Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Kredyty gotówkowe

Kredyt gotówkowy 200 tys. zł – kto oferuje?

Kto oferuje kredyt gotówkowy 200 tys. zł? Czy do pożyczenia tak wysokiej kwoty musisz mieć zdolność kredytową? Jak krok po kroku otrzymać kredyt gotówkowy? Wszystkiego i jeszcze więcej dowiesz się z tego tekstu.

Jeszcze rok temu żyliśmy w innym świecie. Wtedy cała na biało wjechała Rada Polityki Pieniężnej i zaczęła podnosić stopy procentowe. Główna stopa procentowa banku centralnego wzrosła z 0,1% we wrześniu 2021 roku do 6,75% we wrześniu 2022. Podstawowa stopa oprocentowania kredytów WIBOR 3M skoczyła z 0,23% do 7,21%. Jak to wpłynęło na rynek kredytów konsumenckich?

Według danych Biura Informacji Kredytowej (BIK) w sierpniu 2022 roku udzielono o 4,3% mniej kredytów gotówkowych niż w sierpniu 2021 roku, a ich wartość spadła o 6,5%. Jednak w przypadku kredytów ratalnych sprzedaż od stycznia do sierpnia 2022 roku wzrosła aż o 32,1% ilościowo i o 3% w ujęciu kwotowym.

Na co Polacy biorą kredyty gotówkowe?

Kredyty gotówkowe i pożyczki łatają domowe budżety. Przeprowadziliśmy badanie, z którego wynika, że jedynie 7% Polaków uważa, że obecna sytuacja gospodarcza nie wpływa na kondycję ich domowego budżetu.

W związku z tym 36% osób, które zaciągnęły lub planują zaciągnąć pożyczkę albo kredyt gotówkowy zadeklarowało, że pozyskane w ten sposób pieniądze przeznaczy na bieżące wydatki. Chodzi tu przede wszystkim o zakup żywności, paliwa, bieżące opłaty za energię lub szkołę.

Czy kredyt 200 tys. to już kredy hipoteczny?

Całkowita kwota kredytu hipotecznego może być znacznie wyższa niż całkowita kwota kredytu gotówkowego. Jednak kredyt hipoteczny jest brany na konkretną. Kredyt konsumencki to zobowiązanie zaciągnięte na potrzeby własne i dowolny cel. Kwota kredytu o wysokości 200 tys. nie oznacza, że to automatycznie jest kredyt hipoteczny.

Oczywiście są tacy, którzy nie zaciągają kredytu hipotecznego. Wystarcza im całkowita kwota kredytu gotówkowego, aby zrealizować budowę nieruchomości. Kredyty hipoteczne zwykle wiążą się też z większą ilością procedur niż kredyt gotówkowy.

WIBOR (ang. Warsaw Interbank Offered Rate) – referencyjna wysokość oprocentowania kredytów i depozytów na rynku międzybankowym w Warszawie, czyli na polskim rynku międzybankowym. Określany jest na 1 dzień, 1 tydzień, 1, 3, 6 miesięcy lub 1 rok według mechanizmów podobnych do wskaźników stosowanych dla strefy euro w Londynie. W najprostszym rozumieniu WIBOR jest stopą procentową po jakiej banki udzielają sobie pożyczek. Stawka ustala jest każdego dnia roboczego o godzinie 11:00, a proces jej wyznaczania nazywany jest fixingiem.

Kredyt gotówkowy 200 tys. zł – czym jest?

Kredyt gotówkowy to kredyt udzielany w gotówce przez instytucje finansowe, zazwyczaj na dowolny cel konsumpcyjny. Tego rodzaju pożyczki są udzielane w postaci środków pieniężnych (bez względu na to czy wypłacane są w sposób fizyczny, czy przekazywane na rachunek bankowy). Całkowity koszt kredytu uwzględnia nie tylko, jaka jest całkowita kwota kredytu, ale także inne parametry, np. kwota kredytu powiększona o prowizję banku.

Procedury udzielania kredytów bankowych w Polsce szczegółowo opisuje w Prawo bankowe i Ustawia o kredycie konsumenckim. Banki i inne instytucje finansowe muszą przestrzegać tych zapisów. Podobnie rzecz ma się z kredytobiorcami, którzy także powinni stosować się do obowiązującego prawa.

Kredyt konsumpcyjny adresowany jest do osób fizycznych poszukujących szybkiego sposobu na sfinansowanie dowolnego celu. Środki pochodzące z kredytu nie mogą zostać jednak przeznaczone na zaspokojenie potrzeb związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej lub zawodowej. I tak osoba prowadząca działalność gospodarczą, może zaciągnąć kredyt konsumpcyjny na remont swojego mieszkania, ale nie może wykorzystać go na modernizację swojego biura czy zakup środków obrotowych w swojej firmie.

Bartłomiej Borucki, ekspert rankomat.pl

 

Zalety kredytów gotówkowych:

 • Dowolność wydawania środków – nie ma potrzeby informowania kredytodawcy o celu, na jaki zostanie spożytkowany kredyt.
 • Uproszczony proces sprawdzania zdolności kredytowej potencjalnego kredytobiorcy – tu też wiele zależy od kwoty, którą masz zamiar pożyczyć.
 • Decyzja i przekazanie środków są względnie szybkie – pieniądze możesz dostać nawet w dniu złożenia wniosku.
 • Często nie jest wymagane zabezpieczenie (czasem jednak potrzebny jest żyrant).
 • Bogata oferta kredytów tego typu na rynku – możesz także skorzystać z rankingu kredytów gotówkowych, który pozwoli Ci nie tylko zorientować się w sytuacji, ale także sporo zaoszczędzić.
 • Kredyt gotówkowy bardzo łatwo weźmiesz online.

Czy do pożyczenia 200 tys. zł trzeba mieć zdolność kredytową?

Tak, aby pożyczyć 200 tys. zł musisz mieć zdolność kredytową. Piszemy tu o kredycie gotówkowym, ale na wysoką kwotę. Niektórzy biorą kredyt hipoteczny o takiej wysokości. Na pewno wiesz, że, aby dostać kredyt hipoteczny bank szczegółowo sprawdza zdolność kredytową.

Nie inaczej jest w przypadku kredytu gotówkowego. Dodatkowo, przed ubieganiem się o pożyczkę gotówkową zachęcamy do obliczenia, jak dużo możesz pożyczyć.

Zdolność kredytowa – to parametr, który określa Twój maksymalny limit kredytowy. Zdolność kredytowa to możliwość spłaty zadłużenia przed osobę wnioskującą o kredyt. Określa prawdopodobieństwo, z jakim będziesz w stanie wywiązać się z zaciągniętego zobowiązania, spłacać raty w terminie. Pod uwagę brane są takie aspekty jak wysokość, źródła i cykliczność osiąganych dochodów, aktualne obciążenia finansowe, koszty utrzymania gospodarstwa domowego, dotychczasowa historia kredytowa, rodzaj i wysokość kredytu czy dodatkowe zabezpieczenia.

Gdzie mogę wziąć 200 tys. zł kredytu gotówkowego?

Kredyt gotówkowy na 200 tys. zł to znaczna kwota. Co oznacza, że biorąc taką pożyczkę gotówkową istotnie wpływasz na swój domowy budżet. Co w związku z tym? Zachęcamy do dokładnej analizy ofert banków przed podpisaniem umowy kredytowej. Przyda się też kalkulator kredytu gotówkowego.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) – wartość, która odzwierciedla koszt kredytu w ujęciu rocznym. Wskaźnik RRSO pozwala więc np. na szybkie porównanie kosztów kredytów o tych samych parametrach.

Przygotowaliśmy zestawienie ofert kredytowych wybranych banków. Są to przykłady reprezentatywne i nie stanowią oferty handlowej. Ostateczne warunki kredytowania zależą od Twojej sytuacji finansowej. Na pewno jednak dobrze jest poznać tego typu ofertę kredytu gotówkowego, co pomoże podjąć decyzję.

Zestawiamy następujące parametry: całkowita kwota kredytu, prowizja, Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO), wysokość raty miesięcznej, wymagane dokumenty.

Obliczenia wykonane w oparciu o następujące dane:

 • wnioskowana kwota kredytu: 200 tys. zł,
 • okres kredytowania: 72 miesięczne raty (6 lat),
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): zależna od konkretnego banku,
 • oprocentowanie kredytu gotówkowego: zależne od banku.

 

Bank (Nazwa produktu)Całkowita kwota kredytuProwizjaRzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO)Miesięczna rataWymagane dokumenty
Bank Pekao SA (Pożyczka Konsolidacyjna)283 398,48 zł0,00%12,96%3 936,09 złdowód osobisty, dokumenty potwierdzające wysokość i źródło dochodu (np. oświadczenie o dochodach + historia rachunku z wpływami lub zaświadczenie o zatrudnieniu)
Getin Bank (Kredyt gotówkowy)285 205,68 zł0,00%13,23%3 961,19 złdowód osobisty, dokument potwierdzający wysokość i źródło dochodu
Alior Bank (Pożyczka internetowa)287 005,68 zł0,00%13,50%3 986,19 złdowód osobisty, zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach, adres e-mail, numer telefonu, numer konta bankowego
Bank Pekao SA (Pożyczka Ekspresowa)288 991,44 zł0,00%13,79%4 013,77 złdowód osobisty, dokumenty potwierdzające wysokość i źródło dochodu (np. oświadczenie o dochodach + historia rachunku z wpływami lub zaświadczenie o zatrudnieniu)
Santander Bank Polska (Kredyt gotówkowy)293 342,40 zł9,99%14,44%4 074,20 złdowód osobisty, dokumenty poświadczające uzyskiwanie dochodu
Kasa Stefczyka (Pożyczka gotówkowa)327 137,04 zł9,00%19,37%4 543,57 złdowód osobisty, dokument potwierdzający wysokość dochodów (oświadczenie plus wyciągi z konta z wpływem wynagrodzenia, zaświadczenie od pracodawcy)

 

Czy pożyczę 200 tys. zł poza bankiem?

Oprócz kredytów gotówkowych w Polsce funkcjonują pozabankowe pożyczki gotówkowe. Zwykle pożyczki gotówkowe wziąć łatwiej niż kredyt konsumencki. Wiąże się to jednak z tym, że poza bankiem nie pożyczysz 200 tys. zł. Chyba, że masz hojnych znajomych lub babcię, która zrobi dla Ciebie wszystko – nawet znajdzie skarpetę, w której trzyma gotówkę.

Jak wysoka może być pożyczka gotówkowa?

Ale wróćmy do firm pożyczkowych i sprawdźmy, jak wysoka może być pożyczka gotówkowa. Ile można pożyczyć poza bankiem? Nawet 60 tys. zł, ale znaleźliśmy tylko jedną firmę – Smartney – która oferuje tak wysoką pożyczkę (do 96 miesięcy). Najczęściej firmy pożyczkowe pożyczają maksymalnie 20 tys. zł – przy czym całkowity koszt pożyczki jest wyższy o oprocentowanie i RRSO.

Wiele firm chwil

ówkowych pożycza nie więcej niż 5 tys. zł. To w przypadku, kiedy masz na spłatę 30 dni. Zwykle też pierwsza całkowita kwota pożyczki dla nowych klientów jest znacznie niższa. Następnie wzrasta wraz z budowaniem pozytywnej historii spłaty w danej firmie.

Pamiętaj też, że pożyczka gotówkowa to zwykle droższy produkt niż kredyt gotówkowy. Najłatwiej sprawdzisz to porównując całkowity koszt kredytu i całkowity koszt pożyczki.

Jakie dokumenty są potrzebne do kredytu na 200 tys. Zł?

Oferty kredytu gotówkowego są różnorodne. Mają jednak wspólny mianownik. W większości przypadków banki wymagają podobnych dokumentów, które są potrzebne przy składaniu wniosku kredytowego. A jeszcze wcześniej do analizy zdolności kredytowej.

Poniższa tabela zestawia dokumenty, które są najczęściej wymagane przez bank przy wnioskowaniu o kredyt konsumencki.

 

Umowa o pracę, zlecenie, dziełoWłasna działalność gospodarczaEmerytura
zaświadczenie o zatrudnieniu i wynagrodzeniu

PIT za ostatni rok

wyciąg z rachunku bankowego za wymagany okres
książka przychodów i rozchodów lub inne podsumowanie zysków i strat przedsiębiorstwa

roczne zeznanie podatkowe

wyciąg z rachunku bankowego za wymagany okres
wyciąg z konta bankowego, który będzie stanowił potwierdzenie wpływu emerytury na rachunek

ostatni odcinek emerytury

decyzja o przyznaniu emerytury

 

Pamiętaj, że nie wszystkie banki wymagają zaświadczenia o dochodach potwierdzonego przez pracodawcę. Coraz częściej wystarczy jedynie oświadczenie o dochodach złożone przez potencjalnego kredytobiorcę. W dokumencie tym po prostu musisz potwierdzić swoim podpisem, że rzeczywiście posiadasz dochody, które zadeklarowałeś we wniosku kredytowym.

Kto może ubiegać się o kredyt gotówkowy?

O kredyt gotówkowy może ubiegać się każda osoba, która spełnia poniższe warunki:

 • jest pełnoletnia,
 • posiada pełną zdolność do czynności prawnych,
 • posiada odpowiednią zdolność kredytową,
 • pozytywnie przejdzie kontrolę w bazach takich jak np. BIK,
 • posiada stałe źródło dochodu,
 • złoży wniosek o kredyt gotówkowy w wybranym banku,
 • dostarczy do banku komplet wymaganych dokumentów.

Jak krok po kroku otrzymać kredyt gotówkowy?

Tylko 7 kroków dzieli Cię od kredytu gotówkowego. Oto one:

 1. Określ cechy kredytu.

To ważny krok, w którym wybierasz, jakie parametry ma mieć kredyt gotówkowy – jak dużo chcesz pożyczyć, na ile rat rozłożyć spłatę, jak wysoką ratę miesięczną możesz płacić, aby Twój domowy budżet był wciąż zbilansowany. Oferty kredytów gotówkowych są naprawdę różnorodne i znajdziesz coś idealnego dla siebie.

 1. Skorzystaj z porównywarki kredytów gotówkowych Rankomat.

Po co męczyć się samemu, kiedy zestawienie kredytów gotówkowych masz w jednym miejscu? Skorzystaj z naszego kalkulatora kredytów gotówkowych i podaj potrzebne dane, a w rezultacie otrzymasz stworzony z myślą o Tobie ranking.

 1. Wybierz ofertę i złóż wniosek.

Wybrałeś ofertę, w której całkowity koszt kredytu odpowiada Twoim możliwościom? Świetnie! Czas na złożenie wniosku. Możesz to zrobić bez wychodzenia z domu, a jeśli lubisz spacery, udaj się do placówki banku. Wybierając składanie wniosku w oddziale banku możesz wcześniej go wydrukować i uzupełnić dane. To przyspieszy proces.

 1. Potwierdź tożsamość i daj bankowi czas na analizę Twojej sytuacji finansowej.

W przypadku kredytów online możesz potwierdzić swoją tożsamość za pomocą przelewu weryfikacyjnego, wideo rozmowy z konsultantem lub selfie. Twoją tożsamość może potwierdzić także kurier, który dostarczy Ci umowę kredytu lub pracownik banku, z którym spotkasz się osobiście w placówce. Po tym bank rozpocznie weryfikację Twojej sytuacji finansowej.

 1. Decyzja kredytowa.

Wspominaliśmy, że banki mają szeroką ofertę kredytową. Za ilością idzie także jakość. Dziś nawet najtańszy kredyt gotówkowy weźmiesz bardzo szybko. Banki mają dostęp do narzędzi błyskawicznie analizujących Twoją sytuację finansową. Jednym z nich jest Biuro Informacji Kredytowej (BIK).

 1. Umowa.

To już prawie ostatni krok. Sprawdź dokładnie umowę przygotowaną przez bank. Każdy może popełnić błąd. Zachęcamy do szczególnego skupienia się na danych osobowych. Wszystko w porządku? Całkowity koszt kredytu jest taki, jaki miał być? Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania nie zmieniła się? To wciąż najtańszy kredyt gotówkowy? Świetnie! Możesz podpisać umowę kredytową.

 1. Odbierz pieniądze.

To chyba najprzyjemniejszy krok. Bank najczęściej przelewa środki na Twój rachunek osobisty. Gotówkę możesz też odebrać w placówce, w kasie. Wszystko zależy od Twojej wygody.

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego – służy zabezpieczeniu interesów banku oraz samego kredytobiorcy i jego rodziny. Ubezpieczenie kredytu gotówkowego stosuje się na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń losowych związanych z pogorszeniem sytuacji finansowej np. w wyniku utraty pracy lub z pogorszeniem stanu zdrowia, a w najgorszym wypadku śmierci.

Przy jakich zarobkach mogę ubiegać się o kredyt gotówkowy 200 tys. zł?

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy? To pytanie często zadają sobie potencjalni kredytobiorcy. Kredyt gotówkowy możesz otrzymać, kiedy zarabiasz na tyle dużo, by móc sobie z łatwością poradzić z bieżącymi wydatkami oraz comiesięczną ratą kredytu. Dla banku ważne jest zatem nie tylko to, ile zarabiasz, ale również, ile wydajesz.

W przypadku kredytu gotówkowego, banki co do zasady nie przeglądają szczegółowo wydatków klientów, lecz bazują na uśrednionych danych udostępnianych przez GUS. Na potrzeby liczenia zdolności kredytowej przyjmują, że w gospodarstwach jednoosobowych wynoszą one około 1000-1300 zł miesięcznie, a każdy kolejny domownik podnosi ich wysokość o około 800-1000 zł.

Zarobki o wysokości co najmniej 7000 zł netto pozwalają na staranie się o kredyt gotówkowy na 200 tys. zł – pod warunkiem braku innych zobowiązań finansowych. Mówimy tu też o jednoosobowym gospodarstwie. W przypadku rodziny z dziećmi oboje rodzice powinni zarabiać co najmniej wyżej wymienioną kwotę.

Ile trzeba oddać biorąc kredyt na 200 tys. Zł?

Rata kredytu gotówkowego na 200 tys. zł może wynosić od 3900 zł do ponad 4500 zł. Oczywiście kredyt gotówkowy w różnych bankach będzie się różnił poszczególnymi parametrami, np. na wysokość rat wpływa oprocentowanie kredytu, ale też roczna stopa oprocentowania. Wiele też zależy od zdolności kredytowej klienta.

Można zatem oszacować, że całkowity koszt kredytu będzie oscylował w przedziale od 283 tys. zł do 327 tys. Zł. Mówimy tu o sytuacji, kiedy kredyt jest rozłożony na 72 miesięczne raty.

Ile kosztuje kredyt na 200 tys. zł?

Najtańszy kredyt gotówkowy, który chcesz zaciągnąć na 6 lat, może kosztować ok. 83 tys. zł. Ale są banki, w których zapłacisz nawet 127 tys. zł dodatkowych kosztów. Całkowity koszt kredytu to powinna być jedna z wytycznych przy wyborze banku.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kredytu gotówkowego?

Przy wyborze kredytu gotówkowego zwróć uwagę przede wszystkim na:

 • całkowity koszt kredytu,
 • oprocentowanie, prowizję oraz jaka jest Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania,
 • konieczność skorzystania z dodatkowych produktów, np. konta osobistego, ubezpieczenia,
 • wysokość miesięcznej raty.

Jaki powinien być najlepszy kredyt gotówkowy?

Najlepszy kredyt gotówkowy to taki, który w jak najwyższym stopniu spełnia Twoje oczekiwania. Dla niektórych najtańszy kredyt gotówkowy jest najlepszy. Według nas najlepszy kredyt konsumencki powinien cechować się tymi parametrami:

 • Cena całościowa produktu – najlepiej możliwie niska.
 • Rata zobowiązania – atrakcyjna w zestawieniu z kwotą kredytu.
 • Brak obowiązku wykupienia produktów dodatkowych.
 • Możliwie mała liczba formalności.
 • Elastyczna forma wnioskowania i zawarcia umowy.
 • Korzystne ogólne warunki ubezpieczenia.
 • Dostępność dla jak największej grupy klientów.
 • Długi okres spłaty.
 • Wysoką kwotą dostępnego limitu kredytowego.

Kredyt gotówkowy 200 tys. zł – co jeszcze warto wiedzieć?

Dziś możesz wziąć kredyt gotówkowy bardzo szybko, a po podpisaniu umowy kredytowej środki nawet tego samego dnia trafią na Twój rachunek bankowy.

Każdy, kto chce wziąć kredyt gotówkowy powinien skorzystać z dodatkowych narzędzi. Jednym z nich jest kalkulator kredytu gotówkowego. Kalkulator w oparciu o parametry zdolności kredytowej klienta pozwala sprawdzić ostateczne warunki kredytowania, ustalić, jaka jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania, całkowity koszt kredytu itd.

Kredytem gotówkowym możesz łatać swój domowy budżet, ale pamiętaj o tym, żeby średni miesięczny koszt pożyczki nie był zanadto odczuwalny dla Twoich finansów. Alternatywą dla kredytu może być też pożyczka gotówkowa, ale sprawdź dokładnie jej koszty. Całkowita kwota pożyczki może przekraczać Twój budżet.

Ostateczne warunki kredytowania zależą od Twojej sytuacji finansowej. Dlatego całkowita kwota kredytu może się różnić w przypadku różnych klientów.

Warto wiedzieć

 1. Kredyt gotówkowy to kredyt udzielany w gotówce przez instytucje finansowe, zazwyczaj na dowolny cel konsumpcyjny.
 2. Kredyty gotówkowe i pożyczki łatają domowe budżety Polaków. Chociaż według danych Biura Informacji Kredytowej (BIK) w sierpniu 2022 roku udzielono o 4,3% mniej kredytów gotówkowych niż w sierpniu 2021 roku, a ich wartość spadła o 6,5%.
 3. WIBOR (ang. Warsaw Interbank Offered Rate) – referencyjna wysokość oprocentowania kredytów i depozytów na rynku międzybankowym w Warszawie, czyli na polskim rynku międzybankowym.
 4. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) – wartość, która odzwierciedla koszt kredytu w ujęciu rocznym.
 5. Aby pożyczyć 200 tys. zł musisz mieć zdolność kredytową – w tym przypadku bank przeprowadzi dokładną analizę Twojej sytuacji finansowej.
 6. Zamiast kredytu gotówkowego możesz wziąć pożyczkę gotówkową, ale sprawdź wcześniej, jaki będzie całkowity koszt pożyczki i ogólne warunki ubezpieczenia.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 1. Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt na 200 tys.? 

  Żeby dostać kredyt na 200 tys. trzeba zarabiać tyle, żeby móc spłacać ratę kredytu bez uszczerbku na domowym budżecie. Rata kredytu nie powinna przekraczać 50-60% zarobków. Przy jednoosobowym gospodarstwie domowym takie zarobki powinny oscylować w granicy 7000 zł netto. Ważna jest także Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, która określa ostateczne warunki kredytowania.

 2. Ile się spłaca 200 tys. kredytu? 

  Wszystko zależy od tego, na ile rat rozłożysz zobowiązanie. Okres spłaty kredytu gotówkowego może wynosić nawet 10 lat. Nasze obliczenia wykonaliśmy przy kredycie rozłożonym na 72 miesięczne raty, czyli na 6 lat. Spłatę 200 tys. zł kredytu możesz rozłożyć nawet na 12 miesięcy, ale wtedy rata będzie wynosić ponad 17 tys. zł. 

 3. Gdzie pożyczyć 200 tys.? 

  Jeśli chcesz pożyczyć 200 tys. w formie kredytu zrobisz to jedynie w którymś z banków komercyjnych lub w SKOK-u. Kredyt gotówkowy to produkt, który oferować mogą jedynie banki lub instytucje, którym takiej zgody udzieliła Komisja Nadzoru Finansowego (np. kasy oszczędnościowo-kredytowe).

 4. Ile mogę dostać kredytu gotówkowego? 

  Kwota kredytu gotówkowego może wynosić maksymalnie 255 550 zł (taki limit nakłada Ustawa o kredycie konsumenckim), przy czym same banki najczęściej stosują górny limit na poziomie 150 tys. lub 200 tys. zł. 

 5. Jak sprawdzić, czy mam zdolność kredytową? 

  Jest kilka sposobów, aby sprawdzić zdolność kredytową. Możesz zlecić w placówce banku analizę Twojej sytuacji finansowej lub zrobić to podczas telefonicznej rozmowy z konsultantem banku. My rekomendujemy kalkulator zdolności kredytowej Rankomatu. Tu online obliczysz w 2 minuty, na jaką maksymalną kwotę kredytu możesz liczyć. 

Oceń artykuł
5

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments