Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Kredyt hipoteczny ze stałą ratą przez 5 lat możliwy w Pekao S.A.

Komisja Nadzoru Finansowego chce, aby krajowe banki zaczęły proponować kredyty ze stałą ratą na min. 5 lat. Pekao już posiada taki kredyt mieszkaniowy w ofercie.

Nowa odsłona Rekomendacji S nie przyniosła tylu znaczących zmian, co poprzednie pakiety zaleceń kredytowych oznaczone literą „S”. Warto jednak odnotować, że w ramach tego dokumentu Komisja Nadzoru Finansowego zobowiązała krajowe banki do oferowania kredytów mieszkaniowych z ratą „zamrożoną” przynajmniej na 5 lat.

Banki komercyjne do końca czerwca 2021 r. muszą wprowadzić odpowiednie kredyty hipoteczne na rynek. Niektórzy kredytodawcy już przed terminem wyznaczonym przez KNF zaczęli oferować „hipoteki” z gwarancją stałej raty na pewien czas. Do tej grupy należy jeden z liderów rynku hipotecznego, czyli Bank Pekao S.A.. W przypadku oferty wspomnianego banku, możliwość wyboru stałego oprocentowania na pewno nie jest jedynym atutem.

Stała stawka na pięć lat wcale nie będzie wysoka …

Krytycy kredytów mieszkaniowych z oprocentowaniem ustalonym na pewien okres, czasem twierdzą, że stała stawka oprocentowania jest stosunkowo wysoka. Ten argument nie wydaje się jednak słuszny. Ubiegłoroczne obniżki stóp procentowych NBP i powiązanego z nimi WIBOR-u sprawiły bowiem, że nawet w wariancie ze stałym oprocentowaniem na 5 lat odsetki kredytów mieszkaniowych są bardzo niskie.

Najlepsze potwierdzenie stanowi oferta Banku Pekao. Przykład reprezentatywny opublikowany przez ten bank wskazuje, że w wariancie ze stałym oprocentowaniem przez 5 lat wskaźnik RRSO wynosi 4,80%. Na Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania (RRSO) składa się głównie stawka procentowa wynosząca 4,05% przez pierwsze pięć lat. Klienci preferujący zmienną stawkę oprocentowania (bez gwarancji niskiej raty na 60 miesięcy) mogą natomiast liczyć na RRSO wynoszące 3,35%.

Bank Pekao znów sfinansuje nawet do 90% nieruchomości

Niskie oprocentowanie kredytów mieszkaniowych w Pekao to czynnik, który zwiększa zdolność kredytową klientów. Kwestia zdolności kredytowej wydaje się bardzo ważna, bo nabywcy nieruchomości cały czas odczuwają wzrost cen metrażu.  To sprawia, że uzbieranie wkładu własnego na poziomie 20% wartości transakcji wcale nie musi być łatwe.

Na całe szczęście, Bank Pekao po krótkiej przerwie spowodowanej niepewnością co do skutków pandemii powrócił do finansowania nawet 90% wartości nieruchomości. Spłata początkowego zadłużenia może trwać nawet 30 lat, co pozytywnie wpływa na wysokość miesięcznej raty.

Osoby wybierające hipoteczną ofertę Pekao mogą też liczyć na zerową prowizję przygotowawczą w przypadku wykupienia ubezpieczenia spłaty kredytu nawet przy finansowaniu do 90% wartości nieruchomości. Inne atuty to np. zwolnienie klienta z opłaty za promesę kredytową ważną 60 dni, uproszczona wycena nieruchomości dla kredytu do 300 000 zł i możliwość złożenia wniosku kredytowego bez wychodzenia z domu. Dowiedz się więcej »

PORÓWNAJ KREDYTY
Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments