Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Bank Millennium: 2,70% na Koncie Oszczędnościowym Profit na nowe środki

Bank Millennium wystartował z 7. edycją promocji Konta Oszczędnościowego Profit. Wpłacając nowe środki, przewyższające stan rachunków na dzień 10.03.2018 r., można zyskać aż 2,70% w skali roku.

 

Popyt na kredyty sprawia, że banki coraz aktywniej walczą o depozyty klientów. Po prostu potrzebują pieniędzy, by prowadzić przynoszącą im zyski akcję kredytową. Stąd co chwilę pojawiają się promocyjne oferty oszczędnościowe. Opisywana promocja w Banku Millennium ma dwa ograniczenia:

  • Promocyjne oprocentowanie dotyczy środków do 200.000 zł. Oszczędności powyżej tej kwoty oprocentowane są na 1,50%. To i tak sporo w porównaniu do konkurencyjnych ofert
  • Podwyższone oprocentowanie obowiązuje przez trzy miesiące od chwili pierwszego zasilenia rachunku oszczędnościowego

Wymagane dwa konta

Trzeba pamiętać, że Konto Oszczędnościowe Profit „współpracuje” z rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym, z którego pieniądze mogą być przelewane na konto oszczędnościowe dowolną ilość razy. Możliwości operacji w drugą stronę są ograniczone. Tylko pierwsza – wypłata lub przelew – jest darmowa. Każda kolejna kosztuje 7,50 zł, co ma zniechęcić do traktowania konta oszczędnościowego jako podręcznej skarbonki, do której sięgamy co chwilę po oszczędności.

Dzięki naszemu kalkulatorowi można szybko przeliczyć, że zysk netto (po potrąceniu podatku Belki) od kwoty 10.000 zł w skali miesiąca to 17,98 zł. Tak więc złe zaplanowanie wydatków, które zmusi nas do wykonania drugiej wypłaty z konta oszczędnościowego, może pozbawić nas ponad 40% zysków!

ZAŁÓŻ KONTO OSZCZĘDNOŚCIOWE PROFIT

Sposób na wysoki procent

Akcja trwa do 12 maja 2018 r. Jako, że bank cyklicznie uruchamia promocję z podwyższonym oprocentowaniem na koncie oszczędnościowym, warto wpłacić pieniądze jak najszybciej i wycofać większość z nich tuż przed graniczną datą. Można je będzie wówczas wpłacić jako nowe środki w ramach kolejnej edycji akcji i cieszyć się wysokim oprocentowaniem wsadu. Regulamin promocji znajdziecie tutaj.

Koszty

Aby zapewnić pełniejszy obraz opisywanej promocji, wzięliśmy pod lupę koszty podstawowych usług związanych z wymaganymi rachunkami. Opłaty za Konto Oszczędnościowe Profit prezentują się następująco:

  • 0 zł – otwarcie konta,
  • 0 zł – miesięczna opłata za prowadzenie konta,
  • 0 zł – pierwsza wypłata/przelew w miesiącu kalendarzowym,
  • 7,50 zł – druga i każda kolejna wypłata/przelew w miesiącu kalendarzowym.

Z kolei opłaty za Konto 360° wyglądają tak:

  • 0 zł – za prowadzenie konta, kartę debetową i wypłaty ze wszystkich bankomatów pod warunkiem zapewnienia min. 1.000 zł wpływu zewnętrznego na rachunek miesięcznie oraz dokonanie co najmniej jednej operacji kartą lub BLIKIEM w miesiącu,
  • 0 zł – za przelewy krajowe w PLN w bankowości internetowej i aplikacji mobilnej,
  • 0 zł – za zlecenia stałe i polecenie zapłaty,
  • 0 zł – za korzystanie z wpłatomatów.

Niespełnienie tych – przyznajmy niezbyt trudnych – warunków, oznacza konieczność zapłaty 8 zł za prowadzenie konta i 7 zł za kartę debetową miesięczne. Przyznacie chyba, że są znacznie przyjemniejsze sposoby wydania 15 zł niż na opłaty bankowe.

Naszym zdaniem

Bank Millennium przyzwyczaił nas już do swojego sztandarowego, cyklicznie odświeżanego, produktu. Bank proponuje nie tylko atrakcyjne oprocentowanie, ale także wysoką kwotę, która objęta jest promocyjną stawką. Konieczność założenia Konta 360° nie powinno być traktowane jako „uciążliwy wymóg”, gdyż to jeden z najlepszych rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych na rynku. Niektórych może denerwować opłata za drugi przelew lub wypłatę z Konta Oszczędnościowego Profit, która zmusza do bardziej skrupulatnego planowania wydatków.

 

Czytaj też: Alior Bank: 100 zł za założenie konta i do 250 zł w programie poleceń
Czytaj też: Nest Bank: nawet 2,90% na Nest Lokacie Nowe Środki

PORÓWNAJ KREDYTY
Adam Rogoz
Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments