Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63
Poradniki

Kredyt gotówkowy na 15 tysięcy złotych

Nawet niewielka różnica w wysokości prowizji czy oprocentowania pożyczki przekłada się na całkowite koszty finansowania. Sprawdzamy warunki ofert najlepszych kredytów gotówkowych na 15 tysięcy złotych.

Rok 2019 przyniósł stabilizację w zakresie liczby udzielanych kredytów gotówkowych, przy jednoczesnym wzroście średniej kwoty finansowania. Według danych raportu Biura Informacji Kredytowej “Kredyt trendy”, wartość kredytów gotówkowych udzielonych w zeszłym roku przez sektor bankowy wyniosła 74,5 mld zł – to więcej o 5,2 % niż w roku poprzednim.

W 2020 r. (zarówno w I jak i w II kwartale) banki odnotowały spadek popytu na kredyty konsumpcyjne, w tym gotówkowe. Wyniki ankiety przeprowadzanej cyklicznie wśród przewodniczących komitetów kredytowych przez NBP wskazują główne powody takiej sytuacji – m.in. zaostrzenie warunków kredytowych przez banki w związku ze wzrostem ryzyka kredytowego i pogorszeniem jakości portfela kredytów konsumpcyjnych.

Czym jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to produkt finansowy adresowany do klienta indywidualnego, który zobowiązuje się zwrócić pożyczone pieniądze łącznie z kosztami określonymi w umowie i zgodnie z harmonogramem płatności rat. Bank udzieli finansowania kredytobiorcy pod warunkiem odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej.

W praktyce oznacza to głównie posiadanie stabilnego źródła dochodów – np. długoterminowej umowy o pracę oraz brak zaległości w spłacie dotychczasowych zobowiązań. Oprócz dobrej historii kredytowej liczy się również wielkość comiesięcznych stałych wydatków czy inne zobowiązania finansowe np. debet w koncie czy karta kredytowa to produkty, które wpłyną na obniżenie zdolności kredytowej.

Zalety i wady kredytów gotówkowych

Wśród najważniejszych atutów tej formy finansowania można wymienić:

  • dowolny cel kredytowy,
  • minimum formalności,
  • szybką decyzję kredytową,
  • brak konieczności posiadania wkładu własnego,
  • możliwość pożyczenia pieniędzy bez dodatkowych zabezpieczeń.

Minusem kredytu gotówkowego są przede wszystkim koszty – wyższe niż np. przy kredytach hipotecznych. Wynika to z faktu, że kredyty mieszkaniowe zabezpieczone są dodatkowo na finansowanej nieruchomości.

Kredyt gotówkowy na 15 tysięcy – porównanie ofert

Przygotowaliśmy analizę 5 ofert kredytów gotówkowych z okresem spłaty rozłożonym na 36 miesięcy. Sprawdź, który bank proponuje najlepsze warunki i co składa się na cenę każdej z ofert.

Kredyt gotówkowy na 15 tysięcy złotych w banku Citi Handlowy

Atutem tej oferty jest atrakcyjna prowizja na poziomie 5,5 %. To też najtańszy kredyt gotówkowy w naszym zestawieniu. Łączne koszty, które klient poniesie z tytułu udzielenia finansowania to 2.588,16 zł, przy oprocentowaniu w wysokości 6,99 % w skali roku. Miesięcznie kredytobiorca musi przelać na konto banku ratę w wysokości 488,56 zł. Na plus można też zaliczyć niewielką liczbę formalności i możliwość przeprowadzenia całej procedury online.

 

Oferta dla kwoty pożyczki: 15000 zł, okres: 36 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2021-07-31

 

Kredyt gotówkowy w banku Citi Handlowy to oferta skierowana do osób, które mają ukończone co najmniej 21 lat i nie więcej niż 75 lat. Do uzyskania finansowania bank wymaga przedstawienia dokumentów potwierdzających wysokość dochodów, ale niekoniecznie musi to być zaświadczenie od pracodawcy – kredytodawca akceptuje również wyciąg z konta bankowego, na które wpływa wynagrodzenie. Umowę można podpisać na trzy różne sposoby: w oddziale, kurierem lub przy pomocy przelewu.

Kredyt gotówkowy na 15 tysięcy złotych w In Bank

Kredyt gotówkowy w In Banku, to finansowanie, które można uzyskać wyłącznie online. Do wniosku kredytodawca wymaga dołączenia dokumentów potwierdzających wysokość wynagrodzenia: może to być zarówno zaświadczenie od pracodawcy o zarobkach i zatrudnieniu, jak i wyciąg z konta bankowego z historią obejmującą co najmniej 3 miesiące. Oferta jest skierowana do osób, które ukończyły co najmniej 22 lata (bez górnego limitu wieku).

 

Oferta dla kwoty pożyczki: 15000 zł, okres: 36 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2021-07-31

 

Zarówno prowizja, jak i oprocentowanie kredytu wynosi 6,99 %, co przekłada się na łączny koszt w kwocie 2.836,56 zł. Miesięczna rata do spłaty, to dla kredytobiorcy wydatek w wysokości 495,46 zł. Główną zaletą tej oferty jest niewielka liczba formalności oraz wygodna forma udzielenia finansowania – całkowicie przez internet. Istotne są również niskie koszty i szybka decyzja o przyznaniu kredytu.

Kredyt gotówkowy na 15 tysięcy złotych w Kasie Stefczyka

Zaletą oferty kredytowej w Kasie Stefczyka jest wysoka dostępna kwota finansowania: nawet do 200.000 zł. Nie ma ograniczeń co do wieku, wystarczy osiągnięcie pełnoletności. Wniosek można złożyć zarówno w oddziale, przez internet, jak i telefonicznie. Umowę podpiszesz przy okazji wizyty w placówce albo za pośrednictwem kuriera, który przywiezie dokumenty do domu. Kredytodawca wymaga przedstawienia dokumentów potwierdzających wysokość osiąganych dochodów.

 

Oferta dla kwoty pożyczki: 15000 zł, okres: 36 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2021-07-31

 

Koszty kredytu to: oprocentowanie, które wynosi 7,2% i prowizja w wysokości 13,16 %. Przy kwocie zobowiązania na 15.000 zł, łączne koszty dla kredytobiorcy wyniosą 3.923,76 zł. Miesięczna rata to 525,66 zł. Wadą tej oferty jest dość wysoka prowizja. Na plus trzeba zaliczyć niewielką liczbę formalności i możliwość uzyskania finansowania niezależnie od wieku.

Kredyt gotówkowy na 15 tysięcy złotych w BNP Paribas

Na koszty kredytu składa się: oprocentowanie w wysokości 7,20 % i prowizja 15 % liczona od wartości udzielonego finansowania. W przypadku kupna ubezpieczenia, prowizję można obniżyć. Łączna wysokość kosztów to 4.231,56 zł, co przełoży się na miesięczną ratą do spłaty w kwocie 534,21 zł.

 

Oferta dla kwoty pożyczki: 15000 zł, okres: 36 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2021-07-31

 

Bank standardowo wymaga przedstawienia dokumentów potwierdzających wysokość osiąganych dochodów i akceptuje różne źródła zarobkowania – od umów o pracę, poprzez umowy cywilnoprawne, wynagrodzenie uzyskiwane za granicą czy dochody pochodzące z prowadzenia własnego gospodarstwa rolnego. Wniosek o udzielenie kredytu można złożyć tylko przez telefon lub w oddziale banku.

Zaletą tej oferty jest niewielka liczba formalności i wysoka dostępna kwota kredytu – do 200.000 zł. Dość znaczną prowizję można obniżyć w przypadku ubezpieczenia spłaty zobowiązania.

Kredyt gotówkowy na 15 tysięcy złotych w Alior Banku

Wniosek o Pożyczkę z Mikrokosztami można złożyć zarówno w oddziale, jak i przez internet czy telefon. Dla weryfikacji zarobków niezbędne będzie przedstawienie zaświadczenia o zatrudnieniu i dochodach. Największy koszt związany z przyznanym kredytem stanowi prowizja w wysokości 15,90%. Oprocentowanie jest podobne jak przy innych ofertach kredytowych i wynosi 7,19 %. Łączne koszty dla kredytobiorcy przy pożyczce na 15.000 zł wyniosą 4379,16 zł, co przełoży się na miesięczną ratę w wysokości 538,31 zł.

 

Oferta dla kwoty pożyczki: 15000 zł, okres: 36 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2021-07-31

 

Wśród zalet kredytu gotówkowego w Alior Banku można wymienić minimum formalności i szybką decyzję kredytową – nawet w jeden dzień od złożenia wniosku.

Podsumowanie

Kredyt gotówkowy to szybki sposób na pozyskanie dodatkowych funduszy. Porównanie kilku ofert kredytowych na wybraną kwotę, ułatwi znalezienie tej najtańszej – przy kredycie na 15.000 zł oszczędności mogą sięgnąć nawet powyżej 1.000 zł. Szczególnie ważnym elementem analizy powinna być prowizja, która ma duży wpływ na ogólne koszty finansowania. Dodatkowo warto sprawdzić, czy bank pobiera inne pozaodsetkowe opłaty z tytułu udzielenia kredytu lub wymaga ubezpieczenia spłaty zobowiązania.

PORÓWNAJ KREDYTY
avatar

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments