Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Kredyty

Kredyt na remont domu – jaki najlepszy?

W zależności od zakresu planowanych zmian, remont domu można sfinansować najczęściej limitem karty kredytowej, debetem na koncie, kredytem gotówkowym oraz pożyczką lub kredytem hipotecznym. Sprawdź, czym charakteryzuje się każde z tych rozwiązań, ile kosztuje remont domu w 2023 r. oraz czy warto nadpłacać kredyt na remont domu.

Remont domu jest przedsięwzięciem wymagających zazwyczaj bardzo wysokich nakładów finansowych. Z tego powodu często pojawia się pytanie, jak pozyskać pieniądze na taki cel. To szczególnie ważne w sytuacji, kiedy odsuwanie remontu w czasie powoduje pogorszanie się stanu technicznego nieruchomości i prowadzi do jeszcze większych kosztów. Zobacz, w jaki sposób możesz sfinansować remont, a co za tym idzie inwestycję we własny dom.

Ile kosztuje remont domu?

Ostateczny koszt związany z remontem domu zależy od wielu czynników, więc nie ma jednoznacznej odpowiedzi na tak zadanie pytanie. Planując takie przedsięwzięcie trzeba wziąć pod uwagę m.in. powierzchnię objętą remontem lub modernizacją, zakres planowanych zmian, jakość wykorzystanych materiałów i koszty robocizny. Ostatni element zależny jest o lokalizacji nieruchomości – stawki ekip remontowych w dużych miastach są z reguły wyższe niż w miejscowościach położonych z dala od aglomeracji.

Idąc tym tropem koszt remontu domu może zamknąć się zarówno w kwocie zarówno kilku, jak i kilkuset tysięcy złotych. Zgodnie z danymi serwisu ladnydom.pl na skutek inflacji i wojny z wschodnią granicą koszty remontu domu w 2023 roku za 1 m2 wzrosły do około 5.000 zł. W poprzednim roku koszt ten wynosił od 2.600 zł do 3.700 zł. Ostateczny wydatek będzie jednak zależeć od jakości wykorzystanych materiałów oraz możliwości wykonania określonych prac we własnym zakresie.

Kredyt na remont, czyli jaki?

Kredyt na remont mieszkania lub domu to kredyt celowy – pożyczasz pieniądze od banku w celu wykonania remontu nieruchomości. W założeniu przeprowadzenie remontu powinno podnieść wartość nieruchomości lub przynajmniej zapobiec jej utracie. W tym kontekście kredyt na remont można traktować jako kredyt inwestycyjny.

Nawet jeśli nie traktujesz mieszkania czy domu w kategoriach inwestycji, która powinna przynieść określny zwrot w przyszłości, to wartość Twojego majątku po remoncie lub modernizacji powinna wzrosnąć. Dlatego część banków traktuje kredyty hipoteczne na remont jako mniej ryzykowne niż kredyty gotówkowe i są gotowe zaoferować je swoim klientom taniej.

Wybór kredytu na remont zależy zarówno od Twojej zdolności kredytowej, jak i planowanego zakresu prac. Drobne zmiany polegające np. na pomalowaniu ścian i wymianie paneli można sfinansować zaciągając kredyt gotówkowy, skorzystać z debetu na koncie albo z limitu karty kredytowej. Poważniejsze prace związane np. z wymianą instalacji elektrycznej, wyburzaniem ścian czy wymianą wszystkich drzwi i okien, trzeba zazwyczaj sfinansować za pomocą kredytu hipotecznego lub pożyczki hipotecznej.

Kto może otrzymać kredyt na remont domu?

O kredyt ne remont domu może wnioskować każda pełnoletnia osoba posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych oraz odpowiednią zdolność kredytową. Oznacza to, że w trakcie rozpatrywania wniosku kredytowego bank zweryfikuje przede wszystkim:

 • Twoją tożsamość,
 • wysokość, jakość i częstotliwość osiąganych dochodów,
 • koszty stałe wynikające np. z konieczności utrzymania gospodarstwa domowego, samochodu oraz obciążenia generowane przez spłacane kredyty i pożyczki.

W ramach tzw. oceny jakościowej bank zweryfikuje m.in. Twoje wykształcenie, stan cywilny, status mieszkaniowy, wykonywany zawód czy liczbę osób na utrzymaniu. Analitycy kredytowi sprawdzą również Twoją historię kredytową zarejestrowaną przez Biuro Informacji Kredytowej (BIK). Problemy ze spłatą dotychczasowych zobowiązań mogą utrudnić, a nawet uniemożliwić, zaciągnięcie kolejnego kredytu.

Jakie dokumenty potrzebne są do kredytu na remont domu?

Zaciągnięcie kredytu remont domu, bez względu na jego rodzaj, wymaga poddania się analizie zdolności kredytowej. W toku oceny weryfikowana jest Twoja tożsamość, wydolność finansowa, a w określonych sytuacjach także jakość potencjalnych zabezpieczeń kredytu (kredyt hipoteczny, pożyczka hipoteczna). Dokumentem pozwalającym potwierdzić tożsamość jest najczęściej ważny dowód osobisty. Weryfikacja osiąganych przez Ciebie dochodów odbywa się na podstawie m.in.:

 • weryfikacji historii konta osobistego – tylko w sytuacji, kiedy wnioskujesz o kredyt w banku, który prowadzi Twój główny rachunek ROR,
 • zaświadczenia o zatrudnieniu i dochodach – wystawiane przez pracodawcę na wzorze własnym lub druku bankowym,
 • wyciągu z konta osobistego za wskazany okres – najczęściej 3 ostatnie miesiące,
 • deklaracji podatkowej PIT z potwierdzeniem złożenia w urzędzie skarbowym – za ostatni rok lub dwa lata podatkowe.

Większe wymagania w zakresie oczekiwanych dokumentów towarzyszą zaciągnięciu kredytu z zabezpieczeniem rzeczowym. Mowa tu przede wszystkim o kredycie hipotecznym i pożyczce hipotecznej. W takiej sytuacji konieczne jest przedstawienie dodatkowych dokumentów pozwalających ocenić wartość zabezpieczenia. Szczegółową listę oczekiwań banków opisaliśmy w poradniku: Jakie dokumenty są niezbędne do uzyskania kredytu hipotecznego?

Jaki kredyt na remont opłaca się najbardziej?

Jak wspomnieliśmy rodzaj kredytu, którego potrzebujesz na remont domu zależy od skali planowanych prac i ich przewidywanego kosztu. Przed wyborem kredytu policz dokładnie wszystkie wydatki, jakie poniesiesz w związku z realizacją swojej wizji. Zaliczamy do nich przede wszystkim:

 • koszty materiałów,
 • wynagrodzenie za usługi fachowców,
 • koszty przygotowania i sprzątania terenu,
 • konieczność wynajęcia lokalu zastępczego,
 • transport materiałów.

Przygotuj się też na nieoczekiwane wydatki, które prawdopodobnie zwiększą planowane koszty remontu. Rzadko zdarza się, aby ostateczny wydatek związany z takim przedsięwzięciem odpowiadał kwocie wykazanie w przygotowanym kosztorysie. Zwiększ potrzebą kwotę o około 10-15% sumy wydatków. Rzetelna analiza kosztów pozwoli Ci dokładniej oszacować, jaka powinna być całkowita kwota kredytu, która pozwoli w całości sfinansować remont domu.

Kiedy warto pomyśleć o debecie na koncie lub karci kredytowej?

Nie zawsze jest sens zaciągania kredytu na remont, kiedy planowany koszt takiego przedsięwzięcia szacowany jest na kilka tysięcy złotych. Możliwe, że taką potrzebę możesz sfinansować z oszczędności lub wykorzystać produkt bankowy, z którego już korzystasz. Mowa tu o zobowiązaniach o charakterze limitowym takich jak:

Zaletą tych rozwiązań jest możliwość zaciągnięcia kredytu bez konieczności składania odrębnego wniosku i poddawania się każdorazowo analizie zdolności kredytowej. Zobowiązania można zaciągać do kwoty przyznanego przez limitu. W zależności od Twojej sytuacji finansowej oraz oferty konkretnego banku, limit ten może wynosić od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Z reguły jest to jednak kilka tysięcy złotych.

W przypadku karty kredytowej spłacając całość wykorzystanego limitu w odpowiednim terminie możesz uniknąć konieczności zapłaty odsetek od zaciągniętego zobowiązania. Jest to możliwe dzięki okresowi bezodsetkowemu (ang. grace period). Działanie tego mechanizmu opisaliśmy dokładnie w poradniku: Co to jest okres bezodsetkowy na karcie kredytowej?

Korzystając karty kredytowej lub z debetu na koncie warto pamiętać, że zobowiązanie trzeba spłacić dużo wcześniej niż w przypadku kredytu gotówkowego, nie wspominając nawet o kredycie hipotecznym. Debet na koncie najczęściej należy uregulować w terminie 30 dni.

Natomiast zadłużenie na karcie kredytowej można spłacić całkowicie w okresie bezodsetkowym (w zależności od karty wynosi on 50-60 dni) lub dokonać spłaty minimalnej (około 5% od wykorzystanego limitu), a spłątę pozostałego zadłużenia przenieść na kolejny okres. Część banków pozwala również rozłożyć spłatę wykorzystanego limitu karty kredytowej na raty.

W wyborze odpowiedniej oferty może być pomocy ranking kart kredytowych online. Zestawienie to pozwala w szybki i wygodny sposób porównać propozycje konkretnych banków pod kątem takich parametrów, jak:

 • opłata za prowadzenie karty,
 • długość okresu bezodsetkowego,
 • oprocentowanie zmienne lub stałe,
 • rzeczywista roczna stopa oprocentowania,
 • możliwość zdobycia dodatkowej premii w promocji powiązanej z założeniem karty.

Kredyt gotówkowy na remont mieszkania – czy warto?

Kredyt gotówkowy na remont jest dobrym rozwiązaniem, kiedy potrzebujesz większej kwoty, a spłatę zadłużenia chcesz rozłożyć na dłuższy okres. Wydłużenie okresu spłaty zobowiązania powoduje obniżenie wysokości miesięcznej raty, co pozytywnie przekłada się na płynność domowego budżetu. Pamiętaj jednak, że kredyt gotówkowy spłacany dłużej będzie kosztować więcej, ponieważ odsetki od pożyczonego kapitału będą naliczane w przez więcej miesięcy lub lat.

Kredyt gotówkowy jest optymalnym rozwiązaniem, kiedy potrzebujesz kwoty tak wysokiej, aby była ona dla Ciebie trudna do odłożenia, ale jednocześnie tak niskiej, aby kredyt hipoteczny nie był opłacalnym rozwiązaniem. Wiele banków udzieli Ci finansowania tego typu nie pytając na co zamierzasz go przeznaczyć. Dzięki temu kredyt gotówkowy możesz bez przeszkód przeznaczyć na remont domu lub mieszkania. Do tego nie ma konieczności dokumentowania poniesionych wydatków i przesyłania do banku faktur i paragonów.

Kredyt gotówkowy może być dobrym sposobem na dopasowanie warunków finansowania do Twoich potrzeb. Wynika to m.in. z szerokiego zakresu kwot zobowiązania (niektóre banki oferują kredyt gotówkowy na kwotę od 1.000 zł do ponad 200.000 zł), zróżnicowanego okresu spłaty (nawet 120 miesięcy) oraz uproszczonych procedur oceny wniosku. Przy kwotach rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych warto jednak sprawdzić czy korzystniejszym wyborem nie będzie kredyt hipoteczny na remont domu.

Kredyty gotówkowe oferowane są przez niemal wszystkie banki uniwersalne działające na polskim rynku, dlatego wybór odpowiedniej propozycji może być czasochłonny. W takiej sytuacji warto skorzystać z rankingu kredytów gotówkowych. Dzięki temu możesz wygodnie i szybko sprawdzić elementy tj. oprocentowanie kredytu, rzeczywista roczna stopa oprocentowania, całkowity koszt kredytu czy wysokość miesięcznej raty. Pozwala to wybrać kredyt gotówkowy najlepiej dopasowany do Twoich oczekiwań i potrzeb.

Kiedy warto zaciągnąć kredyt hipoteczny na remont mieszkania?

Remont starego, zniszczonego domu może kosztować kilkaset tysięcy, a w skrajnych przypadkach nawet kilka milionów złotych. Aby pożyczyć tak znaczną kwotę można zaciągnąć kredyt hipoteczny, a hipotekę ustanowić na remontowanym budynku. To bardzo dobre zabezpieczenie, pozwalające istotnie ograniczyć ryzyko banku związane z zaprzestaniem spłaty zadłużenia.

W przypadku kredytu hipotecznego trzeba posiadać jednak wysoką zdolność kredytową. Wnikliwa analiza Twojej sytuacji finansowej i majątkowej wynika z faktu, że bank ponosi duże ryzyko pożyczając Ci bardzo wysoką kwotę na okres nawet 35 lat. Wiąże się to również z koniecznością skompletowania i złożenia wraz z wnioskiem szeregu dokumentów.

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego wymaga czasami przedstawienia wyceny nieruchomości, ale jeśli potrzebujemy pieniędzy na remont to oczekiwanym przez bank dokumentem będzie najczęściej kosztorys lub harmonogram planowanych prac. Koniecznie jest również ubezpieczenie nieruchomości, pokrycie kosztów notarialnych oraz sądowych związanych ze skutecznym ustanowieniem zabezpieczeń na rzecz banku.

Jeśli posiadasz odpowiednią zdolność kredytową to bank jest gotowy udzielić Ci kredytu hipotecznego na dogodnych warunkach. Co ważne, okres spłaty takiego zobowiązania sięgać może nawet kilkudziesięciu lat, co pozwoli Ci dopasować wysokość miesięcznej raty do możliwości Twojego domowego budżetu – im dłuższy okres kredytowania tym niższa rata, ale także wyższy całkowity koszt kredytu (odsetki od pożyczonego kapitału naliczane są dłużej).

Kredyt hipoteczny na remont domu lub mieszkania może być dobrym rozwiązaniem, kiedy chcesz przeznaczyć na ten cel bardzo wysoką kwotę. Myśląc o kredycie hipotecznym trzeba bardzo rzetelnie porównać dostępne na rynku oferty, ponieważ spłata takiego zobowiązania może towarzyszyć Ci przez większość dorosłego życia. W tym celu wykorzystać możesz ranking kredytów hipotecznych, w którym sprawdzisz takie parametry, jak:

 • całkowita kwota kredytu do spłaty,
 • oprocentowanie nominalne (może być to oprocentowanie zmienne lub okresowo stała stopa oprocentowania kredytu),
 • prowizja za udzielenie finansowania,
 • rzeczywista roczna stopa oprocentowania,
 • wysokość miesięcznej raty,
 • maksymalna i minimalna kwota kredytu,
 • maksymalny okres spłaty kredytu.

Czy można zaciągnąć pożyczkę hipoteczną na remont domu?

Kolejną możliwością pozwalającą pozyskać dodatkowe środki finansowe na remont domu jest pożyczka hipoteczna. Możesz skorzystać z tego rozwiązania, jeśli posiadasz nieruchomość wolną od jakichkolwiek obciążeń. Jak sugeruje sama nazwa, zaciągnięcie takiego zobowiązania wymaga ustanowienia na nieruchomości hipoteki na rzecz banku.

Pożyczkę hipoteczną możesz przeznaczyć na dowolny cel – w tym na remont domu lub mieszkania. Nie musisz zatem posiadać kosztorysu ani harmonogramu planowanych prac. Udogodnienie to wiąże się jednak z wyższym kosztem. Pożyczka hipoteczna jest najczęściej droższa od kredytu hipotecznego, ale za to tańsza od niezabezpieczonego kredytu gotówkowego.

Całkowita kwota pożyczki hipotecznej zależy przede wszystkim od Twojej zdolności kredytowej, oferty banku i wartości nieruchomości wykorzystywanej jako zabezpieczenie. Najczęściej maksymalna kwota pożyczki wynosi od 60% do 80% wartości zabezpieczenia. Jeśli zabezpieczeniem jest nieruchomość o wartości 600.000 zł, to maksymalna kwota pożyczki hipotecznej będzie się wahać w przedziale od 360.000 do 480.000 zł. Maksymalny okres spłaty wynosi natomiast 25 lat.

Kiedy wziąć kredyt na remont, a kiedy oszczędzać?

Zaletą kredytu na remont jest możliwość pozyskania dodatkowych środków i rozpoczęcia całego przedsięwzięcia wcześniej. Wadą jest przede wszystkim konieczność zapłacenia bankowi odsetek i prowizji za udzielenie kredytu oraz poświecenie czasu na spełnienie wszystkich wymogów formalnych. Decyzję o zaciągnięciu kredytu na remont musisz więc podjąć po drobiazgowym przemyśleniu sytuacji i przeliczeniu kosztów planowanej modernizacji. Istotne w tych rozważaniach są również korzyści, jakie osiągniesz przeprowadzając remont wcześniej.

Kiedy warto rozważyć kredyt na remont?

Poniżej przedstawiamy kilka sytuacji, w których warto przynajmniej przemyśleć zaciągnięcie kredytu na remont. Oto one:

 • Remont jest konieczny, aby stan budynku się nie pogarszał – jeśli Twoje mieszkanie lub dom np. zostały uszkodzone przez wilgoć, albo mają wadę wskutek której ich stan stale się pogarsza – przeprowadź remont najszybciej, jak to możliwe. Koszty związane z dalszymi uszkodzeniami budynku praktycznie zawsze są niższe niż koszty kredytu.
 • Nieruchomość ma zarabiać na siebie – jeśli prowadzisz w domu działalność gospodarczą lub wynajmujesz komuś mieszkanie, jego stan przekłada się na Twoje dochody. Lepiej wziąć kredyt i szybko wyremontować lokal niż tracić klientów czy najemców przez jego zły stan. Zyski płynące z użytkowania nieruchomości zazwyczaj ułatwiają spłatę kredytu zaciągniętego na remont.
 • Bez remontu budynek nie nadaje się do użytku – jeśli mieszkanie lub dom nie mogą spełniać swojej funkcji, ponieważ są za bardzo uszkodzone, najlepiej zrobisz przywracając im jak najszybciej odpowiednie cechy. Kredyt na remont pozwoli Ci wcześniej rozpocząć prace i wcześniej zacząć w pełni korzystać z nieruchomości.
 • Koszty kredytu są bardzo niskie – jeśli znajdziesz bardzo tani kredyt na korzystnych warunkach, to możesz wziąć go na remont domu nawet, gdy możliwe byłoby oszczędzenie odpowiedniej kwoty w ciągu najbliższych miesięcy. Aktualnie skłaniają do takiej decyzji wysoka inflacja i niska opłacalność lokat. Pamiętaj jednak, że sytuacja ta nie będzie trwać wiecznie i na przestrzeni lat, może dochodzić do wahań oprocentowania Twojego kredytu.

Kiedy warto oszczędzać na remont?

W tym rozdziale zebraliśmy przykładowe scenariusze, w których lepiej odłożyć pieniądze na remont zamiast zaciągać kredyt na ten cel. Oto one:

 • Potrzebujesz niewielkiej kwoty – pożyczki i kredyty na niskie kwoty mają najwyższe oprocentowanie. Kilka tysięcy złotych na niewielki remont możesz wygospodarować w ciągu najbliższych miesięcy. Dzięki temu nie zapłacisz bankowi odsetek ani prowizji. Ewentualnie sprawdź czy nie wystarczy wykorzystanie limitu na karcie kredytowej, którą posiadasz, a być może o nim zapomniałeś.
 • Remont może poczekać – jeśli w planach masz remont, który nie jest dla Ciebie istotny – np. pomieszczeń, których i tak nie używasz, prawdopodobnie lepiej będzie zaoszczędzić pieniądze niż brać kredyt. Oczywiście nie znaczy to, że masz odkładać remont w nieskończoność, ale przemyśl czy nie lepiej zrobić go np. za 4 miesiące bez ponoszenia dodatkowych kosztów kredytu.
 • Możesz wykorzystać środki z innego źródła – na remont mieszkania warto wykorzystywać w pierwszej kolejności środki własne lub otrzymane od rodziny jako darowizna.

Kredyt na remont ma być dla Ciebie opłacalny. Jeśli dzięki temu, że przeprowadzisz go szybciej zyskasz lub zaoszczędzisz więcej, niż wynoszą koszty kredytu, to zastanów się nad takim rozwiązaniem. Jeśli nie masz powodu, by się spieszyć – zaczekaj i zaoszczędź odpowiednią kwotę.

Jaką wybrać wysokość raty kredytu na remont?

Znając zakres remontu i potrzebną kwotę, czas zastanowić się nad wysokością raty, jaką możesz i chcesz spłacać w przyszłości. Wiąże się to m.in. bezpośrednio z okresem kredytowania. Im dłuższy termin spłaty, tym niższa rata. Niestety ceną tego udogodnienia jest wzrost całkowitego kosztu kredytu. Najrozsądniejsze rozwiązanie to wybór raty, której wysokość nie będzie nadmiernym obciążeniem dla domowego budżetu. W tym celu skorzystać możesz z naszego:

Czy nadpłacać kredyt na remont domu?

Gdy tylko pojawi się możliwość nadpłaty jednej czy kilku rat, warto korzystać z możliwości jak najszybszego zredukowania kapitału pozostałego do spłaty, od którego liczone są należne bankowi odsetki. Jest to szczególnie ważne w przypadku kredytów hipotecznych na wysokie kwoty zaciągniętych na kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat.

Trzeba pamiętać, że w tak długim okresie istnieje ryzyko zmian stóp procentowych NBP, a co za tym idzie wysokość raty zaciągniętego kredytu mogą się zmieniać i to nie zawsze z korzyścią dla Twojego portfela. Tak właśnie działa zmienna roczna stopa oprocentowania.

Dlatego wybierając kredyt pamiętaj, że oprocentowanie może być zmienne, stałe lub okresowo stałe. W przypadku kredytów hipotecznych z oprocentowaniem okresowo stałym, stała stopa oprocentowania kredytu obowiązuje w okresie od 5 do 10 lat. Okres ten zależy od konkretnej oferty banku.

Nadpłacając kredyt można też lepiej przygotować się na nieprzewidziane okoliczności życiowe, które utrudnią lub wręcz uniemożliwią Ci terminowe regulowanie zaciągniętego zobowiązania. W tym kontekście warto pomyśleć o ubezpieczeniu kredytu na wypadek śmierci, utraty pracy lub poważnego uszczerbku na zdrowiu.

Jak wybrać najlepszy kredyt na remont domu?

Kredyt na remont domu jest bardzo szerokim pojęciem i może pociągać za sobą zarówno niewielkie nakłady, jak i wydatki liczone w setkach tysięcy złotych. Dlatego przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu takiego zobowiązania warto pomyśleć, czy jest to konieczne i jak planowane zmiany wpłyną na jakość Twojego życia. Jeśli najważniejsze przesłanki przemawiają za kredytem na remont to pozostaje tylko wybór najkorzystniejszej oferty. W tym celu warto skorzystać z dostępnych w Internecie zestawień i rankingów.

Planując zaciągnięcie kredytu na remont mieszkania lub domu warto pomyśleć również o sprawdzeniu swojej historii kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej. Pozwoli to przed złożeniem wniosku wyjaśnić ewentualne niezgodności ze stanem faktycznym. Warto rozważyć też zamknięcie lub ograniczenie limitów na posiadanych kartach kredytowych, ewentualnie spłatę „końcówek” już posiadanych zobowiązań, by podwyższyć zdolność kredytową. Wszystko po to, by zaciągnięcie kredytu było szybkie, a czas jego spłaty jak najkrótszy. Po zapłaceniu ostatniej raty można będzie pomyśleć o… kolejnym remoncie.

 

Źródło:

https://ladnydom.pl/ile-trzeba-zaplacic-za-remont-mieszkania-w-2022

 

Co warto wiedzieć?

 • Kredyt na remont to kredyt celowy – pożyczasz od banku środki na inwestycję w Twoją nieruchomość.
 • Kredyt gotówkowy możesz przeznaczyć na dowolny cel konsumpcyjny – w tym na remont domu lub mieszkania.
 • W zależności od skali planowanego remontu można skorzystać z następujących rozwiązań: limit na karcie, debet na koncie, kredyt gotówkowy, pożyczka hipoteczna lub kredyt hipoteczny.
 • Kredyty na remont mogą być tańsze od kredytów konsumpcyjnych na dowolny cel. Nie wszystkie banki uwzględniają różnice w swoich ofertach, ale dla niektórych przeznaczenie środków na remont uwiarygodnia Cię jako spłacającego.
 • Kredyt na remont jest szczególnie potrzebny, gdy stan budynku pogarsza się, a prace powinny być wykonane szybko.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Ile można dostać kredytu na remont domu?

  Maksymalna kwota kredytu zależy od zdolności kredytowej wnioskodawcy i rodzaju wybranego zobowiązania. Niezabezpieczony kredyt gotówkowy można zaciągnąć na kwotę od około jednego do ponad 200 tysięcy złotych. Natomiast kredyt hipoteczny pozwala pożyczyć kwotę rzędu kilkuset tysięcy, a nawet kilku milionów złotych.

 2. Jak zdobyć pieniądze na remont domu?

  Remont domu można sfinansować w ramach pożyczki od rodziny lub posiadanych zasobów własnych – są to najtańsze opcje, lecz nie zawsze możliwe do realizacji. Jeśli inwestycja przekracza Twoje możliwości finansowe, wówczas możes wspomóc się kredytem hipotecznym na remont domu lub kredytem gotówkowym.

 3. Czy kredyt na remont to kredyt celowy?

  Kredyt celowy jest zobowiązaniem, które zaciągnąć można na jasno określony cel – w tym przypadku remont domu. Zaliczamy do nich np. kredyty hipoteczne. Z kolei kredyt gotówkowy, pożyczkę hipoteczną czy limit w karcie kredytowej można przeznaczyć na dowolny cel – w tym na remont domu. Banki coraz rzadziej oferują celowe kredyty gotówkowe.

 4. Jaki kredyt na rozbudowę domu?

  Rozbudowa domu, w zależności od skali, jest przedsięwzięciem wymagającym pożyczenia od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy złotych. W takiej sytuacji warto przyjrzeć się bliżej ofercie kredytów hipotecznych lub pożyczek hipotecznych.

 5. Czy warto brać kredyt na remont?

  Wszystko zależy od oczekiwań i okoliczności. Jeśli nie dysponujesz odpowiednimi oszczędnościami, a stan Twojej nieruchomości pogarsza się np. na skutek przecieku dachu, to warto poważnie zastanowić się nad zaciągnięciem kredytu na ten cel.

 6. Czy do kredytu hipotecznego można dobrać pieniądze na remont?

  Wiele zależy czy bank, w którym posiadasz kredyt hipoteczny pozwala na takie rozwiązanie. Jeżeli tak to trzeba wykazać się jeszcze wystarczającą zdolnością kredytową i złożyć odrębny wniosek. 

   

Porównaj kredyty hipoteczne
Bartłomiej Borucki
Oceń artykuł
4.9

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments