Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Kredyty gotówkowe

Aktualne promocje kredytów i pożyczek gotówkowych – grudzień 2022

Jakie są aktualne promocje kredytów i pożyczek gotówkowych w bankach? Postanowiliśmy to sprawdzić i przedstawić najciekawsze według nas.

Banki regularne oferują promocje na kredyty gotówkowe. Okazyjne oferty mają przede wszystkim przyciągnąć nowych klientów. Dlaczego? Przygotowanie korzystnej oferty przez bank nie jest bezinteresowne. Bank chce w ten sposób sprzedać nie tylko kredyt, ale także jakiś inny produkt finansowy. Zwykle rachunek osobisty.

Stali klienci banków także mogą skorzystać z promocji na kredyty gotówkowe. Są nawet w lepszej sytuacji, bo mają już np. konto bankowe, więc często wystarczy tylko wypełnić wniosek online, żeby skorzystać z korzystnej oferty.

Kiedy skorzystać z promocji kredytów gotówkowych i pożyczek gotówkowych?

Kiedy najlepiej skorzystać z promocji kredytów gotówkowych lub pożyczek gotówkowych? Wszystko zależy od Twoich potrzeb i sytuacji finansowej. Jeśli np. właśnie szukasz korzystnej oferty kredytowej, a Twój bank ma promocję na kredyt, to może być dobry moment na skorzystanie z tej oferty. Być może to jest właśnie najtańszy kredyt gotówkowy. Twój bank nie ma promocji? Sam zapytaj o kredyt w placówce lub online.

Pamiętaj jednak, że nawet w promocji, kredyt będziesz musiał spłacić. Raty będą niższe, ale będą. To zobowiązanie, które w jakimś stopniu wpłynie na Twój domowy budżet. Zmierzamy do tego, że skorzystanie z promocji na kredyt lub pożyczkę jest opłacalne wtedy, kiedy naprawdę potrzebujesz dodatkowych pieniędzy.

Jak wybrać najlepszą promocję kredytu gotówkowego?

Poszukiwanie najlepszej promocji kredytowej dobrze jest zacząć od sprawdzenia oferty Twojego banku. Banki często przygotowują takie produkty, które można wziąć w bardzo szybki sposób. Często wystarczy uzupełnić wniosek o kredyt.

Dobrym pomysłem jest też zestawienie tej oferty z innymi kredytami dostępnymi na rynku. Tu pomocne są dodatkowe narzędzia, czyli np. porównywarka finansowaDowiesz się dzięki temu, jaka jest całkowita kwota kredytu i inne koszty, np. oprocentowanie kredytu lub ubezpieczenie kredytu. Sprawdzisz także, czy kredyt gotówkowy online ma oprocentowanie stałe czy zmienne.

Czyli pamiętaj też, że tani kredyt gotówkowy nie zawsze występuje z najlepszą promocją. Po porównaniu wielu ofert może się okazać, że najlepsze kredyty gotówkowe to nie te, które wydawały się takie na początku.

Czy można wziąć kredyt online?

Tak, dziś bardzo łatwo znajdziesz oferty kredytów gotówkowych online. Banki wychodzą naprzeciw stałym i potencjalnym klientom, więc aby pożyczyć pieniądze wystarczy często wypełnić wniosek o kredyt i czekać na decyzję. Nawet, jeśli nie znajdziesz oferty, która Cię interesuje, sam zapytaj o kredyt.

Jakie są zasady promocji na kredyty gotówkowe?

Wymienione przez nas promocje na kredyty gotówkowe oraz szacunkowe wyliczenia mają charakter orientacyjny i przykładowy. Nie jest to przedstawienie oferty, rekomendacja ani usługa doradztwa. Z zasadami promocji najlepiej zapoznasz się w konkretnych bankach.

Treści te nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.

Jakie promocje na kredyt gotówkowy ma Alior Bank?

Alior Bank oferuje promocję w ramach produktu, który nosi nazwę Kredyt Odroczony. Promocja polega na tym, że nie musisz płacić rat przez trzy miesiące. Możesz wziąć pożyczkę i przeznaczyć środki na dowolny cel lub połączyć pożyczki i kredyty i płacić jedną ratę. Bez względu na to, którą opcję wybierzesz, przez pierwsze 3 miesiące nie będziesz płacić rat.

Parametry Kredytu Odroczonego w Alior Banku:

 • kwota kredytu do 150 tys. zł,
 • okres na spłatę do 8 lat,
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) oferty specjalnej wynosi 18,23%,
 • dla kwot kredytu powyżej 70 tys. zł wymagane jest zabezpieczenie w formie cesji z ubezpieczenia od utraty pracy i NNW.

Jakie promocje na kredyt gotówkowy ma PKO Bank Polski?

Alior Bank oferuje promocję w ramach produktu, który nosi nazwę Pożyczka Gotówkowa. Promocja polega na tym, że prowizja banku wynosi 0 zł. Jesteś klientem PKO Banku Polskiego Pożyczkę gotówkową możesz otrzymać w 100% online w serwisie internetowym iPKO lub przez aplikację IKO. Nie jesteś klientem tego banku? Umowę pożyczki w kwocie do 6 200 zł możesz podpisać zdalnie. Swoją tożsamość potwierdzisz robiąc przelew na 1 zł. Oczywiście w obu przypadkach możesz także udać się do placówki banku.

Parametry Pożyczki Gotówkowej w PKO Banku Polskim:

 • możesz otrzymać kwotę kredytu w wysokości od 1 500 zł do maksymalnie 255 550 zł,
 • okres na spłatę do 2 lat,
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) oferty specjalnej wynosi 9,82%,
 • pieniądze na koncie nawet w jeden dzień,
 • pożyczkę możesz wziąć całkowicie online przez aplikację IKO lub serwis iPKO,
 • oferta dla tych, którzy nie skorzystali jeszcze z pożyczki ani kredytu gotówkowego w PKO Banku Polskim.

SPRAWDŹ RANKING KREDYTÓW GOTÓWKOWYCH

Jakie promocje na kredyt gotówkowy ma bank Citi Handlowy?

City Handlowy oferuje promocję w ramach produktu, który nosi nazwę Pożyczka Gotówkowa. Promocja polega na tym, że prowizja banku wynosi 0 zł dla nowych klientów i możesz wziąć do 150 000 zł na dowolny cel.

Parametry Pożyczki Gotówkowej w City Handlowym:

 • możesz otrzymać kwotę kredyty w wysokości do 150 000 zł na dowolny cel,
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) oferty specjalnej wynosi 12,68%,
 • okres kredytowania od 9 do 60 miesięcy,
 • szybki proces online – bez wychodzenia z domu.

Jakie promocje na kredyt gotówkowy ma Bank Pocztowy?

Bank Pocztowy oferuje promocję w ramach produktu, który nosi nazwę Kredyt w Porządku. Promocja polega na tym, że jest to kredyt ze stałym oprocentowaniem. Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem dostępny jest z ubezpieczeniem lub bez ubezpieczenia. Z ubezpieczeniem bank nie pobiera prowizji za udzielenie finansowania. Bez ubezpieczenia prowizja wynosi 5%.

Parametry Kredytu w Porządku w Banku Pocztowym:

 • kredyt na dowolny cel w kwocie do 100 000 zł,
 • gwarancja stałej raty kredytu przez cały okres spłaty,
 • okres kredytowania do 5 lat,
 • prowizja 5% od kwoty udzielonego kredytu w przypadku skorzystania z kredytu bez ubezpieczenia,
 • prowizja 0% za udzielenie kredytu w przypadku skorzystania z ubezpieczenia oferowanego przez bank,
 • kredyt przeznaczony jest dla nowych i obecnych klientów,
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 17,81%.

Jakie promocje na kredyt gotówkowy ma Santander Consumer Bank?

Santander Consumer Bank oferuje promocję w ramach produktu, który nosi nazwę kredyt gotówkowy Zacznij dobrze. Promocja polega na tym, że kredyt ma stałe oprocentowanie i stałą ratę. Nie musisz mieć konta w tym banku ani deklarować przelewu wynagrodzenia. Do wypełnienia wniosku będziesz potrzebować dokument tożsamości i informacje o zarobkach.

Decydując się na ten produkt, możesz skorzystać z oferty indywidualnego ubezpieczenia na życie. Przy wyborze propozycji kredytu gotówkowego z ubezpieczeniem indywidualnym, oprocentowanie kredytu uwzględnia upust za zawarcie umowy ubezpieczenia.

Parametry kredytu gotówkowego Zacznij dobrze w Santander Consumer Banku:

 • kredyt ma stałe oprocentowanie i stałą ratę,
 • nie musisz mieć u nas konta ani deklarować przelewu wynagrodzenia,
 • kredyt dotyczy kwoty 3 000 zł na 12 miesięcy,
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 22,78%.

Jakie promocje na kredyt gotówkowy ma ING Bank Śląski?

ING Bank Śląski oferuje promocję w ramach produktu, który nosi nazwę Pożyczka bez prowizji. Promocja polega na tym, że jeśli pożyczka przekracza 15 000 zł bank nie pobiera prowizji.

Parametry Pożyczki bez prowizji w ING Banku Śląskim:

 • 0 zł prowizji dla pożyczek powyżej 15 000 zł,
 • oprocentowanie od 11,75%,
 • RRSO wynosi 12,97%,
 • maksymalna kwota pożyczki dostępna w placówce bankowej i na infolinii to 200 000 zł,
 • dla pożyczki powyżej 160 000 zł spłata jest rozłożona maksymalnie na 96 miesięcznych rat,
 • stałe oprocentowanie, jeśli weźmiesz pożyczkę maksymalnie na 3 lata.

Jakie promocje na kredyt gotówkowy ma Bank Pekao S.A.?

Bank Pekao SA oferuje promocję w ramach produktu, który nosi nazwę Pożyczka gotówkowa. Promocja polega na tym, że możesz wziąć jedną pożyczkę zamiast kilku i obniżyć miesięczne zobowiązania. To taki kredyt konsolidacyjny. Jeśli masz u nas konto w tym banku i korzystasz z bankowości elektronicznej Pekao24, pożyczkę możesz wziąć bez wychodzenia z domu.

Kredyt możesz przeznaczyć na spłatę dowolnych zobowiązań kredytowych, które masz w innych instytucjach finansowych. Pożyczka nie może być przeznaczona na spłatę pożyczek lub kredytów udzielanych przez Bank Pekao S.A.

Parametry Pożyczki gotówkowej w Banku Pekao S.A.:

 • 0% prowizji od przenoszonych rat oraz jeśli weźmiesz dodatkową gotówkę do 25% kwoty spłacanych zobowiązań,
 • pożyczka od 10 000 zł do 250 000 zł,
 • spłata rat do 10 lat,
 • RRSO wynosi 12,96%,
 • jeśli skorzystasz z karencji, to zaczniesz spłatę rat po 3 miesiącach od otrzymania pożyczki.

Jakie promocje na kredyt gotówkowy ma Velo Bank?

Velo Bank oferuje promocję w ramach produktu, który nosi nazwę Kredyt gotówkowy z RRSO 13,2%. Promocja polega na tym, że prowizja banku wynosi 0 zł, a pożyczkę możesz wziąć bez wychodzenia z domu. Kredyt weźmiesz w 100% online dzięki pełnej weryfikacji tożsamości przy użyciu selfie.

Parametry Kredytu gotówkowego z RRSO 13,2% w Velo Banku:

 • maksymalna kwota kredytu to 100 000 zł na dowolny cel,
 • okres kredytowania do 10 lat,
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,2%,
 • akceptowane źródła dochodów: umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło, renta, emerytura, kontrakt, samozatrudnienie, wolne zawody, działalność rolnicza i działalność gospodarcza oraz dodatkowe diety lub świadczenia takie jak 500+.

Jakie promocje na kredyt gotówkowy ma mBank?

MBank oferuje promocję w ramach produktu, który nosi nazwę kredyt w promocji Mikołajkowy prezent. Promocja polega na tym, że za udzielenie pożyczki do 50 000 zł (włącznie) prowizja wynosi 0 zł.

Parametry kredytu Mikołajkowy prezent w mBanku:

 • 0% prowizji za udzielenie kredytu do kwoty 50 000 zł (włącznie),
 • oprocentowanie nominalne od 11,99% w skali roku,
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,80%,
 • możliwość wnioskowania online i szybka decyzja kredytowa.

KALKULATOR KREDYTU GOTÓWKOWEGO

Warto wiedzieć

 1. Kredyt konsumencki to kredyt udzielany osobie fizycznej na cele niezwiązane z działalnością gospodarczą lub zawodową. Ten produkt finansowy jest płatny, a jego maksymalna kwota wynosi 255 550 zł. Z tym, że całkowita kwota kredytu będzie wyższa o dodatkowe koszty, czyli np. ubezpieczenie lub oprocentowanie.
 2. Kredytem gotówkowym nazywamy kredyt przyznawany w gotówce – najczęściej na konto osobiste, a rzadziej w gotówce do ręki. Kredyt taki dostaniesz w banku. Wystarczy, że złożysz wniosek – w placówce lub online.
 3. Rata to całość Twojego kredytu powiększona o dodatkowe koszty podzielona przez okres spłaty. Najczęściej raty są liczone w miesiącach. Także raty są elementem kredytu konsumenckiego i sposobem na oddanie bankowi lub innej instytucji pożyczonego kapitału.
 4. Zdolność kredytowa to parametr, który wyznacza możliwość spłaty zaciągniętego zobowiązania, powiększonego o odsetki, w terminach określonych w umowie kredytowej. Sprawdzenie zdolności kredytowej pomaga bankowi ocenić, jak dużą kwotę może Ci pożyczyć. To chroni interesy banku, ale także Twoje, np. pozwala Ci uniknąć przekredytowania.
 5. Są cztery główne elementy, które wpływają na zdolność kredytową: wysokość i źródło dochodu, aktualne zobowiązania, historia kredytowa, skład gospodarstwa domowego.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 1. Czy warto brać kredyt gotówkowy w 2022?

  Wszystko zależy od Twojej sytuacji finansowej. Potocznie mówi się, że kredyt warto brać wtedy, kiedy jest on potrzebny. Wciąż na rynku możesz znaleźć stosunkowo tani kredy gotówkowy lub inny produkt w atrakcyjnej ofercie. Czyli od tego zależy, czy warto składać wniosek o kredyt gotówkowy.

 2. W którym banku jest najtańszy kredyt gotówkowy?

  Jeśli chcesz znaleźć tani kredyt gotówkowy rekomendujemy skorzystanie z kalkulatora, który porównuje dostępne na rynku oferty kredytowe. Wyliczenia oparte są o dane udostępnione przez banki i stale aktualizowane, czyli dostajesz najnowsze oferty na pożyczki gotówkowe.

 3. W którym banku najlepiej wziąć pożyczkę?

  Zależy, jak wysoka kwota pożyczki Cię interesuje. Często Twój bank, w którym masz rachunek osobisty ma już gotową ofertę pożyczkową na korzystnych warunkach. Wystarczy skorzystać z porównywarki finansowej i sprawdzić, jak ta oferta ma się do innych na rynku.

 4. W jakim banku opłaca się wziąć kredyt gotówkowy?

  Bank, w którym masz swoje konto prawdopodobnie przesyła Ci co jakiś czas oferty kredytów gotówkowych. To dobry początek. Wystarczy, że porównasz ofertę swojego banku i zestawisz ją z innymi dostępnymi na rynku, aby sprawdzić, która opcja jest dla Ciebie najlepsza. Warto skorzystać z pomocnych narzędzi, czyli np. kalkulatora kredytowego.

 5. Jaka jest zdolność kredytowa przy zarobkach 3 000 zł?

  Zarobki w wysokości 3 000 zł netto pozwalają Ci na ubieganie się o kredyt na 50 tys. zł – pod warunkiem braku innych zobowiązań finansowych. Mówimy też o jednoosobowym gospodarstwie domowym. Pamiętaj też, że kredyty gotówkowe udzielane w różnych bankach różnią się także pod względem parametrów wymaganych do obliczenia zdolności kredytowej.

 6. Jak obniżyć raty kredytu gotówkowego?

  Możesz to zrobić wybierając kredyt konsolidacyjny. Kredyt taki najłatwiej zdefiniować jest jako kredyt celowy przeznaczony na spłatę dotychczasowych zobowiązań, którymi są np. kredyty gotówkowe. Dzięki skorzystaniu z tego rodzaju finansowania jedna rata, a zatem i cały całkowity koszt kredytu może być dużo niższy od sumy dotychczasowych obciążeń.

 7. Kiedy nie brać kredytu?

  Kredytu nie warto brać wtedy, kiedy Twoja sytuacja finansowa na to nie pozwala. Chodzi o to, aby całkowity koszt kredytu był do udźwignięcia przez Twój domowy budżet.

 8. Czym jest całkowity koszt pożyczki?

  Całkowity koszt pożyczki to wszystkie opłaty, które ponosisz w związku zaciągnięciem pożyczki gotówkowej. Czyli są to przede wszystkim: prowizja, odsetki, opłata za ubezpieczenie (jeśli chcesz z niego skorzystać). Wysokość opłat zależy od kwoty pożyczki i liczby jej rat oraz innych czynników.

PORÓWNAJ KREDYTY
Wojciech Piesta
Oceń artykuł
5

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments