Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Idea Bank: 3,2% na Lokacie na Nowe Środki Plus

Kolejny kwartał dobrych wyników finansowych najwyraźniej skłonił Idea Bank do zwalczenia o oszczędności nie tylko nowych klientów, ale i tych, którzy już z nim współpracują. Na Lokacie na Nowe Środki Plus można obecnie uzyskać od 2,1% w skali roku (przy depozycie na 12 miesięcy) do 3,2% (deponując pieniądze na 2 miesiące).

Wydawało się, że błyskawiczna reakcja Rady Polityki Pieniężnej, która w obliczu wpływu pandemii koronawirusa na gospodarkę obniżyła stopy procentowe o 0,5 p.p., sprawi, że na długo zapomnimy o lokatach z „3” na początku.

Choć większość banków poszła śladem RPP i ścięła oprocentowanie depozytów, to na szczęście Idea Bank wybrał własną drogę i proponuje bardzo atrakcyjne warunki na Lokacie na Nowe Środki Plus. Trzeba się jednak spieszyć, bo bank nie określił terminu obowiązywania oferty, więc może ona zostać wycofana w każdej chwili.

Lokata na Nowe Środki Plus

Promocyjne oprocentowanie dostępne jest tylko dla posiadaczy konta osobistego w Idea Banku. Lokatę na Nowe Środki Plus można założyć w Bankowości Internetowej Idea Cloud oraz w aplikacji mobilnej. Minimalna kwota depozytu to 500 zł a maksymalna aż 1 mln zł (na wszelki wypadek zaznaczymy, że gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego objęte są środki danego klienta do wysokości 100 tys. euro, czyli przy obecnym kursie tej waluty ok. 450 tys. zł).

Wysokie odsetki zostaną naliczone tylko od nowych środków. Pod tym pojęciem bank rozumie nadwyżkę nad łącznym saldem wszystkich środków pieniężnych klienta na koniec 20. dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc kalendarzowy, w którym nastąpił rzeczywisty wpływ środków na rachunek Lokaty na Nowe Środki Plus.

Dla uniknięcia wątpliwości pokażmy tę zasadę na przykładzie. Załóżmy, że otwieramy depozyt w marcu, więc bank sprawdzi łączne saldo na naszych rachunkach 20 lutego. Lokata na Nowe Środki Plus zostanie założona tylko wtedy, gdy na rachunku osobistym będą nowe środki w wysokości nie mniejszej niż kwota, którą wpisaliśmy we wniosku o otwarcie depozytu.

Im krócej, tym wyższe oprocentowanie

Bank umożliwia założenie Lokaty na Nowe Środki Plus na różne okresy, co wpływa na wysokość oprocentowania:

  • 2 miesiące – oprocentowanie 3,2%
  • 3 miesiące – oprocentowanie 3%
  • 6 miesięcy – oprocentowanie 2,1%
  • 12 miesięcy – oprocentowanie 2,1%

W przypadku zerwania depozytu przed upływem terminu umownego bank nie wypłaci klientowi żadnych odsetek. Szczegółowe informacje dotyczące omawianego depozytu znajdują się w regulaminie.

Konto Idealne w Idea Banku

Założenie konta i jego prowadzenie jest bezpłatne. Bank nie pobiera też żadnych opłat za wydanie i prowadzenie karty debetowej do konta. Pięć pierwszych wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie jest bezpłatnych, każda kolejna kosztuje 1% wypłacanej kwoty. Wniosek o Konto Idealne można złożyć tutaj.

Naszym zdaniem

Propozycja Idea Banku to unikalna oferta, która ucieszy zwłaszcza posiadaczy większych oszczędności. Warto z niej skorzystać, jeśli tylko jesteśmy w stanie spełnić warunek założenia depozytu, czyli przekazać do banku nowe środki. Na dodatek decyzję trzeba podejmować szybko, bo nie wiadomo kiedy Idea Bank wycofa tę atrakcyjną ofertę.

 

Czytaj też: BNP Paribas: 200 zł za Konto Otwarte na Ciebie – „Zostań w domu”

Czytaj też: Idea Bank: aż 10% zwrotu za składki ZUS

PORÓWNAJ KREDYTY
Adam Rogoz
Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments