Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Kredyty gotówkowe

Kredyt w Revolut Bank – czy warto skorzystać z oferty?

Przesyłanie pieniędzy, wymiana walut po atrakcyjnym kursie, inwestycje w akcje firm na całym świecie, konto bankowe, ale też kredyt w Revolut banku. To wszystko możesz mieć na wyciągnięcie ręki. Podstawowy warunek to pobranie i korzystanie z aplikacji Revolut.

Aplikacja Revolut początkowo była atrakcyjną alternatywą dla oferty banków w zakresie prowadzenia konta, wymiany walut, inwestycji i łatwego zarządzania swoimi środkami. Aktualnie Revolut jest pełnoprawnym bankiem, w ofercie którego znajdziesz również produkty kredytowe: limit kredytowy w ramach kart kredytowych, kredyty gotówkowe czy usługę Pay Later. Sprawdzamy czy warto pożyczać w Revolut.

Na jakich warunkach można uzyskać kredyt gotówkowy w Revolut?

Całkowita kwota jaką możesz pożyczyć w Revolut Banku to 150.000 zł. Natomiast minimalnie co najmniej 500 zł. Okres kredytowania jest długi: spłata kredytu może zostać rozłożona na 10 lat. Dokładnie taki wynosi maksymalny okres spłaty kredytów gotówkowych oferowanych przez klasyczne banki.

Usługi w zakresie kredytów, płatności, rachunków bieżących i rachunków depozytów płatnych na żądanie świadczy Revolut BANK UAB. Jest to bank założony na Litwie. Posiada licencję Europejskiego Banku Centralnego, a jego działalność podlega regulacjom Banku Litwy.

Ile kosztuje kredyt gotówkowy w Revolut?

Odpowiedź na pytanie o kosztach daje nam przykład reprezentatywny dla kredytu gotówkowego.

Załóżmy, że chcesz pożyczyć 12.000 zł z okresem kredytowania rozłożonym na 36 miesięcy. Oferta Revolut wygląda następująco:

 • całkowita kwota kredytu to 12.000 zł
 • całkowita kwota do spłaty – 13.937,40 zł
 • stałe oprocentowanie – 9,99%
 • brak prowizji za rozpatrzenie wniosku czy udzielenie kredytu
 • całkowity koszt kredytu – 1.937,40 zł (prowizja 0 zł, całość kosztów to odsetki)
 • RRSO czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania to 10.49% .

Oferta sprawdzona i aktualna na dzień 14.12.2023 r.

Ostateczna wysokość kosztów zależy od Twojej indywidualnej sytuacji finansowej. Revolut daje możliwość pożyczenia środków dla których wskaźnik RRSO może wynieść od 7,99%.

Kto może otrzymać kredyt Revolut?

Kredyt gotówkowy w Revolut to oferta skierowana do klientów korzystających z aplikacji mobilnej. Zatem, jeśli chcesz pożyczyć pieniądze w tym litewskim banku, to w pierwszej kolejności musisz pobrać aplikację Revolut i zdecydować o warunkach współpracy. Masz do wyboru 5 planów.

Wybór planu

Z podstawowego Planu Standard możesz korzystać w określonym zakresie bezpłatnie. Otrzymasz m.in.:

 • bezpłatny rachunek europejski
 • kartę
 • możliwość wypłaty gotówki z bankomatu – do 800 zł miesięcznie lub 5 wypłat w miesiącu bez kosztów – powyżej bezpłatnego limitu za każdą transakcję Revolut pobierze prowizję w wysokości 2%
 • możliwość wymiany walut do 1.000 euro miesięcznie bez dodatkowych opłat – za darmo możesz wymieniać środki jedynie od poniedziałku do piątku – spodziewaj się prowizji za tego typu transakcje realizowane w weekendy bez względu na kwotę i wybrany plan

Pozostałe cztery plany wiążą się opłatą miesięczną w wysokości od 19,99 zł (Plus) do 210 zł (Ultra). Większe koszty miesięczne, dadzą Ci jednak dostęp do dodatkowych korzyści i bezpłatnych limitów.

Zdolność kredytowa

Składając wniosek o kredyt, przygotuj się na standardową procedurę, czyli badanie zdolności kredytowej i historii spłat wcześniejszych zobowiązań.

Cały proces związany z oceną Twojej sytuacji finansowej odbywa się online, a formalności związane z wnioskowaniem są ograniczone są do minimum. Do uzyskania kredytu potrzebujesz właściwie tylko dowodu osobistego – na etapie uruchamiania aplikacji.

Jak przygotować się do wniosku o kredyt gotówkowy w Revolut?

Ewentualne przygotowania do złożenia wniosku o kredyt w Revolut dotyczą budowania dobrej historii kredytowej. Pamiętaj, że każde zobowiązanie finansowe, które zaciągasz: kredyt czy pożyczka, zostanie ujawnione w Biurze Informacji Kredytowej. Terminowa spłata rat buduje Twoją pozytywną historię kredytową, co w konsekwencji ułatwi uzyskanie kolejnego kredytu w przyszłości.

Revolut również sprawdza bazy danych zawierające informacje finansowe o kredytobiorcach, w tym BIK, a także BIG InfoMonitor oraz KBIG S.A. Zatem , jeśli spłacasz swoje zobowiązania o czasie, ułatwi Ci to pożyczenie pieniędzy za pośrednictwem aplikacji Revolut.

Jak Revolut decyduje o tym, czy przyznać kredyt?

Po pierwsze sprawdzi Twoją historię kredytową za pośrednictwem baz danych takich jak:

 • BIK
 • BIG InfoMonitor
 • KBIK S.A.

Pozwoli to określić czy i jak spłacałeś swoje wcześniejsze zobowiązania kredytowe, a dzięki temu ustalić jak podchodzisz do swoich zobowiązań i czy jesteś rzetelnym kredytobiorcą.

Drugim czynnikiem, który decyduje o możliwości zaciągnięcia kredytu w określonej wysokości, są oczywiście  Twoje dochody – ich wysokość i stabilność oraz poziom miesięcznych kosztów. Dzięki wykorzystaniu Dyrektywy PSD2 ten element badania Twoich finansów również może być przeprowadzony ekspresowo.

Jak to działa? Zgadzasz się na jednorazowy dostęp do salda i historii transakcji Twojego konta. Chodzi o rachunek bankowy, na który wpływa Twoje wynagrodzenie. Takie uprawnienie umożliwia sprawdzenie sytuacji finansowej i oszacowanie zdolności kredytowej.

Jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy w Revolut?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, wniosek o kredyt gotówkowy w Revolut możesz założyć jedynie za pomocą aplikacji mobilnej. Jeśli masz już aplikację, zaloguj się i wybierz zakładkę „Kredyty”. W kolejnym kroku wybierz interesujący Cię produkt kredytowy: Revolut oferuje karty kredytowe i kredyty gotówkowe oraz usługę Pay Later. Następnie wybierz kwotę i okres spłaty zobowiązania oraz podaj informacje na temat Twoich dochodów i stałych kosztów. Zaakceptuj wymagane zgody i poczekaj na decyzję.

Jak spłacić kredyt w Revolut?

W terminowej spłacie kredytu pomaga aplikacja. Przypomina o terminie raty i jej wysokości, do tego środki potrzebne do płatności raty mogą zostać bezpośrednio ściągnięte z Twojego konta Revolut. Ewentualne wydłużenie terminu spłaty trzeba konsultować. Za to zobowiązanie możesz spłacić w dowolnej chwili, wcześniej bez dodatkowych opłat. Bez kosztów możesz również zmienić terminy płatności.

Jakie są konsekwencje braku spłaty kredytu w Revolut?

Brak spłaty zobowiązania będzie wiązać się dla Ciebie z nieprzyjemnymi konsekwencjami. Rozpoczęciem procesu windykacji, pogorszeniem historii kredytowej i tym samym ograniczeniem uzyskania kredytu w przyszłości. Bez względu na to czy bierzesz kredyt w tradycyjnym banku czy za pośrednictwem aplikacji Revolut, spłata zobowiązania w terminie to Twój podstawowy obowiązek.

Jakie są alternatywy dla kredytu w Revolut?

Alternatywą dla kredytu gotówkowego w Revolut Banku, są produkty kredytowe tradycyjnych banków. Możesz korzystać z szerokiej oferty, bo kredyt gotówkowy to standardowy produkt obecny praktycznie w każdym banku komercyjnym.

Zanim podejmiesz decyzję o zaciągnięciu zobowiązania, porównaj oferty różnych instytucji. Porównanie powinno dotyczyć kosztów, ale również elementów dodatkowych, które mają wpływ na atrakcyjność propozycji banku.

Która oferta będzie najlepsza? To zależy od tego, czego poszukujesz. Jeśli szukasz indywidualnej obsługi w placówce banku, kredytu w dowolnie wybranym banku bez konta bankowego w ramach tej instytucji – bliżej Ci będzie do ofert tradycyjnych.

Zalety i wady kredytu gotówkowego w Revolut banku

Oferta kredytu gotówkowego w Revolut wydaje się całkiem atrakcyjna. Jednak nie jest to propozycja dla każdego. Sprawdź wady i zalety tego rozwiązania – ułatwi Ci to podjęcie decyzji czy taki produkt jest dla Ciebie.

Zalety:

 • Revolut oferuje kredyt gotówkowy – zatem pożyczone pieniądze możesz wydać na co chcesz
 • nie musisz wychodzić z domu, żeby pożyczyć pieniądzewniosek kredytowy złożysz szybko przez aplikację mobilną, a pieniądze otrzymasz tuż po zatwierdzeniu wniosku
 • kredyt możesz spłacać elastycznie – wcześniejsza spłata lub zmiana terminu płatności nie wiąże się z dodatkowymi kosztami
 • kredyt gotówkowy w Revolut dostaniesz bez prowizji – jedyny koszt to odsetki
 • masz długi czas na spłatę – nawet do 10 lat
 • możesz pożyczyć nawet do 150.000 zł – nie mniej niż 500 zł

Wady:

 • szczegóły oferty sprawdzisz dopiero po pobraniu aplikacji Revolut – bezpośrednio na stronie internetowej znajdziesz jedynie podstawowe warunki udzielenia zobowiązania i przykład reprezentatywny dla kredytu Revolut
 • musisz korzystać z aplikacji Revolut, żeby pożyczyć pieniądze – oferta kredytowa adresowana jest tylko do użytkowników aplikacji
 • nie masz możliwości bezpośredniego kontaktu z pracownikiem banku – w razie problemów pomoc uzyskasz jedynie online za pomocą czatu uruchamianego z poziomu aplikacji

Czy warto wziąć kredyt w Revolut?

Każdy kredyt w banku wiąże się z koniecznością spełnienia podstawowych warunków dotyczący odpowiedniej zdolności kredytowej – ten w Revolut Banku również. Przewaga tej oferty nad innymi wydaje wiązać się z minimalną ilością formalności i wygodą zarówno w zakresie złożenia wniosku, jak i spłaty zobowiązania. Dodatkową zaletą są szerokie możliwości inwestycji i zarządzania własnymi finansami, jakie daje aplikacja.

Jednak ten rodzaj produktu kredytowego nie jest dla każdego. Powiązanie możliwości zaciągnięcia kredytu z koniecznością posiadania aplikacji i wyboru jednego z oferowanych Planów, nie każdemu może odpowiadać. Dodatkowym minusem jest ograniczony kontakt – przez czat w aplikacji.

Jak w przypadku każdego innego produktu kredytowego warto porównać własne potrzeby z możliwościami, jaki oferuje rynek i w ten sposób wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Źródła:

 • https://www.revolut.com/pl-PL/personal-loans/

Warto wiedzieć

1. Klienci korzystający z aplikacji mobilnej Revolut mogą złożyć wniosek o kredyt gotówkowy w kwocie od 500 zł do 150.000 zł.

2. Kredyt gotówkowy w Revolut Bank standardowo wymaga posiadania odpowiedniej zdolności kredytowej.

3. Zarówno złożenie, jak i rozpatrzenie wniosku o kredyt w Revolut Bank nie pociąga za sobą żadnych opłat.

4. Oferta Revolut dostępna jest dla klientów, który korzystają z aplikacji mobilnej.

5. Przed wydaniem decyzji kredytowej Revolut może sprawdzić bazy BIK, BIG InfoMonitor oraz KBIG S.A.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Czy na koncie Revolut można wziąć kredyt?

  Tak. Klienci Revolut mogą złożyć wniosek o kredyt gotówkowy w wysokości do 150.000 zł. Wnioskowanie odbywa się za pomocą aplikacji mobilnej.

 2. Co sprawdza Revolut do kredytu?

  Przyznanie kredytu standardowo zależy od zdolności kredytowej klientów. Przed wydaniem decyzji kredytowej mogą zostać sprawdzone tak bazy danych jak BIK S.A., BIG InfoMonitor oraz KBIG S.A. Dodatkowo pod uwagę brana będzie również stabilność i wysokość dochodów oraz stałych kosztów osób wnioskujących o kredyt.

 3. Kto udziela kredytu w Revolut?

  Działalność kredytową świadczy Revolut BANK UAB. Ten litewski bank posiada licencję Europejskiego Banku Centralnego. Jego działalność podlega regulacjom Banku Litwy.

 4. Czy kredyt w Revolut jest widoczny w BIK?

  Revolut współpracuje z BIK w zakresie weryfikacji historii dotychczas spłacanych zobowiązań.

 5. Ile się czeka na kredyt gotówkowy w Revolut?

  Zarówno sam sposób złożenia wniosku, jak i weryfikacji zdolności kredytowej przebiega bardzo sprawnie. Po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej pożyczone środki szybko znajdą się na koncie klienta.

Oceń artykuł
4.9

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments