Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

ING Bank Śląski: 100 zł za Konto z Lwem + 1000 zł za kolejne polecenia

ING Bank Śląski znany jest z cyklicznego organizowania promocji, pozwalających sięgać po dodatkowe profity. Nie jest to może częstotliwość do jakiej przyzwyczaił nas Citibank, jednak oferty specjalne ING Banku Śląskiego regularnie goszczą na łamach naszego serwisu. Tym razem organizator akcji postanowił połechtać naszą wyobraźnię, oferując premię w kwocie sięgającej nawet 1 100 zł. Dbając o prostotę przekazu, ofertę przedstawimy w dwóch aktach. Zapraszamy do lektury.

Dla kogo 100 zł w zamian za założenie konta?

Zgodnie z regulaminem do promocji przystąpić mogą wyłącznie osoby fizyczne o pełnej zdolności do czynności prawnych, które:

  • od 1.10.2015 r. do 18.04.2017 r. nie posiadały lub nie współposiadały w ING Banku Śląskim konta osobistego. Warunek dotyczy Konta z Lwem – Direct, Komfort, Premium, Klasycznego i Student,
  • od 18.04.2017 r. do 31.07.2017 r. otworzą za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej Konto z Lwem Direct lub Komfort wraz z kartą debetową i kontem oszczędnościowym,

Z udziału w promocji nie zostały wykluczone osoby, posiadające w ING Banku Śląskim wyłącznie Otwarte Konto Oszczędnościowe. W tym przypadku wystarczy w systemie bankowości internetowej otworzyć wymagane konto osobiste wraz z kartą oraz wypełnić przypisany do akcji formularz rejestracyjny.

Co ciekawe organizator akcji nie stawia nas przed koniecznością akceptacji zgód marketingowych, pozostawiając w tym zakresie absolutną dowolność.

100 zł w zamian za spełnienie warunku

Aby sięgnąć po obiecywany bonus należy najpóźniej do 31.10.2017 r. dokonać transakcji bezgotówkowych kartą debetową lub BLIKiem na kwotę min. 1 000 zł. Warto przy tym pamiętać, że operacje te muszą zostać zaksięgowane przez bank do 5.11.2017 r. Wykluczone są transakcje wycofane, anulowane oraz wypłata gotówki. Oczywiście do dnia wypłaty premii uczestnik promocji musi być posiadaczem konta osobistego wraz z kartą debetową i  kontem oszczędnościowym.

Nawet 1 000 zł premii w zamian za skuteczne polecenie konta

Mamy nadzieję, że za sprawą kwoty potencjalnej nagrody, z niecierpliwością oczekiwaliście na przejście do drugiej części oferty. W sumie program poleceń kont osobistych to żadna nowość, ale jeśli weźmiemy pod uwagę, że polecenie trafić może nawet do 10 osób, a za każdą rekomendację bank wypłaci 100 zł, to okazuje się, że do zgarnięcia jest okrągły 1 000 zł. Nie zapominajcie przy tym o stówie, którą otrzymaliście w zamian za założenie konta.

Aby przystąpić do promocji jako osoba polecająca, należy od co najmniej 30 dni posiadać jedno z kont osobistych ING Banku Śląskiego oraz spełnić poniższe warunki:

  • do 18.10.2017 r. przystąpić do promocji i uzyskać w systemie bankowości elektronicznej lub w oddziale banku kod promocji. Kod ten powinien zostać wykorzystany przez osobę poleconą w trakcie wnioskowania o założenie konta,
  • do 18.10.2017 r.  dokonać transakcji bezgotówkowych kartą lub BLIKiem na kwotę min. 300 zł (operacje te muszą zostać rozliczone przez bank najpóźniej do 30.10.2017 r.)

Kolejny krok do 100 zł premii leży także w rękach osoby poleconej, gdyż musi ona wydać min. 300 zł przy użyciu karty lub BLIKa w każdym z dwóch dowolnych miesięcy od otwarcia konta (wliczając miesiąc, w którym otworzono konto, albo miesiące następujące po miesiącu, w którym otworzono konto). Transakcje muszą zostać rozliczone przez bank nie później niż w ostatnim dniu każdego miesiąca. Wyjątkiem jest styczeń  2018 roku, gdzie operacje muszą być rozliczone najpóźniej do 18 dnia tego miesiąca.

Premia nie tylko dla polecających Konto z Lwem

Teraz słów parę o osobach polecanych, ponieważ i one muszą wpisać się w określone przez organizatora promocji kryteria. Aby wziąć udział w programie w roli nowego klienta i otrzymać 50 zł bonusu należy:

  • nie posiadać żadnego konta osobistego w ING Banku Śląskim przez ostatnie 12 miesięcy przed założeniem konta w programie poleceń,
  • do 18.10.2017 r. założyć konto osobiste z  wykorzystaniem otrzymanego kodu promocji,
  • wyrazić zgodę, aby osoba polecająca uzyskała informację o tym, że nowy klient założył konto w ramach promocji,
  • dokonać transakcji bezgotówkowych kartą lub BLIKiem (szczegółowe warunki znajdziecie w poprzednim akapicie)

Wypłata premii dla uczestników promocji

Wypłata premii zarówno dla polecanych, jak i polecających następować będzie w terminie od listopada 2017 roku do lutego 2018 roku – do 25 dnia miesiąca. Nagroda dla nowych klientów zwolniona jest z podatku dochodowego od osób fizycznych, natomiast w przypadku polecających bank ustanowił dodatkową nagrodę, którą w całości przeznaczy na sfinansowanie należnego podatku. Warto zwrócić uwagę na fakt, że osoba polecona, nie ma możliwości rekomendowania konta kolejnym klientom. Tym samym pozbawiona jest możliwości sięgnięcia po czterocyfrową premię.

Regulamin promocji „100 zł za otwarcie Konta” znajdziecie w tym miejscu.

Regulamin promocji „Poleć konto znajomemu” znajdziecie w tym miejscu.

Oferta specjalna w naszej ocenie

Wszystko wskazuje na to, że ING Bank Śląski poszerza listę argumentów, przemawiających wyborem Konta Osobistego z Lwem. Sam rachunek, szczególnie w wersji Direct, jest rozwiązaniem darmowym. Wypłaty z bankomatów sieci Planet Cash oraz z maszyn własnych banku, również nie są obarczone dodatkową opłatą. Należy pamiętać tylko, aby każdego miesiąca zrealizować kartą debetową transakcję na kwotę min. 300 zł. W przeciwnym za kartę zapłacimy 7 zł.

Podsumowując warunki promocji, zauważyć można istotną dysproporcję w wartości nagród przewidzianych dla polecanych i polecających. O ile osoba rekomendująca otwarcie rachunku, sięgnąć może nawet po 1 100 zł premii, to nowy klient otrzyma jednorazowo 50 zł plus ewentualnie 100 zł w zamian za założenie konta (regulaminy promocji nie zawierają wykluczeń). Biorąc jednak pod uwagę fakt, że z rekomendacji korzystać będą zazwyczaj osoby sobie bliskie, a wypłata nagrody dla polecającego leży w rękach osoby polecanej, zakładamy, że podział tortu będzie sprawiedliwy.

Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments