Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Nest Bank: nawet 3,00% na Lokacie na Nowe Środki

Mało kto zdążył przyzwyczaić się do nowych warunków Lokaty na Nowe Środki, a Nest Bank zdążył przebudować już tę ofertę. Zarabianie w tempie 3% w skali roku od lat nie było tak proste. Zobaczcie sami.

 

Bądźmy szczerzy. Od czasu ostatniej oferty nie zmieniło się wiele. Bank postanowił zrobić ukłon w kierunku oszczędzających w krótkim terminie i podwyższył stawkę dla depozytów 3 i 6 miesięcznych. To doskonałe zagranie biorąc pod uwagę dynamiczne zmiany na rynku lokat terminowych. Aktualne oprocentowanie depozytu prezentuje poniższa tabela:

 

Okres deponowaniaOtwierana za pośrednictwem Bankowości Internetowej i OddziałówOtwierana za posrednictwem portalu www.nestbank.pl
3 miesiące3,00%2,80%
6 miesięcy3,00%2,80%
12 miesięcy2,80%2,60%
18 miesięcy2,85%2,65%
24 miesiące2,90%2,70%

 

Na najlepszą stawkę liczyć mogą osoby oszczędzające w krótkim horyzoncie czasowym. Oprocentowanie spada wraz z wydłużającym się okresem depozytu. Na lokacie dwuletniej zarobić można 2,90% w skali roku, co w obecnych realiach jest w dalszym ciągu bardzo dobrą propozycją. Szacując przyszłe zyski, należy także pamiętać, że ostateczny dochód z lokaty automatycznie pomniejszony zostanie o podatek od zysków kapitałowych – tzw. podatek Belki.

Wymagane darmowe konto

Oferta skierowana jest wyłącznie do posiadaczy Nest Konta. Bez obaw – wymagany rachunek oraz wydawana do niego karta debetowa są bezwarunkowo bezpłatne. Prezentowane oprocentowanie dotyczy wyłącznie nowych środków, a te rozumiane są jako różnica pomiędzy łącznym saldem w dniu założenia lokaty, a saldem w dniu 15 października 2017 r.

 

ZAŁÓŻ NEST KONTO I SKORZYSTAJ Z LOKATY NA NOWE ŚRODKI

 

W sytuacji kiedy przekazane na lokatę oszczędności nie spełniają warunku „nowych środków”, bank ograniczy oprocentowanie wsadu do poziomu 1,20% w skali roku. Pozostałe parametry opisujące lokatę prezentują się następująco:

  • minimalna kwota – 1 000 zł,
  • maksymalna kwota – 2 000 000 zł,
  • oprocentowanie – stałe,
  • kapitalizacja odsetek – na koniec okresu,
  • likwidacja przed terminem – całkowita utrata odsetek,
  • odnowienie – na warunkach standardowej Nest Lokaty.

Tabelę oprocentowania rachunków i lokat znajdziecie w tym miejscu.

Naszym zdaniem

Wygląda na to, że rajd Świętego Mikołaja trwa w najlepsze. Jeżeli Nest Bank utrzyma tempo i jakość wprowadzanych zmian, to nasze podsumowania staną się przewidywalne i nudne. Bo co można zarzucić o lokacie oferującej w krótkim terminie 3,00% w skali roku i limit wsadu w wysokości 2 000 000 zł? Co najwyżej ograniczenie dla nowych środków i konieczność założenia konta osobistego. Biorąc jednak pod uwagę, że wymagany rachunek to jedna z najlepszych opcji na rynku, bez wahania i tremy podnosimy kciuk w górę.

 

Czytaj też: 150 zł premii za założenie Konta 360˚ lub Konta 360˚ Student

Czytaj też: 100 zł premii za założenie eKonta i spełnienie prostych warunków

PORÓWNAJ LOKATY
Bartłomiej Borucki
Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments