Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Nest Bank: nawet 2,90% na Nest Lokacie Nowe Środki

Z promocyjnej oferty, pozwalającej ulokować nowe środki na wysoki procent, skorzystać mogą zarówno klienci Nest Banku, jak i osoby, które nie posiadają i nie są gotowe na założenie Nest Konta. Muszą się one jednak pogodzić z obniżonym oprocentowaniem depozytu.

 

Pod pojęciem „nowe środki” rozumiane są nadwyżki ponad to, co klient zdeponował w banku na dzień 21 stycznia 2018 r. Drugi warunek zapewniający najwyższe stawki, nawet 2,90% przy lokacie na 24 miesiące, to posiadanie w Nest Banku rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Osoby, które nie zamierzają zakładać Nest Konta, a chcą skorzystać z Lokaty Nowe Środki, muszą pogodzić się z obniżeniem oprocentowania o 0,20%.

Duże możliwości

Lokatę można zakładać na stronie internetowej, przez system bankowości elektronicznej lub w wybranych oddziałach Nest Banku. Ich lista publikowana jest na stronie internetowej w zakładce „Lokata na Nowe Środki”. Depozyt można zakładać na okres 3, 6, 12, 18 lub 24 miesięcy. Działa tu prosty mechanizm – im dłuższy horyzont czasowy inwestycji, tym wyższe oprocentowanie. Stawki prezentują się następująco:

  • 3 miesiące – 2,25 %
  • 6 miesięcy – 2,80 %
  • 12 miesięcy – 2,80 %
  • 18 miesięcy – 2,80 %
  • 24 miesiące – 2,90 %

Minimalna kwota lokaty to 1.000 zł, a maksymalna – 2.000.000 zł. Bank nie stawia ograniczeń, co do liczby otwieranych lokat. Przykładowy depozyt na kwotę 10.000 zł założony na 12 miesięcy przyniesie 223,69 zł zysku netto (po potrąceniu podatku Belki). W przypadku kiedy zdeponowane środki nie spełniają warunków promocji, objęte zostaną oprocentowaniem równym 1,20% w skali roku. Warto więc dokładnie zweryfikować, w jaki sposób bank definiuje „nowe środki”.

Regulamin promocji znajdziecie w tym miejscu.

Tabelę Oprocentowania dla Klientów Indywidualnych – oferta rachunków i lokat znajdziecie w tym miejscu.

 

SPRAWDŹ POZOSTAŁE LOKATY NEST BANKU

Naszym zdaniem

Propozycja Nest Banku warta jest rozważenia zarówno przez obecnych jak i tych nowych klientów Nest Banku. Proponowane oprocentowanie, szczególnie w dłuższym horyzoncie czasowym, pozytywnie wyróżnia się na tle rynkowej oferty. Warto również zwrócić uwagę na wysoką maksymalną kwotę lokaty (2.000.000 zł) i możliwość założenia dowolnej liczby depozytów. Niestety przy wycofaniu środków przed terminem zapadalności lokaty jej posiadaczowi nie przysługują żadne odsetki.

 

Czytaj też: Alior Bank: 100 zł za założenie konta i do 250 zł w programie poleceń

Czytaj też: Lokata walutowa – czy warto ją wybrać?

Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments