Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

mBank: 140 zł za założenie eKonta i standardową aktywność

Po raz kolejny mBank nagradza za założenie eKonta, szybkość działania oraz konsekwencję w realizacji wymaganych transakcji. Miłym dodatkiem do premii gotówkowej jest podwyższone do 2,5% w skali roku oprocentowanie rachunku oszczędnościowego Moje cele.

 

Kolejne odsłony promocji eKonta najwyraźniej przynoszą spodziewane przez mBank efekty, skoro są cyklicznie odnawiane i wiążą się z atrakcyjną premią za niewielką aktywność. Obecna, już 7. edycja tej popularnej akcji potrwa do 30 stycznia 2020 r.

Mogą w niej wziąć udział osoby, które nie (współ)posiadały rachunku osobistego ani oszczędnościowego (o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017) w mBanku po 1 stycznia 2017 r. Warto zauważyć, że regulamin nie wyklucza klientów korzystających z innych produktów mBanku.

Liczy się szybkość i konsekwencja

Wymagania postawione przez mBank przed uczestnikami promocji są bardzo proste i łatwe do spełnienia. Należy zacząć od złożenia na specjalnej stronie internetowej wniosku o eKonto osobiste wraz z kartą debetową i rachunkiem oszczędnościowym Moje cele. Trzeba to zrobić do 30 stycznia 2020 r., akceptując przy tym regulamin akcji, wyrażając niezbędne zgody oraz wybierając sposób podpisania umowy (podczas spotkania z kurierem czy w oddziale mBanku).

W ciągu 7 dni od otwarcia rachunku należy zasilić go jednorazowo kwotą min. 1000 zł, a później, do końca miesiąca następującego po tym, w którym konto zostało otwarte, wykonać w sklepach stacjonarnych min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą lub Blikiem. Za taki zestaw aktywności mBank wypłaci 100 zł premii. Zrealizowanie obu działań w kolejnym miesiącu sprawi, że bank dorzuci jeszcze bonus w wysokości 40 zł.

Warto pamiętać, że przelew nie może pochodzić z rachunku w mBanku, którego uczestnik jest posiadaczem lub współposiadaczem oraz o obowiązku wykonania transakcji tylko w sklepach stacjonarnych.

Więcej wpłacać niż wypłacać

Jak wspomnieliśmy, oprócz gotówki, w ramach tej akcji można też zyskać podwyższone do 2,5% w skali roku, dla kwot do 20.000 zł, oprocentowanie rachunku oszczędnościowego. Warunkiem naliczenia przez mBank premiowych odsetek w kolejnych miesiącach (do maja 2020 r.) jest ograniczenie… wydatków. Wymagane jest bowiem, by w danym miesiącu saldo Moich celów urosło o min. 100 zł. Tylko wtedy bank naliczy podwyższone oprocentowanie.

Załóż eKonto w mBanku i zgarnij premię

Oferta mBanku

eKonto osobiste jest darmowe, a opłaty za kartę w wysokości 7 zł/miesiąc można uniknąć wykonując przynajmniej jedną transakcję „plastikiem”. Korzystanie z bankomatów w Polsce jest bezpłatne pod warunkiem, że wypłacana kwota to min. 100 zł. Przy niższych nominałach mBank pobiera 2,50 zł prowizji.

Konto oszczędnościowe Moje cele służy do automatycznego odkładania reszty z dokonywanych transakcji. Po założeniu rachunku trzeba samodzielnie określić jaki ma być mechanizm obliczania kwot przekazywanych na Moje cele. Do wyboru jest zaokrąglenie do 10 zł (przy rachunku w wysokości 6 zł na konto oszczędnościowe trafi 4 zł), od 1 do 15% każdej transakcji lub stała kwota, od 3 do 10 zł.

Warto się postarać, by saldo na Moich celach wzrosło w ciągu miesiąca o min. 100 zł, bo wtedy mBank naliczy podwyższone do 2,5% oprocentowanie. Po zakończeniu promocji, czyli po 31 maja 2020 r., stawka będzie niższa – 1%. Przy przyroście oszczędności poniżej 100 zł oprocentowanie zawsze wynosi zaledwie 0,4% w skali roku.

Naszym zdaniem

Promocja eKonta osobistego nie przynosi nic zaskakującego. mBank konsekwentnie oferuje atrakcyjną premię za spełnienie prostych warunków. Na pierwszy rzut oka problemem może wydawać się konieczność zapewnienia w ciągu 7 dni od otwarcia konta wpływu w jednorazowej wysokości min. 1000 zł.

Nie jest to takie straszne, bo przecież można sobie tak zaplanować przystąpienie do promocji, by rachunek został uruchomiony wkrótce po otrzymaniu wynagrodzenia. Po pozostawieniu w mBanku pewnej sumy na konieczne transakcje kartą, pieniądze można „zawrócić” na swój podstawowy rachunek. Potem wystarczy powtórzyć ten manewr w następnym miesiącu, by cieszyć się z 140 zł premii.

 
Czytaj też: Nest Bank: nawet 600 zł za BIZnest Konto

Czytaj też: Santander Bank Polska: 150 zł za przekierowanie wynagrodzenia na Konto Jakie Chcę

PORÓWNAJ KREDYTY
Adam Rogoz
Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments