Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Alior Bank: 2,6% na Koncie Mega Oszczędnościowym i 200 zł premii za konto osobiste

Alior Bank chyba przestraszył się „pechowej 13”, bo nie uruchomił kolejnej odsłony promocji Konta Mocno Oszczędnościowego z tym właśnie numerem, lecz zaproponował nowy rachunek – Konto Mega Oszczędnościowe. Warunki jego prowadzenia oraz obowiązujące na nim w ramach promocji oprocentowanie są dokładnie takie same, jak w przypadku poprzedniego rachunku.

Tak więc, za wpłacenie na Konto Mega Oszczędnościowe „nowych środków” można uzyskać oprocentowanie podwyższone do 2,2% w skali roku, które obowiązuje przez 3 miesiące od daty wpływu pierwszych „nowych środków”. To w zasadzie oferta dla każdego, bo Alior Bank nie wymaga w tym przypadku posiadania ROR-u.

Nie zmieniła się też zasada, że tym, którzy w danym miesiącu zasilą jednorazowo swoje konto osobiste w Aliorze kwotą 1500 zł, bank podwyższy oprocentowanie do 2,6% w skali roku. To dobra wiadomość dla posiadaczy ROR-u w tej instytucji, ale i tych, którzy jeszcze go nie posiadają.

Trwa bowiem promocja, w której za założenie Konta Jakże Osobistego w promocji i wykazanie się niewielką aktywnością w korzystaniu z niego można zgarnąć 200 zł premii gotówkowej. Wniosek o ten rachunek można złożyć na specjalnej stronie internetowej.

Kto skorzysta z podwyższonego oprocentowania?

Wróćmy do przedstawienia szczegółów związanych z promocyjnym oprocentowaniem Konta Mega Oszczędnościowego. Może z niego skorzystać każda osoba pełnoletnia, która do 30 stycznia 2020 r. wpłaci na ten rachunek „nowe środki”. Bank definiuje to pojęcie jako nadwyżkę nad łączne saldo na kontach osobistych, oszczędnościowych i lokatach złotówkowych 10 grudnia 2019 r.

Jak wspomnieliśmy, podwyższone odsetki będą naliczane przez 3 miesiące, licząc od daty pierwszej wpłaty „nowych środków”, ale tylko dla kwot do 100 000 zł. Powyżej tej granicy oprocentowanie będzie wynosiło 0,5% w skali roku. W regulaminie oferty znajduje się niestety zapis, że z podwyższonego oprocentowania nie mogą skorzystać osoby, których oszczędności „pracują” na wyższy procent w ramach wcześniejszych promocji dotyczących Konta Mocno Oszczędnościowego.

Tym, którzy chcą zyskać nie bezwarunkowe 2,2% za wpłatę „nowych środków”, ale aż 2,6% za wpływ na konto osobiste, przyda się informacja, że za prawidłowe zasilenie rachunku zostanie uznany każdy przelew z innego banku. Dopuszczalny jest także przelew z konta firmowego w Alior Banku. Dodajmy, że za miesiąc, w którym nie zostanie przez bank odnotowany wymagany wpływ, oprocentowanie Konta Mega Oszczędnościowego wyniesie 2,2%.

Kilka słów o ofercie Alior Banku

Konto Mega Oszczędnościowe można uruchomić w bankowości elektronicznej. Jest ono otwierane i prowadzone za darmo. Przelewy internetowe na konto osobiste w Aliorze są darmowe. Podobnie pierwszy przelew zewnętrzny, za każdy kolejny trzeba zapłacić 8 zł.

Podwyższone oprocentowanie Konta Mega Oszczędnościowego może być dodatkową zachętą do otwarcia rachunku osobistego w Alior Banku, np. Konta Jakże Osobistego. To bardzo przyjazny dla jego posiadacza rachunek, z którym związanych jest 10 różnych korzyści. Pierwsze dwie są bezpłatne, za każdą kolejną trzeba zapłacić 3,50 zł/miesiąc. Bank pozwala, by w trakcie korzystania z rachunku zmieniać wybrane korzyści, dopasowywać je do swoich aktualnych potrzeb.

Warunkiem bezpłatności Konta Jakże Osobistego jest zapewnienie w danym miesiącu jednorazowego wpływu na kwotę min. 1500 zł. Karta jest darmowa po zrealizowaniu nią transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 300 zł. W przypadku niespełnienia tych warunków bank pobiera 10 zł prowizji za konto i 5 zł za kartę.

Konto Jakże Osobiste w ramach promocji z premią 200 zł można otworzyć do 31 grudnia 2019 r.

Naszym zdaniem

Fakt, że Alior Bank nie wymaga posiadania rachunku osobistego, by uzyskać 2,2% na Koncie Mega Oszczędnościowym to całkiem atrakcyjna oferta. Uzyskanie 2,6% wiąże się z koniecznością zapewnienia wpływu na rachunek osobisty i to może część osób odstraszać, ale 200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego – naszym zdaniem – stanowi poważny bodziec, by pokonać niechęć przed zakładaniem kolejnego rachunku.

Czytaj też: BNP Paribas: 300 zł premii za Konto Otwarte na Ciebie w akcji „Przedświąteczny szał”

Czytaj też: Nowy rok możesz zacząć z własną firmą

PORÓWNAJ KREDYTY
Adam Rogoz
Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments