Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Idea Bank: aż 10% zwrotu za składki ZUS

Idea Bank jest znany z ciekawych promocji dotyczących między innymi kont osobistych i firmowych. Przedsiębiorcy wybierający najnowszy rachunek firmowy z oferty tego banku (Konto FIRMA+), teraz mogą liczyć na zwrot 10% wartości składek ZUS.

Opisywana przez nas promocja Idea Banku nosi nazwę „Plus na ZUS”. Można do niej przystąpić w okresie od 4 lutego 2020 r. do 30 maja 2020 r. Idea Bank wyznaczył limit liczby przedsiębiorców, którzy mogą skorzystać z promocji na 1000 firm. Właśnie dlatego warto odpowiednio szybko złożyć wniosek o promocyjne Konto FIRMA+. Najpierw zalecamy jednak przeczytanie dokładnego opisu promocji „Plus na ZUS”. Prezentujemy również najważniejsze informacje o Koncie FIRMA+.

Jakie są warunki przystąpienia do promocji?

Do promocji „Plus na ZUS” może przystąpić osoba, która przed 30 maja 2020 r. lub przed osiągnięciem limitu liczby uczestników promocji:

  • zaakceptuje regulamin akcji promocyjnej „Plus na ZUS” i wyrazi chęć przystąpienia do niej
  • zawrze umowę o rachunek (Konto FIRMA+), kartę debetową oraz bankowość elektroniczną (umowy można zawrzeć online albo w oddziale banku)
  • zgodzi się na przetwarzanie danych osobowych w celu marketingowym i wyrazi zgodę na marketing elektroniczny oraz zgodę na marketing telefoniczny
  • zaloguje się do bankowości internetowej w ciągu 14 dni od zawarcia umowy o prowadzenie rachunku

Warto podkreślić, że w nowej akcji promocyjnej Idea Banku nie mogą brać udziału osoby, które wcześniej były uczestnikami promocji „Premiowanie za bankowanie”. Z promocji „Plus na ZUS” wyklucza przedsiębiorcę również posiadanie w Idea Banku jakiegokolwiek konta firmowego w ciągu 6 miesięcy od dnia złożenia wniosku o przystąpienie do akcji promocyjnej. Następne ograniczenie mówi, że przedsiębiorca może być posiadaczem tylko jednego konta objętego promocją.

Warunki aktywności dla uczestnika promocji

Nowa promocja Idea Banku jest nieskomplikowana, co z pewnością można uznać za jej zaletę. Przedsiębiorca, który wcześniej przystąpił do sprzedaży premiowej „Plus na ZUS”, musi jedynie co miesiąc wykonywać ze swojego rachunku firmowego przelewy do ZUS-u. Dodatkowo wymagane jest posiadanie aktywnej karty debetowej oraz promocyjnego rachunku (Konto FIRMA+) i utrzymanie zgód marketingowych. Co ważne, niespełnienie warunków promocji w jednym miesiącu, nie skutkuje pozbawieniem klienta możliwości otrzymania następnych nagród.

Ile wynosi premia i kiedy zostanie wypłacona?

Regulamin sprzedaży premiowej „Plus na ZUS” mówi, że miesięczna nagroda wynosi 10% zapłaconych i zaksięgowanych składek dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Miesięczny limit premii to 50 zł. Taka nagroda może być wypłacana przez kolejne 6 miesięcy. Łączny limit premii dla przedsiębiorcy wynosi zatem 300 zł. Nietrudno jest osiągnąć taki maksymalny poziom nagrody. Wystarczy do tego opłacanie składek ZUS wynoszących jedynie 500 zł/miesiąc. Zatem nawet przedsiębiorcy płacący obniżone składki ZUS mają szansę na otrzymanie 300 zł przez pół roku.

Ważne wydają się również zasady wypłacania promocyjnej premii. Taka nagroda trafi na Konto FIRMA+ do 15 dnia kalendarzowego miesiąca następującego po tym miesiącu, w którym naliczono premię. Jeżeli wspomniane konto zostało założone do siódmego dnia miesiąca włącznie, to bank naliczy pierwszą premię za niepełny miesiąc.

Złóż wniosek o promocyjne Konto FIRMA+

Co warto wiedzieć o nowym Koncie FIRMA+?

Konto FIRMA+ stanowi nierozłączny element opisywanej promocji. Właśnie dlatego warto przyjrzeć mu się nieco bliżej. Ten rachunek dla przedsiębiorców pod względem opłat i funkcjonalności przypomina wcześniejsze Konto Firma to Ja. Posiadacz Konta FIRMA+ przez pierwsze 24 miesiące w ogóle nie zapłaci za jego prowadzenie. Później do utrzymania zerowej miesięcznej opłaty potrzebne będzie posiadanie aktywnej karty debetowej i wykonanie jednego przelewu do ZUS. W przeciwnym razie, opłata wyniesie 10 zł miesięcznie. Do uniknięcia opłaty za kartę debetową (8 zł miesięcznie) wystarczy natomiast wykonanie transakcji bezgotówkowych na kwotę co najmniej 400 zł/m-c lub wpłacenie poprzez wpłatomaty min. 1000 zł/m-c.

Przy okazji wpłatomatów warto podkreślić, że Idea Bank umożliwia darmowe wpłaty gotówki przez takie urządzenia do kwoty wynoszącej 100 000 zł miesięcznie. Oprócz tego posiadacz Konta FIRMA+ nie zapłaci za przelewy ELIXIR i SEPA przez Internet oraz 5 pierwszych wypłat w miesiącu ze wszystkich bankomatów znajdujących się na terenie Polski oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Podsumowanie i opinia na temat promocji

Nowa promocja Idea Banku z całą pewnością jest zachęcająca dla właścicieli mikrofirm. Warunki tej akcji promocyjnej może łatwo spełnić każdy przedsiębiorca regularnie opłacający składki ZUS. Co więcej, otrzymanie maksymalnej nagrody (300 zł) jest banalnie łatwe. Po sześciomiesięcznym okresie trwania promocji, przedsiębiorca nadal będzie mógł liczyć na atrakcyjne warunki prowadzenia konta firmowego.

 

Czytaj też: BNP Paribas: 350 zł w akcji „Chwyć premię”

Czytaj też: Bank Millennium: Korzystaj i zdobądź 200 zł za konto osobiste i niewielką aktywność

Advertisement

PORÓWNAJ KREDYTY
Adam Rogoz
Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments