Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Nest Bank: nawet 2,90% na Lokacie na Nowe Środki

Nieliczne banki, wykorzystując atmosferę wokół planowanej podwyżki stóp procentowych, wyprzedzają bieg wydarzeń, podnosząc oprocentowanie swoich depozytów. W ten klimat doskonale wpisuje się Nest Bank oferując na Lokacie na Nowe Środki stawkę sięgającą 2,90% w skali roku. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

 

Liczba depozytów bankowych, pozwalających ulokować więcej niż 10 000 zł na solidny procent zwiększa się każdego miesiąca. Co prawda proces ten jest bardzo mozolny, jednak potwierdza pozytywny dla entuzjastów oszczędzania trend. Nest Bank postanowił kolejny raz przypomnieć o sobie, oferując odświeżone warunki Lokaty na Nowe Środki. Aktualne oprocentowanie depozytu prezentuje się następująco:

 

Okres deponowaniaOtwierana za pośrednictwem Bankowości Internetowej i OddziałówOtwierana za posrednictwem portalu www.nestbank.pl
3 miesiące2,50%2,30%
6 miesięcy2,80%2,60%
12 miesięcy2,80%2,60%
18 miesięcy2,85%2,65%
24 miesiące2,90%2,70%

 

Najniższą stawką oprocentowana jest lokata o 3 miesięcznym horyzoncie czasowym. Sytuacja ulega pozytywnej zmianie wraz z wydłużającym się okresem depozytu. Naszym zdaniem najciekawszy jest wariant sześcio i dwunastomiesięczny. Co prawda lokata dwuletnia kusi stawką 2,90%, jednak w perspektywie planowanych końcem przyszłego roku podwyżek stóp procentowych, nie warto blokować oszczędności na tak długi okres.

W międzyczasie na rynku pojawić się mogą nowe, bardziej intratne oferty. Szacując przyszłe zyski, należy także pamiętać, że ostateczny dochód z lokaty automatycznie pomniejszony zostanie o podatek od zysków kapitałowych – tzw. podatek Belki. Obciążenie to wynosi niezmiennie 19%.

Tylko dla nowych środków

Aby założyć tytułową lokatę należy wcześniej zostać posiadaczem Nest Konta. Na szczęście wymagany rachunek oraz wydawana do niego karta są bezwarunkowo bezpłatne. Jeżeli jesteście zdecydowani na skorzystanie z oferty pamiętajcie, że podwyższonym oprocentowaniem objęte będą wyłącznie nowe środki. A te wyliczane są jako różnica pomiędzy łącznym saldem w dniu założenia lokaty, a saldem w dniu 15 października 2017 r.

W sytuacji kiedy przekazane na lokatę oszczędności nie spełniające warunku „nowych środków”, bank ograniczy jej oprocentowanie do poziomu 1,20% w skali roku. Warto więc dobrze się zastanowić, jaka kwota objęta będzie maksymalną, możliwą stawką. Pozostałe parametry opisujące lokatę prezentują się następująco:

  • minimalna kwota – 1 000 zł,
  • maksymalna kwota – 2 000 000 zł,
  • oprocentowanie – stałe,
  • kapitalizacja odsetek – na koniec okresu,
  • likwidacja przed terminem – całkowita utrata odsetek,
  • odnowienie – na warunkach standardowej Nest Lokaty.

Tabelę oprocentowania rachunków i lokat znajdziecie w tym miejscu.

Naszym zdaniem

Walka o klienta trwa w najlepsze. To już druga podwyżka oprocentowania Lokaty na Nowe Środki zaserwowana przez Nest Bank w przeciągu ostatniego miesiąca. Depozyty promocyjne, zachęcające stawką 4% w skali roku, ograniczane są niskim limitem wpłaty i krótkim terminem zapadalności, najczęściej nie przekraczającym 3 miesięcy. Tutaj mamy solidny procent, szeroki wybór okresów lokaty oraz limit wpłaty sięgający aż 2 000 000 zł. Czego chcieć więcej?

 

Czytaj też: Idea Bank: 3,5% do 25 000 zł na Lokacie Happy Pro
Czytaj też: Alior Bank: lokata 2,5% do 200 000 zł dla nowych klientów

Porównaj najlepsze

Sprawdź oferty
Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments