Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Kredyty gotówkowe

Kredyt gotówkowy na 10 tys. zł. – Kto oferuje najlepszą ofertę?

Kalkulacja kosztów kredytu gotówkowego na 10 000 zł to jedno z głównych działań wykonywanych przez użytkowników naszego serwisu. Sprawdzamy więc, co dokładnie trzeba wiedzieć o zobowiązaniach kredytowych opiewających na tę kwotę. W naszym artykule dowiesz się, gdzie można znaleźć najlepszą ofertę na kredyt 10 000 zł.

Jak podaje BIK, w sierpniu 2021 roku banki udzieliły o 4,8% kredytów gotówkowych więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wartość zaciągniętych zobowiązań tego typu była z kolei wyższa o 40,4% niż w sierpniu 2020 roku. Hossa w kredytach gotówkowych trwa więc nadal. Wśród ofert cieszących się zainteresowaniem potencjalnych kredytobiorców znaleźć można kredyt gotówkowy na 10 000 zł.

Kto może skorzystać z kredytu gotówkowego na 10 tys. zł.?

Kredyt gotówkowy w kwocie 10 000 zł jest dostępny dla każdej osoby która:

 • posiada stałe źródło dochodu,
 • wykaże się odpowiednią zdolnością kredytową,
 • złoży wniosek o kredyt w wybranym banku.

Każda osoba ubiegająca się o kredyt musi posiadać stałe dochodu. Preferowana jest tutaj umowa o pracę bądź emerytura lub renta. Zarówno praca na etacie, jak i świadczenia np.  emerytalne dają bowiem bankowi pewność, że dany klient każdego miesiąca będzie miał skąd czerpać środki na spłatę zaciągniętego kredytu. 

Oczywiście nie oznacza to jednocześnie, że osoby czerpiące środki do życia z innych źródeł są z góry na przegranej pozycji. W ich przypadku jednak zaciągnięcie kredytu 10 000 zł może wiązać się np. z koniecznością ustanowienia dodatkowych zabezpieczeń.

Oprócz źródła dochodu, klient będzie musiał wykazać się także odpowiednią zdolnością kredytową. W ocenie tego parametru pod uwagę bierze się przykładowo takie elementy jak:

 • wysokość dochodów – kwota ta musi jednocześnie pozwalać zarówno na bezproblemowe zaspokojenie bieżących potrzeb, jak i rat zaciągniętego kredytu;
 • wiek klienta – z racji tego, że statystycznie osoby młodsze mają przed sobą więcej lat życia niż seniorzy, to właśnie one uważane są przez bank za klientów, którzy mają większe szanse na całkowitą spłatę zobowiązania;
 • osoby pozostające na utrzymaniu kredytobiorcy – im więcej osób pozostaje pod finansową opieką klienta, tym mniej środków będzie on w stanie przeznaczyć na spłatę kredytu gotówkowego 10 000 zł.
 • dotychczasowa historia finansowa – jeśli do tej pory kredytobiorca spłacał systematycznie swoje zobowiązania finansowe, dla banku to sygnał, że prawdopodobnie także i tym razem sumiennie podejdzie do planu spłaty swojego kredytu na 10 000 zł.

Stałe źródło dochodu oraz odpowiednia zdolność kredytowa powinny bez problemu pozwolić na zaciągnięcie kredytu gotówkowego 10 000 zł. Aby uruchomić całą procedurę kredytową, trzeba jeszcze złożyć odpowiedni wniosek.

Wniosek o kredyt można złożyć online lub stacjonarnie. Wybierając tę pierwszą metodę, zwykle należy uzupełnić odpowiedni formularz na stronie internetowej banku, a następnie potwierdzić swoją tożsamość (np. za pomocą przelewu z innego rachunku). 

Wnioskując o kredyt w placówce bankowej, zazwyczaj klient otrzymuje gotowy wniosek o kredyt do podpisu. Wszystkie potrzebne dane wprowadza do niego natomiast pracownik banku.

Kredyt gotówkowy 10 000 zł – na co zwrócić uwagę?

Wnioskując o kredyt gotówkowy 10 000 zł, trzeba zwrócić uwagę na:

 • Ostateczne koszty zobowiązania – pod uwagę warto tutaj wziąć zarówno typowe koszty kredytu, takie jak prowizja czy odsetki, ale również wszystkie dodatkowe opłaty, np. te związane z uruchomieniem rachunku osobistego. Aby sprawnie porównać oferty kredytów pod kątem kosztów zobowiązania, warto wykorzystać gotowe narzędzia np. nasz kalkulator kredytu gotówkowego.

Przejdź do kalkulatora kredytów gotówkowych

 • Wysokość miesięcznej raty – przed zawarciem umowy o kredyt 10 000 zł trzeba koniecznie upewnić się, czy proponowana rata jest w zasięgu naszych możliwości finansowych. 
 • Konieczność skorzystania z dodatkowych produktów – w przypadku kredytu 10 000 zł banki często wymagają od klienta skorzystania z dodatkowych usług np. zawarcia umowy ubezpieczenia. Przed podpisaniem umowy kredytowej warto przeanalizować, czy takie produkty rzeczywiście będą się opłacać.
 • Wymagane dokumenty – zanim zaczniemy ubiegać się o kredyt, należy sprawdzić jakich dokumentów wymaga bank i czy jesteśmy w stanie je dostarczyć.

Kredyt 10 000 zł – jakie dokumenty?

W przypadku kredytów gotówkowych na 10 000 zł banki zwykle nie wymagają zbyt wielu dokumentów. Najczęściej wymagania w tej kwestii sprowadzają się do:

 • okazania dowodu osobistego,
 • przedstawienia zaświadczenia o zarobkach lub oświadczenia o osiąganych dochodach.
 • złożenia wniosku o kredyt.

Dowód osobisty to podstawowy dokument, jaki powinna posiadać osoba ubiegająca się o kredyt. Na jego podstawie stwierdza się, czy kredytobiorca rzeczywiście jest tym, za kogo się podaje. Co więcej, dane z dowodu służą także do sporządzenia umowy kredytowej.

Jeśli wnioskujemy o kredyt w banku, w którym prowadzimy konto, zaświadczenie o zarobkach może nie być wymagane. W takim przypadku bank widzi bowiem wpływy na nasz rachunek i ich regularność. Dzięki temu zwykle nie potrzebuje już dodatkowych potwierdzeń od naszego pracodawcy.

Jeżeli jednak zaświadczenie o dochodach jest wymagane, o wystawienie takiego dokumentu należy poprosić pracodawcę. Dobrze byłoby, aby zaświadczenie to zawierało nie tylko dokładną kwotę naszych zarobków, ale też informacje o formie naszego zatrudnienia.

W niektórych bankach można także spotkać się wyłącznie z oświadczeniem o dochodach. Jest to dokument, w którym deklarujemy wysokość naszych zarobków, ale bez konieczności potwierdzenia go przez naszego pracodawcę.

Ostatni z wymaganych przez bank dokumentów, to wniosek o kredyt. W zależności od oferty złożymy go online lub w placówce banku. Jeżeli wybierzemy drogę internetową, nie musimy dostarczać do banku papierowej wersji wniosku. W tym przypadku wszystko odbywa się elektronicznie. W stacjonarnym sposobie wnioskowania natomiast, wniosek kredytowy przygotuje dla nas pracownik banku.

Ile zapłacę za kredyt 10 000 zł?

Trudno wskazać jednoznaczne koszty kredytu gotówkowego 10 000 zł. Wszystko zależy tutaj np. od parametrów wybranej oferty czy preferowanego przez nas okresu spłaty. Na potrzeby tego artykułu załóżmy jednak, że pożyczamy 10 000 zł na 24 miesiące w jednym z popularniejszych obecnie banków. Koszty naszego zobowiązania będą przedstawiać się następująco:

 • oprocentowanie: 5%
 • prowizja: 0%
 • ubezpieczenie: brak
 • rata: 438,71 zł

Koszt kredytu: 529 zł

Ostateczna kwota do spłaty: 10 529 zł

W przedstawionym przez nas przykładzie koszty kredytu będa stanowiły niecałe 6% pożyczonej kwoty.

Przedstawiona powyżej kalkulacja ma oczywiście wyłącznie charakter poglądowy. Aby sprawdzić koszty takiego zobowiązania w przypadku konkretnego klienta, warto sięgnąć do naszego kalkulatora kredytów gotówkowych. Wystarczy wybrać kwotę 10 000 zł oraz preferowany okres spłaty, a kalkulator wyświetli zestaw ofert wraz z prognozowanymi kosztami. 

Przejdź do kalkulatora kredytów gotówkowych

Kredyt gotówkowy 10 000 zł – jakie raty?

Jak widać na przedstawionym powyżej przykładzie jednej z aktualnych ofert bankowych, w przypadku kredytu gotówkowego 10 000 zł na 24 miesiące rata może wynieść 438,71 zł. Jeżeli zdecydujemy się wybrać inną ofertę, rata może nieznacznie wzrosnąć – jej maksymalna wartość będzie oscylować w granicach 510 zł.

Kredyt 10 000 zł bez zaświadczeń – jak uzyskać?

Nie każdy bank wymaga od klienta wnioskującego o kredyt zaświadczenia o dochodach. Przykładowo, jeżeli wniosek składamy w banku, w którym jednocześnie prowadzimy rachunek osobisty, taki dokument w ogóle może nie być potrzebny. Jeśli na konto wpływa nasze wynagrodzenie, bank widzi nasze dochody i wydatki, a zatem nie potrzebuje już ich dodatkowo potwierdzać. 

Niektóre banki zamiast zaświadczenia o zarobkach proszą klienta jedynie o wypełnienie oświadczenia o dochodach. W ocenie możliwości kredytowych wnioskującego brana jest w tym przypadku deklaracja klienta co do otrzymywanego wynagrodzenia. 

Jeśli zatem chcemy uzyskać kredyt 10 000 bez zaświadczeń, warto sprawdzić, jaką ofertę w tym temacie ma dla nas nasz bank albo sprawdzić, które banki oferują aktualnie kredyt na oświadczenie.

Jak zwiększyć swoje szanse na kredyt 10 000 zł?

Aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie kredytu gotówkowego 10 000 zł warto podjąć poniższe działania:

 • zlikwidować debety na koncie osobistym,
 • spłacić zadłużenia na karcie kredytowej,
 • zlikwidować karty kredytowe,
 • zwrócić zaciągnięte pożyczki pozabankowe,
 • uregulować należności z tytułu zakupów na raty,
 • otworzyć rachunek osobisty w banku, w którym ubiega się o kredyt,
 • złożyć wniosek o kredyt wspólnie z partnerem.

Każde z powyższych rozwiązań wcielone w życie zwiększa prawdopodobieństwo, że bank lepiej oceni naszą zdolność kredytową, a tym samym łatwiej trzymamy potrzebne finansowanie.

Kredyt gotówkowy na 10 000 zł przez internet – czy warto?

Aktualnie, większość banków oferuje możliwość zaciągnięcia kredytu 10 000 zł przez internet. Dzięki temu o kredyt zwykle można wnioskować w dowolnym miejscu i czasie. Co więcej, banki pozwalają już nie tylko na samo złożenie wniosku przez internet, ale też na dopełnienie wszystkich niezbędnych formalności online.

Przykładowo, aby potwierdzić swoją tożsamość nie trzeba już udawać się do placówki banku i okazywać dowodu osobistego. Wnioskując o kredyt 10 000 zł online, można zweryfikować się np. za pomocą przelewu z rachunku prowadzonego w innym banku. Tym samym wnioskowanie o kredyt 10 000 zł przez internet jest dużo szybsze i prostsze od złożenia wniosku w sposób tradycyjny, czyli podczas osobistego spotkania z doradcą bankowym.

Kredyt gotówkowy 10 000 zł – jak szybko dostanę pieniądze?

Szybkość wypłaty kredytu gotówkowego zależy głównie od banku, w którym ubiegamy się o ten rodzaj finansowania. Jeżeli jest to bank, dla którego jesteśmy stałym klientem, procedura rozpatrzenia wniosku i wypłaty środków przebiega dużo szybciej i sprawniej niż w konkurencyjnych placówkach. W takim przypadku pieniądze często możemy otrzymać jeszcze tego samego dnia.

Na szybkość rozpatrzenia wniosku i wypłaty środków finansowych wpływa także dopełnienie wszystkich wymaganych przez bank formalności. Jeżeli więc zależy nam, aby sprawnie uzyskać kredyt, warto zadbać np. o to, aby bank od razu otrzymał od nas komplet wszystkich wymaganych dokumentów.

Najlepszy kredyt gotówkowy 10 000 zł – gdzie szukać?

Aby wybrać najlepszy kredyt gotówkowy 10 000 zł, trzeba koniecznie porównać dostępne na rynku oferty. Najlepiej przeprowadzić ten proces z pomocą naszego kalkulatora, który na podstawie podanych przez nas parametrów przedstawi oferty, dopasowane wstępnie do naszych potrzeb. Aby wybrać najlepszy kredyt gotówkowy 10 000 zł, warto zapoznać się ze szczegółami każdej z przedstawionych propozycji.

 

Źródła:
https://media.bik.pl/informacje-prasowe/695934/newsletter-kredytowy-bik-najnowsze-dane-o-sprzedazy-kredytow-w-polsce-2021-09-22

https://www.bik.pl/poradnik-bik/czym-jest-zdolnosc-kredytowa

https://businessinsider.com.pl/poradnik-finansowy/jak-szybko-otrzymac-kredyt/cc2re8z

 

Czytaj też: 13 sposobów na poprawę zdolności kredytowej

Czytaj też: Kredyt gotówkowy bez prowizji – czy są takie oferty?

Warto wiedzieć:

 1. Aby wnioskować o kredyt 10 000 zł, należy posiadać dowód osobisty oraz zaświadczenie o zarobkach. W zależności wybranego od banku akceptowane jest także oświadczenie o dochodach.
 2. O kredyt 10 000 zł można wnioskować zarówno online, jak i stacjonarnie.
 3. Kredyt 10 000 zł często najszybciej zaciągniemy w banku, w którym prowadzimy konto.
 4. Podliczając koszty kredytu gotówkowego 10 000 zł, warto wziąć pod uwagę nie tylko oprocentowanie i prowizję, ale także opłaty za usługi dodatkowe, np. za ubezpieczenie.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 1. Kto może zaciągnąć kredyt gotówkowy na 10 000 zł?

  Z oferty takiego kredytu może skorzystać każda osoba, która posiada stałe źródło dochodu, wykaże się odpowiednią zdolnością kredytową oraz złoży wniosek o kredyt w wybranym banku.

 2. Czy kredyt 10 000 zł jest drogi?

  Na koszt kredytu gotówkowego składa się oprocentowanie, prowizja oraz wszelkie opłaty dodatkowe, np. koszty ubezpieczenia. W przypadku zobowiązań zaciąganych na 24 miesiące, koszt kredytu gotówkowego 10 000 zł będzie wynosił ok. 6% pożyczonej kwoty.

 3. Jakich dokumentów potrzebuję, aby skorzystać z kredytu 10 000 zł?

  Każda osoba wnioskująca o kredyt musi posiadać dowód osobisty oraz zaświadczenie o zarobkach/oświadczenie o dochodach. 

 4. Kiedy nastąpi wypłata środków z kredytu?

  W zależności od banku, wypłata może nastąpić jeszcze w dniu, w którym złożymy wniosek o kredyt. Czasami na pieniądze trzeba będzie jednak poczekać kilka dni.

 5. Czy warto wziąć kredyt 10 000 zł przez internet?

  Wnioskowanie o kredyt przez internet jest dużo szybsze i łatwiejsze, niż złożenie wniosku w sposób tradycyjny. Wybór tego kanału wnioskowania pozwoli nam zatem sprawniej uzyskać potrzebne środki finansowe. 

 6. Gdzie najlepiej wziąć kredyt 10 tys?

  Kredyt na 10.000 zł można uzyskać w większości banków komercyjnych. Osoby, którym zależy na czasie powinny sprawdzić ofertę banku, który prowadzi ich rachunek osobisty. Zawsze jednak warto porównać kilka ofert, zwłaszcza w zakresie wysokości kosztów, i dopiero wtedy podjąć decyzję, która z nich będzie najkorzystniejsza.

 7. Jak dostać kredyt 10 tys.?

  Wystarczy złożyć wniosek o kredyt na kwotę w wysokości 10.000 zł. Można to zrobić zarówno przez internet, telefonicznie, jak i stacjonarnie w siedzibie banku. Podobnie, jak w przypadku zobowiązań na wyższą kwotę, bank sprawdzi zdolność kredytową klienta i może wymagać przedstawienia dokumentów potwierdzających wysokość osiąganych dochodów. 

PORÓWNAJ KREDYTY
Katarzyna Gaweł
Oceń artykuł
4.9

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments