Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Karty Kredytyowe

Karta kredytowa online bez wychodzenia z domu – gdzie uzyskać?

Planujesz mały remont, ale masz wątpliwości czy środki, które posiadasz, będą wystarczające? Sprawdź, czy możesz otrzymać kartę kredytową. Skorzystasz z niej tylko wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba. Przeczytaj artykuł, a dowiesz się, ile kosztuje używanie karty kredytowej i jak wyrobić ją online.

Jak poinformował NBP na koniec marca 2023 r. Polacy płacili kartami kredytowymi w liczbie 4,9 mln sztuk. Za korzystanie z kart banki pobierają opłaty oraz naliczają dodatkowe koszty (np. za podwyższenie limitu). Mimo to karty wciąż są atrakcyjną alternatywą dla kredytu gotówkowego. Zwłaszcza dla osób, którym trudno przewidzieć, czy będą potrzebowały zastrzyku gotówki.

Czym jest i jak działa karta kredytowa online?

Karta kredytowa to instrument płatniczy działający w ten sposób, że jej posiadacz płaci środkami należącymi do banku. Zatem, do określonego umową limitu, pożycza pieniądze od danej instytucji finansowej. Popularne kredytówki online to tradycyjne karty z jedną różnicą – wniosek o ich wydanie należy złożyć przez internet.

Kart kredytowych można używać w taki sam sposób jak debetowych. Czyli:

 • korzystać w sklepach stacjonarnych (dokonywać płatności zbliżeniowych i tradycyjnych poprzez włożenie do terminala),
 • płacić za zakupy w internecie,
 • wypłacać gotówkę z bankomatów (tutaj lepiej użyć karty debetowej).

Tego ostatniego nie polecam robić, o ile ktoś nie musi. Po pierwsze – za wypłatę kartą kredytową z bankomatów banki pobierają wysokie prowizje. Po drugie – przy tego typu transakcjach nie występuje okres bezodsetkowy.

Co nazywamy okresem bezodsetkowym? To czas, w którym można spłacić zadłużenie bez konieczności ponoszenia zapłaty odsetek. W zależności od banku wynosi on od 50 do 60 dni. Ważne jest, aby poprawnie go liczyć. Jeśli dziś zapłacę kartą kredytową, a okres bezodsetkowy w moim banku trwa 54 dni, to nie znaczy, że mam maksymalnie 54 dni na spłatę bez odsetek, ale nie w każdym przypadku.

Przykład

Na okres bezodsetkowy składają się okres rozliczeniowy (najczęściej miesiąc) i czas na spłatę zadłużenia (np. 24 dni). Jeśli dokonasz transakcji pierwszego dnia cyklu rozliczeniowego, to rzeczywiście będziesz mieć 54 dni na spłatę zadłużenia. Jeżeli jednak zrobisz zakupy np. na trzy dni przed końcem cyklu, zostanie mu 27 dni okresu bezodsetkowego (3 dni pozostałe z cyklu + 24 dni na spłatę).

Można to też ująć inaczej – bank nie naliczy odsetek, o ile klient spłaci całe zadłużenie najpóźniej ostatniego dnia płatności dla okresu rozliczeniowego, w którym dokonał transakcji.

Jak wnioskować o kartę kredytową online bez wychodzenia z domu?

Procedura wnioskowania o kartę kredytową online przypomina proces ubiegania się o kredyt. Sprawdzana jest zdolność kredytowa potencjalnego klienta i jeśli jest ona wystarczająca, instytucja finansowa pozytywnie rozpatruje wniosek.

Niektóre osoby mają przeświadczenie, że kartę kredytową bez wychodzenia z domu można otrzymać niejako automatycznie – wystarczy wypełnić formularz i czekać na listonosza z przesyłką. Niestety, to nieprawda. Trochę winne takim przekonaniom są banki, które w ofertach marketingowych używają zwrotu „zamów kartę kredytową”. Sugeruje to, że można ją zamówić, jak np. posiłek z restauracji. Właściwsze byłoby określenie dotyczące złożenia wniosku o kartę, ale z powodów biznesowych banki używają słowa „zamów”.

Aby otrzymać kartę kredytową należy zatem zacząć od złożenia wniosku. Klienci niemal wszystkich banków mogą zawnioskować poprzez aplikację lub bankowość elektroniczną swojego banku. W ich przypadku droga do zawarcia umowy może być skrócona. Bank zweryfikuje operacje na koncie i natychmiast podejmie decyzję od przyznaniu (bądź nie) karty kredytowej.

Osoby, które nie są klientami banku, w którym chcą złożyć wniosek o kartę, najczęściej muszą wypełnić formularz kontaktowy. Oddzwoni konsultant, który przedstawi ofertę i poinstruuje o dalszych krokach. Może poprosić o przesłanie np. skanów dokumentów potwierdzających zarobki. Wiele zależy od procedur w danym banku i wysokości wnioskowanego limitu.

Po pozytywnej decyzji bank prześle e-mailem dokumenty do umowy. Podpisuje się ją elektronicznie – jest to bezpieczne i prawnie wiążące. Teraz wystarczy tylko poczekać na dwie przesyłki – jedną z plastikową kartą, drugą z kodem PIN i można zacząć płacić za codzienne zakupy. W niektórych bankach (np. w Santander Bank Polska) karta w postaci wirtualnej przesyłana jest w kilka minut od zawarcia umowy. Jeśli masz taką potrzebę, to niektóre banki oferują złożenie wniosku online, a następnie podpisanie umowy w oddziale banku.

Które banki oferują kartę kredytową online bez wychodzenia z domu?

Niemal każdy bank w Polsce ma w ofercie kartę kredytową online. Najszybciej i najłatwiej wnioskować o nią w swoim banku, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyrobić ją w innej instytucji. To szczególnie ważne, kiedy chcesz porównać oferty i wybrać opcję najlepiej dopasowaną do swoich potrzeb.

W trakcie korzystania z limitu, po zakończeniu okresu rozliczeniowego, bank prześle informację, ile wynosi całkowita kwota do spłaty i spłata minimalna. Zadłużenie można spłacić przelewem na rachunek karty (zawarty w umowie) lub ustawić automatyczną płatność na koncie osobistym. Taką usługę (nazwaną autospłatą) ma w ofercie np. PKO BP. Polega ona na automatycznym pobieraniu płatności z rachunku w wysokości minimalnej spłaty lub wyższej (ustalonej przez klienta).

Oferta banków została zweryfikowana 23 listopada 2023 roku.

Karta kredytowa online bez wychodzenia z domu w PKO BP

PKO BP proponuje trzy rodzaje kart kredytowych online: Przejrzystą kartę kredytową, Kartę kredytową PKO Mastercard Platinum i Kartę kredytową PKO Visa Infinite. Każda z nich ma okres bezodsetkowy trwający 55 dni. Wniosek online o wybraną kartą można złożyć przez aplikację iPKO, co znaczy, że możliwość taką mają wyłącznie osoby z aktywnym rachunkiem w tym banku (osoby, które nie mają konta, mogą wnioskować o kartę w oddziale).

Limit kredytowy możliwy do uzyskania na Przejrzystej karcie kredytowej wynosi od 1 000 do 20 000 zł. Wydanie karty jest bezpłatne, tak jak i płatności bezgotówkowe. Za wypłatę gotówki z bankomatu bank pobierze opłatę: 4%, ale nie mniej niż 15 zł.

Karty kredytowe PKO Mastercard Platinum i PKO Visa Infinite dostępne są dla klientów z wyższą zdolnością kredytową. Klient, wraz z kartami, nabywa pakiet ubezpieczeń podróżnych i ubezpieczenie spłaty zadłużenia. Karta kredytowa PKO Visa Infinite umożliwia wstęp do wybranych saloników VIP na lotniskach z całego świata i Fast Track (priorytetowe przejście) na lotnisku Chopina w Warszawie.

Karta kredytowa online bez wychodzenia z domu w Banku Pekao S.A.

Karta kredytowa w Banku Pekao S.A. nazywa się Karta kredytowa z Żubrem i jest dostępna w trzech wariantach: Standardowym, Złotym i Platynowym. We wszystkich opcjach okres bezodsetkowy wynosi 59 dni a RRSO 18,81% (na dzień 22.11.2023 r.). Wybraną kartę można zamówić zdalnie poprzez bankowość internetową (klienci banku) lub wypełniając formularz na stronie (opcja dostępna dla każdego).

Różnice pomiędzy wariantami karty dotyczą głównie:

 • miesięcznej opłaty za obsługę (wariant standardowy jest bezpłatny, w złotym bank pobierze 19 zł, jeśli suma transakcji miesięcznych będzie niższa niż 2 000 zł, a w platynowym opłata wynosi 39 zł, jeśli suma transakcji miesięcznych będzie niższa niż 3 000 zł),
 • prowizji od wypłaty gotówki lub wykonania przelewu (w Standard 7%, Złotym – 5%, Platynowym – 3%),
 • maksymalnej kwoty spłaty, którą można rozłożyć na 10 rat bez odsetek i prowizji (w Standardowej jest to 1 000 zł, Złotej – 2 000 zł, Platynowej – 3 000 zł),
 • ubezpieczenia w podróży (Standard w ogóle go nie posiada, a suma ubezpieczenia w pakiecie Złotym wynosi 100 000 zł, Platynowym – 200 000 zł).

Dodatkowe korzyści dla posiadaczy Karty Kredytowej z Żubrem to, np. możliwość zbierania punktów w programie Mastercard Bezcenne Chwile oraz skorzystania ze zniżki w serwisie rezerwacyjnym Booking.

Karta kredytowa online bez wychodzenia z domu w mBanku

W ofercie mBank jest aż sześć wariantów kart kredytowych online: trzy rodzaje kart podstawowych, dwie prestiżowe i jedna dostępna wyłącznie dla posiadaczy konta mKonto Intensive.

Skupię się na pierwszej grupie kart o nazwach:

 • Podstawowa karta kredytowa,
 • Karta kredytowa Mastercard Me,
 • Karta z programem Mastercard Bezcenne Chwile.

Klienci banku mogą wnioskować o nie poprzez bankowość internetową a wszyscy inni – wypełniając formularz (podpisanie umowy o kartę kredytową wiąże się z otwarciem rachunku). Do 28.12.2023 r. trwa promocja „Niższe oprocentowanie na start”. Polega ona na tym, że dla nowych klientów obowiązuje przez trzy miesiące oprocentowanie o 2 p.p. niższe od nominalnego (wyniesie 16,5% zamiast 18,5%).

Różnice pomiędzy kartami dotyczą przede wszystkim kwotami dostępnego limitu. Wynosi on:

 • od 1 500 zł do 20 000 dla Podstawowej karty kredytowej,
 • od 500 zł do 20 000 zł dla Karty kredytowej Mastercard Me,
 • od 3 000 do 100 000 zł dla Karty z programem Mastercard Bezcenne Chwile.

Okres bezodsetkowy trwa 54 dni.

Karta kredytowa online bez wychodzenia z domu w banku Santander Bank Polska

W Santander Bank Polska dostępne są cztery rodzaje kart: Visa Silver Akcja Pajacyk, World Mastercard, Mastercard Silver i Visa Platinum. Bankowość internetowa (a dokładnej zakładka: Oferta) umożliwia złożenie wniosku o kartę klientom banku, a inne osoby powinny wypełnić formularz i czekać na oddzwonienie. RRSO kart wynosi (stan na 22.11.2023 r.) od 22,01% (Mastercard Silver) do 24,82% (Visa Platinum).

Zaletą kart kredytowych w Santander Bank Polska S.A. jest to, że są one dodatkowo wysyłane w postaci wirtualnej, tzn. nie trzeba czekać na kuriera. Kartę wirtualną widać w bankowości internetowej po 15 minutach od podpisania umowy (wyjątkiem są umowy podpisane po godz. 17 – karty do tych umów pojawiają się kolejnego dnia roboczego). Kartę można podpiąć do portfela cyfrowego Google Pay (do pobrania w sklepie Google Play) lub Apple Pay (ze sklepu Apple) i od razu zrobić zakupy online.

Karta kredytowa online bez wychodzenia z domu w banku Credit Agricole

Credit Agricole S.A. proponuje trzy karty kredytowe bez wychodzenia z domu:

 • Karta kredytowa Classic (Visa Standard),
 • Karta kredytowa Silver,
 • Karta kredytowa Gold.

Wniosek online o karty należy złożyć, wypełniając formularz dostępny na stronie internetowej. Przykładowe opłaty związane z używaniem kart:

 • miesięczna: 8 zł (Classic; jeśli suma płatności online i gotówkowych przekroczy 400 zł, opłata nie będzie pobrana, 10 zł (Silver; jeśli transakcje przekroczą 700 zł bez opłaty), 0 zł (Gold w każdym przypadku),
 • wypłata gotówki z bankomatu: 5%, min. 12,90 zł (Gold – 4%, min. 11,90 zł).

Wszystkie karty objęte są okresem bezodsetkowym trwającym 54 dni i umożliwiają rozłożenie płatności na raty (do 24 rat, minimalna wartość zakupów – 300 zł).

Karta kredytowa online bez wychodzenia z domu w banku Alior Banku

Wśród kart Alior Banku znajdziemy: Mastercard OK!, Mastercard TU i TAM i World Elite Mastercard. Kredytówki Alior Banku S.A. warto pochwalić za długi okres bezodsetkowy – 59 dni. O każdą z nich można złożyć stosowny wniosek internetowo – wypełniając formularz i czekając na kontakt ze strony konsultanta. Każdą z kart można podłączyć do portfela Google Pay lub Apple Pay, a zadłużenie rozłożyć nawet na 84 raty.

Czy firmy pozabankowe oferują karty kredytowe online bez wychodzenia z domu?

Karty kredytowe mają w ofercie nie tylko banki, ale i instytucje pozabankowe. Pozabankowa karta kredytowa działa na takiej samej zasadzie jak wydawana przez banki. To znaczy, klient ma do dyspozycji limit kredytowy, którym może dowolnie dysponować. Wniosek o wydanie karty kredytowej można złożyć wyłącznie online, a uruchomienie limitu jest uzależnione od posiadanej zdolności kredytowej.

Instytucji pozabankowych nie obowiązują restrykcyjne zasady oceny zdolności kredytowej i zdarza się, że przyznają one karty tym klientom, którym odmówiły banki.

Wadą kart kredytowych wydawanych przez instytucje pożyczkowe jest brak okresu bezodsetkowego i wysokie RRSO – nawet 150%. Niemniej są to legalnie działające firmy wykorzystujące fakt, że karty kredytowe nie są objęte tzw. ustawą antylichwiarską. Przepis ten reguluje maksymalne odsetki w kredycie konsumenckim, a karty się do niego nie zaliczają.

Najpopularniejsze karty kredytowe w Polsce wydawane przez instytucje, które nie są bankami to:

 • AXI Card,
 • Cardina Mastercard.

Obie firmy nie mają stacjonarnych oddziałów w Polsce i jedyna metoda zawarcia umowy rozpoczyna się od złożenia wniosku online.

Pozabankowa karta kredytowa AXI Card

W AXI Card można złożyć wniosek o limit do 6 000 zł. Pierwszym krokiem jest wypełnienie formularza, a następnie weryfikacja konta bankowego za pomocą usługi Kontomatik. Firma może zażądać dosłania dodatkowych dokumentów – np. zaświadczenia o zatrudnieniu, odcinka renty lub emerytury.

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku klient otrzyma SMS-a i e-maila z instrukcją dalszego postępowania. Będzie musiał przesłać zdjęcia dowodu osobistego i podpisać umowę – wszystko odbędzie się zdalnie.

Pozabankowa karta kredytowa Cardina Mastercard

Cardina Mastercard proponuje limit kredytowy 600 zł do 5 000 zł (do 3 000 zł dla nowych klientów). Złożenie wniosku przebiega podobnie jak w przypadku AXI Card – klient wypełnia formularz, weryfikuje konto bankowe poprzez Kontomatik i oczekuje na decyzję. Przy wypełnianiu wniosku może zaznaczyć, aby część przyznanego limitu (max. 80%) instytucja przelała na wskazany rachunek bankowy.

Przy wnioskowaniu o limit klient ma podgląd, jak zmienią się opłaty, gdy zmniejszy lub powiększy limit. Przykładowo, przy wykorzystaniu limitu w wysokości 1 000 zł, minimalna kwota do spłaty wyniesie 172,28 zł za miesiąc.

Jakie są zalety karty kredytowej online bez wychodzenia z domu?

Łatwość wyrobienia karty kredytowej online, jak i przychylne klientom warunki spłaty to główne przyczyny popularności tego produktu finansowego. Pieniądze na wyciągniecie ręki kuszą niemal każdego, ale trzeba mieć na uwadze, że nieroztropne korzystanie z karty kredytowej może wpędzić w spiralę zadłużenia. Niemniej używanie karty z głową może uratować domowy budżet w podbramkowej sytuacji. Zalety kart kredytowych online to:

 • możliwość złożenia wniosku bez wychodzenia z domu, w dowolnym miejscu i czasie,
 • okres bezodsetkowy,
 • swobodny dostęp do środków w limicie,
 • możliwość rozłożenia wykorzystanego limitu na raty – plan ratalny w karcie przydaje się, kiedy zadłużenie jest za wysokie, aby spłacić je w okresie bezodsetkowym; odsetki przy ratach są niższe niż oprocentowanie karty,
 • chargeback (z ang. obciążenie zwrotne), czyli ułatwiona procedura reklamacyjna – szybki zwrot pieniędzy w razie: niewysłania przez sprzedawcę zamówionego towaru lub braku wykonania usługi, wykorzystania karty przez złodzieja itp.

Do głównych wad kart należą wysokie prowizje za wypłaty z bankomatów i wysokie odsetki po okresie bezodsetkowym (można je zmniejszyć, uruchamiając raty).

Warto wiedzieć

 • Kartę kredytową bez wychodzenia z domu można otrzymać w niemal każdym banku. Najszybciej wyrobi się ją w tym banku, którego jest się klientem.
 • Przed wydaniem decyzji bank sprawdza zdolność kredytową wnioskodawcy.
 • W każdym banku obowiązuje okres bezodsetkowy (trwający 50-60 dni) pozwalający na spłacenie zadłużenia bez odsetek.
 • Nie opłaca się wypłacać kartą kredytową gotówki w bankomacie – takie transakcje nie są objęte okresem bezodsetkowym, więc należność trzeba oddać z wysokimi odsetkami, a do tego pobierana jest prowizja.
 • Karty kredytowe online mają w ofercie także firmy pożyczkowe, ale są one bardzo wysoko oprocentowane.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 1. Gdzie najłatwiej dostać kartę kredytową?

  W banku, w którym posiada się konto. Zazwyczaj banki wydają decyzję na podstawie historii rachunku i nie wymagają przedstawiania dodatkowych dokumentów. Osoba, która ma złą historię kredytową, może próbować w instytucji pozabankowej, ale – uwaga – te naliczają wysokie opłaty.

 2. Jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać kartę kredytową online?

  Bank wyda kartę osobie ze zdolnością kredytową tzn. posiadającą odpowiednio wysokie dochody i nie figurującą jako dłużnik w bazach typu BIK, KRD itp.

 3. Czy można mieć kartę kredytową online bez konta osobistego?

  Tak, ale posiadacze rachunku mają ułatwioną procedurę wnioskowania o kartę. Jeśli Twój bank oferuje kartę kredytową, która jest najtańsza i spełnia wszystkie oczekiwania to warto w pierwszej kolejności zastanowić się nad taką propozycją.

 4. Co zamiast karty kredytowej online?

  Alternatywą jest debet w koncie osobistym. Działa podobnie jak karta – klient otrzymuje limit środków, którymi może dowolnie dysponować. Każda wpłata na konto w pierwszej kolejności spłaca zadłużenie i odnawia limit do dalszego wykorzystania.

 5. Czy da się założyć kartę kredytową przez internet?

  Tak, niemal w każdym banku oraz w kilku instytucjach pozabankowych. Można to zrobić wypełniając formularz na stronie internetowej, przez bankowość elektroniczną lub aplikację mobilną.

Oceń artykuł
5

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments