Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Getin Bank: 3% na Koncie Oszczędnościowym przez 4 miesiące

Trwa zła passa dla posiadaczy oszczędności. Kolejne banki tną oprocentowanie depozytów. Getin Bank niestety nie wyłamał się z tego trendu. W najnowszej edycji promocji „Na nowe środki” proponuje 3% w skali roku przez 4 miesiące dla kwot do 400.000 zł.

Obecna odsłona akcji „Na nowe środki” potrwa do 21 lipca 2019 r. Wspomniane 3% na Koncie Oszczędnościowym można otrzymać pod warunkiem zapewnienia na nim „nowych środków” oraz posiadania Konta Proste Zasady, wraz z wyrażonymi zgodami na kontakty marketingowe ze strony banku.

Getin Bank cyklicznie podwyższa oprocentowanie Konta Oszczędnościowego, ale nie pozwala, by korzystać z bonusu bez przerwy. Tym razem promocyjnego oprocentowania nie mogą otrzymać osoby, których pieniądze były nim objęte w okresie od 17 czerwca do 21 lipca 2019 r.

Definicja „nowych środków”

Pojęcie „nowe środki” zdefiniowane jest w regulaminie promocji. Są nimi kwoty będące nadwyżką ponad saldo na wszystkich kontach uczestnika akcji (także lokatach i rachunkach IKE) w Getin Banku w dniu 11 czerwca 2019 r.

Podwyższone oprocentowanie 3% w skali roku obowiązuje przez 4 miesiące (122 dni) od daty wpływu pierwszych nowych środków na Konto Oszczędnościowe. Maksymalna kwota, która może być objęta bonusowym oprocentowaniem, to 400.000 zł (do 100.000 euro, czyli ok. 430.000 zł, pieniądze są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny).

Nadwyżka, a także cała kwota zgromadzona na Koncie Oszczędnościowym po zakończeniu promocji, jest oprocentowana od 0,85 do 1,25% w skali roku (wysokość oprocentowania zależy od kwoty ulokowanej w Getin Banku).

Oferta Getin Banku

Chcąc skorzystać z bonusowego oprocentowania, trzeba być posiadaczem Konta Proste Zasady. Może być ono darmowe, pod warunkiem wykonania w miesiącu minimum jednej płatność kartą lub Blikiem. Bez wywiązania się z tego zadania opłata wyniesie 8 zł. Karta debetowa i wypłaty nią ze wszystkich bankomatów w Polsce są bezpłatne bezwarunkowo.

Konto Oszczędnościowe otwierane i prowadzone jest bezpłatnie. Trzeba wiedzieć, że darmowa jest tylko pierwsza wypłata z niego w miesiącu. Koszt drugiej i każdej kolejnej wynosi 9 zł.

Naszym zdaniem

Dane Głównego Urzędu Statystycznego wskazują na coraz wyższą inflację, a tymczasem kolejne banki obniżają oprocentowanie lokat czy kont oszczędnościowych. Omówiona propozycja Getin Banku, mimo obniżenia oprocentowania, i tak należy do najatrakcyjniejszych na rynku.

Warto rozważyć tę ofertę, zwłaszcza kiedy chcemy ulokować na atrakcyjny procent kwotę liczoną w setkach tysięcy złotych. Większość banków ogranicza bowiem swoją promocyjną ofertę do kilkunastu, w najlepszym razie – kilkudziesięciu, tysięcy złotych.

Czytaj też: Bank Millennium: nawet 300 zł za konto dla dorosłego i dziecka

Czytaj też: Nest Bank: Nest Konto z premią 200 zł

Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments