Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Getin Bank: 2,8% w skali roku na 3-miesięcznej e-Lokacie na nowe środki

Getin Bank po raz kolejny ograniczył wysokość promocyjnego oprocentowania swojej e-Lokaty na nowe środki. Tym razem można otrzymać „tylko” 2,8% w skali roku. Oprocentowanie promocyjne obowiązuje przez 3 miesiące dla kwot do 1 mln zł.

 

Oferta skierowana jest do nowych i obecnych klientów Getin Banku. Nie jest konieczne posiadanie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, wystarczy sam dostęp do bankowości internetowej. Oferta obowiązuje do 18 kwietnia 2019 r.

Warunkiem otrzymania promocyjnego oprocentowania jest wyrażenie zgód marketingowych dotyczących kontaktów telefonicznych i drogą elektroniczną przedstawicieli banku w celu prezentowania jego oferty.

„Nowe środki” – definicja

Do skorzystania z tej propozycji Getin Banku kluczowe jest poznanie definicji „nowych środków”. Dla banku są nimi pieniądze stanowiące nadwyżkę ponad saldo z 10 marca 2019 r. na rachunkach złotówkowych danego klienta prowadzonych w Getin Noble Banku.

Oprocentowanie jest stałe przez cały okres lokaty, czyli przez 3 miesiące. Odsetki zostaną wypłacone po zakończeniu depozytu. Jego minimalna wysokości to 500 zł, a maksymalna – aż 1 mln zł.

Zwracamy jednak uwagę, że gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego objęte są tylko środki do równowartości 100.000 euro (ok. 430.000 zł). W razie kłopotów banku pieniądze do tej kwoty powinny zostać wypłacone klientom w ciągu kilku dniu.

 

Załóż e-lokatę na nowe środki

Naszym zdaniem

W miarę jak słabną wspomnienia o jesiennym „zamieszaniu” wokół Getin Banku, związanym z „aferą KNF”, bank stopniowo obniża oprocentowanie swoich depozytów. E-Lokata to nadal atrakcyjna propozycja, ale znacznie odbiegająca od tego, co Getin Bank proponuje na swoim Koncie Oszczędnościowym.

W aktualnie trwających promocjach można na nim otrzymać 3,5% na 12 miesięcy dla kwot do 10.000 zł (przy zapewnieniu w każdym miesiącu wpływu „wynagrodzenia” w wysokości min. 1.000 zł) lub 3,4% w skali roku dla „nowych środków” przez 4 miesiące dla kwot do 400.000 zł. Atrakcyjność tych propozycji podnosi fakt, że na koncie oszczędnościowym odsetki dopisywane są co miesiąc i zaczynają od razu „pracować” na wyższy zysk posiadacza rachunku.

 

Czytaj też: BGŻ BNP Paribas: 200 zł za Konto Optymalne + nawet 400 zł za kartę kredytową

Czytaj też: 5 zasad skutecznego oszczędzania pieniędzy

PORÓWNAJ LOKATY
Adam Rogoz
Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments