Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Alior Bank: do 2,5% na Koncie Mega Oszczędnościowym dla kwot do 100 tys. zł

Alior Bank konsekwentnie promuje swoje Konto Mega Oszczędnościowe. Tym razem proponuje tym, którzy wpłacą na ten rachunek nowe środki, oprocentowanie w wysokości 2,1% (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków) albo 2,5% (po zagwarantowaniu wpływów na rachunek osobisty). Bonusowe odsetki będą naliczane przez 3 miesiące dla kwot do 100 tys. zł.

Patrząc na powyższe informacje, w zasadzie powinniśmy zacząć od kilku informacji na temat Konta Jakże Osobistego Alior Banku, bo jego posiadanie pozwoli zdobyć bardzo atrakcyjne w obecnej sytuacji rynkowej 2,5% na Koncie Mega Oszczędnościowym. Do rachunku osobistego powrócimy jednak później, a teraz popatrzmy na szczegóły oferty oszczędnościowej.

Promocja dla oszczędzających

Promocja Konta Mega Oszczędnościowego obowiązuje do 7 kwietnia 2020 r. Alior Bank utrzymał zasadę, że w bieżącej edycji nie mogą uczestniczyć osoby, którym w trakcie jej trwania kończy się podwyższone oprocentowanie otrzymane w ramach poprzedniej odsłony akcji.

Tym razem na Koncie Mega Oszczędnościowymmożna zyskać 2,1% w skali roku. Tym, których to nie zadawala Alior Bank proponuje 2,5% pod warunkiem, że w danym miesiącu na rachunek osobisty wpłynie jednorazowo min. 1500 zł.

Wyjaśnijmy od razu, że pieniądze mogą pochodzić z rachunków w innym banku (także tych należących do uczestnika promocji) lub z konta firmowego w Alior Banku. Warunków akcji nie spełnią wpływy z T-Mobile Usługi Bankowe oraz z rachunków w Kantorze Walutowym Alior Banku.

Bonusowe oprocentowanie będzie naliczane dla kwot do 100 tys. zł przez 3 miesiące od daty wpływu pierwszych nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe. Regulamin precyzuje, że zostaną one obliczone jako nadwyżka ponad łączne saldo na kontach osobistych, oszczędnościowych i lokatach w PLN 28 lutego 2020 r. Oprocentowanie oszczędności, które nie spełniają warunków promocji wynosi 0,5%.

Oferta Alior Banku

Powróćmy do informacji na temat Konta Jakże Osobistego. Jego prowadzenie kosztuje 10 zł/miesiąc, a obsługa karty debetowej 5 zł miesięcznie. Opłat można uniknąć zapewniając jednorazowy wpływ w wysokości min. 1500 zł (tak, to identyczny warunek z tym, który pozwala uzyskać 2,5% na rachunku oszczędnościowym) oraz realizując kartą transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 300 zł.

Konto Jakże Osobiste wyróżnia na rynku zestaw 10 korzyści. Z dwóch z nich można korzystać bezpłatnie, każda kolejna kosztuje 3,50 zł/miesiąc. Są wśród nich m.in. podwyższone oprocentowanie na „zwykłym” koncie oszczędnościowym, bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, limit na koncie bez odsetek, 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych w miesiącu.

Posiadanie Konta Mega Oszczędnościowego nie wiąże się z żadnymi opłatami. Bezpłatne są też wszystkie przelewy z niego na rachunek osobisty w Alior Banku.

Naszym zdaniem

Propozycja Alior Banku ma swoje plusy i minusy. Plusem niewątpliwie jest brak wymogu posiadania rachunku osobistego i fakt, że wszystkie wypłaty z konta oszczędnościowego na ROR są bezpłatne. Do minusów zaliczamy konieczność zapewnienia jednorazowego wpływu w wysokości 1500 zł na Konto Jakże Osobiste, by bank naliczył 2,5% w skali roku. Każdy musi więc dokonać indywidualnej oceny oferty Alior Banku i podjąć decyzję, którą uzna za najlepszą.

 

Czytaj też: Bank Millennium: 2,6% na Koncie Oszczędnościowym Profit do 100 tys. zł

Czytaj też: Idea Bank: 3,2% na Lokacie na Nowe Środki Plus

Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments