Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Kredyt gotówkowy bez prowizji – czy są takie oferty?

Nikt nie wyobraża sobie, że określony instrument czy usługa finansowa mogłaby być oferowana bez opłat. Trzeba jednak wiedzieć, że na rynku można znaleźć rozwiązania, za których skorzystanie nie jest pobierana żadna prowizja. Sprawdźmy to na przykładzie popularnych kredytów gotówkowych.

męska dłoń układająca słupki z monet
Źródło obrazka: depositphotos
OBLICZ ZDOLNOŚĆ

Kredyt gotówkowy to jeden z najprostszych sposobów na pozyskanie pieniędzy, które można przeznaczyć na dowolny cel konsumpcyjny. Do największych zalet tego produktu można zaliczyć dużą dostępność (oferowane przez wszystkie banki) oraz szybkość zaciągnięcia (komplet formalność związanych z uruchomieniem danego kredytu można załatwić w ciągu 1 dnia roboczego). 

Z Newslettera Kredytowego przygotowanego przez Biuro Informacji Kredytowej wynika, że na koniec października 2018 roku mieszkańcy Polski posiadali blisko 6,1 mln kredytów konsumpcyjnych (gotówkowych i ratalnych) o łącznej wartości ponad 70,3 mld złotych. Zobaczmy zatem, jakie koszty wiążą się z zaciągnięciem takiego zobowiązania.

Zapraszamy do pobrania poradnika

  • Czym jest zdolność kredytowa?
  • Co wpływa na zdolność kredytową?
  • Jak poprawić zdolność kredytową?
Proszę podać poprawny adres email
Dziękujemy!
Raport został przesłany na twój adres email:
(Jeżeli nie widzisz wiadomości od nas sprawdź foldery spam i oferty w swojej skrzynce e-mail)
Przepraszamy!
Nie udało się przesłać raportu
(Odśwież stronę i spróbuj ponownie)

Ile kosztuje kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to jedno z najpopularniejszych rozwiązań pozwalających na sfinansowanie dowolnego celu konsumpcyjnego. Wystarczy, że osoba zainteresowana tym typem produktu posiada stałe źródło dochodu oraz zdolność do terminowego opłacania rat kredytowych. Trzeba jednak pamiętać, że kredyty gotówkowe nie są udzielane za darmo. Banki w zamian za udostępnienie środków finansowych pobierają szereg różnych opłat. Do tych podstawowych zaliczamy:

  • Oprocentowanie nominalne – od tego parametru zależy wysokość płaconych przez klienta odsetek. Poziom oprocentowania ma szczególne znaczenie zwłaszcza przy zobowiązaniach z wieloletnim okresem kredytowania. Wynika to z faktu, że w takim wariancie odsetki są naliczane przez długi czas i istotnie podwyższają całkowity koszt kredytu.
  • Prowizję za udzielenie finansowania – jak sama nazwa wskazuje jest to opłata pobierana przez bank w zamian za udostępnienie kredytu. Koszt ten ma charakter jednorazowy i w większości przypadków jest także kredytowany. Oznacza to, że suma prowizji jest doliczana do kwoty kredytu i spłacana w comiesięcznych ratach.
  • Ubezpieczenia – stawki ubezpieczeniowe, podobnie jak prowizja, są doliczane do rat kredytowych. Ich zakup ma na celu ochronę kredytobiorcy przed różnymi zdarzeniami losowymi typu choroba czy utrata pracy. W chwili wystąpienia danego zdarzenia to ubezpieczyciel bierze na siebie obowiązek spłaty części lub całości zaciągniętego zobowiązania. Szczegółowy zakres ochrony jest opisany w OWU danego towarzystwa i dlatego przed zakupem polisy konieczne jest zapoznanie się z tym dokumentem.

Prowizja – ile to kosztuje?

Przeglądając rynek produktów kredytowych warto wiedzieć, że w celu pozyskania jak największej liczby klientów, banki stosują różne promocje. Jedną z nich jest chociażby odstąpienie od pobierania prowizji za udzielenie kredytu. To dość powszechne rozwiązanie, które pozytywnie wpływa na całkowity koszt zobowiązania.

Weźmy na przykład dwuletni kredyt gotówkowy na kwotę 5000 zł, którego oprocentowanie nominalne wynosi 6%, a prowizja za udzielenie to 10%. Miesięczna rata kredytowa takiego zobowiązania wynosi 243,76 zł, a całkowita kwota do spłaty to 5 850,32 zł. Gdyby jednak powyższy kredyt został udzielony bez konieczności opłacania prowizji, to rata spadłaby do 221,60 zł, a cały wydatek kredytobiorcy wyniósłby 5318,47 zł. To ponad 500 zł mniej.

Kredyt gotówkowy bez prowizji – gdzie szukać?

Wybrane banki udzielające kredytów gotówkowych bez prowizji. Przykładowe zobowiązanie zaciągane jest na kwotę 25 000 zł z 48 miesięcznym okresem spłaty z wyjątkiem oferty Getin Banku, którą charakteryzują znacznie niższe wartości brzegowe. Najlepsze oferty prezentuje poniższa lista:

Oferta dla kwoty pożyczki: 25000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2020-07-15

Oferta dla kwoty pożyczki: 25000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2020-07-15

Oferta dla kwoty pożyczki: 25000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2020-07-15

Oferta dla kwoty pożyczki: 25000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2020-07-15

Oferta dla kwoty pożyczki: 25000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2020-07-15

Oferta dla kwoty pożyczki: 25000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2020-07-15

Oferta dla kwoty pożyczki: 25000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2020-07-15

Kredyt gotówkowy bez prowizji nie dla każdego

Kredyt gotówkowy bez prowizji nie jest stałym rozwiązaniem stosowanym we wszystkich bankach. Niemniej jednak na rynku można znaleźć podmioty oferujące takie zobowiązania. Przed zaciągnięciem tego kredytu trzeba jednak zapoznać się z jego warunkami, gdyż potem może się okazać, że ma on jakieś specjalne wymagania np. jest adresowany wyłącznie do nowego klienta albo obowiązuje tylko dla wybranych kwot.

Czytaj też: Kredyt gotówkowy na Święta Bożego Narodzenia

Czytaj też: Przelew na błędny numer konta bankowego – co zrobić?

PORÓWNAJ KREDYTY
avatar

Powiązane tematy

mężczyzna układający mur z cegieł

Kredyt hipoteczny dla firmy

Kredyt hipoteczny dla firmy na zakup nieruchomości komercyjnej jest droższy i trudniej dostępny, niż klasyczny kredyt mieszkaniowy dla osoby prywatnej....

Komentarze:

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o