Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Nowy rok możesz zacząć z własną firmą

W 2020 r. prowadzenie własnej firmy może być „tańsze” dzięki obniżonym składkom ZUS przy niskim przychodzie. Kolejne korzyści będą wiązały się z wyborem dobrego konta.

Podejmowanie noworocznych postanowień to z pewnością dobra tradycja. Można tak stwierdzić, mimo że spora część obietnic składanych sobie i bliskim na przełomie roku, najczęściej pozostaje w sferze deklaracji. Postanowienie dotyczące założenia własnej firmy może być bardzo ważne dla osób zmęczonych etatem lub zamierzających uzyskać dodatkowe źródło dochodu.

Do podjęcia takiego postanowienia na pewno zachęcić mogą obniżone składki ZUS dla najmniejszych firm. Warto wiedzieć, że wprowadzenie mniejszych składek ZUS w ramach tzw. programu „Mały ZUS plus” nie jest jedyną zmianą, która wejdzie w życie na początku 2020 r. Kolejnym aspektem, który może zachęcić do otwarcia własnej firmy jest obecna promocja Santander Banku Polska, dzięki której klient może otrzymać ponad 900 zł premii.”

W 2020 roku ważne będą również zmiany podatkowe

Początek nowego roku skutkuje zwykle pewnymi zmianami w zasadach prowadzenia firmy. Przełom 2019 r. oraz 2020 r. będzie jednak wyjątkowy, ponieważ nasz ustawodawca zaplanował wiele ważnych zmian. Pierwsza z nich jest pozytywna dla początkujących przedsiębiorców. Takie osoby zwykle uzyskują niewielkie przychody. Zgodnie z zapowiedziami rządu, przedsiębiorcy działający na niewielką skalę zapłacą w 2020 r. mniejsze składki ZUS. Firma z miesięcznym przychodem na poziomie 3500 zł i dwa razy mniejszym dochodem wpłaci na poczet składek ZUS tylko 284,76 zł miesięcznie.

Pozostałe ważne zmiany nie będą tak korzystne dla małych przedsiębiorstw. Nie oznacza to jednak, że trzeba im się bliżej przyjrzeć. O kwestiach związanych z wprowadzeniem tzw. białej listy podatników VAT powinni pamiętać przede wszystkim przedsiębiorcy opłacający faktury o wartości ponad 15 000 zł brutto. W przypadku faktur o podobnej wartości (ponad 15 000 zł) oraz faktur za niektóre towary i usługi, od niedawna obowiązkowy jest mechanizm podzielonej płatności (split payment).

Wysokie premie do Konta Firmowego Godnego Polecenia

Warto wiedzieć, że zakładający działalność gospodarczą klienci Santander Banku Polska będą na bieżąco informowani o ważnych zmianach podatkowych. Równie ciekawym elementem wzbogacającym ofertę dla przedsiębiorców wydaje się szeroki wachlarz dodatkowych profitówKonto Firmowe Godne Polecenia z Santander Banku Polska. Konto Firmowe Godne Polecenia gwarantuje nawet 900 zł podstawowej premii i dwuletnie zwolnienie z najważniejszych opłat.

Podstawowa premia jest naliczana jako zwrot 4% transakcji kartą debetową (do 150 zł miesięcznie przez pół roku). Dodatkowo posiadacz Konta Firmowego Godnego Polecenia do końca marca 2020 r. może zarobić nawet 200 zł miesięcznie w ramach zwrotu za opłaty autostradowe (6% płatności kartą) oraz hotele (4% płatności kartą). Nielimitowany jest natomiast zwrot 2% transakcji bezgotówkowych za paliwo zakupione na stacjach Circle K.

Załóż Konto Firmowe Godne Polecenia

Dzięki zwolnieniu z najważniejszych opłat, posiadacz Konta Firmowego Godnego Polecenia może przez rok zarobić znacznie więcej niż 900 zł. Wspomniane zwolnienie z opłat obejmuje między innymi prowadzenie rachunku, obsługę karty debetowej, wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie, zwykłe przelewy internetowe (przez system Elixir) oraz 10 internetowych przelewów błyskawicznych (co miesiąc). Innym atutem Konta Firmowego Godnego Polecenia jest darmowy dostęp do księgowości internetowej InFakt oraz brak abonamentu za mobilny terminal płatniczy.

 

Czytaj też: BNP Paribas: 300 zł premii za Konto Otwarte na Ciebie w akcji „Przedświąteczny szał”

Czytaj też: Pekao SA: 100 zł lub 200 zł premii za założenie Konta Przekorzystnego

 

Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments