Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Nest Bank: 3% na koncie oszczędnościowym przez pół roku

Do grona banków walczących o oszczędności klientów dołączył Nest Bank. Proponuje 3% w skali roku przez 6 miesięcy dla kwot do 50.000 zł. Chcąc skorzystać z tej propozycji, trzeba założyć konto osobiste w Nest Banku.

 

Do promocji można przystąpić do 18 października 2018 r. Możliwe, że zakończenie promocji nastąpi wcześniej, gdyż przygotowano tylko 2.000 promocyjnych wniosków o otwarcie konta osobistego, które można złożyć na stronie promocji. Zwracamy uwagę, że otwarcie go w inny sposób, nie daje prawa do promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym.

Oferta dla nowych klientów

Podobnie jak wiele innych tego typu ofert, jest ona przeznaczona tylko dla nowych klientów banku. W myśl regulaminu, są nimi osoby, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy przed dniem złożenia wniosku o otwarcie konta osobistego w ramach tej promocji, nie posiadały żadnego rachunku w Nest Banku. Z udziału w promocji wyklucza też wcześniejsze złożenie wniosku o otwarcie konta osobistego lub skorzystanie z Nest Lokaty Witaj.

Składając wniosek o otwarcie koncie osobistego na stronie promocji, można od razu zawnioskować o otwarcie konta oszczędnościowego. Przeoczenie tego, nie wywoła negatywnych skutków. Konto oszczędnościowe można założyć później, maksymalnie w ciągu 30 dni od wnioskowania o otwarcie rachunku osobistego. Nie można jednak zapomnieć o zaznaczeniu zgód marketingowych, czyli na kontakt banku w celach marketingowych oraz przesyłanie informacji handlowych.

Wpłynie wynagrodzenie, dostaniesz wyższe oprocentowanie

Warunkiem podwyższenia przez bank oprocentowania konta oszczędnościowego do wspomnianych 3% w skali roku, jest zapewnienie przez uczestnika promocji wpływu wynagrodzenia na konto osobiste w wysokości minimum 1.000 zł. Musi ono wpłynąć na konto osobiste w ciągu 60 dni od jego założenia.

Promocyjne oprocentowanie będzie naliczane przez 6 miesięcy, pod warunkiem, że w każdym z nich wpłynie wynagrodzenie. Gdyby, w którymś miesiącu tak się nie stało, to za ten miesiąc będzie naliczone tylko standardowe oprocentowanie. W każdym miesiącu bank będzie weryfikował wpływ wynagrodzenia i podwyższone oprocentowanie naliczy dopiero od 15 dnia miesiąca następującego po tym, w którym warunek wpływu wynagrodzenia został spełniony.

Przykładowo: wynagrodzenie w wysokości min. 1.000 zł wpłynie na konto osobiste w październiku, to oprocentowanie 3% w skali roku na koncie oszczędnościowym będzie naliczane od 15 listopada.

Co to jest wynagrodzenie?

Nest Bank bardzo precyzyjnie określił co rozumie pod pojęciem wynagrodzenie i na dodatek zastrzegł sobie prawo do poproszenia uczestnika promocji o udowodnienie, poprzez przedstawienie stosownych dokumentów, że wpływająca na rachunek kwota pochodzi faktycznie z tytułu wynagrodzenia. Jeśli uczestnik promocji nie przedstawi dokumentów, o które zostanie poproszony w ciągu 7 dni, to za dany miesiąc otrzyma tylko standardowe oprocentowanie i w takiej wysokości będzie mu ono naliczane już do końca promocji.

Cóż więc ta banku jest wynagrodzeniem? W myśl regulaminu są to wpływy z tytułu:

  • umowy o pracę stosunków, mianowania/powołania, kontraktów menedżerskich/wojskowych/marynarskich;
  • umów zlecenia/o dzieło dokonanych bezpośrednio na Nest Konto przez pracodawcę/zleceniodawcę;
  • renty lub emerytury i świadczenia przedemerytalnego dokonanych bezpośrednio na rachunek osobisty przez organ wypłacający świadczenie;
  • stypendium przelanego bezpośrednio na rachunek ROR przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie;
  • świadczenia z programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonanego bezpośrednio na Nest Konto przez organ wypłacający świadczenie.

Uwaga na 50.000 zł

W warunkach promocji jest jeszcze jeden istotny szczegół. Jeśli saldo na rachunku oszczędnościowym przekroczy graniczną kwotę 50.000 zł choćby o grosz, to cała kwota będzie oprocentowana standardowo. Tak będzie do chwili, gdy kwota na koncie oszczędnościowym spadnie poniżej kwoty granicznej.

W promocjach tego typu organizowanych przez inne banki obowiązuje zasada, że standardowe oprocentowanie naliczane jest tylko dla kwot przekraczających kwotę graniczną. W tym przypadku cała kwota będzie oprocentowana standardowo, trzeba więc na to uważać i nie wpłacać na konto oszczędnościowe maksymalnej kwoty. Chyba, że po miesiącu, po naliczeniu promocyjnych odsetek, szybko je wypłacimy i standardowe oprocentowanie będzie obowiązywało tylko przez dzień czy dwa.

Darmowe Nest Konto

Skorzystanie z oferty Nest Banku nie wiąże się praktycznie z żadnymi kosztami. W przypadku konta osobistego darmowe jest jego otwarcie i prowadzenie. Bank nie pobiera też opłat za kartę debetową oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i w punktach z logo cashback. W codziennych kontaktach z bankiem można się w zasadzie zetknąć tylko z opłatą 1 zł za przelew natychmiastowy.

Konto oszczędnościowe jest otwierane i prowadzone bezpłatnie. Pierwsza wypłata w miesiącu jest bezpłatna, a każda kolejna kosztuje 5 zł.

Naszym zdaniem

Oferta Nest Banku zainteresuje tych, którym wystarczy promocyjne oprocentowanie dla stosunkowo niedużej kwoty tylko przez 6 miesięcy. 3% w skali roku można znaleźć w promocyjnych ofertach innych banków i często obowiązuje ono przez 9 lub 12 miesięcy, a kwoty graniczne są dużo wyższe – 100.000 zł, a niekiedy nawet 200.000 zł.

Zwracamy uwagę na ewentualną konieczność udowodnienia bankowi, że wpływ na konto osobiste to naprawdę wynagrodzenie i fakt, że po przekroczeniu kwoty 50.000 zł na koncie oszczędnościowym, wszystkie środki będą oprocentowane standardowo, wg wzoru uwzględniającego wskaźnik WIBOR.

 

 

Sprawdź też: Ranking najlepszych lokat bankowych 

Sprawdź też: Czym są usługi concierge i kto może z nich korzystać?

Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments