Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Start programu #korzystaj – Raiffeisen Polbank odkrywa karty

Pamiętacie, kiedy na łamach naszego serwisu opisywaliśmy tajemniczą akcję równie tajemniczego banku? Wygląda na to, że wiemy już kto stoi za całym tym zamieszaniem. Organizatorem akcji jest Raiffeisen Polbank oferując swoim klientom program lojalnościowy o zachęcającej nazwie – #korzystaj. Inicjatywa sprzężona jest ze sklepem internetowym, gdzie w zamian za gotówkę i zgromadzone punkty, kupować można wybrane towary. Co konkretnie można zyskać, dowiecie się z poniższego tekstu.

Zasady uczestnictwa w programie #korzystaj

Z programu lojalnościowego skorzystać mogą zarówno obecni klienci jak i osoby, które zdecydują się na założenie konta osobistego w Raiffeisen Polbank. Warunkiem przystąpienia do programu jest posiadanie dostępu do bankowości internetowej. Wymagane jest również wyrażenie zgody na przekazanie współorganizatorowi akcji (2BITS) informacji objętych tajemnicą bankową, a także zaakceptowanie regulaminu. Na końcu wystarczy tylko wskazać kartę debetową lub kredytową, która obciążona będzie tytułem zakupów we wspomnianym sklepie internetowym.

ZARABIAJ TYLKO NA NAJLEPSZYCH PROMOCJACH BANKOWYCH

Oferta wirtualnego sklepu

Przystępując do programu, warto przyjrzeć się, co właściwie oferuje dedykowany akcji sklep internetowy. Na obecną chwilę w programie uczestniczy sześciu partnerów:

 • katalogmarzen.pl – portal specjalizujący się sprzedaży wyszukanych prezentów,
 • lightbox.pl – firma oferująca rożnego rodzaju diety pudełkowe,
 • publio.pl – księgarnia internetowa, gdzie nabyć można e-booki, audiobooki i e-prasę,
 • virtualo.pl – księgarnia internetowa specjalizująca w sprzedaży e-booków,
 • cinema-city.pl – sieć kin,
 • storytel.pl – audiobookowy odpowiednik Spotify.

Na pierwszy rzut oka spektrum wyboru zdaje się zawężone, jednak mamy nadzieję, że z upływem czasu do programu przystąpią kolejni partnerzy. Można odnieść wrażenie, że większość z oferowanych przedmiotów nieprzypadkowo dostępna jest wyłącznie w cyfrowej formie. Pozwala to na błyskawiczne przekazywanie zakupionego towaru w ręce uczestnika akcji, unikając tym samym konieczności wysyłki w tradycyjnej formie.

W jaki sposób zebrać największą ilość punktów?

Kiedy znajdziemy już interesujący nas produkt, nie pozostaje nic innego, jak zgromadzenie odpowiedniej liczby punktów. Zastosowany przez organizatora przelicznik jest bardzo prosty i każdemu punktowi  przypisana jest wartość 1 zł. Osoby nie posiadające odpowiedniej liczby punktów, wybrany towar zakupić mogą tradycyjnie (za pieniądze) lub dokonując transakcji mieszanej (część w punktach, część za pieniądze). Służy temu odpowiedni suwak.

 

Kompletny proces zakupu doskonale prezentuje poniższy obraz:

korzystajtekst

Źródło obrazka: strona promocji

 

Zasady przyznawania punktów w ramach programu zakupowego podzielono na dwie kategorie. Pierwsza to punkty przyznawane jednorazowo. Druga to punkty przyznawane wyłącznie w kwietniu 2017 roku. W pierwszej kategorii znalazły się poniższe propozycje:

 • 5 pkt za wykonanie 1 transakcji kartą debetową,
 • 5 pkt za wykonanie 1 transakcji bezgotówkowej naklejką zbliżeniową lub kartą NFC,
 • 5 pkt za zalogowanie się do bankowości internetowej R-Online,
 • 5 pkt za zalogowanie się do aplikacji Mobilny Portfel,
 • 5 pkt za transakcję wymiany walut w aplikacji R-Dealer,
 • 5 pkt za aktywowanie usługi R-Alerts – Pakiet rozszerzony,
 • 5 pkt za wpływ wynagrodzenia w okresie 3 miesięcy przed przystąpieniem do programu lub wpływ wynagrodzenia w trakcie trwania programu,
 • 10 pkt za otwarcie rachunku w trakcie trwania programu.

Kolejne 50 punktów zebrać można, spełniając warunki przewidziane wyłącznie na kwiecień bieżącego roku. Zaliczamy do nich:

 • 5 pkt za transakcje bezgotówkowe kartą debetową lub/i kartami NFC na kwotę min. 300 zł,
 • 5 pkt za złożenie zlecenia stałego na rachunek w innym banku,
 • 10 pkt za zawarcie umowy ubezpieczenia Ochrona na Milion,
 • 10 pkt za zawarcie umowy ubezpieczenia Zdrowie pod ochroną,
 • 10 pkt za zawarcie umowy ubezpieczenia Spokojny Sen,
 • 15 pkt za zawarcie umowy o kredyt gotówkowy “Pierwsza Pożyczka 2,99%”,
 • 15 pkt za zawarcie umowy ubezpieczenia Wymarzone Perspektywy, Uniqatowe Strategie, Wymarzona Emerytura.

Kompletne zasady przyznawania punktów w ramach programu zakupowego znajdziecie w tym miejscu.

Czy warto #skorzystać z najnowszego programu Raiffeisen Polbank?

Na obecną chwilę wiele zależy od tego, czy oferowany przez sklep internetowy asortyment, będzie uzupełniany o kolejne grupy produktowe. Aktualna oferta z pewnością zadowoli amatorów wypadów do kina, entuzjastów zdrowego odżywiania oraz wielbicieli pisanego słowa. Brakuje wszelkiego rodzaju gadżetów elektronicznych, czy możliwości zamiany punktów na pieniądze. Cenne byłyby również rabaty i oferty specjalne, kierowane wyłącznie do uczestników akcji, stwarzając tym samym poczucie elitarności programu.

Dużym atutem prezentowanego rozwiązania jest istotne uproszczenie samego procesu zakupu. Aby stać się właścicielem określonego towaru, wystarczy zalogować się do systemu bankowości mobilnej lub internetowej i jednym kliknięciem potwierdzić zakup. Niewymagana jest dodatkowa rejestracja, opłacenie zamówienia, czy weryfikacja poprawności przelewu.  

Do minusów zaliczyć można niektóre kryteria przyznawania punktów. Prawdopodobnie mało kto zdecyduje się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego, czy zawarcie umowy ubezpieczenia, w celu zgarnięcia 15 dodatkowych punktów. Prawdopodobnie już najbliższe miesiące pokażą, czy oferta programu #korzystaj zostanie poszerzona i na stałe zagości w świadomości klientów. Nam pozostaje tylko #przyglądać się dalszym poczynaniom banku i #opisywać je na łamach naszego serwisu.

Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments