Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Getin Bank: 2,8% na 3-miesięcznej e-Lokacie na nowe środki aż do 1 mln zł

Każdy, kto tylko dysponuje wolną gotówką, może skorzystać z propozycji Getin Banku i ulokować w nim swoje środki – do 1 mln zł – na 3-miesięcznej e-Lokacie z promocyjnym oprocentowaniem wynoszącym 2,8% w skali roku.

Może oprocentowanie proponowane przez Getin Bank – 2,8% w skali roku – nie jest „powalające”, bo można znaleźć lepsze oferty, ale za to e-Lokata na nowe środki dostępna jest dla każdego. Mogą ją założyć zarówno ci, którzy już korzystają z usług Getin Banku i mają dostęp do bankowości elektronicznej, jak i nowi klienci.

Na dodatek nie jest wymagane założenie konta osobistego. Wystarczy sam dostęp on-line. Z oferty można skorzystać do 12 maja 2019 r.

Dwie ważne kwestie

Są tylko dwa ograniczenia. Pierwsze dotyczy wszystkich uczestników promocji i wiąże się z wysokością kwoty, którą można ulokować na tak atrakcyjny procent. Dolną granicę stanowi 500 zł, a górną 1 mln złotych. Zwracamy przy tym uwagę, że gwarancje Bankowego Funduszu Gwarancyjnego obejmują równowartość 100.000 euro (ok. 428.000 zł). Co prawda nic nie wskazuje na ryzyko upadłości Getin Banku, ale ostrożności nigdy za wiele i sugerujemy „duże pieniądze” rozłożyć w kilku bankach.

Druga, znacznie ważniejsza kwestia, to określenie pojęcia nowe środki. Jest nią nadwyżka ponad saldo na wszystkich rachunkach klienta w Getin Banku w dniu 11 kwietnia 2019 r., niezależnie od tego, czy są to konta indywidualne czy wspólne.

Otwórz e-Lokatę na nowe środki

Drobne ograniczenia

Dla pełnego obrazu tej oferty, musimy jeszcze wspomnieć o konieczności wyrażenia zgód na otrzymywanie od banku informacji handlowych drogą elektroniczną oraz na marketing telefoniczny. Niestety nie ma możliwości podzielenia posiadanych oszczędności na kilka lokat, by w ten sposób zabezpieczyć się na wypadek pojawienia się nieprzewidzianych wydatków.

Regulamin tej akcji pozwala na założenie tylko jednej e-Lokaty.

Naszym zdaniem

Skoro jest możliwość, to trzeba korzystać. Na rynku wyraźnie widać tendencję do obniżania przez banki wysokości oprocentowania depozytów i kolejna tak dobra okazja może się już nie powtórzyć.

Czytaj też: Nest Bank: 100 zł w gotówce za aktywność na Nest Koncie 

Czytaj też: 5 zasad skutecznego oszczędzania pieniędzy

Porównaj najlepsze

Sprawdź oferty
Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments