Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

BZ WBK: 100 zł za średnią 4.0 na świadectwie

Choć wrzesień sprzyja raczej rozmyślaniu o powrocie do szkoły niż o jej zakończeniu, Bank Zachodni WBK postanowił pozostać w klimatach minionego roku szkolnego i nagrodzić tych, którzy w tym czasie solidnie pracowali. Wystarczy, że pokażecie świadectwo ze średnią min. 4.0, a znajdziecie się na właściwej drodze do zdobycia tytułowego bonusu.

Choć brzmi to jak żart, Bank Zachodni WBK naprawdę rozdaje kasę za dobre wyniki w nauce. Co więcej, poprzeczka wcale nie zawieszona wysoko. Wystarczy, że z ocen widniejących na świadectwie potwierdzającym naukę w roku szkolnym 2016/2017 wyjdzie średnia nie mniejsza niż 4.0.

Mając taki dokument i spełniając pozostałe warunki promocji (o których za chwilę) macie już 50 zł w kieszeni. Jak zatem zdobyć drugie tyle i tym samym zyskać maksymalny bonus oferowany przez bank? Otóż, droga do tej premii będzie wiodła przez dziesięć miesięcy często ciężkiej pracy. Drugą część nagrody bank wypłaci bowiem dopiero po zakończeniu roku szkolnego 2017/2018, jeśli kolejny raz uda wam się zdobyć świadectwo ze średnią ocen powyżej 4.0.

Warunki promocji, czyli kto ma szansę na darmową kasę

Jak można się domyślić, akcja związana ze świadectwami może być skierowana wyłącznie do osób w wieku szkolnym. Rzeczywiście, z promocji tej skorzystają jedynie klienci pomiędzy 13 a 20 rokiem życia, którzy w roku szkolnym 2016/2017 byli uczniami szkoły podstawowej, gimnazjalnej bądź ponadgimnazjalnej.

Status ucznia to jednak nie jedyny warunek narzucony przez bank. Dodatkowo, każdy chętny na gratisową stówkę musi także założyć oferowane przez BZ WBK “Konto Jakie Chcę” oraz wyrazić odpowiednie zgody marketingowe.

OTWÓRZ KONTO JAKIE CHCĘ

Po spełnieniu tych warunków wystarczy już tylko udać się do banku oraz pokazać wspomniane świadectwo. Przysługująca nam pierwsza część premii trafi na nasze konto (a dokładniej Konto Jakie Chcę) najpóźniej w kolejnym miesiącu po miesiącu, w którym spełniliśmy wymagania banku w zakresie tej promocji.

100 zł tak, ale dopiero za rok

Jak już wspomnieliśmy, dostarczenie do banku świadectwa ze średnią 4.0 uzyskaną w roku szkolnym 2016/2017 uprawnia nas do odbioru jedynie połowy premii, czyli 50 zł. Drugą część nagrody będziemy mogli zgarnąć dopiero po okazaniu świadectwa z podobną średnią za rok szkolny 2017/2018 – czyli najwcześniej końcem czerwca. Na dostarczenie dokumentu potwierdzającego ukończenie obecnego roku nauki szkolnej mamy z kolei czas do 31.08.2018 r.

Konto Jakie Chcę – co to takiego?

Nie da się ukryć, że tytułowa promocja zmierza do zachęcenia jak największej ilości nastolatków (albo raczej ich rodziców) do założenia Konta Jakie Chcę. Na szczęście, otwierając taki rachunek wyłącznie na potrzeby promocji, nie musimy wykonywać żadnych operacji z nim związanych.

Można więc otworzyć je, zgarnąć pierwszą część premii, odczekać do czerwca 2018, wypłacić drugą część nagrody i spokojnie zamknąć rachunek. Do czerwca przyszłego roku konto może natomiast leżeć puste, a my nie poniesiemy za jego prowadzenie żadnych opłat (o ile nie zdecydujemy się na skorzystanie z karty debetowej).

A jeśli jednak chcielibyśmy korzystać z tego produktu, warto wiedzieć, że Konto Jakie Chcę (w wersji dla osób do 26 roku życia) zapewnia nam darmowy dostęp do takich usług jak np.:

  • prowadzenie rachunku,
  • smsKody,
  • przelewy elektroniczne,
  • zlecenia stałe,
  • polecenia zapłaty,
  • transakcje na rachunek w BZ WBK (za wyjątkiem przelewu złożonego w placówce banku na rachunek inny niż własny),
  • wypłata gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju

Za pozostałe usługi związane z bankowością, BZ WBK nalicza opłaty zgodnie z posiadaną tabelą kosztów. Jeżeli do wspomnianego konta dobierzemy dodatkowo kartę debetową, musimy liczyć się z opłatą rzędu 5 zł na miesiąc. Bardzo łatwo się jej jednak pozbyć – wystarczy, że w miesiącu dokonamy pięciu płatności naszym plastikowym pieniądzem bądź też łączna kwota naszych operacji przekroczy 500 zł. Sami możemy wybrać, która z opcji jest dla nas wygodniejsza.

Naszym zdaniem

Otwierając Konto Jakie Chcę, otrzymujemy za darmo wszystko co potrzebne w podstawowej bankowości. Z pewnością warto więc wziąć to konto pod uwagę – zwłaszcza jeśli szukamy rachunku dla nastolatka bez stałych dochodów.

W kwestii samej promocji, gra do końca nie jest warta świeczki. Sięgając po promocje Millennium Bank lub Citibank możemy zgarnąć o wiele bardziej wartościowe nagrody.

Ofertę BZ WBK można jednak potraktować jako system motywacyjny dla naszego dziecka. Jeśli ma dobre świadectwo, niech zgarnie gratisowy dodatek do kieszonkowego. Może perspektywa kolejnej “łatwej kasy” zmotywuje go do intensywnej pracy także i w tym roku szkolnym. Młody człowiek będzie miał “zaskórniaki” na swoje wydatki, a my satysfakcję z posiadania zdolnego potomstwa. I wszyscy będą zadowoleni.

PORÓWNAJ KONTA
Katarzyna Gaweł
Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments