Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Kredyty hipoteczne

Bezpieczny kredyt 2% w BPS – jak uzyskać?

Jak uzyskać Bezpieczny kredyt 2% w BPS? Jakie są założenia programu, który ma pomóc w zakupie pierwszego mieszkania lub domu? Na co Bank Polskiej Spółdzielczości zwraca uwagę przy kredycie mieszkaniowym na 2%? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak wziąć Bezpieczny kredyt 2% w BPS.

Zakup pierwszego mieszkania lub domu może być wyzwaniem, szczególnie dla osób młodych. spójrzmy na szczegóły dotyczące Bezpiecznego kredytu 2%, dostępnego w Banku Polskiej Spółdzielczości w ramach programu Pierwsze Mieszkanie. Jakie warunki i wymagania wiążą się z tym rodzajem finansowania?

Wnioski o kredyt z dopłatami do rat można składać w oddziałach Banku BPS i wybranych Bankach Spółdzielczych Zrzeszenia BPS od 17 lipca 2023 r.

Banki Spółdzielcze Zrzeszenia BPS zawsze aktywnie uczestniczą w programach wspierających klientów, także tych pozwalających na realizację marzeń o własnym domu. Bezpieczny Kredyt to bardzo atrakcyjny produkt, z którego skorzysta wielu obecnych, ale mam nadzieję także przyszłych klientów  Banku BPS i Banków Spółdzielczych naszego Zrzeszenia. Zdecydowaliśmy się na udział w Programie, bo dopłaty do rat będą dla klientów realną ulgą w ich domowym budżecie. Kredyt hipoteczny wiąże klienta z bankiem na długi czas, dlatego tak ważny jest przemyślany wybór partnera finansowego. W Bankach Spółdzielczych Zrzeszenia BPS i w Banku BPS stawiamy na relacje, dzięki temu lepiej rozumiemy potrzeby klientów i dostarczamy oczekiwane rozwiązania.

Magdalena Adamczyk, dyrektor Departamentu Klienta Indywidualnego w Banku BPS, zrzeszającym Banki Spółdzielcze

Czym jest program Bezpieczny kredyt 2%

Program Bezpieczny kredyt 2% ma na celu wspieranie osób, szczególnie tych młodszych, w zakupie pierwszego mieszkania lub domu. Główną zaletą programu jest niska stopa procentowa kredytu. Oznacza to, że osoby korzystające z tego programu płacisz niższe odsetki w porównaniu do standardowych rynkowych stawek kredytowych.

Ten rodzaj finansowania został objęty rządowym programem dopłat przez pierwsze 10 lat spłaty kredytu. Dopłaty finansowane są ze środków Rządowego Funduszu Mieszkaniowego, utworzonego w ramach Banku Gospodarstwa Krajowego. Bezpieczny kredyt 2% jest częścią programu Pierwsze Mieszkanie.   

Program Pierwsze Mieszkanie: 

W ramach Bezpiecznego Kredytu możesz:

 • kupić mieszkanie lub domu na rynku pierwotnym lub wtórnym,
 • wybudować dom wraz z jego wykończeniem, a także kupić działkę lub jej część w celu budowy na niej domu,
 • pokryć wkład budowlany w spółdzielni mieszkaniowej,
 • pokryć nakłady związane z realizacją inwestycji kooperatywy mieszkaniowej.

Kredyt można otrzymać do wysokości maksymalnie:

 • Dla jednoosobowego gospodarstwa domowego
  • 500 tys. zł, a 
  • 100 tys. zł w przypadku kredyty na dokończenie rozpoczętej już budowy domu.
 • Dla gospodarstwa domowego prowadzonego wspólnie przez małżonków lub gdy w skład tego gospodarstwa wchodzi co najmniej jedno dziecko
  • 600 tys. zł
  • 150 tys. zł, w przypadku kredyty na dokończenie rozpoczętej już budowy domu.

Z dopłaty do rat bezpiecznego kredytu mieszkaniowego można korzystać przez 10 lat. Jest też dowolność co do standardu i położenia mieszkania – przy kupnie nie  obowiązuje limit ceny 1 m2.

Formuła oprocentowania kredytu:

 • w okresie dopłat (pierwsze 120 miesięcy) oprocentowanie kredytu jest okresowo stałe, następnie
 • oprocentowanie zmienne, chyba, że klient zdecyduje kontynuować oprocentowanie stałe.

System spłaty rat:

 • w okresie dopłat raty są malejące,
 • po okresie dopłat raty są annuitetowe, czyli równe.

Jakie są zalety kredytu na 2% w BPS?

Jeśli zdecydujesz się na Bezpieczny kredyt 2% w BPS, możesz liczyć na takie korzyści:

 • Szybka decyzja kredytowa – do 2 tygodni od złożenia wniosku.
 • Proste zasady – brak wymogu zakupu dodatkowych produktów.
 • Niskie koszty kredytu – RRSO 4,86% z dopłatą do rat.
 • Loteria Spłacamy Twój Kredyt – codziennie do wygrania 500 zł, a raz w miesiącu nawet 20 tys. zł.
 • Szeroki zakres finansowania – zakup mieszkania, budowa/zakup domu.

Ile zaoszczędzisz biorąc Bezpieczny kredyt 2% w Banku Polskiej Spółdzielczości?

To, ile możesz zaoszczędzić biorąc Bezpieczny kredyt 2% w BPS, zależy przede wszystkim od Twojej indywidualnej sytuacji finansowej. W tabeli znajdziesz kalkulację Bezpiecznego kredytu 2% w porównaniu ze standardową ofertą kredytu hipotecznego oferowanego przez BPS – kwoty się nieco różnią ze względu na różnice w przykładach reprezentatywnych.

 

Bezpieczny kredyt 2%Kredyt hipoteczny VeloDom
Okres obowiązywania umowy305 miesięcy305 miesięcy
Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów)347 130 zł358 252 zł
Całkowity koszt kredytu402 141,96 zł470 810,16 zł
Całkowita kwota do zapłaty749 271,96 zł829 062,16 zł
Wysokość ratyPierwsza rata kapitałowo-odsetkowa wynosi: 1693,26 złRówna rata miesięczna: 2 672,65 zł
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO)4,86%9,81%

Kalkulacje zostały dokonane na reprezentatywnym przykładzie i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Obliczenia nie mają także charakteru doradczego. Po szczegóły udaj się do banku, gdzie otrzymasz wyliczenia odpowiadające Twojej sytuacji finansowej – dane kontaktowe znajdziesz na stronie internetowej banku.

 

Jak krok po kroku wnioskować o kredyt hipoteczny?

Wnioskowanie o kredyt hipoteczny to proces skomplikowany i wymagający dokładności. Jednak stosując odpowiednie kroki możesz przejść przez ten proces łatwiej. Oto kroki, które warto podjąć w celu wnioskowania o kredyt hipoteczny:

 • Ocena swojej sytuacji finansowej

Przed rozpoczęciem procesu warto dokładnie przeanalizować swoją sytuację finansową. Sprawdź swoje dochody, wydatki oraz ewentualne długi. Określ, ile możesz sobie pozwolić na comiesięczną ratę kredytu hipotecznego.

 • Wybór banku lub instytucji finansowej

Porównaj oferty różnych banków i instytucji finansowych. Zwracaj uwagę na oprocentowanie, warunki kredytu oraz dodatkowe opłaty. Upewnij się, że wybierasz instytucję, która oferuje warunki najbardziej dostosowane do twoich potrzeb.

 • Przygotowanie dokumentów

Bank będzie wymagać od Ciebie różnych dokumentów, takich jak

 • dowód tożsamości,
 • zaświadczenie o dochodach (np. zaświadczenie o zarobkach, zeznanie podatkowe),
 • wycena nieruchomości,
 • informacje dotyczące innych zobowiązań finansowych.

 

 • Przygotowanie wkładu własnego

W większości przypadków będziesz musiał dostarczyć wkład własny na zakup nieruchomości. Zazwyczaj wynosi on od 10% do 20% wartości nieruchomości. Im większy wkład, tym łatwiej uzyskać kredyt. Możesz też skorzystać z programu Mieszkanie bez wkładu własnego, gdzie to państwo gwarantuje wkład własny nawet do 20% do kwoty 100 000 zł przez okres minimalnie 15 lat.

 • Skonsultowanie się z doradcą kredytowym

Warto skorzystać z usług doradcy kredytowego, który pomoże ci zrozumieć proces wnioskowania o kredyt hipoteczny i wybrać najlepszą ofertę.

 • Wypełnienie wniosku kredytowego

Po wyborze banku i zebraniu niezbędnych dokumentów, wypełnij wniosek kredytowy. Wnioski można zazwyczaj składać online lub osobiście w placówce banku.

 • Ocena zdolności kredytowej

Bank oceni twoją zdolność kredytową, czyli zdolność spłaty kredytu. Proces ten będzie obejmować analizę twoich dochodów, historii kredytowej, a także wycenę nieruchomości.

 • Podpisanie umowy kredytowej

Jeśli bank zaakceptuje Twój wniosek o kredyt i uzna, że masz zdolność kredytową, zostaniesz poproszony o podpisanie umowy kredytowej. Starannie przeczytaj umowę i przeanalizuj wszystkie jej warunki przed podpisaniem. Sprawdź, czy zapisy w umowie zgadzają się z tymi, które pracownik banku przedstawił Ci wcześniej.

Warto wiedzieć

 1. Bezpieczny kredyt 2% w BPS to program wspierający zakup pierwszego mieszkania lub domu, szczególnie dla młodych osób.
 2. Wniosek o kredyt z dopłatami do rat można składać od 17 lipca 2023 r. w oddziałach Banku BPS i wybranych Bankach Spółdzielczych Zrzeszenia BPS.
 3. Program oferuje niską stopę procentową kredytu przez pierwsze 10 lat spłaty, z dopłatami finansowanymi przez Rządowy Fundusz Mieszkaniowy.
 4. Bezpieczny kredyt 2% umożliwia zakup mieszkania, budowę domu, zakup działki lub pokrycie wkładu budowlanego w spółdzielni mieszkaniowej.
 5. Kredyt ten oferuje szybką decyzję kredytową, proste zasady, niskie koszty kredytu oraz możliwość uczestnictwa w loterii „Spłacamy Twój Kredyt”.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 1. Czy bank spółdzielczy udziela kredytu 2%?

  Wnioski o kredyt z dopłatami do rat można składać w oddziałach Banku BPS i wybranych Bankach Spółdzielczych Zrzeszenia BPS od 17 lipca 2023 r.

 2. Jaki bank udziela kredytu 2%?

  Aktualnie w następujących bankach możesz wnioskować o Bezpieczny kredyt 2%: Alior Bank S.A., Bank BPS i Banki Spółdzielcze Zrzeszenia BPS, Bank Ochrony Środowiska S.A., Bank PEKAO S.A., Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie, Bank Spółdzielczy w Brodnicy, Krakowski Bank Spółdzielczy w Krakowie, mBank S.A., PKO Bank Polski S.A., SGB-Bank S.A. i Banki Spółdzielcze Zrzeszone z SGB-Bankiem S.A., VeloBank S.A., Wschodni Bank Spółdzielczy w Chełmie.

 3. Jakie zarobki na kredyt 2%?

  Jeśli jesteś singlem i zarabiasz 6000 zł netto na umowę o pracę, to prawdopodobnie możesz ubiegać się o Bezpieczny kredyt 2% na kwotę nawet 500 tys. zł, ale po dokładne wyliczenia najlepiej zgłosić się do konkretnego banku.

 4. Kiedy Bezpieczny kredyt 2%?

  Bezpieczny kredyt 2% został uruchomiony 3 lipca 2023 roku, ale nie od razu we wszystkich bankach biorących udział w programie. Np. w mBanku od 14 września 2023 roku możesz ubiegać się o kredyt hipoteczny z dopłatą.

 5. Na czym polega kredyt 2 procent?

  Ten program polega na udzielaniu wsparcia finansowego w formie dopłat do miesięcznych rat kredytów hipotecznych. Jest przeznaczony dla osób, które nie były i nie są właścicielami nieruchomości. Wysokość stopy procentowej będzie ustalana na podstawie średniego oprocentowania kredytów hipotecznych o stałej stopie procentowej, udzielanych przez banki. Kwota dopłaty stanowi różnicę między tą stałą stopą procentową a oprocentowaniem kredytu przy wykorzystaniu stopy procentowej wynoszącej 2%.

 6. Gdzie składać wniosek o kredyt 2 procent?

  Wniosek o Bezpieczny kredyt 2 procent najlepiej składać w którymś z banków, który dołączył do programu i udziela tego finansowania.

Porównaj kredyty hipoteczne
Wojciech Piesta
Oceń artykuł
5

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments