Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Citi Handlowy: 150 zł za wpływ wynagrodzenia i 4% premii walutowej

Citi Handlowy przygotował akcję, w której do zdobycia są 2 nagrody. Jedna konkretna – 150 zł za aktywność na Koncie Citi Priority, a druga – premia walutowa – uzależniona od wartości transakcji zagranicznych dokonywanych przez uczestnika promocji. Trzeba jednak uważać na opłaty związane z kontem.

Citibank stosuje dość typowe ograniczenie dla uczestników swoich akcji specjalnych dotyczących Konta Citi Priority. Nie pozwala, by uczestniczyły w nich osoby, które miały w nim jakikolwiek produkt (także jako współposiadacz lub pełnomocnik) po 1 stycznia 2017 r. Czas na podjęcie decyzji o przystąpieniu do tej akcji upływa 30 maja 2019 r.

Uwaga na opłaty

Zanim przedstawimy szczegółowe informacje na temat wymagań w tej promocji, musimy wspomnieć o pewnym „haczyku” zapisanym w regulaminie. Zgodnie z nim, uczestnik akcji korzysta do końca czerwca 2021 r. z preferencyjnych stawek za prowadzenie rachunku i 3 pierwsze przelewy natychmiastowe Express Elixir w miesiącu.

Z drugiej jednak strony, obowiązują go wyższe od „standardowych” opłaty za dostęp do bankowości telefonicznej, realizację przelewów krajowych w oddziale i w usłudze CitiPhone, przelewy walutowe oraz za wpłaty/wypłaty gotówki w placówce banku. Wszystko jest dokładnie opisane w załączniku do regulaminu.

Co zrobić, by zdobyć nagrodę pieniężną?

Czas przedstawić działania niezbędne do zdobycia nagród. Pierwsze z nich to wypełnienie formularza na stronie internetowej i złożenie podczas rozmowy z doradcą wniosku o otwarcie Konta Citi Priority. Oczywiście trzeba przy tym wyrazić zgodę na kontakty marketingowe ze strony Citibanku i nie można odwołać ich do chwili otrzymania premii.

Później trzeba zapewnić przez kolejnych 5 miesięcy (licząc od następującego po tym, w którym została podpisana umowy rachunku) wpływ na Konto Citi Priority wynagrodzenia, renty lub emerytury w wysokości min. 2.000 zł. Pole manewru jest dość ograniczone, bo bank nie dopuszcza, by były to przelewy z rachunków prowadzonych w Citi Handlowym dla osób fizycznych, własnych kont uczestnika promocji w innych bankach czy wpłaty własne na rachunek (niezależnie od tego, czy dokonane w placówce czy we wpłatomacie).

Za każdy z 5 miesięcy, w którym zostanie spełniony warunek wpływu, Citibank wypłaci 30 zł nagrody. W sumie jest więc do zgarnięcia 150 zł. Gdyby, w którymś miesiącu nie został odnotowany wymagany wpływ, to za dany miesiąc premia nie zostanie wypłacona, ale nie pozbawia to prawa otrzymania bonusu w kolejnym okresie.

Premia walutowa przez 12 miesięcy

Można zadowolić się zdobyciem nagrody pieniężnej, albo sięgnąć także po premię walutową. Jest nią zwrot prowizji w wysokości 4% kwoty transakcji (w przypadku franka szwajcarskiego wynosi ona 0,8% w dni robocze i 3% w weekendy i święta) jaką bank pobiera przy przewalutowaniu podczas realizacji przelewów zagranicznych. Maksymalna kwota od jakiej bank może naliczyć premię walutową w miesiącu, to 20.000 zł.

Bonus zostanie wypłacony za każdy z 12 kolejnych miesięcy następujących po tym, w którym zostało otwarte Konto Citi Priority, pod warunkiem, że będzie zapewniony wpływ na rachunek w wysokości min. 2.000 zł (wg zasad opisanych wyżej) i zostanie zlecona choć jedna transakcja zagraniczna.

Tu też obowiązuje zasada, że brak realizacji wymagań w jednym okresie, nie oznacza utraty prawa ubiegania się o premię w kolejnym miesiącu. Premia walutowa będzie wypłacana w złotówkach na otwarte w ramach promocji Konto Citi Priority.

Otwórz konto citi priority

Konto Citi Priority

Trudno powiedzieć, że ten rachunek przeznaczony jest dla „przeciętnego klienta”. Standardowa opłata za jego prowadzenie wynosi 30 zł. Można jej uniknąć pod warunkiem zapewnienia łącznych wpływów w wysokości min. 5.000 zł lub utrzymania w danym miesiącu salda środków na wszystkich rachunkach w Citibanku na poziomie co najmniej 30.000 zł.

Na szczęście w ramach opisywanej promocji konto bezwarunkowo prowadzone jest za 0 zł. Bank nie pobiera też opłat za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie oraz (w ramach promocji) za 3 pierwsze przelewy Express Elixir w miesiącu. Standardowo kosztują one 10 zł/szt.

Naszym zdaniem

Atrakcyjność tej promocji dla osób, które nie wykonują transakcji zagranicznych oceniamy jako „umiarkowaną”. Łączna premia nie jest zbyt wysoka – bez trudu można znaleźć akcje z wyższymi bonusami. Ocena zmieni się, gdy spojrzeć na tę akcję z perspektywy osoby realizującej transakcje zagraniczne. Fakt, że premię walutową można otrzymywać aż przez 12 miesięcy oznacza, że w sumie można zdobyć z tego tytułu nawet kilkaset złotych.

Czytaj też: Getin Bank: 2,8% w skali roku na 3-miesięcznej e-Lokacie na nowe środki

Czytaj też: Kradzież pieniędzy z karty płatniczej – ile możesz stracić?

Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments