Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63
Poradniki

Najlepszy kredyt gotówkowy – 10 000 złotych

Kwota 10 000 złotych w zupełności wystarczy na mały remont mieszkania, zakup wycieczki czy naprawę samochodu. Aby sfinansować tego typu wydatki, osoby nie posiadające wystarczających oszczędności sięgają często po kredyt gotówkowy. Sprawdziliśmy, jakie są koszty takiego rozwiązania.

Rynek kredytów i pożyczek dynamicznie się rozwija. Świadczą o tym dane Biura Informacji Kredytowej, z których wynika że każdego roku po produkty kredytowe sięga ponad 600 tys. zupełnie nowych klientów, czyli takich którzy nigdy wcześniej nie zaciągali żadnego zobowiązania w banku. Liczba ta potwierdza, że społeczeństwo nastawione jest na natychmiastową konsumpcję.

Niemal dwanaście tysięcy kredytu na głowę

Powyższe stwierdzenie zdają się potwierdzać dane na temat zadłużenia Polaków. Z danych opublikowanych przez Biuro Informacji Kredytowej wynika, że Polacy posiadają 13,81 mln kredytów konsumpcyjnych (kredyty gotówkowe i ratalne) na łączną kwotę 163,56 mld złotych. Dzieląc przez siebie te wartości wynika, że zadłużenie przeciętnego Kowalskiego z tytułu wspomnianych zobowiązań zamyka się w kwocie 11 843,59 zł.

Kredyt gotówkowy – zalety

Kredyt gotówkowy to jeden z najpopularniejszych sposobów na szybkie pozyskanie pieniędzy. W celu skorzystania z finansowania banku wystarczy posiadać stałe źródło dochodu, dobrą historię kredytową oraz zdolność do terminowego opłacania rat. Aby zaciągnąć kredyt należy udać się do oddziału banku, wypełnić formularz internetowy, zadzwonić na infolinię danej instytucji lub złożyć wniosek za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Ostatnie trzy wymienione sposoby sprawiają, że z pożyczki gotówkowej można skorzystać bez konieczności wychodzenia z domu.

Do niewątpliwych zalet kredytu gotówkowego należy zaliczyć także jego elastyczność. Osoba zainteresowana takim rozwiązaniem może bowiem nie tylko decydować o wysokości pożyczanej kwoty i długości okresu kredytowego, ale także o dniu, w którym spłacała będzie swoje zobowiązanie. To wszystko sprawia, iż produkt ten spełnia wymagania nawet najbardziej wymagających klientów.

Zapraszamy do pobrania poradnika

  • Czym jest zdolność kredytowa?
  • Co wpływa na zdolność kredytową?
  • Jak poprawić zdolność kredytową?
Proszę podać poprawny adres email
Dziękujemy!
Raport został przesłany na twój adres email:
(Jeżeli nie widzisz wiadomości od nas sprawdź foldery spam i oferty w swojej skrzynce e-mail)
Przepraszamy!
Nie udało się przesłać raportu
(Odśwież stronę i spróbuj ponownie)

Ile kosztuje kredyt na 10 tys. złotych?

Średnie zadłużenie przeciętnego kredytobiorcy z tytułu posiadanych kredytów konsumpcyjnych to blisko 12 tys. złotych. Aby nieco ułatwić wyliczenia kosztów związanych z takim zobowiązaniem obniżmy tę kwotę do równych 10 000 złotych. Przyjmując, że wspomniana suma będzie spłacana przez 36 miesięcy, a oprocentowanie i prowizja w tym kredycie przyjmują wartości po 8 proc., to miesięczne obciążenie związane ze spłatą raty wynosi 338,43 złote. Mnożąc tę wartość przez okres spłaty (36 m-cy) wychodzi, że koszt całkowity koszt kredytu to 12 183,58 złotych.

Biorąc jednak pod uwagę, że zdecydowanej większości klientów zależy na znalezieniu jak najtańszej oferty, poniżej przedstawiliśmy pięć najatrakcyjniejszych pod względem kosztów kredytów gotówkowych na 10 tyś zł.

Najlepsze kredyty na 10 tys. złotych z okresem spłaty 36 miesięcy
Nazwa bankuNazwa kredytuRataCałkowita kwota do spłaty
Credit AgricoleW sumie korzystna pożyczka313,32 zł11 279,52 zł
Citi HandlowyPożyczka gotówkowa online dla nowych klientów320,04 zł11 521,44 zł
Alior BankPożyczka internetowa320,33 zł11 531,88 zł
Nest BankNest Gotówka322,72 zł11 617,92 zł
Santander Bank PolskaKredyt gotówkowy326,52 zł11 754,72 zł

Najlepszy kredyt gotówkowy oferuje obecnie bank Credit Agricole. Produkt, za którego udzielenie nie jest pobierana żadna prowizja nosi nazwę Koncertowej Pożyczki. Oprocentowanie nominalne kredytu przyjmuje wartość 7,60%. Z oferty tej mogą skorzystać wyłącznie osoby nie posiadające wcześniej kredytu w Credit Agricole, a całe zadłużenie zostanie spłacone w ciągu maksymalnie 36 miesięcy.

Oferta dla kwoty pożyczki: 10000 zł, okres: 36 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2021-06-14

Tuż za zwycięzcą uplasował się kredyt gotówkowy dostępny w Inbanku. Oprocentowanie nominalne oraz prowizja pobierana za udzielenie tego zobowiązania przyjmują wartość 4,99%. Z oferty można skorzystać wyłącznie przy użyciu kanałów zdalnych (bank nie posiada oddziałów), a maksymalna kwota tego zobowiązania jest ograniczona do 50 000 złotych.

Oferta dla kwoty pożyczki: 10000 zł, okres: 36 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2021-06-14

Trzecie miejsce na podium należy do Nest Gotówki udzielanej przez Nest Bank. Parametry kosztowe tego zobowiązania, czyli oprocentowanie nominalne i prowizja za udzielenie finansowania, wynoszą odpowiednio 5,90% i 5,00%. Ponadto produkt charakteryzuje się długim okresem spłaty sięgającym nawet 12 lat oraz kwotą maksymalną w wysokości 250 tys. złotych.

Oferta dla kwoty pożyczki: 10000 zł, okres: 36 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2021-06-14

Tuż za podium znalazła się Pożyczka gotówkowa dostępna w Alior Banku. Osoby zainteresowane tym rozwiązaniem z pewnością ucieszy wysoka kwota maksymalna kredytu sięgająca 200 tys. złotych oraz nawet dziesięcioletni letni okres spłaty. Jeśli chodzi o oprocentowanie to startuje ono z poziomu 7,99%. Należy jeszcze pamiętać o konieczności opłacenia prowizji pobieranej za udzielenie kredytu, która to przyjmuje wartość od 4,90%.

Oferta dla kwoty pożyczki: 10000 zł, okres: 36 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2021-06-14

Pierwszą piątkę najlepszych kredytów gotówkowych zamyka Mistrzowski Kredyt Gotówkowy udzielany przez Santander Consumer Bank. Oprocentowanie nominalne oraz prowizja za udzielenie przyjmują wartości 4,99% oraz 9,80%. Należy zwrócić uwagę, że maksymalna kwota zadłużenia zaciąganego w tej instytucji to tylko 35 tys. złotych. Wspomniane warunki odnoszą się do nowych klientów tej instytucji.

Oferta dla kwoty pożyczki: 10000 zł, okres: 36 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2021-06-14

Kredyt gotówkowy warto, ale…

Kredyt na 10 tys. złotych można wykorzystać do sfinansowania wielu celów konsumpcyjnych. Trzeba jednak wiedzieć, że każde zobowiązanie wiąże się z kosztami. W analizowanych przypadkach koszt pożyczenia wspomnianej sumy waha się od 1200 do 1900 złotych. Przy czym średnia rynkowa to blisko 2300 złotych. Dlatego, każda decyzja o zaciągnięciu jakiegokolwiek zobowiązania powinna być nie tylko dobrze przemyślana, ale też odpowiednio dopasowana do możliwości budżetu domowego kredytobiorcy.

Czytaj też: 13 sposobów na poprawę zdolności kredytowej

Czytaj też: Kredyt gotówkowy bez prowizji – czy są takie oferty?

PORÓWNAJ KREDYTY
avatar

Powiązane tematy

mężczyzna układający mur z cegieł

Kredyt hipoteczny dla firmy

Kredyt hipoteczny dla firmy na zakup nieruchomości komercyjnej jest droższy i trudniej dostępny, niż klasyczny kredyt mieszkaniowy dla osoby prywatnej....

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments