Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Alior Bank: 2,7% na Koncie Mocno Oszczędnościowym do 100.000 zł

Kolejne banki decydują się na utrzymanie promocyjnego oprocentowania na swoich kontach oszczędnościowych. Tym razem zrobił to Alior Bank. Dla nowych środków wpłaconych na Konto Mocno Oszczędnościowe proponuje 2,7% ,dla kwot do 100.000 zł, przez 4 miesiące.

 

Zacznijmy od tego, że Alior Bank nie wymaga, by Konto Mocno Oszczędnościowe było „związane” z kontem osobistym. Można więc po prostu założyć konto oszczędnościowe, bez zakładania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego i cieszyć się wysokim oprocentowaniem środków. Decydując się na ten krok, każda kwota wpłacona na Konto Mocno Oszczędnościowe spełni definicję nowych środków.

Nowe środki dla obecnych klientów banku

Obecni klienci Alior Banku powinni jednak dokładnie znać zapis regulaminu promocji określający czym są dla banku nowe środki. Otóż, są to kwoty stanowiące nadwyżkę ponad stan środków danego klienta na wszelkich rachunkach w Alior Banku w dniu 10 października 2018 r. Dotyczy to zarówno rachunków prowadzonych w złotówkach i walutach obcych, jak i lokat.

 

Złóż wniosek o Konto Mocno Oszczędnościowe w Alior Banku

Podwyższone oprocentowanie

Aby nowe środki zostały objęte podwyższonym oprocentowaniem, muszą wpłynąć na Konto Mocno Oszczędnościowe najpóźniej 21 listopada. Od momentu wpływu będą oprocentowane 2,7% w skali roku przez 4 miesiące. Dotyczy to kwot do 100.000 zł. Nadwyżka będzie oprocentowana 1,4% w skali roku. „Stare środki” oraz cała kwota – po zakończeniu promocji – zgromadzona na Koncie Oszczędnościowym, będą oprocentowane w oparciu o współczynniku WIBID 1M – 0,55p.p. Obecnie oznacza to 0,89%.

Naszym zdaniem

Oferta Alior Banku jest godna rozważenia, gdyż oprocentowanie jest zbliżone do propozycji konkurencji. Co prawda promocją objęte będą tylko środki do kwoty 100.000 zł (u konkurencji nawet do 200.000 zł), ale podwyższone oprocentowanie będzie obowiązywało przez 4 miesiące (u konkurencji tylko przez 3). Warto też pamiętać, że skorzystanie z tej promocji nie wymaga zakładania konta osobistego w Alior Banku.

 

Sprawdź też: Idea Bank: nawet 3,5% na Lokacie na Nowe Środki

Sprawdź też: Ranking lokat bankowych – Październik 2018 

Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments