Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Alior Bank: 2,2 lub nawet 2,6% na Koncie Mocno Oszczędnościowym

Oprocentowanie „nowych środków” w wysokości 2,6% w skali roku proponowane przez Alior Bank na Koncie Mocno Oszczędnościowym brzmi atrakcyjnie samo w sobie. Jeśli dodać do tego 200 zł premii za otwarcie Konta Jakże Osobistego i spełnienie prostych warunków aktywności, to robi się jeszcze ciekawiej. Przyjrzyjmy się bliżej tym dwóm akcjom.

 

 

Alior Bank konsekwentnie dba, by oprocentowanie Konta Mocno Oszczędnościowego cały czas plasowało się w ścisłej czołówce najlepszych kont oszczędnościowych. Owszem, oczekuje od swoich klientów czegoś w zamian, ale nie są to wymagania wygórowane. Sprowadzają się do wpłacenia „nowych środków”, co zapewni ich oprocentowanie w wysokości 2,2%, a dla tych, którzy dodatkowo zadbają o odpowiednie wpływy na Konto Jakże Osobiste, bank oferuje nawet 2,6% w skali roku.

Kolejna edycja podwyższonego oprocentowania na Koncie Mocno Oszczędnościowym w Alior Banku potrwa do 12 grudnia 2019 r.

Komu bank podwyższy oprocentowanie?

Do skorzystania z podwyższonego oprocentowania bank zaprasza zarówno obecnych, jak i nowych klientów, pod warunkiem, że są pełnoletni. Ci, którzy jeszcze nie współpracują z Aliorem powinni wiedzieć, że w trwającej równolegle promocji Konta Jakże Osobistego można zgarnąć 200 zł. Wystarczy otworzyć wspomniany rachunek i wykazać się niewielką aktywnością w korzystaniu z niego.

Niezmienna pozostaje zasada, że w danej chwili można brać udział tylko w jednej edycji promocji z podwyższonym oprocentowania. Do kolejnej można przystąpić dopiero po zakończeniu okresu promocyjnego oprocentowania „starej” odsłony i wpłaceniu „nowych środków”.

2,2% bez specjalnych wymagań

Jak wspomnieliśmy, samo wpłacenie na Konto Mocno Oszczędnościowe „nowych środków” oznacza objęcie ich oprocentowaniem w wysokości 2,2% w skali roku, do kwoty 100 000 zł, przez 3 miesiące, licząc od daty wpływu pierwszych „nowych środków”. Zgodnie z regulaminem, jako „nowe środki” traktowane są pieniądze stanowiące nadwyżkę ponad saldo na kontach osobistych i oszczędnościowych oraz lokatach danego klienta w dniu 15 listopada 2019 r.

 

Załóż Konto Jakże Osobiste

2,6% dla aktywnych

Tym, którzy wykażą się aktywnością z korzystaniu z konta osobistego, Alior Bank proponuje podwyższenie oprocentowania na Koncie Mocno Oszczędnościowym do 2,6% w skali roku. Warunkiem uzyskania tak wysokich odsetek jest zapewnienie w każdym z 3 miesięcy trwania promocji jednorazowego wpływu na konto osobiste w wysokości min. 1500 zł. Regulamin 12. edycji promocji Konta Mocno Oszczędnościowego dostępny jest tutaj.

Oferta Alior Banku

Zmaksymalizowanie zysków wymaga skorzystania z dwóch produktów Alior Banku – rachunku osobistego i oszczędnościowego. Warto więc przedstawić kilka informacji na temat każdego z nich. Konto Mocno Oszczędnościowe prowadzone jest za darmo i można z niego wypłacać pieniądze w ramach przelewów wewnętrznych (na konto osobiste w Alior Banku) bez żadnych ograniczeń. Bezpłatne przekazanie pieniędzy na inny rachunek możliwe jest tylko raz w miesiącu. Każdy kolejny przelew kosztuje 8 zł.

Skoro uzyskanie oprocentowania w wysokości 2,6% uzależnione jest od wpływów na Konto Jakże Osobiste, warto pomyśleć o jego założeniu, zwłaszcza, że teraz można za to zgarnąć 200 zł premii. Co prawda, będąc posiadaczem tego rachunku, trzeba się liczyć z opłatą 10 zł/miesiąc, to można jej uniknąć w prosty sposób – wystarczy zapewnienie jednorazowego wpływu w wysokości min. 1500 zł. Łatwo zauważyć, że to ten sam warunek, którego spełnienie oznacza uzyskanie najwyższego oprocentowania.

Warto wiedzieć, że z Kontem Jakże Osobistym związany jest pakiet 10 korzyści (np. podwyższone do 3% oprocentowanie „zwykłego” Konta Oszczędnościowego, pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych, bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce lub za granicą, ubezpieczenie w podróży). Z dwóch z nich można korzystać bezpłatnie, każda kolejna kosztuje 3,50 zł/miesiąc.

Naszym zdaniem

Są przynajmniej dwa powody, by poważnie rozważyć propozycję Alior Banku. Pierwszy, to atrakcyjne oprocentowanie Konta Mocno Oszczędnościowego. Drugi – 200 zł premii gotówkowej za otwarcie Konta Jakże Osobistego z ciekawymi korzyściami do wyboru. Dodajmy, że zupełnie nowi klienci, którzy nie mają dotąd w Alior Banku Karty Klienta, mogą też skorzystać z oprocentowanej na 3% Lokaty 100 dni.

 

Czytaj też: mBank: 140 zł za założenie eKonta i standardową aktywność

Czytaj też: Bank Millennium: 10 biletów do kina za skorzystanie z Konta 360°

 

PORÓWNAJ KREDYTY
Adam Rogoz
Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments