Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Kredyty gotówkowe

Kredyt online bez wychodzenia z domu

Potrzebujesz dodatkowej gotówki, ale nie masz czasu na skomplikowane formalności? A może po prostu masz trudności z dotarciem do placówki banku? Teraz do uzyskania kredytu gotówkowego coraz częściej wystarczy tylko połączenie z internetem. Dowiedz się, czy można uzyskać kredyt bez wychodzenia z domu i jak to zrobić.

Internet umożliwia wygodną komunikację na całym świecie, pracę zdalną, a nawet uzyskanie dodatkowych środków pieniężnych bez wychodzenia z domu. Kredyt gotówkowy online jest niezwykle wygodny. Proste procedury, szybka decyzja kredytowa i możliwość niemal natychmiastowego otrzymania środków na swój rachunek bankowy zdecydowanie przyczyniają się do zainteresowania tym rozwiązaniem. Co jeszcze warto wiedzieć o kredycie online?

Kredyt bez wychodzenia z domu – jak to możliwe?

Kredyt online to coraz popularniejsze rozwiązanie. Dzięki nowoczesnym technologiom możesz bez wychodzenia z domu ubiegać się o przyznanie kredytu gotówkowego. Coraz częściej istnieje także możliwość uzyskania online finansowania na konkretny cel – np. w postaci kredytu konsolidacyjnego.

Co ważne, umowę kredytową możesz zawrzeć całkowicie zdalnie. Nie musisz zatem udawać się do placówki banku, aby dopełnić formalności. Wnioski są analizowane szybko, dzięki czemu potrzebne środki można uzyskać w tym samym lub następnym dniu roboczym. Sprawia to, że kredyty online cieszą się sporym zainteresowaniem.

Kredyt online: oferty banków

Kredyty online znajdują się w ofertach większości banków działających w Polsce. Maksymalna kwota kredytu bez kredytowanych kosztów (czyli kwota, którą możesz pożyczyć) zależy od oferty banku – w niektórych przypadkach można w ten sposób uzyskać nawet 200 tys. zł! Banki proponują także różne okresy kredytowania – maksymalny wynosi zwykle 10 lat. Spłaty dokonuje się w formie miesięcznych rat, tak jak przy każdym innym kredycie.

Kto może ubiegać się o kredyt gotówkowy online?

Aby ubiegać się o kredyt gotówkowy online, musisz spełnić warunki takie same, jak przy każdym innym kredycie, to znaczy mieć:

 • ukończone 18 lat,
 • pełną zdolność do czynności prawnych,
 • ważny dowód osobisty,
 • stałe źródło dochodu,
 • konto bankowe.

Bank zweryfikuje Twoją tożsamość oraz zdolność kredytową i przyzna finansowanie tylko wtedy, gdy spełnisz jego kryteria w tym zakresie. Niekiedy może być konieczne także spełnienie dodatkowych warunków (np. niektóre kredyty online są dostępne tylko dla klientów banku oraz osób, które założą w nim konto). Aby uzyskać środki, trzeba też oczywiście wypełnić i wysłać odpowiedni wniosek o kredyt online.

Kredyt online: co wpływa na decyzję kredytową?

Bank podejmuje decyzję kredytową przy kredycie online w zasadzie w taki sam sposób, jak w przypadku ubiegania się o finansowanie w sposób tradycyjny, w placówce. Weryfikuje Twoją zdolność kredytową oraz wiarygodność.

Bierze przy tym pod uwagę przede wszystkim:

 • wysokość dochodów,
 • źródło dochodów (stabilność zatrudnienia),
 • liczbę osób na utrzymaniu,
 • wysokość stałych zobowiązań,
 • inne wydatki,
 • historię kredytową zarejestrowaną w BIK.

Pozytywna decyzja kredytowa będzie wydana tylko wtedy, gdy bank uzna, że jesteś w stanie spłacić zobowiązanie w danej wysokości.

Chcesz zwiększyć swoje szanse na udzielenie kredytu gotówkowego online? Zwróć uwagę na powyższe czynniki. W uzyskaniu wyższej zdolności kredytowej pomoże szczególnie spłata dotychczasowych zobowiązań – kredytów, pożyczek, rat itp.

Jeśli masz możliwość uzyskania dodatkowego dochodu lub uzyskania większej stabilności zatrudnienia, również powinno to pomóc w uzyskaniu pozytywnej decyzji, szczególnie jeśli ubiegasz się o wysoką kwotę. Zanim jednak złożysz wniosek o kredyt online, zawsze upewnij się najpierw, że stać Cię na takie zobowiązanie!

Uwaga!

Oprócz oceny Twojej zdolności kredytowej bank przeprowadzi także analizę historii kredytowej. Oznacza to, że sprawdzi dane w BIK (możliwa jest weryfikacja także w innym biurze informacji gospodarczej) dotyczące Twoich poprzednich zobowiązań. Jeśli w przeszłości miałeś problemy z terminową spłatą np. pożyczek czy rat, bank może odmówić udzielenia kredytu.

Przykład:

Pan Jarosław złożył wniosek o kredyt online na kwotę 20 000 zł. Ma wystarczającą zdolność kredytową. Rok temu miał jednak poważne kłopoty ze spłatą pożyczki i wciąż ma nieuregulowane zaległości wobec poprzedniego wierzyciela. W związku z tym bank zdecydował się odrzucić jego wniosek.

Kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu: krok po kroku

Jak dostać kredyt gotówkowy online? To bardzo proste. Wniosek możesz zwykle złożyć przez stronę internetową banku lub za pośrednictwem bankowości internetowej. Jeśli jesteś klientem danego banku, procedury mogą być jeszcze prostsze niż w przypadku klienta „z zewnątrz” – wówczas nie ma np. potrzeby ręcznego uzupełniania danych osobowych w formularzu i potwierdzania tożsamości. Jak wygląda cała procedura krok po kroku?

1. Porównaj oferty kredytów online

Ubieganie się o jakikolwiek kredyt należy rozpocząć od porównania ofert na rynku. Banki proponują bowiem różne warunki. Wybór właściwej oferty może Ci zapewnić spore oszczędności.

Jak możesz porównać oferty kredytów online? Najłatwiej jest skorzystać z naszego kalkulatora kredytowego, który przedstawi najważniejsze parametry ofert w przejrzystej formie. O kosztach kredytu najwięcej powiedzą Ci takie parametry jak rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO), całkowita kwota do spłaty oraz całkowity koszt kredytu.

 • Rzeczywista roczna stopa oprocentowania pokazuje po prostu, ile wynosi całkowite oprocentowanie kredytu z uwzględnieniem wszystkich opłat (stopa oprocentowania, prowizja, marża i inne). Im wskaźnik jest niższy, tym tańszy kredyt.
 • Całkowita kwota do spłaty to parametr, który pokazuje, ile pieniędzy będziesz musiał oddać bankowi.
 • Całkowity koszt kredytu to parametr mówiący o tym, ile w sumie wyniosą odsetki oraz inne koszty poniesione podczas całego okresu spłaty (np. prowizja za udzielenie kredytu, marża).

Oczywiście im niższe są całkowity koszt kredytu i całkowita kwota do spłaty, tym korzystniejszy jest kredyt z punktu widzenia konsumenta. Ponadto przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto sprawdzić, czy bank nie ma dodatkowych wymagań. Czasami z oferty możesz skorzystać tylko wtedy, gdy masz w danym banku konto lub zdecydujesz się je założyć.

Przykład

Pan Piotr potrzebuje 25 000 zł na remont kuchni. Postanowił skorzystać z kredytu online. Aby znaleźć najtańszą ofertę, skorzystał z kalkulatora Rankomat.pl. Całkowita kwota kredytu to w tym przypadku 25 000 zł. Po porównaniu dostępnych ofert pan Piotr wybrał tę, w której całkowita kwota do spłaty wynisi niecałe 31 000 zł. W związku z tym całkowity koszt kredytu nie przekroczy 6000 zł przy RRSO na poziomie 11%.

2. Przygotuj dokumenty

Zazwyczaj, aby uzyskać kredyt online, potrzebny jest tylko dowód osobisty. W niektórych przypadkach może być wymagane także przedstawienie dokumentów związanych z Twoim źródłem dochodu. Ponadto przygotuj swój numer PESEL i numer konta, na które chcesz otrzymać środki z kredytu.

3. Złóż wniosek o kredyt

Po wybraniu oferty i przygotowaniu dokumentów możesz złożyć wniosek o kredyt. Jeżeli korzystasz z kalkulatora Rankomat.pl, do wniosku przejdziesz bezpośrednio, jednym kliknięciem. Wypełnij wymagane pola – zazwyczaj trzeba podać potrzebną kwotę kredytu i preferowany okres kredytowania (okres spłaty). Następnie należy podać swoje dane osobowe i dane dotyczące źródła dochodów. Upewnij się, że są poprawne, zanim zatwierdzisz swój wniosek!

Jeśli jesteś już klientem banku, w którym chcesz się ubiegać o kredyt gotówkowy online, możesz też zalogować się na swoje konto bankowości internetowej i odnaleźć wniosek o kredyt. Dzięki temu Twoje dane osobowe będą uzupełnione automatycznie, a cała procedura prawdopodobnie będzie jeszcze prostsza i krótsza. Klienci banku czasami mogą też liczyć na szybszą decyzję kredytową i przekazanie środków na konto.

4. Zatwierdź warunki umowy kredytowej

Zanim zatwierdzisz swój wniosek, koniecznie zweryfikuj, czy warunki umowy kredytowej w podsumowaniu odpowiadają tym podanym w ofercie. Zwróć szczególną uwagę na całkowity koszt kredytu i RRSO. Jeśli do tej pory nie zapoznałeś się dokładnie z umową, należy to robić teraz. W podsumowaniu często otrzymasz też wgląd do harmonogramu spłaty. Upewnij się, że wszystko jest jasne, a następnie zatwierdź swój wniosek.

5. Potwierdź swoją tożsamość

Przy składaniu wniosku o kredyt online może być potrzebne również dodatkowe potwierdzenie Twojej tożsamości. W tym celu bank wymaga np.:

 • przelania symbolicznej kwoty na wskazany rachunek bankowy;
 • zalogowania się do bankowości internetowej w swoim banku;
 • wykonania tzw. selfie, czyli zdjęcia lub krótkiego filmiku ukazującego Twoją twarz.

6. Czekaj na decyzję kredytową i przelew środków!

Teraz pozostaje już tylko czekać na decyzję kredytową. Najczęściej jest ona przesyłana drogą elektroniczną. Kredyt online uruchamiany jest zwykle najpóźniej następnego dnia roboczego po otrzymaniu decyzji.

Kredyt bez wychodzenia z domu: zalety kredytu online

Jeśli potrzebujesz dodatkowych środków na dowolny cel, kredyt online może być bardzo dobrym wyborem. Do zalet tego rozwiązania należą:

 • proste i szybkie formalności – brak skomplikowanych wniosków, konieczności dostarczania dokumentów finansowych i długiego oczekiwania na decyzję kredytową;
 • oszczędność czasu i pieniędzy – brak konieczności udawania się do najbliższej placówki;
 • możliwość złożenia wniosku w dowolnym miejscu i czasie – wystarczy dostęp do internetu;
 • szeroki wybór ofert – możliwość skorzystania także z oferty banku, który nie ma swojej placówki w Twojej okolicy;
 • możliwość wzięcia kredytu „jednym kliknięciem” – banki często proponują swoim stałym klientom maksymalnie uproszczone procedury.

Ponadto oferta online może być korzystniejsza niż oferta standardowa. Kredyt online czasami charakteryzuje się preferencyjnymi warunkami w porównaniu z tradycyjnym kredytem gotówkowym – banki niekiedy stosują taki zabieg, aby wypromować dany produkt. Warunki kredytu zawsze trzeba jednak porównywać indywidualnie – pomoże Ci w tym nasz kalkulator!

Źródło:

 • https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20111260715/U/D20110715Lj.pdf

Warto wiedzieć:

 1. Kredyt online to coraz popularniejszy produkt dostępny w ofertach większości banków działających w Polsce.
 2. Aby uzyskać kredyt online, nie trzeba być klientem danego banku. Niektóre banki mają jednak specjalne oferty wyłącznie dla swoich klientów.
 3. O kredyt gotówkowy online w banku, którego jesteś klientem, często można się ubiegać „jednym kliknięciem” za pośrednictwem bankowości internetowej (np. aplikacji mobilnej banku).
 4. Kredyt gotówkowy online pozwala przede wszystkim zaoszczędzić czas na wizyty w placówkach bankowych. Jest to również sposób na szybkie i wygodne pozyskanie środków na dowolny cel konsumpcyjny.
 5. W przypadku pozytywnej decyzji kredytowej środki w ramach kredytu online zwykle otrzymasz błyskawicznie – nawet w kilkanaście minut.

 

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 1. Ile mogę pożyczyć, biorąc kredyt gotówkowy online?

  Maksymalna kwota kredytu gotówkowego udzielanego przez internet zależy od oferty banku. Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim nie powinna ona przekroczyć 255 550 zł. Rzadko można się jednak spotkać z ofertami banków, w których całkowita kwota kredytu jest wyższa niż 200 000 zł. Musisz również pamiętać, że maksymalna kwota, jaką możesz uzyskać, będzie zależała od Twojej zdolności kredytowej.

 2. Na ile mogę rozłożyć spłatę kredytu gotówkowego online?

  Maksymalny okres spłaty kredytu gotówkowego online to 10 lat, czyli 120 miesięcznych rat. Niektóre banki udzielają jednak kredytów online tylko na krótszy okres.

 3. Jak obliczyć wysokość miesięcznych rat kredytu gotówkowego online?

  Jeśli interesuje Cię kredyt online, skorzystaj z kalkulatora na stronie Rankomat.pl. Wybierz potrzebną Ci kwotę oraz wybrany okres kredytu (liczbę rat), a zobaczysz rzeczywiste oferty banków uwzględniające wysokość raty, całkowity koszt kredytu, RRSO i inne najważniejsze parametry.

 4. Na co mogę przeznaczyć kredyt online?

  Kredyt gotówkowy online jest kredytem udzielanym na dowolny cel konsumencki. Nie musisz więc tłumaczyć się bankowi, jak zamierzasz wydać pieniądze. Możesz je przeznaczyć na wakacje, remont mieszkania, kupno samochodu lub inny dowolny zakup.

 5. Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu?

  Kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu charakteryzuje się minimalnymi formalnościami. Wniosek możesz złożyć online, bez konieczności dostarczania dokumentów finansowych. Nieodłącznym elementem procesu kredytowego są jednak ocena zdolności kredytowej i weryfikacja historii kredytowej wnioskodawcy. To na ich podstawie bank podejmuje decyzję kredytową. Sprawdź również, czy aby skorzystać z konkretnej oferty, nie musisz być klientem danego banku lub np. założyć w nim konta.

 6. Jak wygląda podpisanie umowy przy kredycie online?

  Kredyt online można uzyskać całkowicie zdalnie. W większości przypadków możliwe jest podpisanie umowy przez internet. Po wypełnieniu wniosku o kredyt online otrzymasz ofertę i dokumenty. Ich zatwierdzenie jest równoznaczne z podpisaniem umowy.

 7. Kiedy otrzymam środki z kredytu online?

  Składając wniosek online, zwykle możesz liczyć na jego szybkie przetworzenie i decyzję (nawet w kilkanaście minut). Środki na wskazany we wniosku rachunek bankowy otrzymasz tego samego lub następnego dnia roboczego.

Oceń artykuł
4.9

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments