Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Getin Bank: 3,2% na Koncie Oszczędnościowym dla kwot do 400.000 zł

Getin Bank poszedł niestety śladem konkurentów i też obniżył promocyjne oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym. Obecnie wynosi ono 3,2% w skali roku i obowiązuje dla kwot do 400.000 zł przez 4 miesiące od pierwszego wpływu spełniającego warunek nowych środków.

Obecna, już XX, edycja promocji „Na nowe środki” potrwa do 16 czerwca 2019 r. Warunkiem otrzymania podwyższonego oprocentowania jest posiadanie w Getin Banku rachunku osobistego Konto Proste Zasady oraz Konta Oszczędnościowego. Tradycyjnie wymagane jest też wyrażenie zgody na kontakty marketingowe ze strony banku.

W obecnej odsłonie promocji nie mogą wziąć udziału Ci, którym w okresie od 20 maja do 16 czerwca 2019 r. zakończy się promocyjne oprocentowanie uzyskane w ramach wcześniejszych edycji promocji „Na nowe środki”.

„Nowe środki” – co to znaczy?

Definicja określenia „nowe środki” zawarta jest w regulaminie promocji. Zgodnie z nim, są nimi środki będące nadwyżką ponad saldo na wszystkich kontach uczestnika akcji (także lokatach i rachunkach IKE) w Getin Banku w dniu 14 maja 2019 r.

Promocyjne oprocentowanie w wysokości 3,2% w skali roku obowiązuje przez 122 dni od daty wpływu pierwszych nowych środków na Konto Oszczędnościowe. Górny limit to kwota 400.000 zł (przypominamy, że do 100.000 euro, czyli ok. 430.000 zł, pieniądze są objęte opieką Bankowego Funduszu Gwarancyjnego). Powyżej niej, a także po okresie promocji, pieniądze są oprocentowane od 0,85 do 1,25% (oprocentowania zależy od kwoty ulokowanej w Getin Banku).

Skorzystaj z Konta Proste Zasady z Kontem Oszczędnościowym

Rachunki w Getin Banku

Konto Proste Zasady może być dla jego posiadacza darmowe, jeśli wykona on w danym miesiącu minimum jedną płatność kartą lub Blikiem. W przeciwnym razie opłata wyniesie 8 zł. Nie ma za to żadnych warunków, które trzeba spełnić, by darmowa była także karta debetowa i wypłaty nią ze wszystkich bankomatów w Polsce.

W przypadku Konta Oszczędnościowego trzeba jedynie uważać na koszt drugiej i każdej kolejnej wypłaty z niego w miesiącu. O ile pierwsza transakcja jest bezpłatna, to za każdą następną trzeba zapłacić 9 zł.

Naszym zdaniem

Kolejne banki obniżają oprocentowanie swoich depozytów. Trzeba więc korzystać póki jest okazja, bo każda kolejna odsłona może przynieść jeszcze niższe oprocentowanie. W przypadku Getin Banku należy docenić 4-miesieczny okres podwyższonego oprocentowania oraz wysoką kwotę, która może być objęta atrakcyjną, jak na warunki rynkowe, stawką.

Czytaj też: Nest Bank: Nest Konto z wiosennym bonusem 200 zł

Czytaj też: Co nam mówi numer konta bankowego?

Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments