Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Alior Bank: 200 zł na zakupy w Decathlonie za korzystanie z kantoru walutowego

Najnowsza promocja Kantoru Walutowego Alior Banku adresowana jest do tych, którzy często podróżują po świecie lub robią zakupy w zagranicznych sklepach internetowych. Do zdobycia, w dwóch etapach, jest nawet 200 zł w postaci e-kart do wykorzystania w sklepie Decathlon.

 

Propozycja Alior Banku jest dość trudna do oceny. Z jednej strony jest bowiem atrakcyjna premia, czyli możliwość zdobycia nawet 200 zł na zakupy w Decathlonie, ale z drugiej strony są dość skomplikowane zasady jej przyznania. Może się okazać, że nawet spełnienie wszystkich warunków opisanych w regulaminie nie pozwoli na uzyskanie nagrody. Zacznijmy jednak od początku.

Uczestnicy i terminy

Uczestnikiem promocji „Karty Kantoru – bony do Decathlonu” mogą być tylko osoby fizyczne posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, które przed dniem 31 października 2018 r. nigdy nie posiadały konta w Kantorze Walutowym Alior Banku, ani nawet nie składały wniosku o ten produkt. Chodzi więc o zupełnie nowych klientów.

100 zł po raz pierwszy

Warunkiem rozpoczęcia starań o nagrodę jest zarejestrowanie się w kantorze walutowym banku, czyli założenie w nim konta. Trzeba to zrobić na specjalnej stronie promocji i w trakcie rejestracji użyć kodu JESIEN2018.

Kolejny krok to zawarcie z Alior Bankiem umowy o kartę walutową Mastercard Debit w euro i/lub dolarze amerykańskim i/lub funcie brytyjskim. Po jej otrzymaniu, trzeba z niej aktywnie korzystać. Bank wymaga bowiem, by do 31 grudnia 2018 r. wykonać kartą minimum 5 transakcji w sklepach internetowych i/lub stacjonarnych. Każda z transakcji musi opiewać na 5 euro (jeśli karta jest w euro) lub 5 USD (dla karty w dolarach) lub 5 GBP (przy karcie w funtach).

Alior Bank nie uznaje żadnych kompromisów i dlatego nie pozwala, by transakcje zostały wykonane w miejscach teoretycznie ułatwiających wypełnienie obowiązków. Chodzi m.in. o instytucje finansowe, brokerów ubezpieczeniowych, przekazy pieniężne. Pełny wykaz „zakazanych” punktów, w których wykonane transakcje nie zostaną zaliczone jako „prawidłowe” znajdziecie w regulaminie.

100 zł po raz drugi

Kolejne 100 zł mogą zdobyć ci, którzy do 31 października 2018 r. nie posiadali w Alior Banku rachunku osobistego. Jeśli zdecydują się na zarejestrowanie się w kantorze walutowym i otwarcie jednego z kont dla klientów indywidualnych, to znajdą się na początku drogi po drugie 100 zł. Do zaliczenia tego etapu konieczne jest również zawarcie z bankiem umowy o kartę debetową oraz wykonanie nią do 31 grudnia 2018 r. minimum jednej transakcji bezgotówkowej o wartości minimum 20 zł.

Nagrody: premiowa i dodatkowa

Spełnienie warunków związanych z kantorem walutowym uprawnia do zdobycia nagrody premiowej w wysokości 100 zł. Wywiązanie się z zadań dotyczących rachunku osobistego, daje prawo do nagrody dodatkowej – też w wysokości 100 zł.

Kłopot jedynie w tym, że bank przygotował po 500 szt. każdego rodzaju nagrody. Trzeba się więc spieszyć, by jak najszybciej wypełnić zadania. Niestety, szybkie działanie nie gwarantuje w tym przypadku sukcesu. Może się bowiem zdarzyć, że kilka osób równocześnie wywiąże się z warunków promocji. W tej sytuacji o przyznaniu nagrody będzie decydowała wyższa suma transakcji dokonanych kartami walutowymi. Gdyby dotyczyło to transakcji w różnych walutach, to bank będzie je przeliczał wg średniego kursu NBP na dzień zakończenia promocji, czyli 31 grudnia 2018 r.

Informacja o przyznaniu nagrody zostanie przekazana uczestnikom promocji do 24 stycznia 2019 r. Można ją będzie zobaczyć po zalogowaniu się do Kantoru Walutowego Alior Banku. Natomiast nagrody – w postaci e-kart do wykorzystania w sklepach Decathlon – zostaną przekazane 31 stycznia 2019 r. w sms-ach na numer telefonu widniejący w systemie kantoru walutowego w przeddzień przesłania premii.

Kantor Walutowy Alior Banku

Kantor jest czynny przez całą dobę 7 dni w tygodniu. Korzystanie z niego jest bezpłatne. Bank oferuje wymianę walut po atrakcyjnych kursach i karty walutowe w euro, dolarach amerykańskich i funtach brytyjskich.

Warto wiedzieć, że od tych, którzy po wyrobieniu karty nie wykonają nią przez pół roku żadnej transakcji, bank pobierze jednorazową opłatę w wysokości 15 zł. Pierwsza wypłata w miesiącu z bankomatu za granicą jest bezpłatna. Każda kolejna kosztuje 9 zł.

Konta osobiste

W ofercie Alior Banku dla klientów indywidualnych są dwa rachunki osobiste – Konto Internetowe i Konto Jakże Osobiste.

Pierwsze polecane jest tym, którzy nie chcą ponosić żadnych opłat. W zasadzie jedyny koszt jaki może się pojawić przy tym rachunku, to opłata 6 zł/miesiąc za kartę debetową. Można jej uniknąć wykonując kartą w miesiącu transakcje na kwotę min. 300 zł. Korzystanie z bankomatów Alior Banku jest darmowe. Podobnie z sieci Euronet, o ile wypłacana kwota to min.100 zł. W przeciwnym wypadku wypłata kosztuje 5 zł. Tyle samo bank pobierze za skorzystanie z „obcych” bankomatów.

Konto Jakże Osobiste to propozycja dla bardziej wymagających klientów. Warunkiem, by konto było bezpłatne jest zapewnienie w każdym miesiącu wpływu w wysokości min. 1.500 zł. W przeciwnym razie opłata wyniesie 10 zł. Osoby poniżej 26 r.ż. nie muszą spełniać żadnego warunku. Dla nich konto jest darmowe bezwarunkowo.

Istotną cechą Konta Jakże Osobistego są korzyści, które są z nim wiążą. Posiadacz rachunku sam wybiera z czego chce skorzystać. Do wybory są m.in. moneyback, podwyższone oprocentowanie konta oszczędnościowe, pakiet assistance czy ubezpieczenie w podróży. Korzystanie z bankomatów Alior Banku jest darmowe. Wypłaty z „obcych” bankomatów w Polsce kosztują 2,50 zł, a za granicą – 5 zł.

Naszym zdaniem

Jak wspomnieliśmy na wstępie: nagrody są atrakcyjne, ale zapisy regulaminu niezbyt precyzyjne. Wypełnienie warunków promocji nie daje gwarancji otrzymania premii. Z pewnością jest to akcja dla tych, którzy dużo podróżują po świecie lub dokonują zakupów w zagranicznych sklepach internetowych. Zbliżający się okres świąteczny może być doskonałą okazją do rozpoczęcia korzystania z takich sklepów.

 

Sprawdź też: Ranking kredytów gotówkowych

Sprawdź też: Ranking Lokat Bankowych

PORÓWNAJ KREDYTY
Adam Rogoz
Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments