Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Poradnik kredytowy

Kredyt na remont mieszkania – czym jest i gdzie wziąć?

Getty Images

Kredyt na remont mieszkania i wiele osób zastanawia się nad jego zaciągnięciemdotyczy zarówno niewielkich remontów nieruchomości, jak i remontów generalnych lub remontów związanych z wyjściem ze stanu deweloperskiego. Wszystkie tego typu przedsięwzięcia mogą być finansowane przy pomocy kredytu bankowego – co dokładniej wyjaśniam w niniejszym poradniku.

Pamiętaj o tym, aby każde tego typu rozwiązanie finansowe (kredyt na remont mieszkania), dokładnie przemyśleć, przekalkulować oraz przede wszystkim samodzielnie ocenić swoje własne moce finansowe, które są niezbędne do terminowego i rzetelnego spłacania takiego kredytu. O tym na co należy zwrócić szczególną uwagę dowiesz się właśnie z tego poradnika.

Jaki kredyt możesz zaciągnąć na remont mieszkania?

Co do zasady masz do wyboru poniższe rozwiązania (są też one najpopularniejsze, dlatego wiedza na ich temat jest dla Ciebie bardzo ważna):

  1. Kredyt gotówkowy na remont nieruchomości;
  2. Kredyt hipoteczny na remont nieruchomości;
  3. Pożyczka hipoteczna na remont nieruchomości.

Każdy z wymienionych powyżej wariantów różni się od siebie, z punktu widzenia formalnego stanowi odrębny instrument finansowy itd. Ważne jest, abyś dokładnie poznał funkcjonowanie poszczególnych instrumentów finansowych oraz rzetelnie przeliczył zobowiązania finansowe, które wynikają z ich posiadania.

Uwaga!

Pamiętaj o tym, aby zawsze dokładnie sprawdzić każdą ofertę i wyjaśniać z bankiem pojawiające się na tym gruncie wątpliwości. Gdy czegoś nie wiesz - pytaj, poddawaj pewne kwestie pod wątpliwość. Warto, abyś skorzystał również z pomocy zewnętrznego doradcy finansowego lub prawnika, który specjalizuje się w zagadnieniach prawa finansowego.

Kredyt gotówkowy na remont mieszkania

Biorąc pod uwagę liczbę formalności i czas oczekiwania na decyzję kredytową, to kredyt gotówkowy na remont jest najbardziej przyjaznym dla kredytobiorcy rozwiązaniem, gdyż jest to opcja stosunkowo najszybsza. Zaletą jest również jego uniwersalny charakter. Uzyskane środki możesz bowiem wykorzystać dowolnie według własnych potrzeb, bez konieczności przedstawiania faktur czy rachunków za zakupione materiały lub usługi ekipy remontowej. To rozwiązanie niezwykle wygodne, jednakże wiąże się ze sporymi kosztami, o których zawsze musisz pamiętać i każdorazowo je sobie przeliczyć.

Jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy na remont mieszkania?

Wniosek kredytowy możesz złożyć online, telefonicznie lub w placówce banku. Wcześniej warto jest, abyś przygotował dokumenty finansowe wymagane przez kredytodawcę (bank). Przy umowie o pracę będzie to standardowo zaświadczenie od pracodawcy o zatrudnieniu i wynagrodzeniu. Czasem do oceny sytuacji finansowej wnioskodawcy wystarczy wyciąg z rachunku bankowego, na który wpływa wynagrodzenie lub inny stały dochód.

Uwaga!

Każdy bank może mieć inne wewnętrzne procedury związane z procedowaniem wniosków o kredyt gotówkowy na remont mieszkania lub domu - ważne, abyś postępował zgodnie z wytycznymi banku i przedkładał oczekiwane przez niego dokumenty.

Jakie są wady i zalety kredytu gotówkowego na remont?

Do absolutnych plusów możesz zaliczyć – ograniczenie formalności, brak dodatkowych zabezpieczeń i możliwość zawarcia umowy nawet w dniu złożenia wniosku. Bezspornie są to ogromne plusy tej formy finansowania.

Pamiętaj jednak, że to rozwiązane ma również minusy. Przede wszystkim są to wyższe koszty – z uwagi na brak konieczności dodatkowego zabezpieczenia spłaty. Ten produkt jest postrzegany przez banki jako bardziej ryzykowny, co przekłada się na wyższą prowizję i marżę niż np. przy kredycie zabezpieczonym hipoteką. Kredyt gotówkowy to też wyższa rata, za którą odpowiedzialny jest krótszy dopuszczalny okres kredytowania.

Kredyt hipoteczny na remont mieszkania

Kredyt zabezpieczony hipoteką daje największe możliwości sfinansowania dużego remontu mieszkania. Warunki kredytu hipotecznego takie jak: długi okres kredytowania, (uwaga!) nawet do 35 lat, i wysoka kwota możliwa do pożyczenia sprawiają, że będzie to rozwiązanie dla osób, które planują istotne zmiany w mieszkaniu, a nawet generalny remont. Pamiętaj o tym szczególnie, że jest to instrument finansowy, który posiada zdecydowanie lepsze warunki z punktu widzenia Twoich finansów.

Kredyt hipoteczny to produkt celowy, co oznacza, że uzyskaną kwotę można przeznaczyć jedynie na z góry wskazany w umowie kredytowej cel (określony cel).  Jeśli chcemy wziąć kredyt na remont, to bank najpewniej będzie też wymagał przygotowania np. kosztorysu inwestycji.

Jak złożyć wniosek o kredyt hipoteczny na remont mieszkania?

Wniosek o kredyt hipoteczny można złożyć przez internet, ale najczęściej nie obejdzie się bez Twojej wizyty w banku. Wszelkie informacje odnośnie kredytu hipotecznego na remont mieszkania uzyskasz kontaktując się z wybranym bankiem – np. poprzez rozmowę telefoniczną (infolinia banku), podczas odwiedzenia strony internetowej banku oraz podczas osobistej wizyty w banku.

Pamiętaj, że warto jest osobiście udać się do banku i rozpocząć procedowanie wniosku o kredyt hipoteczny na remont mieszkania lub domu. Podczas takiej wizyty będziesz mógł zapytać pracownika banku o wszelkie kwestie, które budzą Twoje uzasadnione wątpliwości itd.

Jakie są wady i zalety kredytu hipotecznego na remont?

Jak każdy instrument finansowy posiada on swoje plus i minusy. Niskie, w porównaniu do kredytu gotówkowego koszty, to zasługa odpowiedniego zabezpieczenia. Ustanowienie hipoteki na nieruchomości ogranicza ryzyko banku w związku z udzieleniem kredytu, co przekłada się na bardziej atrakcyjne oprocentowanie (lepsze finalne warunki kredytu).

Niższe koszty i długi okres kredytowania (do 35 lat) wiążą się jednak z większą liczbą formalności. Maksymalna kwota kredytu hipotecznego ograniczona jest wartością nieruchomości (do 80%), dlatego konieczne będzie przygotowanie wyceny, co wydłuży cały proces związany z wydaniem decyzji kredytowej.

Spora część osób zwraca również uwagę na termin, w którym możliwe jest uzyskanie kredytu hipotecznego na taki cel. Powinieneś bowiem uzbroić się w cierpliwość, bo czas na wydanie decyzji i podpisanie umowy kredytu to 21 dni – jest on liczony od momentu złożenia kompletnego wniosku.

Pożyczka hipoteczna na remont mieszkania

Warto jest, abyś pamiętał również o trzecim z najpopularniejszych instrumentów finansowych, z pomocą których sfinansujesz remont mieszkania lub domu. Pamiętaj, że pożyczka hipoteczna, to produkt bardzo podobny do kredytu hipotecznego. Długi okres spłaty, wysoka kwota finansowania powiązana z wartością nieruchomości. Niższe niż przy kredycie gotówkowym koszty, to z całą pewnością ważne cechy wspólne.

Różnice dotyczą głównie przeznaczenia uzyskanych środków – przy pożyczce hipotecznej cel może być ustalony dowolnie. Zatem jest to instrument finansowy, który daje Ci teoretycznie większą dowolność (dowolne przeznaczenie środków finansowych). Z pożyczki hipotecznej korzystać należy również niezwykle ostrożnie i z pełnym rozeznaniem – właśnie na dowolny sposób przeznaczenia środków finansowych (ważna jest własna dyscyplina w odniesieniu do prywatnych finansów).

Ile pieniędzy można pożyczyć na remont mieszkania?

W praktyce zaciągając kredyt gotówkowy można pożyczyć około 200 000,00 złotych na remont mieszkania lub domu. Ograniczeniami są warunki, które mają określone instrumenty finansowe. Ważne jest, abyś pamiętał o tym, że przepisy powszechnie obowiązującego prawa mają również znaczenie na maksymalną wysokość konkretnego kredytu. W tym miejscu warto jest abyś wiedział, że kwestię tę reguluje m.in.: ustawa z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz. U. 2023 r. poz. 1028) – zw. dalej: „kred. konsum.”.

Co mówi prawo?

Zgodnie z art. 3 ust. 1 kred. konsum. - przez umowę o kredyt konsumencki rozumie się umowę o kredyt w wysokości nie większej niż 255 550,00 złotych albo równowartość tej kwoty w walucie innej niż waluta polska, który kredytodawca w zakresie swojej działalności udziela lub daje przyrzeczenie udzielenia konsumentowi.

Dodatkowo zgodnie z art. 3 ust. 1a kred. konsum. – Przez umowę o kredyt konsumencki rozumie się także umowę o kredyt niezabezpieczony hipoteką, który jest przeznaczony na remont domu albo lokalu mieszkalnego, w tym w wysokości większej niż wysokość określona powyżej (nie większej niż 255 550,00 złotych).

Zdecydowanie więcej możesz otrzymać w ramach kredytu hipotecznego. Maksymalna kwota jest ograniczona Twoją zdolnością kredytową i wartością nieruchomości, która stanowi  zabezpieczenie spłaty zobowiązania. Podobnie jak to ma miejsce w przypadku kupna nieruchomości, na remont można uzyskać standardowo nie więcej niż do 80% wartości nieruchomości. Przy kredycie hipotecznym banki określają minimalną wartość, o jaką możesz złożyć wniosek – zwykle nie jest to mniej niż 10 000,00 – 20 000,00 złotych.

Kiedy wybrać kredyt hipoteczny, a kiedy kredyt gotówkowy na remont mieszkania?

Aby odpowiedzieć na tak postawione pytanie warto jest, abyś pamiętał o tym czy charakteryzują się oba instrumenty finansowe. Pamiętaj – każda z takich decyzji musi być dokładnie przemyślana i przez Ciebie samodzielnie przeliczona.

Kredyt hipoteczny na remont mieszkania jako produkt długoterminowy sprawdzi się zwłaszcza przy generalnym remoncie lub remoncie/wykończeniu od stanu deweloperskie, który wymaga sporego zaangażowania środków finansowych.

Wówczas większa liczba formalności i dłuższy okres oczekiwania na wydanie decyzji stanowią na tyle nieznaczne utrudnienia, że warto złożyć wniosek. Tym bardziej, że wszelkie niedogodności zostaną wynagrodzone dzięki preferencyjnym warunkom kredytowym (zdecydowanie lepsze warunki kredytowe w przypadku kredytu hipotecznego, aniżeli w przypadku kredytu gotówkowego na taki sam cel).

Kredyt gotówkowy natomiast sprawdzi się przy realizacji mniejszego remontu np. odświeżenia mieszkania, drobny remont, kiedy potrzebna Ci kwota będzie zdecydowanie niższa. Szybsze zakończenie procedury związanej z rozpatrzeniem wniosku i mniejsza liczba formalności to atut, który sprawdzi się również w przypadku nagłej potrzeby finansowej np. konieczności uzyskania środków na dokupienie brakujących materiałów czy sfinansowania zwiększonego zakresu prac już w czasie trwania remontu. Pamiętaj, że kredyty gotówkowe są dużo droższe, gdyż są obarczone większym ryzykiem z perspektywy funkcjonowania banku.

Każdą z tych opcji powinieneś dobrać do własnych indywidualnych potrzeb uwzględniając wady i zalety obu rozwiązań. Warto też, abyś pamiętał, że kwota kredytu zależy od Twojej zdolności kredytowej. Dokładnie sprawdź ten parametr przed przystąpieniem do procedowania wniosku o udzielenie kredytu na remont mieszkania lub domu.

Gdzie zaciągnąć kredyt na remont mieszkania?

Kredyt na remont domu lub mieszkania można zaciągnąć w bankach. To zdecydowanie najbardziej aprobowane z instytucji finansowych, gdyż są one regulowane, posiadają co do zasady przejrzyste procedury i zapewniają Ci większe bezpieczeństwo.

Aby zaciągnąć kredyt na remont domu lub mieszkania sprawdź wiele ofert banków, dokładnie je ze sobą zestaw i pamiętaj o tym, aby porównując je dysponować tymi samymi informacjami wyjściowymi. Zadbaj o to, aby każda oferta była sporządzona dla tych samych (stałych) parametrów – dopiero wówczas porównanie będzie miarodajne.

Pamiętaj również, aby podejmować próby negocjacji z bankiem w zakresie wybranej (najkorzystniejszej) oferty. Sprawdź dokładnie kilka razy warunki, wysokość oprocentowania, jaka jest całkowita kwota kredytu, sprawdź własne możliwości finansowe (weryfikacja własnych możliwości finansowych jest niezwykle ważna).

Sprawdzaj również wcześniej warunki rynkowe, ceny materiałów, kosztów budowlanych, remontu. Istotne są również elementy wyposażenia (ich koszt), termin rozpoczęcia prac budowlanych itd. Możesz skorzystać z ogólnodostępnych porównywarek lub samodzielnie zebrać i zestawić ze sobą uzyskane z rynku finansowego oferty kredytów na remont domu lub mieszkania.

Oferty kredytów gotówkowych na remont mieszkania

Poniżej przedstawię Ci wybrane oferty kredytów gotówkowych na remont mieszkania lub domu. Oferty te są aktualne na dzień opracowywania niniejszego poradnika (24 września 2024 r.). Wszystkie poniższe oferty sporządzone zostały na takich parametrach wyjściowych:

  • Przeznaczenie kredytu – kredyt na remont mieszkania;
  • Kwota kredytu – 95 000,00 złotych;
  • Liczba rat kredytu – 48 rat (4 lata);
  • Źródło dochodu potencjalnego kredytobiorcy – umowa o pracę na czas nieokreślony;
  • Miesięczne dochody na rękę – 9 500,00 złotych netto;
  • Suma miesięcznych wydatków na kredyty, czynsze, najem itd. – 2 000,00 złotych;
  • Czy potencjalny kredytobiorca ma opóźnienia w zapłacie innych (posiadanych już) instrumentów finansowych – nie;
  • Zdolność kredytowa potencjalnego kredytobiorcy – bardzo dobra w stosunku do zarobków (na poziomie 255 550,00 złotych).

Oferty przedstawione poniżej zostały zestawione przy użyciu naszego kalkulatora kredytowego.

Alior Bank – Pożyczka internetowa

  • Całkowita kwota kredytu – 115 434,72 złotych;
  • Prowizja – 0,00 %;
  • RRSO – 10,36 %;
  • Miesięczna rata – 2 404,89 złotych.

Velo Bank – Kredyt gotówkowy

  • Całkowita kwota kredytu – 117 523,68 złotych;
  • Prowizja – 0,00 %;
  • RRSO – 11,41 %;
  • Miesięczna rata – 2 448,41 złotych.

Raiffeisen Digital Bank- Pożyczka gotówkowa

  • Całkowita kwota kredytu – 121 700,64 złotych;
  • Prowizja – 0,00 %;
  • RRSO – 13,49 %;
  • Miesięczna rata – 2 535,43 złotych.

Citi Handlowy – Pożyczka gotówkowa online dla nowych klientów (oferta specjalna)

  • Całkowita kwota kredytu – 115 194,24 złotych;
  • Prowizja – 0,00 %;
  • RRSO – 10,24 %;
  • Miesięczna rata – 2 399,88 złotych.

BNP Paribas Bank Polska – Kredyt gotówkowy – Pierwsza pożyczka

  • Całkowita kwota kredytu – 117 082,08 złotych;
  • Prowizja – 0,00 %;
  • RRSO – 11,19 %;
  • Miesięczna rata – 2 439,21 złotych.

Kasa Stefczyka – Pożyczka konsolidacyjna FIT

  • Całkowita kwota kredytu – 117 634,08 złotych;
  • Prowizja – 0,00 %;
  • RRSO – 11,46 %;
  • Miesięczna rata – 2 450,71 złotych.

Bank Pekao – Pożyczka Ekspresowa

  • Całkowita kwota kredytu – 117 833,28 złotych;
  • Prowizja – 0,00 %;
  • RRSO – 11,56 %;
  • Miesięczna rata – 2 454,86 złotych.

Santander Consumer Bank – Oferta promocyjna z kodem 2024

  • Całkowita kwota kredytu – 117 833,28 złotych;
  • Prowizja – 0,00 %;
  • RRSO – 11,56 %;
  • Miesięczna rata – 2 454,86 złotych.

mBank – Kredyt gotówkowy z kodem BIEG

  • Całkowita kwota kredytu – 122 310,72 złotych;
  • Prowizja – 0,00 %;
  • RRSO – 13,79 %;
  • Miesięczna rata – 2 548,14 złotych.

Oferty kredytów hipotecznych na remont mieszkania

Poniżej przedstawię Ci wybrane oferty kredytów hipotecznych na remont mieszkania lub domu. Oferty te są aktualne na dzień opracowywania niniejszego poradnika – na dzień 24 września 2024 r. Wszystkie poniższe oferty sporządzone zostały na takich parametrach wyjściowych:

  • Przeznaczenie kredytu – kredyt na remont mieszkania lub domu;
  • Kwota kredytu – 95 000,00 złotych;
  • Liczba rat kredytu – 48 rat (4 lata);
  • Rodzaj oprocentowania – oprocentowanie stałe.

Oferty przedstawione poniżej zostały zestawione przy użyciu naszego kalkulatora kredytowego.

Velo Bank – VeloDom

  • Koszt kredytu – 13 687,85 złotych;
  • RRSO – 6,97 %;
  • Miesięczna rata – 2 264,33 złotych.

ING Bank Śląski – Kredyt hipoteczny na dom energooszczędny

  • Koszt kredytu – 13 971,42 złotych;
  • RRSO – 7,14 %;
  • Miesięczna rata – 2 253,80 złotych.

ING Bank Śląski – Słoneczna oferta – Łatwy start

  • Koszt kredytu – 14 351,26 złotych;
  • RRSO – 7,33 %;
  • Miesięczna rata – 2 261,69 złotych.

Santander Bank Polska – Kredyt mieszkaniowy

  • Koszt kredytu – 15 073,09 złotych;
  • RRSO – 7,70 %;
  • Miesięczna rata – 2 272,69 złotych.

Citi Handlowy – Kredyt mieszkaniowy

  • Koszt kredytu – 15 255,79 złotych;
  • RRSO – 7,76 %;
  • Miesięczna rata – 2 297,00 złotych.

Bank BPS – Kredyt mieszkaniowy Mój Dom

  • Koszt kredytu – 15 788,58 złotych;
  • RRSO – 8,03 %;
  • Miesięczna rata – 2 308,10 złotych.

Credit Agricole Kredyt mieszkaniowy – Prosto do domu

  • Koszt kredytu – 15 988,07 złotych;
  • RRSO – 8,15 %;
  • Miesięczna rata – 2 297,00 złotych.

PKO Bank Polski – Kredyt Własny Kąt Hipoteczny

  • Koszt kredytu – 16 158,76 złotych;
  • RRSO – 8,24 %;
  • Miesięczna rata – 2 300,54 złotych.

mBank – Mieszkanie na stałe – edycja 1

  • Koszt kredytu – 16 156,20 złotych;
  • RRSO – 8,25 %;
  • Miesięczna rata – 2 290,35 złotych.

Bank Millennium – Kredyt hipoteczny

  • Koszt kredytu – 16 234,27 złotych;
  • RRSO – 8,29 %;
  • Miesięczna rata – 2 296,55 złotych.

Jak wybrać najlepszy kredyt na remont mieszkania?

Warto jest, abyś na samym początku określił dokładny zakres prac (prace budowlane) i kosztów remontu. To właśnie one będą potem determinowały wybór kredytu adekwatnego do potrzeb. Pomocne będzie przygotowanie kosztorysu, nawet jeśli nie decydujesz się na kredyt hipoteczny.

Koszty materiałów i prac do wykonania można oszacować samodzielnie, albo zlecić to firmie, którą zatrudnimy do przeprowadzenia remontu. Kolejny krok to już wybór konkretnej oferty. Warto wcześniej zbadać swoją zdolność kredytową, co lepiej pozwoli oszacować możliwości co do uzyskania określonej kwoty.

Aby wybrać najlepszy kredyt na remont domu lub mieszkania warto jest sprawdzić poniższe kwestie:

  • Kwotę kredytu – zarówno maksymalną, jak i minimalną – przykładowo nie każdy remont można sfinansować kredytem hipotecznym, nawet jeśli zależy nam na maksymalnym wydłużeniu spłaty czy obniżeniu kosztów. Banki często wprowadzają ograniczenia w zakresie minimalnej kwoty, którą można uzyskać w ramach tego zobowiązania;
  • Okres kredytowania – trzeba tu znaleźć złoty środek, bo krótki okres spłaty przełoży się na niższe koszty, ale i na wysoką miesięczną ratę. Natomiast maksymalne wydłużenie okresu kredytowania spowoduje co prawda, że rata będzie niska, ale za to koszty wzrosną;
  • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) – znajomość tego parametru ułatwi szybkie porównanie kredytu;
  • Koszt całkowity kredytu – pamiętaj, aby był on możliwe najniższy;
  • Dodatkowe wymagania stawiane przez bank – liczbę wymaganych dokumentów, sposób złożenia wniosku – czy procedura realizowana jest online czy wymaga osobistej wizyty w banku, konieczność wykupienia ubezpieczenia kredytu itp.;
  • Opinie o danym banku, jakości obsługi klienta (szczególnie jakości obsługi po zaciągnięciu kredytu, czyli tzw. obsługa posprzedażowa);
  • Wysokość raty – pamiętaj o tym i dokładnie ustal swoje możliwości w skali miesiąca;
  • Dobra historia kredytowa – Twoja dobra historia kredytowa to szansa na lepsze warunki kredytowe;
  • Inne kredyty – postaraj się pozbyć innych kredytów.

Warto wiedzieć

  • Remont mieszkania można sfinansować zarówno kredytem gotówkowym, jak i kredytem hipotecznym lub pożyczką hipoteczną;
  • Zarówno przy kredycie gotówkowym, jak i hipotecznym do uzyskania finansowania konieczne jest posiadanie odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej oraz dobrej historii kredytowej. Wysoka zdolność kredytowa to możliwość uzyskania wysokiego kredytu;
  • Generalna wskazówka praktyczna – mniejszy remont obejmujący np. odświeżenie mieszkania lepiej sfinansować kredytem gotówkowym. Natomiast kredyt hipoteczny może sprawdzić się w razie większej inwestycji (wykończenie mieszkania czy generalny remont).

FAQ - najczęściej zadawane pytania

  1. Czy warto brać kredyt na remont mieszkania?

    Na tak postawione pytanie nie sposób jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi – kwestia tego czy warto zależy od indywidualnej sytuacji każdego z potencjalnych kredytobiorców. Jeżeli nie masz możliwości samodzielnie odłożyć pieniędzy na remont domu lub mieszkania – pamiętaj, że w przypadku mniejszego zakresu prac remontowych dobry rozwiązaniem jest ubieganie się o kredyt gotówkowy na remont mieszkania lub domu (większa kwota kredytu). W przypadku większego zakresu prac remontowych – sugerowanym jest wybór kredytu hipotecznego na remont domu lub mieszkania.

  2. Czy można dostać dofinansowanie na remont nieruchomości?

    Oczywiście, że tak. Na rynku istnieje szeroka oferta produktów finansowych, które pomogą Ci sfinansować remont nieruchomości. Do najpopularniejszych rozwiązań należą m.in.: kredyt gotówkowy na remont nieruchomości, kredyt hipoteczny na remont nieruchomości, pożyczka hipoteczna na remont nieruchomości (to, który z wariantów jest najlepszym rozwiązaniem zależy od indywidualnych ofert, konkretnych parametrów, czasu, historii kredytowej itd. Ocena najlepszego rozwiązania zawsze finalnie należeć będzie właśnie do Ciebie).

  3. Kto może wnioskować o kredyt na remont mieszkania?

    O kredyt na remont domu lub mieszkania może wnioskować każda osoba, która spełnia wymagania banku lub instytucji finansowej udzielającej takiego kredytu. Dodatkowo warto jest zwrócić uwagę na kwestię historii kredytowej. Dobrze jest, aby potencjalny kredytobiorca dysponował wymaganymi przez większość banków dokumentami (zaświadczenie o dochodach itd.).

Oceń artykuł
5

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments