Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

ING Bank Śląski: 300 zł za założenie karty kredytowej

Coraz więcej banków proponuje nagrody nie tylko za założenie konta, ale również za skorzystanie z karty kredytowej. Dołączył do nich ING Bank Śląski, który skorzystanie z „plastikowego kredytu” premiuje kwotą 300 zł.

 

Przystąpienie do promocji jest banalnie proste. Wystarczy, że 14 maja 2018 r. nie posiadało się żadnej karty kredytowej ING Banku Śląskiego i do 30 czerwca 2018 złoży się wniosek o jej wydanie w oddziale banku, poprzez infolinię lub w bankowości elektronicznej (to „ścieżka” dostępna tylko dla obecnych klientów banku).

Jak zawalczyć o nagrodę?

Bardzo ważne, by we wniosku wpisać kod promocji – PT180514922. Znajduje się on na specjalnej stronie poświęconej promocji, albo można go otrzymać o doradcy podczas składania wniosku o kartę kredytową w oddziale czy na infolinii.

Maksymalny limit karty kredytowej o jaki można wnioskować drogą elektroniczną to 20.000 zł (w przypadku wspólnoty majątkowej małżeńskiej maksymalny limit zobowiązań małżonków w ING Banku Śląskim nie może przekroczyć 50.000 zł). Składając wniosek w oddziale banku można wnioskować o limit kredytowy w wysokości 50.000 zł.

Dość istotnym ograniczeniem są wymogi dotyczące dochodów, jakie są uznawane przez bank przy obliczaniu zdolności kredytowej. W regulaminie zapisano, że „dochody z tytułu świadczenia macierzyńskiego/rodzicielskiego/chorobowego i prowadzonej działalności gospodarczej nie są uwzględniane przy wnioskowaniu o kartę kredytową w Systemie Moje ING w ramach Promocji.”

Obowiązki

W okresie 30 dni od zawarcia umowy o kartę kredytową trzeba wykonać nią minimum 5 transakcji bezgotówkowych. Kolejne dwa obowiązki, to terminowe spłacanie związanych z nią zobowiązań i posiadanie karty kredytowej przynajmniej do 30 września 2018 r.

I tu pojawia się drobny „haczyk”. Nie można wypowiedzieć umowy karty na początku września, by pozbyć się jej zaraz po powyższym terminie, bo premia w wysokości 300 zł zostanie wypłacona na rachunek karty do 10 października 2018 r. Wypowiedzenie umowy można więc złożyć dopiero pod koniec września, by nagroda zdążyła „zasilić” rachunek karty.

Szczegółowe zasady promocji opisane są w regulaminie.

Koszt karty kredytowej

Karta kredytowa w systemie Visa wydawana jest bezpłatnie. Roczna opłata za jej użytkowanie wynosi 35 zł, przy czym bank jej nie pobierze, jeśli w okresie rozliczeniowym średnia wysokość transakcji w każdym miesiącu wyniesie 200 zł. Inaczej mówiąc, w ciągu roku trzeba wydać kartą ponad 2.400 zł, by nic za nią nie zapłacić.

Wypłata kartą kredytową z bankomatów ING Banku Śląskiego zuboży nasze konto o 2% wypłacanej kwoty, jednak nie mniej niż 5 zł. Taka sama operacja w obcym bankomacie, to już strata 3% wypłacanej kwoty, nie mniej niż 9 zł.

Naszym zdaniem

Przyjemna promocja z łatwą do zdobycia nagrodą. Obecni klienci banku ucieszą się, że wniosek o wydanie karty kredytowej mogą złożyć on-line, a nowi klienci pewnie chętnie skorzystają z możliwości zdobycia dodatkowych 140 zł na start oraz 2,5% na koncie oszczędnościowym do kwoty 200.000 zł. Wszystkich uczulamy na prawidłowe korzystanie z karty kredytowej i przestrzegamy przed zagrożeniami jakie się z nią wiążą.

 

Czytaj też: BZ WBK: 300 zł za przelew wynagrodzenia i inne możliwości

Czytaj też: Credit Agricole: do 350 zł za konto i wysoko oprocentowany rachunek

PORÓWNAJ KREDYTY
Adam Rogoz
Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments