Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

ING Bank Śląski: do 140 zł za otwarcie Konta Direct

Tym razem ING Bank Śląski proponuje nawet 140 zł za otwarcie jego Konta z Lwem Direct oraz oprocentowanie 2,5% w skali roku na Otwartym Koncie Oszczędnościowym przez 4 miesiące. Wiele przyjemnych niespodzianek odkryjecie po dokładnym wczytaniu się w ofertę banku.

 

Konto Direct to flagowy produkt „banku z lwem”. Mogą z niego skorzystać wszyscy, którzy preferują samodzielną obsługę swoich finansów przez internet. Bank, doceniając samoobsługę klientów, nie pobiera od nich żadnych opłat za otwarcie i prowadzenie konta, za zwykłe przelewy internetowe oraz wydanie karty. W zasadzie jedyna opłata jaka może się pojawić, to 7 zł, jeśli w okresie rozliczeniowym nie wykonamy kartą debetową transakcji na łączną kwotę 300 zł.

Nieco kłopotliwe bankomaty

Za pewną „niedogodność” można też uznać możliwość bezpłatnego korzystania tylko z bankomatów własnych ING Banku Śląskiego i sieci Planet Cash. Gwoli ścisłości trzeba dodać, że pierwsze skorzystanie w okresie rozliczeniowym z „obcego” bankomatu jest bezpłatne, a każde kolejne wiąże się z opłatą 2,50 zł, co i tak jest bardzo niską prowizją w stosunku do opłat pobieranych przez konkurencję.

Otwórz Konto z Lwem Direct

„Podstawowa” nagroda

W najnowszej promocji ING Bank Śląski nagradza swoich nowych klientów (czyli osoby, które nie miały żadnego konta osobistego w tym banku w okresie od 30.11.2016 r. do 30.04.2018 r.) kwotą 100 zł. Do uzyskania takiej premii konieczne jest:

  • założenie Konta Direct, wraz z kontem oszczędnościowym i kartą debetową, przez specjalną stronę promocji do dnia 31 lipca 2018 r. Osoby, które mają już dostęp do bankowości elektronicznej w ING Banku Śląskim, np. z powodu posiadania w tym banku Otwartego Konta Oszczędnościowego, muszą złożyć wniosek o otwarcie konta osobistego w bankowości elektronicznej i wypełnić dodatkowo specjalny formularz.
  • wykonanie do 30 listopada 2018 r. transakcji bezgotówkowych kartą debetową lub BLIKIEM na łączną kwotę 1.000 zł.

Dwie premie dodatkowe

Bank proponuje, by nie poprzestać na premii „podstawowej”, ale spełnić dwa dodatkowe warunki i za każdy z nich zyskać dodatkowe 20 zł. Pierwszy z nich to wykonanie do końca listopada br. trzech transakcji BLIKIEM w sklepach internetowych (mogą to być transakcje wykonane w związku z realizacją warunku otrzymania 100 zł), a drugi to dopilnowanie, by do końca listopada br. na Konto Direct wpłynęło wynagrodzenie w wysokości minimum 1.000 zł.

Szczegółowe zasady promocji opisane są w regulaminie.

2,5% na koncie oszczędnościowym

Dodatkowo, dla nowych klientów bank proponuje aż 2,5% w skali roku przez 4 miesiące na Otwartym Koncie Oszczędnościowym. Tak wysokie oprocentowanie można uzyskać do kwoty 200.000 zł. Gdyby ktoś miał więcej pieniędzy do zdeponowania, to po założeniu „zwykłego” konta oszczędnościowego może do 6 czerwca 2018 r. założyć Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus i do kwoty 100.000 zł też uzyska 2,5% w skali roku przez 4 miesiące.

Warto wiedzieć, że ING Bank Śląski, chyba jako jedyny, nie stawia żadnych warunków odnośnie wpłat i wypłat dokonywanych on-line na konto oszczędnościowe. O ile możliwość dowolnego dopłacania środków jest normą, to bezpłatne wypłaty z konta oszczędnościowego możliwe są przeważnie tylko raz, niekiedy dwa razy, a każda kolejna obarczona jest opłatą kilku złotych. W ING tego nie ma, także można swobodnie, w każdym momencie, wypłacać środki z konta oszczędnościowego bez żadnych „kar”.

Naszym zdaniem

Wysokość nagrody w tej promocji może nie „powala”, ale warunki do spełnienia są banalnie proste. Trzeba też pamiętać o wysokim oprocentowaniu na koncie oszczędnościowym, a w zasadzie jego dwóch odmianach, aż do kwoty 300.000 zł przez 4 miesiące i fakcie, że nie ma limitu wypłat z konta oszczędnościowego.

Warto też bliżej poznać kartę wielowalutową ING Banku Śląskiego – dysponując kontami w kilku walutach, nie trzeba mieć do każdego z nich osobnej karty. Wystarczy jedna, do konta złotówkowego, którą można „przypiąć” do wybranego konta walutowego w momencie wyjazdu za granicę oraz usługę Smart Saver, czyli oszczędzanie „przy okazji”. Określony przez posiadacza Smart Savera procent transakcji lub jej zaokrąglenie do 5 zł lub 10 zł jest przelewane automatycznie z konta osobistego na rachunek Smart Savera.

Jego oprocentowanie do kwoty 5.000 zł, wynosi 2,5% w skali roku. Powyżej tej kwoty jedynie 0,70% w skali roku, więc zbliżając się do granicznej kwoty warto przelać niewielką kwotę na konto osobiste, by jak największa suma „pracowała” na wysoki procent.

 

Czytaj też: Bank Millennium: 150 zł do Zalando.pl za założenie Konta 360°

Czytaj też: Citibank: 100 zł dla polecającego i smartfon dla wyrabiającego kartę

PORÓWNAJ KREDYTY
Adam Rogoz
Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments