Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Kredyty gotówkowe

Kredyt 60 tys. – gdzie szukać najlepszej oferty?

60 tysięcy złotych to kolejna kwota kredytu, która cieszy się sporym zainteresowaniem wśród użytkowników naszej porównywarki. W związku z tym postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu wszystkie informacje dotyczące zobowiązania w tej wysokości.

Jak podaje BIK, w lipcu 2021 roku polskie gospodarstwa domowe miały na swoim koncie ponad 720 mld zł zadłużenia z tytułu różnorakich kredytów. Największy udział w tym długu miały kredyty mieszkaniowe – stanowiły one aż 70,6% wspomnianego zadłużenia. Na drugim miejscu znalazły się natomiast kredyty gotówkowe, które odpowiadały za ponad 22% łącznej kwoty tego długu.

Patrząc na takie dane trudno nie odnieść wrażenia, że Polacy wszystkie wydatki związane z kupnem czy remontem swoich czterech kątów finansują głównie z pomocą kredytu mieszkaniowego. Potrzeby, którym z kolei nie jesteśmy w stanie sprostać z pomocą bieżących dochodów lub oszczędności, zaspokajamy przy udziale kredytu gotówkowego.

Kredyty gotówkowe opiewają na kwoty od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych. W bankach komercyjnych bez problemu znajdziemy zatem także kredyt 60 tysięcy złotych.

Kto może skorzystać z kredytu gotówkowego na 60 tys. zł?

Aby zaciągnąć kredyt 60 tys. zł należy spełnić niezbyt wygórowane wymagania:

 • posiadać dowód osobisty,
 • posiadać stałe źródło dochodu,
 • wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową,
 • złożyć wniosek o kredyt gotówkowy.

Podstawowym dokumentem pozwalającym na zaciągnięcie kredytu 60 tys. zł jest dowód osobisty. Potwierdza on tożsamość klienta, a dane z tego dokumentu potrzebne są do sporządzenia umowy kredytowej.

Aktualnie dowód osobisty jest jedynym dokumentem, na podstawie którego można wnioskować o kredyt gotówkowy.

W oczach banku najbardziej wiarygodnym źródłem dochodu przyszłego klienta jest umowa o pracę na czas nieokreślony bądź emerytura/renta. Oba te dokumenty zapewniają bowiem pewną stabilność dochodu.

Osoby pracujące na innych zasadach np. na podstawie umowy zlecenia również mają szansę na kredyt. Tacy klienci zwykle muszą jednak spełnić więcej wymagań, np. dostarczyć do banku dodatkowe dokumenty.

W ocenie zdolności kredytowej klienta bank weźmie natomiast pod uwagę takie parametry jak:

 • rodzaj dochodu oraz jego wysokość – dochody potencjalnego kredytobiorcy muszą być na tyle wysokie, aby mógł on bez przeszkód sprostać kosztom codziennego życia i regularnie spłacać raty kredytu,
 • wiek wnioskującego – osoby młodsze mają większe szanse na zdobycie finansowania,
 • liczba osób będąca na utrzymaniu kredytobiorcy – większą szansę na zaciągnięcie kredytu mają np. osoby bezdzietne, ponieważ dochód przypadający na jedną osobę będzie w ich sytuacji wyższy niż np. w przypadku rodzin z dwójką dzieci,
 • aktualnie posiadane kredyty/pożyczki – każde aktywne zobowiązanie finansowe zmniejsza zdolność kredytową klienta,
 • dotychczasowa historia kredytowa – osoba, która regulowała raty swoich kredytów czy płatności za media na czas, zwykle jest dla banku bardziej wiarygodna niż klient, który jeszcze nigdy nie spłacał żadnego zobowiązania finansowego.

Wniosek o kredyt 60 tys. zł można złożyć na dwa sposoby:

 • przez internet – wystarczy wypełnić formularz zamieszczony na stronie banku,
 • osobiście w placówce banku.

Osoby składające wniosek przez internet coraz częściej nie muszą pojawiać się osobiście w banku, aby potwierdzić swoją tożsamość. Często proces ten odbywa się za pomocą  przelewu z innego rachunku kredytobiorcy, poprzez selfie bądź rozmowę wideo z konsultantem. Banki dają także możliwość weryfikacji przez kuriera, który dostarcza dokumenty kredytowe do rąk własnych kredytobiorcy. Metoda ta znacznie jednak wydłuża proces uzyskania finansowania.

Osoby, które zdecydują się złożyć wniosek o kredyt w placówce banku, muszą wypełnić wniosek papierowy. Najczęściej wniosek ten wypełnia się odpowiadając na pytania zadane przez konsultanta,

 • Na podstawie rozmowy z klientem, pracownik banku wprowadza do wniosku odpowiednie informacje.
 • Po wypełnieniu wniosku, konsultant drukuje ten dokument i poprosi klienta o złożenie podpisu.

Kredyt gotówkowy 60  tys. zł – jakie warunki?

Choć kredyt 60 tys. zł to spore zobowiązanie finansowe, banki zwykle nie wymagają od klientów spełnienia jakichś dodatkowych warunków. Zazwyczaj wymagania ograniczają się do kwestii, o których pisaliśmy powyżej, a więc konieczności posiadania dowodu osobistego oraz stałego źródła dochodu, a także odpowiedniej zdolności kredytowej.

Potencjalny kredytobiorca może jednak spotkać się z sytuacją, gdzie bank będzie wymagał także innych działań, np.:

 • założenia konta osobistego w banku, w którym klient ubiega się o kredyt,
 • wyrażenia zgody na kredyt przez współmałżonka,
 • skorzystania z dodatkowego ubezpieczenia.

Otwarcie konta osobistego i wykupienie dodatkowego ubezpieczenia zawsze wiąże się z kosztami. Kalkulując miesięczne koszty kredytu i jego opłacalność, warto pod uwagę wziąć więc także opłaty wynikające z konieczności uruchomienia tych produktów.

Kredyt gotówkowy 60 tys. zł – jakie dokumenty?

W przypadku kredytu 60 tys. zł banki wymagają najczęściej takich dokumentów jak:

 • dowód osobisty,
 • zaświadczenie o zarobkach,
 • wniosek o kredyt.

Jak już wspomnieliśmy, aby uzyskać kredyt 60 tys. zł trzeba posiadać dowód osobisty. Z pomocą tego dokumentu wnioskujący potwierdza, że rzeczywiście jest tą osobą za którą się podaje. Co więcej, dane z dowodu osobistego takie jak imię i nazwisko, pesel czy seria i numer dokumentu tożsamości potrzebne są do sporządzenia umowy kredytowej.

Do zaciągnięcia kredytu 60 tys. zł potrzebne będzie także zaświadczenie o zarobkach wydane przez pracodawcę. W dokumencie tym powinna zostać zawarta informacja o dochodach potencjalnego kredytobiorcy, formie umowy oraz datach jej obowiązywania.

Zaświadczeń o dochodach zwykle nie muszą dostarczać osoby, które wnioskują o kredyt w tym samym banku, w którym prowadzą też konto osobiste. Taki bank widzi bowiem wszystkie transakcje na koncie klienta, a więc np. wpływy wynagrodzenia oraz kwoty przeznaczane na spłatę bieżących zobowiązań. Na tej podstawie jest w stanie dopasować ofertę kredytu pod realne możliwości klienta i nie potrzebuje już żadnych dodatkowych zaświadczeń.

Do uruchomienia procedury kredytowej niezbędny będzie także wniosek kredytowy. Wspomnieliśmy już, że o kredyt można wnioskować online lub osobiście w placówce banku.

 • Jeśli chcemy złożyć wniosek o kredyt 60 tys. zł przez internet należy wypełnić formularz zamieszczony na stronie banku, a następnie potwierdzić swoją tożsamość w jeden z dostępnych w danym banku sposobów.
 • Wnioskując o kredyt 60 tys. zł w placówce banku, wniosek wypełniamy w towarzystwie konsultanta, a następnie potwierdzamy go własnoręcznym podpisem.

Kredyt gotówkowy 60 tys. zł bez zaświadczeń – czy to możliwe?

Zarówno w przypadku kredytu 60 tys. zł, jak i innych zobowiązań tego typu potrzebne będzie zaświadczenie o dochodach wystawione przez pracodawcę. Dokument ten informuje bank, ile wynoszą miesięczne zarobki klienta oraz na podstawie jakiej umowy świadczy on pracę. Kredyt na 60 tys. zł to spore zobowiązanie finansowe, dlatego bank musi mieć pewność, że dany klient posiada odpowiednie zaplecze finansowe, aby sprostać spłacie takiego kredytu.

Jak już wspomnieliśmy, nieco inaczej sytuacja wygląda, jeśli wniosek o kredyt składany jest w banku, w którym dany klient prowadzi także rachunek osobisty. Jeżeli na konto to wpływa jednocześnie jego wynagrodzenie, zaświadczenie o dochodach nie powinno być potrzebne.

Ile kosztuje kredyt gotówkowy na 60 tys. zł?

Koszty kredytu uzależnione są od takich czynników jak:

 • kwota zobowiązania
 • okres kredytowania,
 • oprocentowanie,
 • prowizja,
 • dodatkowe opłaty naliczane przez bank, np. ubezpieczenie.

Oferty kredytów gotówkowych na 60 tys. zł oraz ich koszty mogą różnić się w zależności od banku. Aktualne koszty takich zobowiązań można sprawdzić w naszym kalkulatorze kredytowym. Wystarczy za pomocą suwaków wskazać kwotę 60 000 zł oraz wybrać preferowany okres spłaty – po ustawieniu tych parametrów kalkulator przedstawi dostępne oferty kredytów wraz z ich prognozowanymi kosztami.

Przejdź do kalkulatora kredytów gotówkowych

Nasz kalkulator nie uwzględnia opłat za produkty dodatkowe (np. ubezpieczenie), które nie są typowymi kosztami kredytu. Wybierając kredyt 60 tys. zł warto jednak wziąć pod uwagę także te opłaty – może bowiem okazać się, że kredyt z nieco wyższym oprocentowaniem, ale bez konieczności skorzystania z dodatkowych produktów, będzie tańszym rozwiązaniem niż oferta z niższym oprocentowaniem, ale wymagająca jednocześnie zawarcia umowy ubezpieczenia.

Kredyt gotówkowy na 60 tys. zł przez internet

W niemal każdym banku można obecnie złożyć wniosek o kredyt przez internet. Wybór takiej formy wnioskowania ma wiele zalet:

 • nie trzeba tracić czasu na osobiste wizyty w placówce banku, przez co cała procedura kredytowa przebiega o wiele szybciej,
 • swoją tożsamość można łatwo i szybko potwierdzić za pomocą takich rozwiązań jak np. weryfikacja selfie,
 • osoby, które nie czują się pewnie w świecie nowych technologii, mogą skorzystać z opcji dostarczenia umowy przez kuriera,
 • o kredyt można wnioskować w dowolnym miejscu i czasie,
 • można na spokojnie zapoznać się z dokumentami kredytowymi w zaciszu własnego domu.

Banki coraz częściej przygotowują także specjalne oferty kredytów, które są dostępne tylko online. Dzięki temu klient ma szanse pożyczyć pieniądze na lepszych warunkach, niż byłoby to możliwe w placówce stacjonarnej. Poszukując kredytu 60 tys. zł warto więc rozważyć zaciągnięcie takiego zobowiązania przez internet.

Jak zwiększyć swoje szanse na kredyt na 60 tys. zł?

Aby zwiększyć swoje szanse na zdobycie kredytu 60 tys. zł, możemy podjąć następujące działania:

 • uregulować aktualne debety na koncie osobistym,
 • spłacić zadłużenie na karcie kredytowej,
 • całkowicie zlikwidować kartę kredytową,
 • spłacić zadłużenia wynikające z innych kredytów czy pożyczek,
 • zamknąć zobowiązania wynikające z zakupów na raty,
 • otworzyć konto osobiste w banku, w którym wnioskujemy o kredyt,
 • wnioskować o kredyt wspólnie z drugą osobą.

Im więcej działań w powyższej listy wykonamy, tym bardziej wzrosną nasze szanse na uzyskanie kredytu 60 tys. zł.

Kredyt gotówkowy na 60 tys. zł – jak szybko dostanę pieniądze?

Szybkość uzyskania decyzji kredytowej zależy od kilku czynników, np.

 • od banku, w którym składamy wniosek o kredyt – kredyt zwykle szybciej uzyskamy w banku, w którym prowadzimy także konto osobiste;
 • od sposobu wnioskowania – najszybszym sposobem uzyskania kredytu gotówkowego jest złożenie wniosku online;
 • od naszej historii kredytowej – jeśli dotychczas płaciliśmy swoje zobowiązania finansowe na czas, bank powinien uznać nas za wiarygodnego klienta i tym samym szybciej wydać decyzję kredytową.

Gdzie wziąć kredyt na 60 tys. zł?

Kredyt 60 tys. zł dostępny jest w wielu bankach. Jeśli chcesz poznać aktualne oferty tego typu zobowiązań, sprawdzić koszty i dokładne wymagania stawiane przez banki, przejdź do naszego kalkulatora kredytów gotówkowych.

Przejdź do kalkulatora kredytów gotówkowych

Źródła:

https://media.bik.pl/analizy-rynkowe

https://www.bik.pl/poradnik-bik/czym-jest-zdolnosc-kredytowa

https://businessinsider.com.pl/poradnik-finansowy/jak-szybko-otrzymac-kredyt/cc2re8z

Warto wiedzieć:

 1. Do uzyskania kredytu 60 tys. zł potrzebne będą dowód osobisty oraz zaświadczenie o dochodach.
 2. O kredyt 60 tys. zł najlepiej wnioskować online. Obecnie jest to zwykle najszybsza droga do uzyskania takiego finansowania.
 3. Przed zaciągnięciem kredytu 60 tys. zł warto porównać dostępne na rynku oferty. Dzięki temu możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.
 4. Porównując oferty kredytów warto sprawdzić, czy bank wymaga skorzystania także z produktów dodatkowych, np. ubezpieczenia. Takie rozwiązania mogą bowiem znacząco podnieść koszty zobowiązania kredytowego.
 5. Przed złożeniem wniosku o kredyt 60 tys. zł warto sprawdzić swoją zdolność kredytową. Oceny tego parametru można dokonać za pomocą naszego kalkulatora zdolności kredytowej.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 1. Ile kosztuje kredyt 60 tys. zł?

  Trudno wskazać jednoznaczną cenę takiego zobowiązania. Banki mają różne oferty tego typu produktów, dlatego poszukując rozwiązania dla siebie warto porównać oferty np. za pomocą naszego kalkulatora.

 2. Ile muszę zarabiać, aby otrzymać kredyt 60 tys. zł?

  Nie da się wskazać jednoznacznej kwoty, jaką powinna zarabiać osoba wnioskująca o kredyt 60 tys. zł. W ocenie zdolności kredytowej bank weźmie bowiem pod uwagę nie tylko wysokość dochodów klienta, ale także inne parametry. Dopiero na tej podstawie ustali, czy kredyt 60 tys. zł może zostać przynany danemu klientowi.

 3. Czy mogę wziąć kredyt 60 tys. zł jeśli prowadzę działalność gospodarczą?

  Tak, osoba prowadząca działalność gospodarczą również może wnioskować o kredyt na 60 tys. zł. W takim przypadku jednak bank będzie wymagał dodatkowych dokumentów, np. zaświadczenia z ZUS i urzędu skarbowego o niezaleganiu z płatnościami. Pełną listę dokumentów można sprawdzić na stronie internetowej wybranego banku.

 4. Jakie dokumenty przygotować starając się o kredyt gotówkowy na umowę zlecenie?

  Osoby uzyskujące wynagrodzenie z tytułu umowy zlecenia, do wniosku o kredyt gotówkowy 60 tys. zł powinny dołączyć następujące dokumenty:

  • umowy/rachunki z ostatnich 6,12 lub 24 miesięcy,
  • wyciągi z konta za wskazany przez bank okres,
  • ostatni PIT.

  Oczywiście, wybrany przez klienta bank nie musi wymagać wszystkich wspomnianych wyżej dokumentów. Banki na swoich stronach internetowych zwykle informują, jakie dokumenty potwierdzające dochód są przez nie akceptowalne. Warto sprawdzić te informacje.

 5. Jak zwiększyć swoje szanse na kredyt przy umowie o pracę na czas określony?

  Osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę na czas określony, mogą zwiększyć swoje szanse na kredyt 60 tys. zł podejmując następujące działania:

  • zadbać o ty, aby przepracowany okres na aktualnie obowiązującej umowie był możliwie jak najdłuższy,
  • poprosić pracodawcę o wystawienie tzw. promesy,
  • zebrać dokumenty potwierdzające ciągłość zatrudnienia,
  • wybrać kredyt, gdzie czas trawnia umowy pokrywa się z okresem spłaty kredytu.
 6. Skąd wziąć 60 tys.?

  Kredyt w kwocie 60.000 zł można wziąć w większości banków komercyjnych. Porównanie kilku ofert kredytowych przy pomocy porównywarki czy rankingu będzie pomocne w wyborze oferty najbardziej zbliżonej do wymagań kredytobiorcy. Warto wziąć pod uwagę nie tylko koszty zobowiązania, ale również możliwy okres spłaty lub inne udogodnienia banku (np. możliwość skorzystania wakacji kredytowych czy karencji w spłacie kredytu).

PORÓWNAJ KREDYTY
Katarzyna Gaweł
Oceń artykuł
5

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments