Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Kredyty gotówkowe

Największy kredyt gotówkowy – ile wynosi i gdzie szukać?

Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom finansowym swoich klientów, banki oferują obecnie kredyty gotówkowe w kwocie sięgającej ponad 200 000 zł. Ostateczna kwota przyznana wnioskującemu zależy oczywiście od jego zdolności kredytowej. Sprawdźmy więc, gdzie znaleźć największy kredyt gotówkowy online oraz co trzeba zrobić, aby móc dysponować taką kwotą. 

Według danych BIK, w okresie od stycznia do listopada 2021 roku banki i SKOK-i udzieliły 2 904,6 tys. kredytów gotówkowych na łączną kwotę 61,69 ml zł. W porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego, jest to wzrost o ponad 19%. Do wzrostu tego przyczyniły się głównie kredyty wysokokwotowe, które odpowiadają za 64,8% wartości sprzedaży w pierwszych jedenastu miesiącach 2021 roku. Nie da się zatem ukryć, że kredyty wysokokwotowe cieszą się sporym zainteresowaniem wśród osób potrzebujących dodatkowego finansowania. Banki widząc ten trend, starają się z kolei dopasować do rosnących oczekiwań społeczeństwa i oferować rozwiązania opiewające na coraz wyższe sumy. 

Ile wynosi największy kredyt gotówkowy?

Za kredyty wysokokwotowe zwykło przyjmować się zobowiązania zaczynające się od kwoty 50 000 zł. Banki oferują jednak kredyty gotówkowe o dużo wyższej wartości. Wśród propozycji tego typu zobowiązań można więc znaleźć oferty dające możliwość pożyczenia nawet 200 000 zł czy 250 000 zł. Aktualnie najwyższą deklarowaną do pożyczenia kwotę ma jednak Bank Santander  – w ramach EKO kredytu gotówkowego oferuje on nawet 300 000 zł 

W tym miejscu należy jednak przypomnieć, że ostateczna kwota, jaką może pożyczyć klient, zależy od posiadanej przez niego zdolności kredytowej. Tym samym, suma będąca w zasięgu konkretnego kredytobiorcy może być zatem dużo mniejsza niż wartość deklarowana przez bank w materiałach reklamowych.  

Kto może uzyskać największy kredyt gotówkowy?

Jak już wspomnieliśmy, kluczowym czynnikiem decydującym o możliwości zaciągnięcia kredytu gotówkowego na wysoką kwotę jest zdolność kredytowa wnioskującego. Z parametrem tym będą z kolei wiązały się takie czynniki jak: 

 • wysokość miesięcznych zarobków, 
 • wartość miesięcznych wydatków, 
 • liczba osób na utrzymaniu, 
 • rodzaj umowy, na podstawie której klient świadczy pracę, 
 • wiek wnioskującego. 

Wysokość zarobków potencjalnego kredytobiorcy oraz wartość jego miesięcznych wydatków są szczególnie ważne przy podejmowaniu przez bank decyzji o przyznaniu kredytu gotówkowego na wysoką kwotę. W przypadku takiego zobowiązania rata kredytu będzie dosyć wysoka. Dlatego też klient musi posiadać odpowiednio duże zarobki, aby miesięczne dochody pozwalały na pokrycie stałych kosztów życia oraz raty kredytu jednocześnie. 

Michał Mucha Michał Mucha

Nie bez znaczenia jest oczywiście także wiek wnioskującego. Kredyt gotówkowy na wysoką kwotę zwykle będzie spłacało się przez ok. 10 lat. Takie zobowiązanie dużo łatwiej uzyskają więc osoby młodsze i aktywne zawodowo. 

Jak dostać największy kredyt gotówkowy?

O tani kredyt gotówkowy online na wysoką kwotę można wnioskować bezpośrednio w placówce banku lub online. Co ważne, w tym przypadku często przez internet wypełnia się jedynie formularz kontaktowy, a pozostałe formalności mają miejsce podczas telefonicznej rozmowy z konsultantem i osobistego spotkania w banku. 

W przypadku bezpośredniej wizyty w banku, wniosek o kredyt gotówkowy składa się w obecności konsultanta – zwykle to pracownik banku uzupełnia wszystkie potrzebne dane (na podstawie informacji i dokumentów uzyskanych do klienta), a następnie drukuje dla wnioskującego gotowy formularz do podpisu. Na podstawie oceny zdolności kredytowej potencjalnego kredytobiorcy, bank wydaje następnie decyzję kredytową. 

Osoby wnioskujące o kredyt całkowicie online, formularz wniosku wypełniają samodzielnie. Warto pamiętać także, że w przypadku kredytu przez internet potrzebne będzie także potwierdzenie tożsamości. Aby mogło odbyć się to całkowicie online, banki stosują takie metody jak np. weryfikacja przez selfie. 

Ile trzeba zarabiać, aby dostać największy kredyt gotówkowy?

Trudno jednoznacznie wskazać kwotę, jaką powinien zarabiać klient, aby otrzymać wysoki kredyt gotówkowy. Każdy wniosek oceniany jest indywidualnie, a bank dokładnie analizuje zdolność kredytową potencjalnego kredytobiorcy, biorąc pod uwagę nie tylko jego zarobki, ale też wydatki w różnych dziedzinach życia. 

Tym samym klient A i klient B, posiadający te same zarobki na poziomie kilku tysięcy złotych miesięcznie, mogą otrzymać różne decyzje kredytowe. Klient A ma na utrzymaniu żonę i czwórkę dzieci, a do tego spłaca już kredyt samochodowy. Tym samym jego zdolność kredytowa będzie dużo niższa niż w przypadku klienta B, który jest singlem i poza stałymi kosztami życia, nie posiada na swoim koncie innych aktywnych zobowiązań finansowych. Klient B, choć zarabia tyle samo co klient A, ma zatem dużo większe szanse na zaciągnięcie kredytu gotówkowego w najwyższej kwocie. 

Dokumenty potrzebne do uzyskania kredytu gotówkowego

Standardowymi dokumentami wymaganymi w procesie wnioskowania o kredyt gotówkowy są: 

 • dowód osobisty – potrzebny do potwierdzenia tożsamości klienta oraz sporządzenia umowy kredytowej, 
 • zaświadczenie o dochodach – wystawione przez pracodawcę, potwierdzające wysokość otrzymywanego co miesiąc wynagrodzenia, 
 • wniosek o kredyt – złożony online lub osobiście. 

W przypadku kredytu gotówkowego na wysoką kwotę bank może zażądać także dodatkowego zabezpieczenia. Więcej na temat form zabezpieczenia kredytu gotówkowego piszemy w artykule “Zabezpieczenie kredytu – czym jest i jaką przyjmuje formę? 

W zależności od uzgodnionego z bankiem rodzaju zabezpieczenia kredytu, trzeba będzie także dostarczyć dokumenty związane z konkretnym rodzajem zabezpieczenia.

Jakie banki udzielają największych kredytów gotówkowych?

Kredyty gotówkowe na wysokie kwoty coraz częściej pojawiają się w ofertach banków komercyjnych. Aktualnie tego typu zobowiązania można znaleźć np. w banku Santander, banku Pekao czy BNP Paribas. 

Kredyt 300 000 zł – gdzie złożyć wniosek?

Kredyt na kwotę 300 000 zł oferuje Santander Bank – jest to kredyt o nazwie Eco kredyt gotówkowy. 

Kredyt 200 000 zł – które banki go udzielają?

O najtańszy kredyt gotówkowy na 200 000 zł można wnioskować w następujących bankach: 

 • Bank Santander – Eco kredyt gotówkowy, 
 • BNP Paribas – Kredyt na zielone zmiany, 
 • Bank Pekao – kredkowyt gotówy, 
 • PKO Bank Polski – Pożyczka gotówkowa. 

Kredyt 150 000 zł – gdzie go szukać?

Kredyt gotówkowy 150 000 zł dostępny jest w ofertach poniższych banków: 

 • Bank Santander – Eco kredyt gotówkowy, 
 • Citi Handlowy – Pożyczka gotówkowa dla nowych klientów, 
 • BNP Paribas – Kredyt na zielone zmiany, 
 • Bank Pekao – Kredyt gotówkowy, 
 • Alior Bank – Pożyczka internetowa, 
 • PKO Bank Polski – Pożyczka gotówkowa, 
 • Millennium Bank – Pożyczka gotówkowa 

Jak bezpiecznie zaciągnąć największy kredyt gotówkowy?

Zaciągnięcie kredytu gotówkowego na wysoką kwotę to spore obciążenie finansowe. Podejmując taką decyzję trzeba więc pamiętać o kilku ważnych zasadach, które zwiększą bezpieczeństwo wnioskującego. 

 • Aby podjąć dobrą decyzję kredytową, należy najpierw porównać dostępne na rynku oferty. 
 • Przed złożeniem wniosku o kredyt należy dokładnie ocenić swoje możliwości finansowe. 
 • Przed podpisaniem umowy koniecznie trzeba skrupulatnie zapoznać się z jej treścią oraz wyjaśnić niezrozumiałe kwestie. 
 • Każdy kredytobiorca powinien upewnić się, że koszty kredytu są w zasięgu jego możliwości, a rata zobowiązania nie zachwieje domowym budżetem. Warto także ustawić termin płatności raty tak, aby następował on po dacie wpływu wynagrodzenia na konto. 
 • W przypadku kredytu na wysoką kwotę warto rozważyć zakup dodatkowego ubezpieczenia, które pomoże kredytobiorcy w przypadku niespodziewanych kłopotów finansowych.

Oczywiście, żadne rady nie zapewnią kredytobiorcy stuprocentowego bezpieczeństwa. Warto jednak zrobić wszystko, aby jak tylko się da, zminimalizować ryzyko związane z zaciągnięciem kredytu na wysoką kwotę. 

 Źródło:

https://media.bik.pl/informacje-prasowe/715834/newsletter-kredytowy-bik-najnowsze-dane-o-sprzedazy-kredytow-w-polsce-2021-12-20

Warto wiedzieć:

 1. Maksymalne kwoty kredytów gotówkowych oferowanych przez banki wynoszą obecnie od 200 000 zł do 300 000 zł. 
 2. Kredyt na wysoką kwotę często wymaga dodatkowego zabezpieczenia. 
 3. Okres spłaty kredytu na wysoką kwotę wynosi zwykle ok. 10 lat. 
 4. O kredyt na wysoką kwotę można wnioskować online. Pozostałych formalności zwykle należy jednak dopełnić już w placówce banku. 
 5. W przypadku kredytu na wysoką kwotę potrzebne będzie zaświadczenie o zarobkach wystawione przez pracodawcę. 

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 1. Czy wysoki kredyt gotówkowy można zaciągnąć online?

  W przypadku kredytów na wysokie kwoty, online można najczęściej wypełnić jedynie formularz kontaktowy. Następnie konsultant banku skontaktuje się z nami, aby ustalić dogodny termin spotkania i dopełnienić pozostałych formalności związanych z kredytem. 

 2. Czy można dobrać dodatkowe środki do wysokiego kredytu gotówkowego?

  Zwykle jest to możliwe, jeśli bank dopuszcza takie działanie, a zdolność kredytowa klienta pozwala na pozyskanie dodatkowego finansowania. 

 3. Czy emeryt lub rencista może wnioskować o wysoki kredyt gotówkowy?

  Emeryt lub rencista może wnioskować o kredyt wysokokwotowy, jednak jego otrzymanie może być trudniejsze niż w przypadku osób młodszych. 

 4. Czy wysoki kredyt gotówkowy wymaga dodatkowego zabezpieczenia?

  Tak, w przypadku kredytu na wysoką kwotę, bank może wymagać dodatkowego zabezpieczenia. 

 5. Ile wynosi maksymalny okres spłaty wysokiego kredytu gotówkowego?

  Wszystko zależy od oferty danego banku. Maksymalny okres spłaty dla takich zobowiązań zwykle wynosi jednak ok. 10 lat. 

PORÓWNAJ KREDYTY
Katarzyna Gaweł
Oceń artykuł
4.9

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments