc jeśli masz na swoim koncie jakieś niespłacone zobowiązania finansowe, warto je uregulować przed złożeniem wniosku o kredyt. A jeśli chcesz sprawdzić, jak aktualnie prezentuje się Twoja zdolność kredytowa, kliknij w link poniżej i wypełnij widoczny na naszej stronie formularz.

Sprawdź swoją zdolność kredytową

 • złożyć wniosek tradycyjnie lub drogą elektroniczną – wniosek o kredyt 80 tys. zł możesz złożyć osobiście w oddziale banku lub przez stronę internetową bądź aplikację. Wniosek online złożysz w dowolnym miejscu i czasie, a tożsamość potwierdzisz np. wykonując przelew weryfikacyjny lub dokonując weryfikacji selfie.

Kredyt gotówkowy 80 tys. zł – jakie warunki należy spełnić?

W poprzednim akapicie omówiliśmy, kto może uzyskać kredyt gotówkowy 80 tys. zł. Najprościej mówiąc, z tego produktu może skorzystać każda osoba pełnoletnia, posiadająca dowód osobisty oraz odpowiednią zdolność kredytową, która złoży wniosek o kredyt w jednym z banków komercyjnych.

W przypadku osób pracujących na innych zasadach niż umowa o pracę, bank może wymagać dodatkowych dokumentów potwierdzających stałość i wysokość dochodów. Dodatkowo, każdy klient może spotkać się z dodatkowymi warunkami w postaci wymogu:

 • założenia konta osobistego lub lokaty w banku, w którym składa się wniosek o kredyt,
 • przedstawienia zgody współmałżonka na zaciągnięcie kredytu,
 • skorzystania z dodatkowego produktu w postaci ubezpieczenia kredytu. 

Co ważne, wymienione wyżej trzy warunki będą wiązały się z dodatkowymi kosztami. Warto uwzględnić te opłaty podejmując decyzję o wyborze konkretnego kredytu.

Jeśli zależy ci na szybkim znalezieniu odpowiedniego dla siebie kredytu, kliknij w link poniżej i zobacz, jakie to proste!

Przejdź do kalkulatora kredytów gotówkowych

Kredyt gotówkowy 80 tys. zł – jakie dokumenty musisz mieć?

Osoby składające wniosek o kredyt 80 tys. zł powinny przygotować następujące dokumenty:

 • dowód osobisty – na podstawie tego dokumentu potwierdza się tożsamość wnioskującego oraz przygotowuje umowę kredytową,
 • zaświadczenie/oświadczenie o zarobkach – w zależności od wybranej oferty kredytu, wnioskujący będzie musiał dostarczyć zaświadczenie o dochodach wystawione przez pracodawcę lub złożyć osobiste oświadczenie o ich wysokości. W każdym z tych dokumentów powinna znaleźć się informacja dotycząca wysokości uzyskiwanych zarobków,
 • wniosek o kredyt – wniosek o kredyt można złożyć osobiście w oddziale banku lub przez internet – jeśli dany bank pozwala wnioskować o kredyt 80 tys. zł online. 

Jeśli wnioskujący świadczy pracę na podstawie innych zasad niż umowa o pracę, bank może poprosić o dostarczenie dodatkowych dokumentów potwierdzających dochód, np. rachunków do umowy o dzieło z ostatnich 6 lub 12 miesięcy.

Kredyt gotówkowy 80 tys. zł bez zaświadczeń – czy to możliwe?

Kredyt 80 tys. zł to na tyle wysokie zobowiązanie, że zaświadczenie o dochodach wydaje się być w takim wypadku koniecznością. Bank musi mieć bowiem pewność, że pożyczający rzeczywiście posiada odpowiednie zaplecze finansowe pozwalające na terminową spłatę kredytu. Z racji tego, prośba o dostarczenie takiego dokumentu może się pojawić w wielu bankach.

Na rynku finansowym nie brak jednak ofert banków, które w przypadku kredytu 80 tys. zł dopuszczają możliwość dostarczenia przez klienta wyłącznie oświadczenia o dochodach. Tym samym wystarczy jedynie zadeklarować, jak wysoki dochód otrzymujesz co miesiąc i nie trzeba w tę sprawę angażować swojego pracodawcy.

O kredyt gotówkowy 80 tys. zł bez zaświadczeń można próbować wnioskować także w „swoim banku”, a więc instytucji, w której prowadzisz np. rachunek osobisty. Taki bank widzi bowiem wpływy na konto oraz ponoszone co miesiąc wydatki. Tym samym nie potrzebuje już dodatkowych zaświadczeń od pracodawcy potwierdzających twój dochód.

Pamiętaj jednak, że oferta banku w tym przypadku wcale nie musi być dla ciebie najkorzystniejsza. Przejdź do naszej porównywarki kredytów i zobacz, gdzie kredyt gotówkowy 80 tys. zł bez zaświadczeń otrzymasz nie tylko łatwo, ale i szybko!

Przejdź do kalkulatora kredytów gotówkowych

Ile kosztuje kredyt gotówkowy na 80 tys. zł?

Na koszty kredytu 80 tys. zł składają się takie elementy jak:

 • kwota zobowiązania
 • okres kredytowania,
 • oprocentowanie,
 • prowizja,
 • inne opłaty naliczane przez bank, np. ubezpieczenie.

Tym samym, nie da się jednoznacznie ocenić, ile będzie kosztowało takie zobowiązanie – wszystko zależy bowiem od preferencji klienta co do okresu spłaty, jak i pozostałych warunków banku. Jeśli chcesz poznać przybliżony koszt twojego kredytu 80 tys. zł, przejdź do naszego kalkulatora, wybierz kwotę oraz odpowiedni dla ciebie okres spłaty, a następnie sprawdź który bank zaoferuje ci najlepszą cenę!

Przejdź do kalkulatora kredytów gotówkowych

 Kredyt gotówkowy na 80 tys. zł przez internet

Wniosek o kredyt 80 tys. zł można złożyć osobiście w placówce banku. Najwygodniej będzie jednak wnioskować o ten produkt przez internet. Dlaczego? Oto główne argumenty:

 • Wniosek możesz złożyć w dowolnym miejscu i czasie,
 • Nie tracisz czasu na osobiste wycieczki do banku, przez co cała procedura kredytowa wymaga dużo mniej zachodu,
 • Wniosek o kredyt złożony online zwykle rozpatrywany jest szybciej,
 • Swoją tożsamość potwierdzisz bez wychodzenia z domu, np. za pomocą przelewu z konta osobistego bądź selfie,
 • Możesz spokojnie zapoznać się z umową kredytową,
 • Masz szansę na lepsze warunki kredytu, ponieważ banki często przygotowują atrakcyjniejsze oferty dla osób pożyczających online,
 • Składając wniosek o kredyt przez nasz serwis, cały czas możesz liczyć na wsparcie naszego konsultanta.

Jak zwiększyć swoje szanse na kredyt na 80 tys. zł?

Jak już wspomnieliśmy, aby uzyskać kredyt 80 tys. zł, musisz wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową. Jeśli nie wiesz jak wygląda ona aktualnie w Twoim przypadku, koniecznie sprawdź ją z pomocą naszego kalkulatora zdolności kredytowej.

Jeśli potrzebujesz zwiększyć swoje szanse na kredyt 80 tys. zł, zacznij od wykonania kilku prostych działań, takich jak:

 • zlikwidowanie aktualnych debetów na koncie osobistym,
 • spłata zadłużenia posiadanego na karcie kredytowej,
 • całkowita rezygnacja z karty kredytowej,
 • spłata zadłużenia z tytułu innych kredytów czy pożyczek,
 • opłacenie zakupów na raty,
 • otwarcie konta w banku, w którym składasz wniosek o kredyt,
 • złożenie wniosku o kredyt wspólnie z inną osobą.

Kredyt gotówkowy na 80 tys. zł – jak szybko dostanę pieniądze?

Każdemu kredytobiorcy zależy, aby uzyskać kredyt jak najszybciej. Na szybkość wydania decyzji kredytowej i wypłaty środków ma jednak wpływ kilka czynników, np.:

 • liczba doradców w banku, którzy mogą rozpatrzyć twój wniosek,
 • bank, w którym wnioskujesz o kredyt – często procedura kredytowa przebiega szybciej w banku, w którym jesteś stałym klientem,
 • sposób złożenia wniosku o kredyt – wnioski złożone online zwykle rozpatrywane są szybciej,
 • dostarczenie do banku wszystkich niezbędnych dokumentów,
 • brak zaległości w spłacie dotychczasowych zobowiązań finansowych.

Warto wiedzieć, że w przypadku wniosków złożonych przez internet, wypłata środków może nastąpić nawet kolejnego dnia roboczego.

Gdzie wziąć kredyt na 80 tys. zł?

Kredyt 80 tys. zł znajdziesz praktycznie w każdym banku oferującym rozwiązania kredytowe. Jeśli chcesz szybko znaleźć najlepszą dla siebie ofertę, kliknij w link poniżej i sprawdź, który bank da ci to, czego szukasz!  

Przejdź do kalkulatora kredytów gotówkowych

Źródła: 

https://media.bik.pl/analizy-rynkowe 

 https://www.bik.pl/poradnik-bik/czym-jest-zdolnosc-kredytowa 

 https://businessinsider.com.pl/poradnik-finansowy/jak-szybko-otrzymac-kredyt/cc2re8z

Warto wiedzieć:

 1. Kredyt 80 tys. zł najwygodniej wziąć przez internet. Wniosek można złożyć w dowolnym miejscu i czasie, a wypłata środków finansowych zwykle następuje dużo szybciej niż w przypadku osobistego wnioskowania o kredyt w placówce banku.
 2. Do uzyskania kredytu niezbędne będą takie dokumenty jak dowód osobisty oraz zaświadczenie lub oświadczenie o dochodach. W przypadku wnioskowania o kredyt w banku, w którym posiadamy konto osobiste, dokumenty potwierdzające dochód zwykle nie będą potrzebne.
 3. Koszty kredytu 80 tys. zł zależą m.in. od wybranego okresu spłaty. Aby sprawdzić, ile zapłacisz za swoje zobowiązanie, skorzystaj z naszej porównywarki i wybierz preferowany okres spłaty zobowiązania.
 4. Rozpatrując twój wniosek o kredyt, bank sprawdzi jak wygląda twoja zdolność kredytowa. Ty także możesz ocenić swoje szanse na kredyt 80 tys. zł – w tym celu skorzystaj z naszego kalkulatora zdolności kredytowej.
 5. Składając wniosek o kredyt za pośrednictwem naszego serwisu, na każdym etapie wnioskowania możesz liczyć na pomoc konsultanta.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 1. Na jaki cel mogę przeznaczyć kredyt gotówkowy 80 tys. zł?

  Kredyt gotówkowy 80 tys. zł można przeznaczyć na dowolnie wybrany cel konsumpcyjny.

 2. Czy mogę wnioskować o kredyt jeśli nie mam regularnych dochodów?

  Tak, jednak bank sprawdzając zdolność kredytową, najprawdopodobniej odrzuci wniosek o kredyt, jeśli wnioskujący nie posiada stałych dochodów.

 3. Czy mogę odstąpić od umowy o kredyt 80 tys. zł?

  Tak, od umowy o kredyt można odstąpić w terminie do 14 dni od jej zwarcia. W takim wypadku należy również niezwłocznie zwrócić otrzymane od banku pieniądze.

 4. Czy wnioskując o kredyt, można potwierdzić tożsamość na podstawie paszportu?

  Niestety nie. W przypadku obywateli Polski banki akceptują aktualnie wyłącznie dowód osobisty jako jedyny dokument tożsamości.

 5. Czy poniosę opłaty za skorzystanie z waszego kalkulatora kredytów gotówkowych?

  Nie, z naszego kalkulatora można skorzystać bezpłatnie.

Oceń artykuł
5

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments