Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Credit Agricole: do 350 zł za konto i wysoko oprocentowany rachunek

Skoro wybieramy konto osobiste ściśle dopasowane do naszych potrzeb, to dlaczego nagrody za jego założenie są narzucane z góry przez twórców promocji? Otóż już nie są! Trend ten przełamał Credit Agricole. W najnowszej promocji tego banku, to klient decyduje o wyborze nagrody.

 

Banki coraz odważniej walczą o uwagę klientów. Wprowadzają rewolucyjne zmiany w ofercie kont osobistych dając klientom możliwość samodzielnego zarządzania opcjami, z których korzystają. Prześcigają się również w propozycjach bonusów oferowanych w zamian za założenie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego (ROR). Oto przykład autorstwa banku Credit Agricole, gdzie decyzja o wyborze bonusu należy do klienta.

Konto dla Ciebie – opłaty

Konto dla Ciebie to nowość w ofercie banku Credit Agricole. Jego prezentację zaczniemy nietypowo, od opłat związanych z zarządzaniem rachunkiem:

  • 7 zł za prowadzenie konta,
  • 9 zł za kartę debetową wydaną do konta,
  • 5 zł za każdą wypłatę ze wszystkich bankomatów w Polsce. Dotyczy zarówno transakcji dokonywanych kartą debetową, jak i w ramach usługi BLIK.

Konto dla Ciebie – proste warunki

Brzmi odstraszająco? Bez obaw! Takie opłaty bank pobierze od tych, którzy nie spełnią dwóch prostych warunków:

  • wpływ w danym miesiącu kalendarzowym na konto kwoty min. 1.000 zł. Nie ma znaczenia czy będzie to wynagrodzenie, czy przelew z własnego rachunku w innym banku, czy po prostu wpłata gotówkowa. Nieważne, czy warunek zostanie spełniony jednorazowo czy w wyniku kilku operacji,
  • wykonanie jednej transakcji bezgotówkowej z użyciem karty debetowej wydanej do konta lub korzystając z usługi BLIK.

Opłata za bankomaty

Ci, którzy nie chcą spełniać powyższych warunków, ale chcą często korzystać z bankomatów i przy okazji nie zbankrutować, mogą zapłacić jednorazową miesięczną opłatę w wysokości 7 zł i do woli wypłacać gotówkę z bankomatów w Polsce i za granicą.

Pojedyncza opłata za pobranie pieniędzy z bankomatu za granicą kosztuje 10 zł. I tu rodzi się pytanie, czy spełniając warunki promocji, przed wyjazdem za granicę mimo wszystko można zapłacić 7 zł za pakiet wypłat ze wszystkim bankomatów i po powrocie do kraju zrezygnować z niego i nie płacić za niego w następnych miesiącach. Odpowiedzi na to pytanie niestety nie ma w regulaminie promocji „Korzyści dla Ciebie” ani w Tabeli Opłat i Prowizji.

Korzyści dla Ciebie

Czas przejść do przedstawienia warunków promocji „Korzyści dla Ciebie”. Jej adresatami są wszyscy nowi klienci banku Credit Agricole. Pod pojęciem „nowi klienci” rozumiane są osoby, które nie były związane z tym bankiem w dniu startu promocji, czyli 10 kwietnia 2018 r., i założą Konto dla Ciebie do 31 lipca 2018 r. Otwarcie Konta dla Ciebie uprawnia do wyboru jednej z nagród.

 

Załóż Konto dla Ciebie

Do 300 zł zwrotu za zapłacone rachunki

Bank zwraca przez 12 miesięcy 5% płatności (maksymalnie 300 zł) za gaz, energię elektryczną, wodę bieżącą, telewizję kablową lub satelitarną, dostęp do internetu, telefon komórkowy lub stacjonarny. Konieczne jest zdefiniowane w bankowości elektronicznej odbiorcy płatności oraz okazanie w placówce banku oryginału rachunku lub przesłanie e-mailem jego skanu. Warunkiem otrzymania bonusu jest, by w miesiącu, w którym były wykonywane płatności, na konto wpłynęło minimum 1.000 zł.

Do 200 zł za przeniesienie konta

Od ubiegających się o tę nagrodę bank wymaga złożenia pełnomocnictwa, by mógł on w imieniu klienta zamknąć jego konto w dotychczasowym banku i powiadomić pracodawcę klienta o zmianie numeru rachunku, na który ma być przelewane wynagrodzenie. Jego wysokość ma wpływ na wielkość nagrody. 100 zł otrzymają ci, których Konto dla Ciebie przez minimum 3 miesiące będzie zasilane kwotą przekraczającą 1.000 zł. Wpływy w analogicznym okresie kwoty minimum 3.000 zł zostaną nagrodzone bonusem w wysokości 200 zł.

50% premii z CAsaver

Uczestnik promocji może także wybrać premię w wysokości 50% wartości transakcji zrealizowanych w ramach usługi CAsaver. To forma oszczędzania polegająca na odprowadzaniu na Rachunek Oszczędzam kwot wynikających z zaokrąglenia do „okrągłych” liczb (będących wielokrotnością 5 zł) transakcji kartą. Przykładowo: płacąc za drożdżówkę kartą debetową 2 zł, na Konto Oszczędzam trafi 3 zł, a bank dołoży do tego 1,5 zł. Takie „niewidoczne” oszczędzanie, to sposób pokazania, że nawet z małych kwot może się uzbierać większa suma.

Maksymalna miesięczna kwota premii może wynieść 25 zł, co przy 12 miesiącach jej wypłacania oznacza możliwość „zarobienia” maksymalnie 300 zł. Trzeba jedynie pamiętać, by konto osobiste było co miesiąc zasilane kwotą minimum 1.000 zł i by w każdym miesiącu kalendarzowym realizować kartą debetową transakcje bezgotówkowe o wartości powyżej 300 zł.

50 zł za polecenie

Ostatnia szansa na „zarobienie” z Credit Agricole to uczestnictwo w programie poleceń. W jego najnowszej edycji po 50 zł mogą zgarnąć zarówno ci, którzy będą polecali usługi banku, jak i ci, którzy zostaną do nich przekonani.

Obecny klient musi wygenerować kod promocyjny na stronie internetowej tej promocji i przekazać go potencjalnemu klientowi. Ten, by uzyskać swoje 50 zł, musi podać otrzymany kod promocyjny przy zakładaniu konta. Od nowego klienta bank wymaga również zapewnienia wpływów na konto w wysokości minimum 1.000 zł (w przypadku Konta dla Ciebie Move! wystarczy wpływ 500 zł) i dokonania transakcji kartą bezgotówkową na kwotę min. 300 zł.

Warto wiedzieć, że obecni klienci banku Credit Agricole mogą dla niego pozyskać 10 nowych klientów i tym samym zarobić w sumie 500 zł. Nie ma też przeszkód, by nowy klient po założeniu konta zaczął występować w roli „polecającego” i zgarniał związane z tym premie.

3% na Koncie Oszczędzam

Jeśli komuś jeszcze mało korzyści, to dodajmy, że nowi klienci, którzy założą nie tylko Konto dla Ciebie, ale i Konto Oszczędzam, przez 4 miesiące od otwarcia tego drugiego będą mogli skorzystać z oprocentowania oszczędności równego 4% w skali roku. Graniczna kwota, do której obowiązuje podwyższone oprocentowanie, to aż 100.000 zł. Niestety tylko raz w miesiącu wypłata z konta jest bezpłatna. Każda kolejna operacja kosztuje 10 zł.

Naszym zdaniem

Na pierwszy rzut oka promocja wydaje się nieco skomplikowana. To tylko pozory. Zawsze chodzi o to samo – minimum 1.000 zł wpływu na konto (albo 3.000 zł jeśli chcemy otrzymać aż 200 zł za przeniesienie konta) i przynajmniej 300 zł wydane kartą debetową. Najważniejsze, że sami możemy wybrać najatrakcyjniejszą dla nas nagrodę. Podsumowanie wysokości dokonywanych co miesiąc opłat da nam odpowiedź na pytanie, ile możemy w ten sposób zarobić.

Chcącym zmaksymalizować zyski podpowiemy, że nie ma przeciwwskazań, by w ostatnim z 12 miesięcy opłacić kilka „stałych” rachunków (np. za telewizję, internet, prąd czy gaz) za kilka miesięcy „z góry”. Z kolei wybierając bonus 50% premii z CAsaver warto pamiętać, by kwota za zakupy minimalnie przekraczała wielokrotność liczby 5, np. 5,01 zł.

 

Czytaj też: Raiffeisen Polbank: 3% na Wymarzonej Lokacie

Czytaj też: Citibank: do 600 zł za założenie Konta Citi Priority 

Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments