Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Getin Bank: 3,4% na Koncie Oszczędnościowym do 400.000 zł

Obniżenie oprocentowania lokat w Getin Banku skłaniało do obaw, że nowa odsłona promocji „Na nowe środki” na Koncie Oszczędnościowym przyniesienie niekorzystne dla oszczędzających zmiany. Na szczęście obawy okazały się płonne. W ramach XIX edycji wspomnianej akcji ponownie można ulokować do 400.000 zł na 3,4% w skali roku.

 

Do promocji można przystąpić do 19 maja 2019 r. Z podwyższonego oprocentowania skorzystają tylko ci, którzy mają w Getin Banku konto osobiste oraz Konto Oszczędnościowe. Do tego dochodzi dość standardowy wymóg wyrażenia zgody na kontakty marketingowe ze strony banku.

Jest tylko jedno istotne ograniczenie. Otóż, na promocyjne oprocentowanie nie mogą liczyć osoby, którym w okresie od 8 kwietnia do 19 maja 2019 r. zakończył się okres podwyższonego oprocentowania w ramach wcześniejszych edycji akcji.

Ważne sprawy regulaminowe

Jak wspomnieliśmy, na 3,4% w skali roku będą pracowały jedynie „nowe środki”. W myśl regulaminu, pod tym pojęciem rozumiana jest nadwyżka ponad saldo na wszystkich kontach (także lokatach i rachunkach IKE) w Getin Banku z dnia 2 kwietnia 2019 r.

Podwyższone oprocentowanie obowiązuje przez 122 dni od daty wpływu pierwszych nowych środków na Konto Oszczędnościowe, ale „tylko” do 400.000 zł. Powyżej tej granicy oraz po okresie promocji, pieniądze są oprocentowane „standardowo”, czyli, zależnie od zdeponowanej sumy, od 0,85 do 1,25%.

Przypominamy, że środki ulokowane w jednym banku chronione są gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do kwoty 100.000 euro (ok. 430.000 zł).

 

Otwórz Konto Proste Zasady

 

Kilka słów o ofercie Getin Banku

Oferta Getin Banku jest prosta i przejrzysta. Rachunek osobisty Konto Proste Zasady nic nie kosztuje, o ile wykona on w danym miesiącu minimum jedną płatność kartą lub Blikiem. Gdyby tego nie zrobił, bank pobierze 8 zł opłaty. Nie trzeba za to spełniać żadnych warunków, by nie zapłacić za kartę debetową. Bezpłatne są także zwykłe przelewy internetowe i wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Konto Oszczędnościowe też jest proste w „obsłudze”. Jego prowadzenie i pierwsza wypłata w miesiącu są darmowe. Każda kolejna transakcja (wypłata, przelew), z wyjątkiem przekazania pieniędzy na lokatę w Getin Banku, kosztuje 9 zł.

Warto wiedzieć, że równolegle trwa promocja „Bonus za aktywność”. Ci, którzy zapewnią regularny wpływ wynagrodzenia na konto osobiste, otrzymają na Koncie Oszczędnościowym w nagrodę oprocentowanie w wysokości 3,5% w skali roku do kwoty 10.000 zł, ale za to aż przez 12 kolejnych miesięcy.

Naszym zdaniem

Nic dodać, nic ująć. Trzeba mocno zaciskać kciuki, by tak atrakcyjne oprocentowanie Konta Oszczędnościowego utrzymało się jak najdłużej. Tym bardziej, że jest ono nie tylko wysokie, ale obejmuje też dość wysokie kwoty – do 400.000 zł.

 

Czytaj też: Kradzież pieniędzy z karty płatniczej – ile możesz stracić?

Czytaj też: Citi Handlowy: 150 zł za wpływ wynagrodzenia i 4% premii walutowej 

 

Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments