Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Kredyty gotówkowe

Kredyt online bez wychodzenia z domu

Pieniądze na konto bez wychodzenia z domu to wygodny sposób na pozyskanie dodatkowych funduszy. Banki coraz częściej pozwalają na taką formę wsparcia. Sprawdź na czym polega i jak uzyskać  kredyt online. 

Kredyt online to oferowany przez banki kredyt gotówkowy, który można otrzymać bez wychodzenia z domu. Uzyskane pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel. Cała procedura jest dosyć prosta i co najważniejsze szybka – pieniądze można uzyskać już w ciągu jednego dnia. W teorii zarówno złożenie wniosku, jak i innych wymaganych dokumentów oraz weryfikacja zdolności kredytowej, odbywa się bez konieczności wizyty w oddziale banku. Jak jest w praktyce? 

Czy można zaciągnąć kredyt bez wychodzenia z domu? 

Oferta banków jest różnorodna. Część z nich pozwala na złożenie wniosku online, jednak dopełnienie innych formalności jak np. podpisanie umowy, może wiązać się z koniecznością wizyty w banku.  

Najłatwiej uzyskać kredyt online w instytucji, w której posiadamy konto osobiste. Bank chętnie udzieli finansowania, kiedy zna możliwości finansowe swojego klienta, widzi jego wpływy na konto i comiesięczne wydatki. Na rynku pojawia się również coraz więcej ofert kredytów online dla nowych klientów, którzy nie posiadają innych produktów finansowych. 

Kto może skorzystać z kredytu online? 

Z kredytu online może skorzystać każda osoba, która: 

 • posiada pełną zdolność do czynności prawnych, 
 • ma ważny dowód osobisty, 
 • posiada stałe źródło dochodu, 
 • złoży wniosek o kredyt, 
 • pozytywnie przejdzie weryfikację zdolności kredytowej oraz wiarygodności finansowej. 

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt online? 

Warunki otrzymania kredytu online nie są zbyt wygórowane. Każdy potencjalny kredytobiorca musi posiadać dowód osobisty oraz dochody pozwalające na terminową spłatę rat zobowiązania. 

W najlepszej sytuacji pod kątem dochodów są oczywiście osoby pracujące na podstawie umowy o pracę. Ze względu na stałość zatrudnienia i regularną wypłatę, dają oni największą szansę na terminową spłatę kredytu. 

Niemniej jednak, banki nie dyskwalifikują osób pracujących na innych zasadach – tacy klienci również mogą skorzystać z finansowania online. W ich przypadku jednak zaciągnięcie kredytu zwykle będzie wiązało się z większą liczbą formalności do spełnienia. 

Niezależnie od formy zatrudnienia, każdy potencjalny kredytobiorca zostanie poddany kontroli zdolności kredytowej. W ocenie tego parametru bank weźmie pod uwagę takie elementy jak: 

 • wysokość dochodu, 
 • stabilność zatrudnienia, 
 • liczba osób na utrzymaniu, 
 • miesięczne wydatki, np. opłaty za rachunki, 
 • inne zobowiązania finansowe, np. raty pożyczek.

Zestawiając dochody klienta z jego wydatkami, ponoszonymi w różnych obszarach życia, bank oszacuje, czy koszty wynikające z raty kredytu, wciąż są w zasięgu możliwości finansowych danej osoby. Jeśli tak, decyzja kredytowa będzie pozytywna, a klient otrzyma potrzebne finansowanie.

Michał Mucha Michał Mucha

Kredyt online bez wychodzenia z domu – wymagane dokumenty 

Zdolność kredytowa – to klucz do uzyskania kredytu w banku. Bez względu na sposób złożenia wniosku bank bada, czy klient poradzi sobie z dodatkowym obciążeniem. Podstawą jest przedstawienie dokumentu, który poświadcza fakt uzyskiwania stałych dochodów. W zależności od źródła dochodów można przedstawić: 

 • aktualne zaświadczenie o zatrudnieniu i wysokości wynagrodzenia (brutto lub netto) zwykle za ostatnie 3 miesiące, 
 • decyzję o przyznaniu renty lub emerytury, 
 • zaświadczenie z Urzędu Gminy potwierdzające fakt posiadania gospodarstwa rolnego oraz kserokopię ostatniego dowodu opłacenia składki KRUS albo kserokopię ostatniego dowodu wpłaty za podatek rolny, 
 • kserokopię wpisu do ewidencji działalności gospodarczej lub wyciąg z KRS, zaświadczenie z ZUS o niezaleganiu ze składkami na ubezpieczenie i dokument potwierdzający wysokość przychodów np. ostatnie zeznanie roczne (PIT 28 czy PIT 36). 

Szczegółowe zasady weryfikacji dochodów należy sprawdzić na stronie banku, w którym staramy się o finansowanie. Czasem dla przyznania kredytu potrzebny będzie oryginał zaświadczenia o zarobkach, a czasem wystarczy oświadczenie klienta (zwłaszcza jeśli kredyt ma być na niewielką kwotę). Niektóre banki akceptują również wyciąg z konta bankowego (zwykle potrzebna jest historia bankowa za okres do 6 miesięcy). 

Niezależnie od dochodu, potrzebny będzie również dokument potwierdzający tożsamość klienta – czyli dowód osobisty. Dane z dowodu należy wpisać do wniosku.

Sprawdzenie tożsamości klienta odbywa się w obecności kuriera, który przywiezie umowę do podpisu lub za pomocą przelewu weryfikacyjnego. Dlatego niezbędne jest również posiadanie konta bankowego z dostępem online. Coraz bardziej popularną metodą weryfikacji tożsamości kredytobiorcy staje się też video czat z konsultantem banku bądź weryfikacja przez selfie.

Jak wziąć kredyt online? Krok po kroku 

Wnioskowanie o kredyt online jest bardzo proste. Poniżej przedstawiamy jak uzyskać takie finansowanie krok po kroku. 

1.Porównaj oferty kredytów 

Wybór kredytu rozpoczynamy od porównania ofert. Porównanie to najlepiej przeprowadzić z pomocą gotowych kalkulatorów, które na podstawie wskazanych przez nas parametrów zobowiązania, dopasują oferty kredytów do naszych preferencji. Wyświetlone propozycje należy już tylko sprawdzić pod kątem kosztów i wymagań a następnie ocenić, która z nich najbardziej nam odpowiada.  

Porównania kredytów można dokonać z pomocą naszego kalkulatora. Wystarczy kliknąć w link poniżej: 

Porównaj kredyty

2. Złóż wniosek o kredyt 

Kiedy wybierzemy już interesującą nas ofertę kredytu, należy złożyć wniosek o finansowanie do banku. Jeśli korzystaliśmy z kalkulatora kredytowego, zwykle obok każdej z propozycji kredytu znajduje się odpowiedni przycisk – wystarczy go kliknąć, a system przeniesie nas do wniosku kredytowego bądź formularza kontaktowego w danym banku. 

Kiedy już znajdziemy się na stronie banku, należy podać wymagane dane a następnie potwierdzić ich poprawność i ponownie, za pomocą jednego kliknięcia, przesłać do akceptacji banku. 

3. Przygotuj potrzebne dokumenty i poczekaj na kontakt ze strony banku 

Kiedy wniosek trafi do rozpatrzenia, konsultant banku może skontaktować się z nami, aby zadać  dodatkowe pytania bądź umówić termin osobistej wizyty w placówce banku w celu dopełnienia pozostałych formalności. 

4. Odbierz decyzję kredytową 

Jeśli wszystkie formalności zostały dopełnione, pozostaje już tylko oczekiwać na decyzję kredytową banku. Najczęściej otrzymamy ją drogą elektroniczną bądź telefonicznie. 

Ile mogę pożyczyć biorąc kredyt online? 

Wszystko zależy od zdolności kredytowej klienta. Przekrój kredytów online jest całkiem szeroki. Bez wychodzenia z domu można uzyskać nawet do 200.000 zł. Trzeba się jednak spodziewać, że im wyższa kwota finansowania, tym więcej trzeba spełnić formalności. Kredyt gotówkowy online na kilka tysięcy złotych można często uzyskać składając oświadczenie o wysokości osiąganych dochodów. Przy wniosku o 10.000 zł czy o większą kwotę, klient musi już potwierdzić wysokość zarobków dokumentami np. zaświadczeniem od pracodawcy. 

Dodatkowo bank każdorazowo ocenia zdolność kredytową klienta w oparciu o informacje zawarte w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Brak zaległości w spłacie dotychczasowych zobowiązań może przełożyć się na wysokość uzyskanego kredytu.

Ile wynosi okres spłaty kredytu online? 

Banki udostępniają różne ramy czasowe dla spłaty oferowanych przez siebie kredytów. Duże znaczenie w tym przypadku ma także kwota udzielonego finansowania.  

 • Kredyty rzędu kilku tysięcy złotych zwykle trzeba będzie oddać w terminie od 12 do 48 miesięcy. 
 • Okres spłaty finansowania opiewającego na dużo wyższe sumy wynosi dla kredytów gotówkowych maksymalnie 10 lat.

Korzyści z zaciągnięcia kredytu online 

Choć kredyt można zaciągnąć stacjonarnie, złożenie wniosku i uzyskanie takiego finansowania przez internet niesie za sobą dużo więcej korzyści. 

 • Kredyt przez internet to przede wszystkim oszczędność czasu. Nie trzeba udawać się osobiście do placówki banku i stać w kolejce do biura konsultanta.  
 • O kredyt online można wnioskować w dowolnym miejscu i czasie. 
 • Kredyt online w swoim banku można wziąć nawet za pomocą jednego kliknięcia i bez konieczności dostarczenia dodatkowych dokumentów. 
 • Banki często oferują promocyjne warunki kredytu osobom, które wnioskują o takie finansowanie przez internet. 

Gdzie dostanę kredyt online? 

O kredyt online można wnioskować praktycznie w każdym banku. Poniżej przedstawiamy aktualny ranking kredytów gotówkowych, które można zaciągnąć przez internet: 

Zobacz ranking kredytów gotówkowych

Warto wiedzieć:

 1. O kredyt online może ubiegać się każda osoba, która posiada dowód osobisty, stałe dochody oraz pozytywnie przejdzie weryfikację zdolności kredytowej oraz weryfikację w bazach dłużników. 
 2. Banki stosują różną politykę w zakresie kredytów online. W niektórych bankach wszystkich formalności związanych z kredytem dokonuje się przez internet, w innych online można zamówić jedynie kontakt z konsultantem, który poprowadzi klienta przez kolejne etapy wnioskowania o kredyt. 
 3. Kredyt online najszybciej weźmiemy w banku, w którym posiadamy także konto osobiste. Taki bank widzi nasze dochody i wydatki, dlatego jest w stanie przygotować dla nas ofertę nie przekraczającą naszych możliwości finansowych. Co więcej, w takim przypadku zwykle nie trzeba także dostarczać dodatkowych dokumentów, więc cała procedura kredytowa przebiega szybciej. 
 4. Okres spłaty kredytu gotówkowego online wynosi od kilku miesięcy do nawet 10 lat. 
 5. Przed złożeniem wniosku o kredyt zawsze warto porównać aktualnie dostępne na rynku oferty. Pomocne są w tym specjalne kalkulatory kredytowe, które na podstawie wskazanych przez nas parametrów zobowiązania, dopasują propozycje banków do naszych preferencji. 

 

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 1. Czy kredyt online dostanę szybciej niż w oddziale banku? 

  Jeśli bank pozwala na dopełnienie wszystkich formalności związanych z kredytem online, to zwykle taki sposób uzyskania finansowania jest dużo szybszy niż osobiste wnioskowanie w placówce banku.

 2. Czy warto zaciągać kredyt online w banku, w którym posiadam konto osobiste?

  Zaciągnięcie kredytu w swoim banku to często najszybsza metoda uzyskania finansowania. Jeśli kwota kredytu oraz koszty takiego zobowiązania są dodatkowo konkurencyjne w stosunku do ofert innych banków, warto rozważyć zaciągnięcie kredytu właśnie w tej instytucji.

 3. Jak szybko bank wypłaci pieniądze w ramach kredytu online?

  Jeżeli klient dopełni wszystkich formalności, pieniądze na koncie mogą znaleźć się jeszcze tego samego dnia lub kolejnego dnia roboczego.

 4. Czy kredyty online są tańsze niż te udzielane stacjonarnie?

  Niekiedy tak. Banki często przygotowują promocyjne oferty kredytów dla osób, które zdecydują się złożyć wniosek przez internet.

 5. Czy o kredyt online może wnioskować także osoba zadłużona?

  Banki zawsze sprawdzają zdolność kredytową oraz wiarygodności finansową osoby wnioskującej o kredyt. Klient posiadający na swoim koncie nieuregulowane długi raczej nie uzyska finansowania w banku.

PORÓWNAJ KREDYTY
Adam Rogoz
Oceń artykuł
4.9

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments